Хол и кухня на едно място

  • 115 131
  • 349
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Един въпрос към хората с паркет в цвят венге - с какви плочки за бокса го съчетавате? SadПринципно зависи и от цвета на кухнята, но тъй като все още ние рано да я мислим, по-скоро ми се иска да няма отчетлива граница между паркета и плочките..

# 61
  • София
  • Мнения: 1 254
Един въпрос към хората с паркет в цвят венге - с какви плочки за бокса го съчетавате? SadПринципно зависи и от цвета на кухнята, но тъй като все още ние рано да я мислим, по-скоро ми се иска да няма отчетлива граница между паркета и плочките..
Моето мнение е, че е по-добре разлика да има. Един вид да има контраст. Може да не е черно-бяло, но да не са близки цветовете.

# 62
  • Мнения: 0
Един въпрос към хората с паркет в цвят венге - с какви плочки за бокса го съчетавате? SadПринципно зависи и от цвета на кухнята, но тъй като все още ние рано да я мислим, по-скоро ми се иска да няма отчетлива граница между паркета и плочките..
Моето мнение е, че е по-добре разлика да има. Един вид да има контраст. Може да не е черно-бяло, но да не са близки цветовете.

Определено!

# 63
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Един въпрос към хората с паркет в цвят венге - с какви плочки за бокса го съчетавате? SadПринципно зависи и от цвета на кухнята, но тъй като все още ние рано да я мислим, по-скоро ми се иска да няма отчетлива граница между паркета и плочките..
Моето мнение е, че е по-добре разлика да има. Един вид да има контраст. Може да не е черно-бяло, но да не са близки цветовете.

Определено!

Благодаря ви!  bouquet
Аз също обичам контрастите, но в случая се замислих дали това ярко разграничение няма да ми смали оптически дневната. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 569
Мами, пуснах подобна тема, но никой не иска да ми отговори! Може ли който скоро е правил хол с кухненски бокс да ми препръча фирми, които правят и двете. Иска ми се някой да ми направи няколко 3Д варианта и да му поръчаме без да се занимаваме много много.
Става дума за фирми в София. Предварително благодаря!   bouquet

# 65
  • Мнения: 0
  Хайде и аз де се включа в темата. Най-накрая успяхме и ние да се сдобием със собствено жилище. Сега предстои ремонт и майстори. Проблема ми е че в холокухнята не мога да измисля разпределението.
  Ето това е една ориентировъчна скица направена на пеинт... -
http://aila.snimka.bg/advertising/prodavalnik.459188.18256631
  В момента кухнята с е вижда къде, но така не мога да измисля как да сложа трапезната маса и къде да разположа хола. Отбелязвам, че ми трябва голяма маса, тъй като само ние сме вече пет човека. Първо мислех в дупката до терасата да сложа бюрото с компа, но сега се замислям дали не е възможно и какво ще стане, ако преместя там част от кухнята.
  Дали е възможно да се премести през цялото помещение отходния канал. За аспиратора се чудех ако се направи само в края на тавана окачен таван, дали не може да се скрие там въздуховода и той да минава през цялото помещение. Другия вариант да се изнесе направо през прозорците и на нас не ни допада и на съседите също предполагам...


На мен варианта от снка 12 ми допада за място на масата за хранене . Може би може още малко да се помисли къде точно да се постави  дивана. Мисля по въпроса!!!   newsm78  newsm78

# 66
  • Мнения: 561
Момичета , може ли един въпрос?  как се справихте  с разрешението по   ремонта . И аз преди време  си мислех  за същите промени в  апартамента  на майка ми . Но се отказах.
Не може да  имате  мокро  помещение  над жилищни помещения.  Това  е изрично  написано в   Новия  закон за Етажната собственост. Останалите стаи може да си  ги менкате както решите, но мокри помещения  над жилищни  със  100 %  сигурна - не е позволено. Понеже   не ми се разправяше  съседи   , паак направих  промени , но без  да променям  предназначението на стаите.
Та въпросът  ми е  как  събрахте подписите  на съседите си за това?                                                            
Габи, права си, че вече за почти всичко се иска разрешение, например дори да си остъклиш балкон, обаче за кухня в хол не е проблем, особено ако тръби не минават по под. Урежда го наредба № 7 от новия ЗУТ, не помня подробности обаче, номера на наредбата ми се запечата, защото имахме жалба от съседи. Т.е. това не се смята мокро над сухо помещение. За такова се смята баня например, това е категорично забранено.
Освен това все си мисля, че хората не си слагат кухнята в хола, защото е мода, а просто защото им трябва място.

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 10:13 от kalinuccia

# 67
  • Мнения: 34
Момичета малко се забавих с започването на ремонта,но по добре късно от колкото никога.Сега вече мога да кажа че започнахме прословутия ремонт,да ви кажа каква бъркотия е ужас.Да ви се похваля че купихме мебелите тук малко почнахме отзад напред тях трябваше да купим накрая всичко е струпано на кашони.Една кухня харесвах една децка но други купих.То май настина никога не излиза както го мислиш.Но много си ги харесвам иначе ще видим накрая.Малкия е в възторг постояно пита кога ще му направим децка,общо взето сме си цирк. Flutter

# 68
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
деТСКа стая

# 69
  • София
  • Мнения: 1 254
То само това да беше...  ooooh!

# 70
  • Мнения: 34
Момичета кухю-хола е почти готов,терасата е готова стана много хубаво като малко боксче дори и маса за хранене има сгъваема е де.Водата е прекарана,долният ред на кухненското е сложено само трябва гърба и горният ред да се сложат.Не е много тясно както си мислих че ще стане така се разпределиха мебелите че половината хол е кухня другата половина си е хол.Когато всичко приключи ще пусна снимки.

# 71
  • Мнения: 34
Здравейте много съм щастлива след 2месеца най накрая свършихме ремонта.Много ми харесва крайния резултат стана така както исках.Пускам да видите и вие http://ivadimovska.snimka.bg/daily/sled-remonta.514311

# 72
  • София
  • Мнения: 6 135
Честито!

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да не пускам нова тема...
Такааа, в строеж сме още, събирам идеи, мислено си нахвърлям кое къде искам да бъде, само не мога да реша как искам да бъде обзаведена дневната- тя е 29 кв2.

Виждала съм варианта висока мебел за хранене / маса + столове/ и ниска мебел / кът за отмора да речем/
Но в такъв случай се  чудя :
1. Как ще посрещна гости? Трябва да имам 12-ина стола и съответно място за тях?  newsm78 Нямам къде да ги прибера, а не е удобно и да стоят в дневната.

Ако пък вместо столове се сложи кухненски ъгъл+висока маса, и един холов диван няма ли да дойде в повече за стаята ?

Дайте идеи, моля.  Hug С две думи искам да се храня на висока маса, но и да имам достатъчно място да посрещна 10-ина човека като се наложи и да имам диванче срещу тв-то за почивка. Blush

# 74
  • Мнения: 10 710
Maса с повдигащ механизъм ми идва като идея. Хем холна, хем трапезна. За сядане - нямам предложение.

Общи условия

Активация на акаунт