Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 95

  • 73 117
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 59
Добър ден момичета,
Хех... влизам, очаквам да поплакна очички с някоя красива торта, а виждам че сте леко изнервени. Извинявам се за спама, но не сте стърпях да напиша нещо, специално към gundie
Хей, момиче, аз също съм нова, пиша от около 2-3 седмици и почти във всеки мой пост има въпрос към момичетата. Винаги са ми отговаряли, в повечето случей веднага! Винаги са били отзивчиви, пускали са ми и линкове и видео, за да улеснят намирането на отговор, въпреки че, не са били длъжни, защото всичко това го има в библиотеката. Е, вярно, там има страшно много инфо и е невъзможно да научиш всичко за 2 дена, но поне чети отговорите, които ти се дават и то по 3 пъти най-малко. Не си права да се сърдиш, при положение, че ти се отделя толкова много време за обяснения. Това, че ти не четеш отговорите си е по твоя вина!
Лек ден момичета!

# 691
  • София
  • Мнения: 178
Момичета, ГОЛЯМА съм шматка, за което моля да ме извините. Снощи, докато писах рецептата за ореховия крем, съм пропуснала една основна подробност - след като сварените карамел, мляко и орехи изстинат добре се прибавя около 300 мл разбита с 2-3 с.л. захар сметана. Ще се върна да редактирам и предишния пост, за да не продължавам да заблуждавам останалите, които тепърва ще го четата. Още веднъж - SORRY! Снощи, вече си бяхме легнали и към 1 и нещо се сещам за направения гаф и щях веднага да скачам да се редактирам, но мъжът ми каза, че съм луда. И си е прав човекът.
Дарилка - снощи и на твоята питанка за "рошавото" съм пропуснала да отговоря. Първо измазах тортата с бита сметана и после със шпатулата просто допирах и дърпах, така че да се получат тези връхчета. Супер лесно и бързо става, а пък е ефектно. Особено за такива като мен, които са на "Вие" в работата със сметаната и шприца.
Катя - тортите ти са супер!
Ванче - твоя самолет го коментирах на ЛП, но и тук не мога да пропусна да изразя възхищението си. Готова си за авиоконструктор!

Относно задаването и отговарянето на въпроси искам да кажа следното: нямам въпрос, на който да не ми е било отговорено, за което съм ви безкрайно благодарна и признателна!   bouquet И темата, и тортената библиотека са нещо изключително полезно и ценно! Винаги, когато мога, помагам и аз. Най-вероятно има въпроси, отправени към мен, които съм пропуснала, защото не винаги имам време да изчета цялата тема, но пък няма питане на ЛП, на което да не съм отговорила. Когато не съм на ясно с отговора на конкретна питанка, просто не коментирам, защото е глупаво да спамя с постове от рода на "ми не знам как се прави това или онова". Отговарят тези, които знаят. А когато някой не си е направил труда първо да се поразрови в библиотеката и едва тогава да пита, наистина си е досадно.

# 692
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Пак страхотни неща виждам  Hug Hug Hug

Ванчеее, много ме кефят твоите постове.... Ама всичко си е на мястото, с хумор или без, с ирония или без......... ама точно до послудната дума!

Аз също съм нова тук, но за разлика от Гунди, искам още веднъж да ви благодаря , че ви има! Както беше казано по-горе - каквото почукало, такова се обадило..........
Аз персонално няма да се обръщам към нея, защото вие сте казали всичко, пък и смятам, че не заслужава чак толкова много внимание да й се обръща. Да вземе пък да почете малко повече, и тогава да пита!  Thinking Crossing Arms Whistling

Сега за да не е спам, да си задем въпроса.
Някой беше правил или питал вече не помня за идея за торта с Бакугани или точно не знам как се казва, моля ви споделете, защото съм в голяма чуденка!  newsm78 newsm78 newsm78

# 693
  • Мнения: 59
Буболинката, крема ти звучи страаааааашно апетитно Crazy Реших да го направя и се сетих за едно покритие (по-ското глазура Rolling Eyes) от бонбони "Лакта". Мисля, че ще е страхотно в съчетание с този крем, но искам да питам някой правил ли е такова? Потърсих в нета, но не намерих кой знае какво, мисля че само се разтопяват, но дали се прибавя още нещо.. newsm78 ?

# 694
  • Мнения: 1 965
Някой беше правил или питал вече не помня за идея за торта с Бакугани или точно не знам как се казва, моля ви споделете, защото съм в голяма чуденка!  newsm78 newsm78 newsm78
Тия изобщо не ги познавам, но малкия експерт до мене веднага се отзова и намери ТОВА. А ТОВА пък са торти по темата.

