Хол и кухня на едно място

  • 115 106
  • 349
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 34
И това мислих дори махахме самият ъгъл на дивана но без която и да е част от него стой грозно.Това е голям красив пищен диван аз много си го харесвам но ще му прежаля едното място това е.

# 46
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Имаш ли снимка на дивана?
Това ,което ти предлага Спунк, е доста добра идея! Така ще  запазиш красотата на дивана и ще разчупиш стаята Peace

# 47
  • Мнения: 34
Не мога да снимам дивана защото не мога да го кача в лап топа.Но вижте какво открих   http://ivadimovska.snimka.bg/daily/apartament.461129.18242366 този диван е почти същият като моя дамаската е друга но формите са почти същите,моят е обратен.Забележете че това е единичка а не двойка не стой никак грозно.Не е точно като моя но се доближава с същите подлакатници е гърба е същият.Какво ще кажете не стой грозно нали

# 48
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Е кое да му е грозно..
Голям диван!
Аз обаче все още си мисля ,че можеш да му спестиш рязането  Peace

# 49
  • Мнения: 34
Така ще изглежда отрязан само единичка.Но и ще направя проба така както ме посъветвахте ще сложа двойката на отсрещната стена срещу тройката и ъгъла и ще видя как ще изглежда ако ми хареса идеално няма рязане.Лошото е че тази страна се пада до комина и зад врата при отворено положение.

# 50
  • Мнения: 46 551
Ще си позволя да ползвам темата, за да задам и аз въпрос.
Не се сърди, човече, как решихте проблема с вентилацията? От скицата предположих, че това е двустаен панелен апартамент. Зная, че при тях има комин на стената с кухнята, но това достатъчно ли е при готвене? Не се ли умирисва цялото помещение? А съседите над вас не се ли оплакват?

Абсорбаторът е включен в комина. Няма опкали се до сега, въобще не мирише  Rolling Eyes
Но пък почти всички от нашата редица апартаменти са си направили бокса на терасата на спалнята и абсорбаторите им са изведени директно навън. Смърди, при това в спалните, дневните са в др. посока. Ама нищо не казвам.

# 51
  • Мнения: 157
Няма нищо по-хубаво от хол с кухня в единия кът,разбира се помещението да е над 25 кв.м. Обожавам ги и вече не мога да се върна назад към панелките с отделни помещения  Peace
Дано да си права, че на мен ми предстои местене в апартамент с точно такова разположение - кухня и хол в едно...
Кофтито е, че е 24 кв.  newsm78, та затова да попитам как сте отделили пода на двата къта, ако изобщо са ви отделени - струвами се, че ако имам два вида подови настилки ще се накъса и още повече ще се смали помещението... newsm78

# 52
  • софия
  • Мнения: 9 590
ох, не мога да се сдържа.... госпожо кравел... Joy Joy Joy
·٠•●love●•٠·, успех в ремонта!

# 53
  • София
  • Мнения: 12 241
  Хайде и аз де се включа в темата. Най-накрая успяхме и ние да се сдобием със собствено жилище. Сега предстои ремонт и майстори. Проблема ми е че в холокухнята не мога да измисля разпределението.
  Ето това е една ориентировъчна скица направена на пеинт... -
http://aila.snimka.bg/advertising/prodavalnik.459188.18256631
  В момента кухнята с е вижда къде, но така не мога да измисля как да сложа трапезната маса и къде да разположа хола. Отбелязвам, че ми трябва голяма маса, тъй като само ние сме вече пет човека. Първо мислех в дупката до терасата да сложа бюрото с компа, но сега се замислям дали не е възможно и какво ще стане, ако преместя там част от кухнята.
  Дали е възможно да се премести през цялото помещение отходния канал. За аспиратора се чудех ако се направи само в края на тавана окачен таван, дали не може да се скрие там въздуховода и той да минава през цялото помещение. Другия вариант да се изнесе направо през прозорците и на нас не ни допада и на съседите също предполагам...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 254
Айла, според мен ще се получи много добре, ако изместиш кухнята в тази ниша до терасата, защото иначе тя ми се вижда малко неизползваема, нито ще се събере маса със столове, нито диван.. а за едно компютърно бюро е голяма. За аспиратора... в крайна сметка като няма на къде, навън ще го изкарате и толкоз, няма да сте единствените сигурно. Само проучи въпроса с местенето на мивката, че сега като гледам скицата и ми се вижда малко проблемно... 

