За осиновяването

  • 3 102
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 901
Spored men naistina e wajno da ti padne na surceto,no ne winagi stawa ot purvia put.Kakto i pri rojdennite deca.Az imam 2osinoveni deca i mislia 4e edno ot nai wajnite nesta za koito triabwa da se oswedomite e zdrawoslovnoto sustoianie na deteto i nasledstwenostta na roditelite/ewemtualno/.Za zdr.karton se sumniawam 4e 6e wi go dadat,puk i po-dobre e s idwaneto na deteto wsi4ko da wi e na 4isto.S now karton i now li4en lekar i t.n.Pone na nas ne sa ni dali kartonite a epikriza pri ispiswaneto.

И двете

Бебе ли е ? Ако бебе то в епикризата си пишат и ваксините ? ? На малката дадоха епикриза с всичко ваксините, колко е голяма и т.н като картон само е 2 листа , на голямия картон с ваксините + прегледите при Джпито  и т.н

Дали говорим за едно и също нещо. Здравния картон от самото раждане или за имунизационния паспорт?

# 16
  • Мнения: 772
Интересно, но в същото време и нормално. То вече нищо не може да ме учуди. Във всеки един град по различен начин се тълкуват нещата.

# 17
Благодаря ви много, момичета!!! Grinning
Ако на някой му хрумне нещо важно - дръжте ме в течение, а иначе когато ние стигнем до дома, ще ви кажа как е било при нас. Сега чакаме!!!
Благодаря ви за помощта и добре, че ги има тези форуми Joy Joy Joy

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодаря ви много, момичета!!! Grinning
Ако на някой му хрумне нещо важно - дръжте ме в течение, а иначе когато ние стигнем до дома, ще ви кажа как е било при нас. Сега чакаме!!!
Благодаря ви за помощта и добре, че ги има тези форуми Joy Joy Joy

stiskam paltzi Praynig

# 19
  • Мнения: 550
Всичко зависи от това на каква възраст е детето, което осиновявате. Ако е съвсем бебе е добре да попиташ, макар че избрания от вас педиатър ще ви даде важните насоки, за режима му - хранене, вид мляко и други храни и т.н. а ако  по-голямо дете, сами ще разберете какво предпочита. След като много го искате, всичко друго е просто песен.

# 20
  • София
  • Мнения: 708
хубаво е да си наясно с генетични заболявания в рода му...
обикновено получаваш повече информация, отколкото би искала самата ти...даже на мен ми е в повече...
вземи тел. на директорката на дома, можеш да й позвъниш и да се посъветваш в началото за каквото и да е..ние й имахме повече доверие отколкото джи-пито в началото

# 21
хубаво е да си наясно с генетични заболявания в рода му...
обикновено получаваш повече информация, отколкото би искала самата ти...даже на мен ми е в повече...
вземи тел. на директорката на дома, можеш да й позвъниш и да се посъветваш в началото за каквото и да е..ние й имахме повече доверие отколкото джи-пито в началото
Какъв е принципът при определяне на подходящ осиновител за определено дете?Обикновено(при две от срещите ни в РДСП)ни предложиха деца от ромски произход, чиито родители са :майка- малолетна,а баща- неизвестен и нямат данни за родословието на детето, да не говорим за генетична обремененост и др."подробности"-обикновено дори децата са вписани в Регистъра след отнемане на родителски права от съда, тъй като не са потърсени и няма никакви данни за произхода им!

# 22
  • София
  • Мнения: 708
при мен беше с майка и подпис за отказ и баща неизвестен..
в родата: еди-какви си заболявания (майката беше споделила в декларацията) и тн.

# 23
при мен беше с майка и подпис за отказ и баща неизвестен..
в родата: еди-какви си заболявания (майката беше споделила в декларацията) и тн.

Благодаря за подкрепата - може би при мен срещите не са били с най-отзивчивите соц.работници и се притесних.Дано се съм разбрана погрешно за етноса-просто искаме да се дава малко повече информация.

# 24
Ако сте писали че нямате претенции към произхода,може би заради това ви предлагат от ромски произход.Аз знам че соц.работници са длъжни да се съобразяват с изискванията на кандидат осиновителите за пол,произход ,години и т.н.каквото са писали в документите си.Така че вие изисквайте това да се спазва Peace

# 25
Ако сте писали че нямате претенции към произхода,може би заради това ви предлагат от ромски произход.Аз знам че соц.работници са длъжни да се съобразяват с изискванията на кандидат осиновителите за пол,произход ,години и т.н.каквото са писали в документите си.Така че вие изисквайте това да се спазва Peace
Благодаря ви, момичета, Миленка и jominni!Стискайте ми палци за търпение и успех!Ще имам пред вид споделеното от вас.  Желая ви много щастие  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 708
хубаво е да подчертаеш, че не искаш ромски произход, но за турски произход, аз след дълбок размисъл се бях навила..знам ли я българката, ако е наркоманка или нещо от сорта..а бе много е сложно..в началото какви ли не мисли ти минават през главата, а после се оказва толкова готино, докато не прочетеш книгата на онази Верние ли беше, откачалка пълна

Общи условия

Активация на акаунт