Имам малко спам-въпрос как се справяте с мърморещите роднини?
Не мисля че това е спам. Все пак си е по темата.
Сестра ми си е различна порода. Продължава да си мърмори. И то за всичко.Скоро не ми е поръчвала торта, но следи Фейсбука и албума ми и често се обажда с критика или съвет. В къщи, наблюдателите също дават акъл и критикуват. Понякога съм съгласна с тях, но само тогава, когато съм сигурна че е възможно да поправя обекта на критиката. Ако съм сигурна че ще го дооплескам, изобщо не пипам.
Когато ми дадат поръчка със снимка на дадена торта или снимки на елементи за украса, винаги предупреждавам че няма да стане същото.Винаги ще има разлика. Имало е случаи в които много ме е било страх дали ще се справя, но слава богу досега не са ми захлупвали торта на главата или да са отказали да си я вземат.
Най-трудно е да правиш торта за човек който разбира от тази работа. Правила съм за няколко от "нашите" съфорумки тук, е какво да ти кажа. Голям стрес е. Дори и да не са трудни, пак си е шаш и паника. Като знаеш че ще я гледат под лупа, е още по-трудно. И естествено, точно тогава се издънваш. Най-големите издънки стават, когато бързаш и нямаш време. Избягвам такива екшъни. Или направо си предупреждавам, че за това кратко време, не гарантирам за крайния резултат. В смисъл, че може да намаля украсата или да преправя нещо от дадената задачка с цел по-бързо приготвяне и вписване в срока. За пример веднага давам днешното ми приключение. Вчера набързо забърках крем и  направих основната торта за любимия за утре. Отделно в 2 купи направих торти за елементът-украса. За първи път ми се случва да не стегне крем. даже се разреди. Все още е мистерия защо стана така. Продуктите са си често използвани, всичко е в срок. този крем е правен 100 пъти, но нещо се случи. На вкус е разкошно, но е течно. Ако това беше поръчка, директно щях да забъркам нова, атази да я излапаме с лъжици, но се заинатих да я спасявам. Не за друго, а за да видя дали ще стане. Мисля че дотук се справих добре. Ще се отрази малко на визията, но спасих тортата. Приемам го за научен урок. Ако някой път имам подобен случай и нямам време, ще знам какво да правя.
Ами, това е. Отивам да боядисвам, докато любимия подремва че ще трябва да го изненадвам, въпреки че преди малко се подхилваше под мустак като видя какво правя.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 671


Имам малко спам-въпрос как се справяте с мърморещите роднини?


Аз имам много да кажа по темата и съм ви го казвала не веднъж, та... да карам накратко - на път са да ме откажат... или поне да ме ме накарат да сведа правенето на торти и украси до минимум - след като един не остана да не ми е мърморил открито защо се занимавам с това, а не с друго (всеки си има концепция как аз да си прекарвам моето минимално като количество свободно време  #Cussing out ) и да ми е изкарвал през носа "благоволението" си да се занимава с децата час/два, докато аз се занимавам с някоя торта... тъжно, много го преживявах, ама май претръпнах  Confused
Да не говорим за кръчмарските сметки на най-близките ми роднини от женски пол - колко пари давам за пудра захар (събирателно казано  Twisted Evil ) и за какво по-полезно според тях нещо бих могла да ги дам.

# 696
  • Мнения: 2 708
Еййй това с мрънкането на околните и аз съм се чудела, как реагират вашите околни на блокираната кухня. Особено пък ви се възхищавам на всички, с по-малки деца. При мен нещата са малко по-прости, че са ми големи децата, а на Бобето обувките все към вратата сочат hahaha както сам той се шегува, но определено става напечено в някои моменти, когато си разхвърля кинкалерията из целия кухньохол, бъркам нещо, мацотя или се правя на скулптор, а някой точно в този момент реши, че е много гладен Joy Joy Joy.  Едвам им освобождавам някой ъгъл в масата и ако може по-бързо да се изпарят, че ми пречат Laughing. Искам да си имам една кухня и там да си правя каквото ми е кеф. И не говоря само за торти, защото аз много по-рядко правя торти, отколкото готвя. ПРосто да ме оставят цял ден да си седя в куФнята, хич няма да се разсърдя hahaha.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 671
.... ПРосто да ме оставят цял ден да си седя в куФнята, хич няма да се разсърдя hahaha.


Eй това и на мен ми е мечта  Mr. Green В тая връзка, да знаете как ми се ходи на семинаааааар!

# 698
  • Мнения: 634
Здравейте,мили момичета ,влизам за да почерпя за здравето на моята дъщеря Вероника ,която днес навършва 20 години.

Аз по темата относно мрърморещите близки да кажа ,че също се  случва при мен.Но да си призная много често намирам ,че имат право ,било то за цвят ,аранжировка и други подобни .Дори много често ,ако има някой около мен искам мнение кое къде да сложа или това как ще е по добре и ми се стува ,че от друг поглед нещата са по добре.Но по някога се нервя ,ако нещо ми кажат ,че не съм направила както трябва и тогава казвам ,че все пак ръка работи Laughing
Крисче ,у нас много често в кухнята няма място да се мине до мивката та и аз си мечтая за собствен ОФИС PeaceНо вярвам ,че и това ще постигна някой ден Praynig