# 55
  • София
  • Мнения: 12 241
  За мивката и аз се притеснявам, но майстора твърди, че ще стане, стига да е в началото на дългата стена, а не чак при прозорците. За аспиратора струва ли ви се възможно да се сложи и скрие в окачен таван до стената? Защото мъжът ми категорично не желае да е през прозореца..
  Сложих и още един линк към евентуално разпределение ако се премести кухнята, въпреки че си няма и представа колко заема една трапезана маса.
   Другото което искам да обмисля е че нещо като коминно тяло има между вратата на хола и кухнята. Тъй като апартамента е без топлофикация с изградена мрежа от радиатори, но на ток искаме евентуално да използваме камина на водна риза и ще ни трябва това място.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 254
Доста е голямо разстоянието между аспиратора и комина... За да е ефективен ще се наложи да вземеш по-мощен отколкото е необходим за помещението, иначе ми се струва напълно възможно самата тръба да се скрие в окачен таван, само не знам какво ще се прави в случай, че нещо се случи с тръбата, повреда някаква..

# 57
  • Мнения: 12
Аз мога  да  кажа  само адмирации  за мъжа ти. Няма  нищо  по-селско от това  да си изведеш  изхода на абсорбера на терасата и да  умирисваш  прането на съседите над  теб или просто да им разва'яш въздуха  всяка  вечер . С риска  да обидя  някоя съфорумка  , ще кажа че не е оправдание , че много  хора  го правят. Много хора  също  така  си  хвърлят  боклука от  балкона,  както и храчат  по улицата, това причина ли е да постъпваме като тях.
Момичета ,когато  живеете  в блок  трябва  взаимно  да се съобразявам , а не да се чудим защо ДиС  е пълен  с теми " непоносими  съседи"
Сори  за офф-а.
Ако мога  да споделя и  мнение , което не е  мое  , а  на един мой приятел  дизайнер и архитект . Модата вече не е  кухня и хол  заедно. Отново  излиза на мода кухнята   като отделно обособено помещение. Но  не този соц. вариант ,които  ние  знаеме, а  преходна,  с преградна или стъклена  стана. Фунционалността  отново е  на мода. Новите  тенденции  ги има  в редица шведски и финландски сайтове.
Лично мен  ме впечетли  плъзгаща се  преградна  стена  в гипсокартонена  конструкция в един  финлански сайт.
Друг  вариант е кухня със  стъклена  преграда , т.е  вие  виждате  хората докато  готвите и те вас , но  миризма във  хола няма. Не  знам доколко са приложими при вашите холове, но не пречи да разгледат е и да почерпите идеи.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Привет и от мен Simple Smile И ние сме с 'хол с кухня'. Разбира се, ако имахме възможност бих разделила изцяло двете помещения, както предполагам и повечете домакини,но не става. Ето как е у нас - кухня зад стена с камина http://ladyguga.snimka.bg/architecture/u-doma.492405.18259368.big . Убедена съм, че може да е много по-елегатно и добре измислено, но когато купихме апартамента, камината беше факт, така че се разполагахме около нея.
Сега усилено обмислям вариант в новия апартамент да направим така: http://ladyguga.snimka.bg/architecture/bath-amp-wc.491734.18259672.big ( жълтият паркет е кухнята  Laughing )

# 59
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
ох, не мога да се сдържа.... госпожо кравел... Joy Joy Joy
·٠•●love●•٠·, успех в ремонта!
а бой де  Laughing
за смях станах в тая тема  Mr. Green
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт