Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 95

  • 73 101
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 202
Благодаря на всички за хубавите отзиви за миниатюрката.Честно ви казвам,нямах търпение да се върна от работа и да си я погледам.И не вярвам,че аз съм я правила,направо ми иде да си ударя д....то в тавана от радост.Абе вие дето всеки ден правите красоти,как не сте литнали още... newsm78
Дими,Ванче,тортата е висока 12 см,диаметърът на най-долния етаж е 8 см,всяка розичка е горе-долу 2 см.Блатовете са РМ,розите са ММФ и ШТ -много старо.Дарилка,РД на татко е на 17.02 мисля да го пратя с по-бърза поща,в кутия от кока-кола няма да стане,много е малка.Утре тръгвам да търся пурички или нещо подобно,дето се продава в кутия...Пък ще видим.За всеки случай ще пратя снимка,че като получат каша,да не се чудят поне какво е било. Mr. GreenРая,червените рози бяха лилави,като се почна едно боядисване,после лъщяха грозно и реших да "дъствам" и аз като майсторките.Горе-долу замазах работата.Каренцето го ползвах и аз не знам как,остана ми малко зелено тесто,дето го бях омазала вече с червено,като съм пипала розите,отпечатъка стана много грозен,нещо не се сетих как да го направя равномерно.
Албенче,да е жива и здрава Вероника и всички вкъщи.Румя,много обичам тирамису,кога ли ще се престраша и аз да направя.Мама Ники-обувчиците много сладки.Ванче,червивата ябълка за мъжо е уникална.Иска ми се да бях видяла физиономията му,като я получи.Бобси,аз като направих първата си торта с фондан,първият съвет,който получих,беше,че обикновено лентата се слага като борд отдолу,за да прикрие дефекти и досега не съм го забравила.Сиси,аз и на скайпа ти казах,че много ми хареса букета.Веднага видях,че си използвала и новата джаджа за релефа..Ох,само да си дойда в БГ-то..Пепи,много красоти както винаги,дано бързо се оправи детенцето ти.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи - прави ми впечатление нещо! И 4те ти нови торти са по-пъстри и по-натрупани с елементи от друг път. това умишлено ли е? Така ми харесва повече. Забелязала съм че децата се радват на много фигури и още повече цветове..... Аз докато се наканя да почна моите Пух и Ко ти си ги завършила. Срамота!!!

Ванче, струва ти се мила. Ярки са колкото и преди, но половин година снимах с други апарати, отскоро си снимам пак с моя. Беше на ремонт, но докато мъжо го прати мина доста време  Sad

Започвам с коментарите, но ще се върна само 5-6 страници назад.... че и нова тема имам да пускам

Ванче, и самолетът и гнилата ябълка са станали много добре. Особенно самолетът.

Катя (Сливен), голяма производителност при теб. А за Маккуина, мъжът ти е прав. Бях давала стъпка по стъпка как се конструира кола... базово. Оттам нататък вече се префасонира спрямо модела.  ТОРТА КОЛА

Албенка, аз честитих предварително на Вероника.. и тортата коментирах. Сега приеми честитка със закъснение. Да е здрава, щастлива и обичана.

Руми, много идейна тора. А как обичам тирамисуууу.

mama niky, добре се е получила тортата. Вече и ти си заразена с болестта "тортоправене"

bobsi, честито начало. Като проблем виждам заглаждането, но с времето ще се усъвършенстваш и няма да ги има тези бабуни.

iskrone, много хубаво мини. Надявам се да откриеш в какво да го пратиш. А ако е добре изсъхнало му сложи стреч фолио за уплътняване на кутийката.

sisi7510, много хубава торта. Прекалено пастелна ми идва... може би защото обичам по-ярките цветове  Simple Smile

Моля за извинние дамите, които пропуснах в коментара си.... не мога да се върна 15 страници назад  Embarassed

# 737
  • Мнения: 1 965
iskrone - Увий я в тази материя която е на пъпките. Незнам как се казва, но се ползва за изолиране на разни неща при пренасяне. Една найлонова на пъпки-балончета. Чувала съм да и викат "пуканки".
Физиономията на любимия ще я снимам довечера, защото празника му е днес, а тортата е скрита в запечатана кутия в хладилника.  Laughing
Пепи - не ми ги разправяй тия. Я си погледни тортите отпреди 6 месеца и сега последните. Цветните цветчета на бялата, Допълнителните букетчета на останалите. Това имах впредвид. На мен ми харесват повече така.

# 738
  • Мнения: 79
Пепи наистина изглеждат много весели детските ти торти , може би защото отдавна не беше пускала.Моя син даже снощи ги беше сортирал - тази е момичешка , тази момчешка  Joy
Албенка честит рожден ден на дъщеря ти - да бъде много здрава и щастлива!
Ванче ЧРД  и на твоята половинка - да ти бъде все така опора!
Сиси страхотен букет - честит РД на майка ти!
Адаш - браво за миниатюрката - на снимката ми изглеждаше малко по-голяма , но наистина си е мини.
bobsi , mama niky - браво за обувчиците - имали сте чудесни поводи за торти!
Rumya - чудесно тирамису!

Да ви кажа и аз сега за мърморенето на домашните по повод правенето на торти.Моя мъж в началото само бръчкаше вежди и ми се чудеше откъде тоя ентусиазъм да украсявам торти.Но като направих няколко и после взе да става критичен.Това било криво - "оправи го че е грозно" , "онази предната торта беше по-сиропирана  , тая е по-суха" и т.н.Да не говорим като трябва да се гледат с детето в другата стая - максимум половин час.И след това айде при мама - "на детето му е интересно и иска да те гледа"(а той малкия наистина обича да се цапа с мене в кухнята  Mr. Green, дай му едно парче моделираща маса и формички за сладки и стой та гледай  Joy)
Та така.Сега срещам повече разбиране , но и повече ме критикуват  Mr. Green
Отплеснах се май  Blush
Лек ден и успешна седмица на всички!

# 739
  • Мнения: 212
Момичета,благодаря  Hug
Ванче,да ,с новата ми придобивка е релефа,а моя като ми видя валяка и вика-"а, точно такъв ми трябваше ...", да бе,как пък не,не си давам играчките  Joy.
Дарилка и Пепи,честно казано и на мен ми липсва цвят,но боичките ми още пътуват явно,а моите не стават за такава работа
Рая,цветята са от вече любимия ми гъм пейст,много ми харесва това тесто. Тичинките не са бели,а от леко оцветен в кафяво грис,но наистина боите ми не са това,което ми трябва. Ползвам сладкарски бои,които се различават само като ги намокря,иначе сухи всички са тъмно кафяви  http://picasaweb.google.com/sisi7510/vgiCCL#5430260413563931938  А за релефния чаршаф-имам да пробвам още,това ми беше дебюта  Embarassed

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
iskrone - Увий я в тази материя която е на пъпките. Незнам как се казва, но се ползва за изолиране на разни неща при пренасяне. Една найлонова на пъпки-балончета. Чувала съм да и викат "пуканки".
Физиономията на любимия ще я снимам довечера, защото празника му е днес, а тортата е скрита в запечатана кутия в хладилника.  Laughing
Пепи - не ми ги разправяй тия. Я си погледни тортите отпреди 6 месеца и сега последните. Цветните цветчета на бялата, Допълнителните букетчета на останалите. Това имах впредвид. На мен ми харесват повече така.

Ехооооо, имам точно една с прасчо от миналата година. Ето я: http://pepiy.multiply.com/photos/album/5/5#photo=20

Понита от преди 2 месеца: http://pepiy.multiply.com/photos/album/5/5##photo=139

Откакто почнах да шприцовам бордюра с маслен крем и имам повече време за цветчета. Преди 6-7 месеца основно правех всичко от мод. маса. Нали се сещаш, че понякое време втръсва да правиш листа за обиколката на цялата торта  Simple Smile

Пренасяме се в НОВАТА ТЕМА

# 741
  • Мнения: 21
Здравейте ,момичета! Много дълго ви следя темите..и на много работи се научих от вас,за което ви изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ  bouquet  bouquet  bouquet.Най-накрая,реших да ви покажа един мой скромен опит...Не правя за първи път торти,но с вашата помощ и съвети..определено станах по-добра. Отново ви благодаря...!
Аз понеже лично те познавам и не мога да не се стърпя да кажа, че си от хората с талант не само при тортите а изобщо в кулинарията и е крайно време да започнеш да споделяш своя опит     bouquet
На мен много ми хареса тади идея с шоколадовите топки, а за вкуса не се и съмнявам!!!  Hug
Благодаря ти за милите думи,но имам още много да се уча...Радвам се ,че имаме толкова добри учителки,които са винаги готови да се отзоват на помощ.  Скоро ще чакам да пуснеш и твоята торта,която ти предстои да правиш  chef
Шеметче,тортата отвътре е магнетен.Правих я за рожденият ден на една приятелка.Стана невероятно вкусна(чак и аз се зачудих),но кремът ...нещо не стегна много добре и се получи лек наклон от едната страна...въпреки всичко се изяде веднага smile3508

Общи условия

Активация на акаунт