# 699
  • София
  • Мнения: 2 671
Aлбенка, да ти е жива и здрава, много щастие й пожелавам!!!

Да ви покажа и аз моето двуетажно тирамусу:
Оцеляха и двата етажа, макар и доста да се съмнявах по едно време  Crazy
Шоколадов борд правя за първи път. Първият на втория етаж си личи, че не го изчаках да стегне и се понакъдри, но на втория (на първия етаж) вече му хванах цаката Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 1 163
Албенка, да ти е жива и здрава дъщеричката Hug.
Руми тези отстрани капковидните как ги направи, на принципа на трансфера ли заедно с бордюра? И каква ти е била идеята, нещо като стъпки до луната ли, щото такава асоциация си правя newsm78

# 701
  • Мнения: 1 329
Имам малко спам-въпрос как се справяте с мърморещите роднини?

Явно аз съм се изтеглила печелившата карта  Rolling Eyes.
Мъжът ми е с огромно сърце и всичко ми разрешава Crazy, когато става въпрос за уплътняване на моето свободно време - т.е. да мажа, да правя фигури и да стоя до 2 часа посреднощ. Никога не ми е забранил или се е размърморил че няма топла вечеря, а за сметка на това има куп джундурии, разхвърляни по масата. Дори ме хвали пред колегите  Crazy
Може би защото той е нон-стоп на компютъра и си използва своето време за игри, за което също не му мърморя. Така и двамата правим това, което искаме.

Но майка ми и баща ми първоначално много ме критикуваха:
- Как може да си губя времето?
- В магазина всичко има?
- Голяма съм "будала", че вместо да си почина, се занимавам с торти.

Ей тва ме изкара извън нерви, но нали са на далеч вече не им казвам кво правя.  Wink

Бубе, благодаря за разясненията за сметаната. Аз вчера доста се чудих междудругото как тоя крем само с прясно мляко и орехи се е сгъстил? newsm78.

Ванче, очаквам нестандартното ти творение с интерес.

Албенка, много красива трицветна тортичка. Да ти много здрава дъщеричката и да има късмет в живота.   ura

Руми, интересно тирамису, поздравления! Как си се престрашила да правиш тирамису на 2 етажа. Моето става доста течно, то скоро с лъжица можеш да го ядеш, отголкото на парчета.
Бордът ти е хубав.

Гунди, последно и много кратко от мен: Възхищавам се на всички момичета от темата. Прекрасни са, защото:
1. обясняват всичко подробно;
2. направили са и са систематизирали Библиотеката така, че да се събере цялта информация вътре;
3. "откраднали" са от личното си време и време за децата си, за да прочетат, разтълкуват и приложат на практика, събраната информация

Ти искаш всичко да получиш наготово. Еми не става така бе момиче, вземи малко и ти положи труд.
Преди да почна да пиша в темата, 10 дни четох по цял ден за кремове, фондани и прочие, (добре че бях в отпуска)върнах се назад  и прочотох минимум 10 пълни теми, за да схвана за какво става въпрос.
Тук не е чат, явно си попаднала на грешното място  Wink

# 702
  • София
  • Мнения: 2 113
ani_d, не мога да ти покажа снимки на торти "бакуган", но самите играчки ги познавам от рекламите и от подаръците за сина ми на Коледа:) Има една специална подложка-килимче, която е важен аксесуар за тази игра. Може да направиш тортата стандартно, да нарисуваш елементите от тази подлжка и да направиш фигурки на няколко бакугана - те са топчета преди да се разтворят. Разтворени са малко по-трудни, но...не са невъзможни:)

Румя, чудесна лунна пътека:) Много ми липсваше напоследък в темата:) Не се предавай пред неразбирането...Може и по-рядко да равиш торти, но не си спестявай и това удоволствие. По повод семинара - аз бях обещала терен, предложението важи, може да спретнем някога нещо преди "общонародния" семинар, за който не е ли време да пуснем тема???? newsm78

Албенче - да ти е жива и здрава Вероника. Каква прекрасна възраст!!! Много красива и сладка младост й пожелавам:) Много кокетна торта - ако имаше начин гипсофилът и панделката да са твое захарно делоооо:)

# 703
  • Мнения: X
Албенка,Честит РД на порасналото ти момиче!Само хубави поводи да си имаш с нея!Много късмет и успехи в живота й пожелавам!    Heart Eyes    Много елегантна торта си й направила!

Rumya , страхотно се е получило Тирамису-то.И с тоя мнооого шоколад-превъзходно.Ама защо не го снима на бял фон,да изпъкне малко?

По въпроса с родата...  на мен ми досаждат.   Mr. Green    "Дай това да направя,искам това аз да го забъркам..."    Joy    но половинката дава хитри идеи доста често.Сега съм го впрегнала да ми прави бъбрековидните форми,че не ми се дават по 40 лв за тавичка.
И като имам да правя торта,най-примерно се прибира с дюнери или печено пиле от магазина.   Mr. Green

Ванче,айде,изчака ми се чакането....къде е нестандартната торта?



# 704
  • Мнения: 1 461
Аз следях темата около година преди да се осмеля да пиша

Албена да ти е жива и здрава рожденничката

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 00:44 от Кари_

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт