Попътен вятър на порасналите ни деца - 3

  • 30 300
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Честита Коледа! Да сте здрави и много обичани, късмет на семействата ви!  bouquet

И ние бяхме 'при мама' 5-6 дена, и голямото дете беше с нас обаче пак се върна в София да се пробва да се освободи от още един изпит. Хич не ми се искаше, ще се приберат с кола с други деца навръх нова година и ще ходят на вила. Ама колкото - толкова, здраве да има! Simple Smile
Приятна вечер!  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 444
Дядо Коледа не успя да намери желаният фотоапарат за Михаела и днес ходихме и го взехме на патерици. Апарата е Олимпус, розов при това, взех и 4 гигабайта меморикарта.Страхотен е наистина с много висок клас зуум, с 12 мегапиксела и т.н. Още в колата го пробва Мишето и наистина прави страхотни снимки.Един нежен, тъничък без да му е изваден обектива...........много е хубав. Дано го цени и пази, иначе ще ми е адски мъчно ако го съсипе, както съсипаха със сестра и предишния Самсунг. За година му разказаха играта, накрай с кола го поляха и се обвиняват една друга. Тъй като Ина искаше същият и то розов апарат, лично за себе си и Иван и обеща да и го купи за Коледа, но измести за Нова година, та сега една ревност прояви, ядоса се че Михаела има преди нея и то какъвто е искала и тя...............ужас. Обясних и, че договорката и за апарат е с Иван, няма защо да ревнува и да се ядосва на сестра си.Освен това Мишето друг подарък не получи, докато на Ина купих 2 чифта ботуши за 300лв., които не са и удобни и оня ден купихме трети за 50лв. Дадох и 2 400лв. да си оправи зъбите, че имаше страхотни проблеми на предните четири зъба точно. Не разбирам какво още иска. Защо е тази завист? Била съм луда на неблагодарното и непослушно "същество" да купувам такъв подарък. Ядосах и се и и теглих една...........................ама я сложих на място, защото доста прекали това момиче. Освен това е вече на 20 години, работи, да се оправя, не може все от мен да иска.
Кажете права ли съм момичета?

# 32
  • Мнения: 208
Мери, права си мила! Подаръците, които е получила Ина не са никак малко, а и на по-висока стойност! Но между децата винаги има някаква подобна завист към подаръците на другия! Не се ядосвай, дай и да разбере, че щом иска да бъде самостоятелна, това е част от пътя! Мама няма непрекъснато да се грижи за всичко, а и малката заслужава коледен подарък!

# 33
  • София
  • Мнения: 16 165
Мери, права си и не се ядосвай.
За апарата да мрънка на Иван,  човека щом е обещал - ще го купи, остават 3 дни до новата.
За ботушите - аз плащам по 1 чифт за всеки сезон. Ако някой иска още - работи и изкарва пари, да си купи.
За зъбите - няма начин, трябва да се лекуват, че са за цял живот. Там пари винаги трябва да се намерят.
Есента купих на Ани апарат за 20 годишнината. Но и тя е много небрежна с вещите си и затова и взех по-евтин - Практика, има си пак всички екстри. Засега е цял, малко одраскан корпуса, но....
За Коледа още не съм и взела подарък. Аз съм от старото поколение и признавам само Дядо Мраз. Тя иска някакъв тел. Ериксон, В серия - музикален, цените им започват от 300 лв. Но нали сменяме университета, та ще трябва да се изръся към 2500 в началото на януари. Засега и обясних, че това ще е подаръка за Коледа, Нова год, Ивановден взети заедно. Като говоря лятото, че няма смисъл от НБУ се блещи, а сега обикаля около мене с подвита опашка.
Нищо, важното е, че и увря главата и може би ще хванем влака в последната минута.
Как мина Коледа с мама и родата на Макс?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 444
Коледната вечеря мина много добре. Останаха много впечатлени и щастливи родителите на Макси, сестра му и съпругът и. Имаше само две инфарктни ситуации. Първата, че за първи път ползвах фурната си, която се оказа като табло на Боинг. Макси беше заспал в ранният следобед, когато я сложих, защото беше пълнена и върху зеле, та и трябваха 3 часа печене. Реших да не го будя, взех упътването и започнах една война с индикаторите. Накрая без да разбера как ги нагласих някак и оставих така. Когато дойдоха гостите и трябваше да е готова се оказа, че е почти сурова. Включи се Макси, който също се затрудни, но след опити и борби се справихме. Не беше фатално, защото те първо пийнаха, мезиха и не стана конфузно, да чакаме вечерята на празна маса. Второто беше майка ми, която дойде подпийнала, като видя уиски и забрави всякаква мярка.Наливаше с връх, чак преливаше и оливаше, изпи безброй чаши, като накрая да не пропусне и вино пи няколко чаши и взе да фъфли, да плюе по новият ми килим, от който после събрах две шепи храна под нея. Рецитира Смирненски, пя руски песни.Да не пропусна, че думата никой не можа да вземе, чуваше се само "аз, аз, аз". Отново за да се покаже взе да говори как ще скача с бънджи и куп простотии.Ако някой опиташе да не я слуша започваше да крещи и да го блъска.............................побеснях.Накрая едва я вдигнах да си ходи, залиташе във всички посоки, влачихме я с Ина. После се притеснявах да не падне, както е сама в къщата или пък с тая печка на дърва, с която се топли да не се подпали.От тогава не смее да ми се обади, защото знае какво я чака.Звъни на Ина и подпитва дали съм още ядосана.Днес най-накрая се обади и се опита да изкара мен виновна, че не я разбирам, но тъкмо ми беше попреминало пак ме вбеси та я вкарах където и е мястото.Стана за смях, а не исках майка ми да е веселбата на вечерта и да се подиграват с нея, напълно заслужено за жалост.Вместо да се представи на ниво и да я уважават и искат да се събираме редовно, тя стана на кудош и оасвен подигравки, друго не обра.Предполагам разбирате какво искам да кажа. Ина ми вика какво толкова, посмяхме се, направи ни весела вечерта.Да, ама не ми се щеше моята майка да е в тази светлина.
Пропуснах да споделя и друго, че всички много харесаха пуйката и пълнежа и зелето.Ядоха като разпрани и още ме хвалят.Моята майка се опита да ги убеди колко зле е яденето, че хич не го бива, да идели тя да им сготви, за да видели какво е пълнена пуйка.Както винаги, никакво одобрение за нищо, само завист и критики.Не спря да говори колко страхотна е изгорялата питка, която донесе.Всички мълчаха в недоумение, на фона на хубавата питка, която донесе майката на Макси.Беше смешно, едната отдолу и отгоре изцяло на въглен и тя я хвали ли хвали, другата бяла, бухнала и вкусна, но не струвала според майка ми.Друг път няма да я поканя, това е ясно.Само тя влезе с калните обувки и се цопна на новият ми килим, който е дебел, космест, светъл и много труден за чистене и аз така го пазя.Горкият, събирах с шепи от него зеле, хляб, месо и ориз, пред нея стана ад.
Та така в общи линии. Иначе родата на Макси са страшно впечатлени, те по принцип обичат да идват у нас на гости и винаги казват, че се представям и подготвям много на ниво.

# 35
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета.
Милата marypopins, доста конфузна ситуация ,но все пак нали са те разбрали гостите, ти нямаш вина .
За подаръците аз си знам моето теленце, преди Коледа може да сме купили куп неща, но тя на 25 декември сутринта си търси подаръка под елхата, нали има Дядо Коледа  hahaha.
Освен това изнуди баща си да я пусне на гости на леля cи в Бургас, като добавка към подаръците  ooooh!.
Тази вечер я чакам да се върне, направо ми опустя къщата тези дни ,иска ми се някой да поразхвърли / Shocked ooooh!/
Баткото няма никакви претенции, а тази година не беше с нас и си го получи по банков път.
Хубав ден ви желая  Hug.
И за настроение - поздравче  Grinning.
http://vbox7.com/play:ca49e564&al=1&vid=4080774

# 36
  • Мнения: 3 268
Мери,представях си цялата картинка,голям купон е било.Браво на теб,че си се справила геройски и си успяла да фокусираш върху хубавите неща.Това си е изкуство.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Да ви почерпя и аз, преди 20 години газих в сняг до дупето да стигна до една болница за да се роди момчето ми. Simple Smile ... идеята ми за подарък пропадна и сега съм в размисли. Оказа се, че в нашия град никъде не продават и не са продавали медальон-иконка със Свети Георги Победоносец. Tired...

# 38
  • Мнения: 2 724
Flash*  честито  bouquet!
Да ти е жив и здрав сина и много, много  щастлив. Да успява във всичко. Да има истински приятели, а вярата, надеждата и любовта да са му вечни спътници!
Ти да си жива и здрава и повече поводи за усмивки  Hug.

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 12:01 от aleks

# 39
  • Мнения: 3 268
Флаш,честит празник у дома!Да ти е жив и здрав сина,да постигне мечтите си,да те радва и обича.Весели празници! Hug

# 40
  • Мнения: 6 972
Честит ти пораснал син Флаш! Нека да е здрав,щастлив,да следва пътя си,да постига успехи и да ви носи много радост! Hug

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Честит празник, Флаш!   bouquet  bouquet  bouquet
Да ти е здрав и много щастлив сина! Само хубави моменти в живота му! Hug

# 42
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен!
Сега видях темата и искам да споделя , че и нашата къща се напълни, след като баткото си дойде за ваканцията от Англия, където учи. Винаги ми е било страхотно усещането , когато на коледната трапеза се съберем цялата рода. Чета за неудовлетворени от подаръците деца и ми става тъжно, защото не това прави хората щастливи. Аз съм доволна, че стойностите на подаръците не влияят на отношението и настроението на децата ми, а емоцията, която изпитват в очакване на това дали Дядо Коледа ще удовлетвори желанията им написани в писма до него Simple Smile
Весели празници Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 16 165
Флаш, честит рожден ден на сина! Да е жив, здрав и много щастлив!
Да му е лесно ученето и да си идва често при вас.   bouquet
Мери, нали е минало рандевуто. Дано не я осени мисълта  да се самопокани и на нова година....
Какво да ги правим, явно е от ЕГН-то, но все пак са ни родители.
Тревичко, добре дошла. Пиши повече за себе си - от къде си, какво учи младежа.
У нас - нищо ново. Тази вечер снимат новогодишните Иван и АНдрей, ще продължи до по-късно.
Иначе кашля и се сополи девойката, не е спирала. Мои лекарства - отказва. Гледам домъкнала от някъде Тавипек, и него днес го е забравила в къщи. Е, как да се излекува. Вчера в студения вятър беше излязла пак само по ватена фанела.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 444
Флаш,
честит празник на теб и милият ти син. Много радости и щастливи мигове.  bouquet

Как и къде сте момичета? Хич ви няма днес.
Добре дошла Тревичко. Присъединявам се към Айша, да дадеш малко инфо за себе си и семейството си.

Общи условия

Активация на акаунт