Не, на найлоновите торбички!

  • 16 097
  • 205
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 479
Фантастико е това , предполагам ...

Да, Фантастико е.
На мен специално чантите, които те продават са ми доста удобни за покупки. Събират много и добре се подреждат продуктите вътре. Имам и торба от плат, но тя не става за голямо пазаруване и не ми е удобна за тежки продукти.

# 151
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Абсолютно съм против безразборното използване на найлонови торбички.
От около 2 години ползвам предимно кашони за покупките си в супермаркета,
винаги имам по един поне в багажника.
Изключително удобно е, няма сплескани продукти и всичко ми е подредено.
За мен това се оказа удобен вариант и добра алтернатива...

# 152
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Абсолютно съм против безразборното използване на найлонови торбички.
От около 2 години ползвам предимно кашони за покупките си в супермаркета,
винаги имам по един поне в багажника.
Изключително удобно е, няма сплескани продукти и всичко ми е подредено.
За мен това се оказа удобен вариант и добра алтернатива...


Ето още един съмишленик по кашончета в багажника, ха така, аз откога я пробутвам таз идея.. Вярвайте, много е сгодно, освен с това с кашончето притискате да не се търкалят разни неща, дето не влизат в него.
Най-добри са кашончетата от портокали, и то гръцките, че другите се разлепват. Ще паднете, като разберете колко събира едно такова чудо - абе един коледен пазар горе долу. Е, ако някой пазарува с размах, има и кашони за по 20 кг портокали - идеални са. Пък и да не се чудите къде да държите разни метлички, стъргалки, сенници - всичко в доброто кашонче.

# 153
  • Мнения: 4

От около 2 години ползвам предимно кашони за покупките си в супермаркета,
винаги имам по един поне в багажника.
Изключително удобно е, няма сплескани продукти и всичко ми е подредено.
За мен това се оказа удобен вариант и добра алтернатива...


Е, с кашона ли влизаш в магазина. Ако не си с кашона в магазина как пренасяш продуктите от самия магазин до колата и кашона.

# 154
  • Мнения: 1 394
Ами нали има колички в магазините...  newsm78...и ние имаме кашонче в колата.Отиваме си с количката до колата,подреждаме си багажа в кашона и в чантите /понякога и на задните седалки / и готово!  Hug...Нищо сложно.По-леко е да тикаш количката до колата,отколкото да мъкнеш пълните чанти от изхода на хипера до паркинга... Wink...А иначе не ходя в кварталния магазин с колата,нито пък с кашона...просто си нося чанта отвкъщи.
Днес в магазина /до вкъщи-кварталния/ отидох да си купя едно- две неща.Те ме знаят ,че не искам чантичка и вече не ми предлагат.Обаче зад мен имаше един възрастен човек.Дойде неговият ред и продавачката забрави да му даде чанта и започна да обслужва следващият.Дядото обаче стои и чака.Тя го пита:"Нещо да не съм забравила?"Той:"Ами тоя хляб под мишница ли да го нося,дай ми чанта!То бива бива,ама поне ни уважавайте,че пазаруваме от вас.Иначе ще ходя там дето ми дават чанта.Като забравяте поне сложете отпред един стек торби та сами да си вземаме!Тюю!"....Направо ме изуми този дядо,имайки предвид,че по-голямата част от живота му е минала под червените знамена.И те се "изучиха"А тогава си ходеха кротко с мрежичките и не роптаеха.... Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 21:40 от dodyniki

# 155
  • Мнения: 1 860
Месото...ами едно време май в хартия го завиваха... newsm78...или бъркам...от тази амбалажната.
Ама ние нали за сега говорим, не за едно време...не са ми завивали месо в хартия откак е "демокрацията"
Е...сега няма хартия ли?  Wink....казвам,че и сега може,като едно време.На запад как им слагат всичко в хартиени торби,а и повечето опаковки са им картонени /млека,сирена.../ newsm78...Мисля,че си има решение и без торбичките.За това споменах за едно време...тогава нямаше торбички... Rolling Eyes
Тц, в пластмаса са или както точно се нарича този вид опаковка. Тук мен ме дразни, че се призовава да се използват по-малко найлонови торбички, но пък всичко е опаковано дори с повече материал. Искат да разделяме боклука, а не наложат ограничения например на опаковки да няма найлон + хартия, че и алуминий на някои. Луда работа общо взето.
 За да не съм съвсем оф топик, гласувах с 4. Въпреки, че аз самата често забравям да си взема торба от вкъщи, с радост бих приела такава забрана. Иначе в магазина ме гледат накриво (някои продавачи, не всички) като помоля за торбичка, но без да ме питат, слагат допълнителна на месото например, което и без друго е опаковано добре с найлон и в тарелка. Небивалици общо взето.

# 156
  • Мнения: 1 096
В багажника на колата имаме сгъваема щайга, която пълним с покупките. Отделно си нося кошница, а няколко торби от плат стоят в багажника и те влизат в употреба, ако сме купили повече неща.

# 157
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192

От около 2 години ползвам предимно кашони за покупките си в супермаркета,
винаги имам по един поне в багажника.
Изключително удобно е, няма сплескани продукти и всичко ми е подредено.
За мен това се оказа удобен вариант и добра алтернатива...


Е, с кашона ли влизаш в магазина. Ако не си с кашона в магазина как пренасяш продуктите от самия магазин до колата и кашона.

 Laughing  Не влизам с кашона, разбира се.
И аз си отивам с количката до колата и си подреждам продуктите на спокойствие.
Опитай, много е удобно. Аз ползвам кашон от ракия, побира много...

# 158
  • Мнения: 734
Нося си платнена торбичка, но за някои неща - няма начин - плодовете и зеленчуците, маслините и другите насипни неща ми ги слагат в найлонови торбички.

# 159
  • Мнения: 4 892
Опитай, много е удобно. Аз ползвам кашон от ракия, побира много...


Много яка идея, тамън като се насвиркам ше си имам оправдание - понапих се малко, щото съм екологична, хлъц.
Колко ракия побира един кашон и здрави ли са кашоните, че да не се налага за всяко пазаруване да купувам нов.

Ше се пропия за едната екологичност, но съм решена.


Simple Smile Имам си торби и чанти, но понякога взимам найлонова. Мога да пробвам да спра окончателно да ползвам найлонови.  Peace

 

Аз например и затова купувам картофите - в чувал, салама - цяла щафета, без вакуум.
И винаги си купувам якета с големи джобове.

Големи, големи, колко да са големи тия джобове?

Темата е яка, пълна е с хитове. Освен, че ми се отвори възможност да изпия оправдано един кашон ракия, то сега си се представям как от джобовете ми стърчат две щафети салам.
Динята мога да я сложа на панер, дървен и екологичен, на главата си, като африканка. Мога да лапна най-много три, айде четири кренвирша  Flutter или е'на краставица. На врата ше овеся един сплит лук, под мишница - два ляба.
И салатата, и мезето, и ляба, и десерта.
По принцип не е невъзможно да се придвижа така до у нас.  Това ако съм без кашон, щото на един кашон ракия нема как да стане.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 23:28 от NinoTino

# 160
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Нося си платнена торбичка, но за някои неща - няма начин - плодовете и зеленчуците, маслините и другите насипни неща ми ги слагат в найлонови торбички.


Ми те хората, които ни предлагат стоката ни принуждават. В шепи ли да вземем например маслините, сиренето и да не изброявам всичко... yes

# 161
  • Мнения: 803
Кашоните от ракия са най-здравитекашонинасвета, хлъц
Браво Уки, браво Nino, браво Tino с вас двете съм Laughing

# 162
  • Мнения: 1 912
Много се дразня, когато си купя солети от магазинчето до офиса (буквално долепено) и ме питат- Искаш ли торбичка  Rolling Eyes Старая се да огранича до минимум употребата им, използвам ги най-рационално и многократно, накрая изхвърлям боклука с тях, но въпреки това имам пълен шкаф с торбички. Нямам навик да ползвам платнена торба или кошница и това е.
Гласувах с варианта да ги забранят. А може би да се налага да се купуват- като в Била и Кауфланд. Така ще се ограничи доста употребата им и хората ще потърсят алтернатива.

# 163
  • Мнения: 1 312
Хм, май ме завлякохте в отбора.
Това с кашоните ми хареса, и без това багажника ми е огромен и винаги празен.
Пък и 99% от случаите пазарувам в големи хипермаркети.
За останалите мога да си ползвам една оборотна платнена.

# 164
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дедо, NinoTino, ми то колко е един кашон ракия_ шест бутилки... колко му е да се гаврътнат,
особено в добра компания  Drunk
Лошото е, че са здрави кашоните, ще се наложи да им правим саботаж периодично  newsm53

Общи условия

Активация на акаунт