Заслужава ли си инвестиция от 136 лв в това...(зъбен душ)

  • 104 263
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 850
Това не мие зъбите - почиства междузъбното пространство посредством силна концентрирана струя вода/течност. Няма докосване на езика, защото главата се наглася в междузъбното пространство между зъбите и устните. Усещането е като впръскване на вода, но с голяма сила, усещам го главно при венеца.

# 61
  • Мнения: 414
Янко, да, накрайниците са по-малки от стандартна четка за зъби. Аз съм пробвала с вода за уста - слагам 1:1, но не видях някаква особена разлика от това да пръскаш с вода и после да се жабуриш с вода за уста, само дето повече вода за уста отива и е по-скъпо.

По принцип зъбният душ е допълнение на миенето на зъбите, не може да го замени. Идеята му е повече да замени почистването с конец. Можеш ли да почистваш с конец? Това определено ще помогне на венците.
Също пробвал ли си с електрическа четка? Нa OralB, например, главите им са доста малки. Много удобни за почистване на всички зъби и може да те дразнят по-малко.

# 62
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Предложението за ел.четка е и моето мнение. Аз имах проблем с венците. Почти при всяко миене ми кървяха, натрупваше ми се много зъбен камък за кратък период, нямах пародонтит. След като почнах да ползвам ел.четка на Орал Б след около месец ми спряха тези проблеми. А ги имах откакто се помнех. Още с първите измивания зъбния камък се отчупваше на парчета и намаля значително (но това не означава че повече няма да ти се натрупва занапред, просто ще е в по-бавни темпове) и вече наместо на всеки 6м да си го махам, го почиствам на 1.5г и не е в такова количество като преди. От ел.четска венците ми стана по-здрави. Какво имам в предвид. Понеже няма такова натрупване на З.камък и четката всекидневно добре измива околозъбното пространство не остава храна която да дразни венеца. А и от въртенето на четката венците се заздравиха. Първите две седмици след започването да я ползвам венците ми кървяха много повече от обичайното миене, но след това нещата се нормализираха. Можеш да пробваш с някой по-евтин модел (на орал Б са с малки глави) за да видиш дали ще ти е удобно и приятно и полезно. А в случай, че продължиш да си миеш с ел,четка да инвестираш и в по-хубав и неминуемо по-скъп модел. Но при по-хубавите модели оборотите са повече и по-добре почистват.
За езика аз ползвам специална шпатула за език. Продават се навсякъде. Моята я взех от ДМ. Почти на всеки му се гади като четката отиде в задната част на езика, с шпатула по-бързо се почиства.
Водният душ замества конеца за зъби. Ако не ползваш такъв или ти се гади когато почистваш задните зъби, то душа ще ти помогне. Но той не може да измести миенето на зъбите. Неговата роля е съвсем друга.

# 63
  • Мнения: 2
Пределно ясно е че това не замества миенето.
Ясно ми е, че задната част на езика е чувствителна при всеки. Нямам проблем с болка, лютивост на паста или вода за уста. Драмата е при странично докосване на езика. Когато се налага да ми се работи по зубите третирането с ледокаин на езика дава малко по голям шанс на зъболекаря да работи, но пак е драма. Това да ми сложат тампон между езика и зъбите е абсурд. Правенето на снимка на един зъб също е невъзможно.  дори и най-лютоте Лакалут-и от тия дето езика ти изтръпва ми дават шанс само за няколко движения на четката при задните зъби. Хапчета против гадене не дават никакъв ефект. Зъболекари са се отказвали да работят искаха да ме пращат на анестезия. Държането на костилка в устата е невъзможно. Дъвченето и на най-лютите дъвки след като намалее вкуса също. Драмата е голяма, за това търся допълнително третиране. Като дете искаха да ми слагат шини.... е не успяха. На 46 съм и имам късмет със здрави зъби, но драмата с пародонтозата е голяма точно поради затрудненото почистване. От няколко години и в комбинацията с диабет става още по-зле.
Мисля, че проблема е най-вече колко далече от зъбите е главата на четката, а не самата и големина, за това се надявам точно малката глава на тези душове да ми даде повечко време за третиране на задните зъби.

# 64
  • Мнения: 414
Малка е разликата в размера, който те притеснява - електрическата четка е горе-долу като нормална - 20 мм, главата на моя waterpik е 15 мм.

Рефлексът за повръщане е нещо, което може да се тренира - хората, които гълтат саби също го имат, просто с много тренировки свикват да го подтискат. При теб е много по-силен от средностатистическия човек, ясно, да гълташ саби едва ли ще стигнеш Smile, но би трябвало с постоянство да може да подобриш положението.
Пробвай веднъж дневно, най-добре вечер, като си гледаш телевизия и си по-спокоен и релаксиран, да търкаш леко с четката за зъби в задната част на устата за 10тина минути. Не да си миеш зъбите - без паста и вода, на сухо, леко почесване. Не я пъхай така че да те дави - ако го дразниш рефлекса, само го засилваш и затвърждаваш, а просто докъдето ти е комфортно. Лека-полека вкарвай по-навътре когато почнеш да свикваш. И така - редовно и внимателно, ще отнеме известно време (месец, два, три), но би трябвало да помогне.

# 65
  • Мнения: X
Някой ползвал ли е този душ - http://www.emag.bg/usten-irigator-aeg-md-5613-aeg-md5613/pd/DD7GN3BBM/? Намален е на 50% и цената е много добра, но дали върши работа?

# 66
  • Мнения: 224
Някой ползвал ли е този душ - http://www.emag.bg/usten-irigator-aeg-md-5613-aeg-md5613/pd/DD7GN3BBM/? Намален е на 50% и цената е много добра, но дали върши работа?

 За този тип уреди е важно да има и консумативи после. Виж колко струват и от къде може да си купиш накрайници после.

# 67
  • Мнения: 414
Някой ползвал ли е този душ - http://www.emag.bg/usten-irigator-aeg-md-5613-aeg-md5613/pd/DD7GN3BBM/? Намален е на 50% и цената е много добра, но дали върши работа?

Няма много мнения в нета, но каквито има са основно лоши. Аз не бих рискувала.

# 68
  • Мнения: X
Благодаря ви, няма да го поръчам! Поръчах Waterpik WP250 Nano Water Flosser - намерих го с намаление и ми излезе около 100 лева с доставката до България.

# 69
  • Мнения: 836
Здравейте  Wink

Можете ли да ми кажете дали следния уред се нуждае от консумативи и има ли от къде да ги намирам в България:

http://www.boots.com/en/Waterpik-WP250-Nano-Water-Flosser_1163214/

 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз мисля да си взема такъв SoWash за 42 лв.:
http://www.konsident.com/2010/10/so-wash/
Слага се за накрайника на чешмата, без батерии и резервоарче мисля, че ще е по-удобно. Освен това зъболекарката ми го препоръча,  а и не е чак толкова скъп. Все пак ще видя дали върши работа, като започна да го ползвам. Може после да споделя, ако някой го интересува Simple Smile

# 71
  • Мнения: 36
Здравей, можеш ли да кажеш откъде го купи и дали си доволна? В дадения сайт не намирам опция за закупуването му, нито цена. Благодаря.

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Много чета напоследък по въпроса за зъбен душ. Появиха ми се проблеми с венците. Ще се купува, ясно е. Сега, разбира се, трябва да избера модел- Не видях да се обсъждa AEG https://www.amazon.es/AEG-MD5613-Irrigador-bucal-5613/dp/B00A6QWK56. Този в момента е на много добра цена.

# 73
  • Мнения: 12
Мисля да си купя преносим зъбен душ. В България се продават Philips и Panasonic. Някой да има впечатления от едната или другата марка?

# 74
  • Мнения: 64
Много чета напоследък по въпроса за зъбен душ. Появиха ми се проблеми с венците. Ще се купува, ясно е. Сега, разбира се, трябва да избера модел- Не видях да се обсъждa AEG https://www.amazon.es/AEG-MD5613-Irrigador-bucal-5613/dp/B00A6QWK56. Този в момента е на много добра цена.
аз имам такъв и съм много доволна,защото,имам мостове ,а това нещо чисти всичко под тях,ползвам го само на първа степен,защото и импланти имам,при по-силна струя може да увреди имплантите
подарък ми е от дъщеря ми,тя каза,че го е купила на промозия за 50лв

Общи условия

Активация на акаунт