Не, на найлоновите торбички!

  • 16 070
  • 205
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 394
През последният месец отказвам да вземам найлонови торбички от магазина.Нося си платнена хубава пазарска чанта от вкъщи.Писна ми просто да гледам как вятърът гони цветните найлонови чантички и кичи дърветата с тях.  Stop...Сигурно не помагам кой знае колко на околната среда,но поне знам,че тези торбички по дърветата и по улиците не са излязли от моят дом.
Вие бихте ли отказали торбичка от магазина?Интересно ми е да разбера колко хора биха променили навиците си,за да няма чантички и найлончета по дърветата,храстите и по улиците.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 19:55 от dodyniki

# 1
  • Мнения: 24 467
Да, замислих се наскоро след разговор по темата. Показаха ми такава платнена торбичка и харесах идеята. Мисля да я приложа.
Отговор № 4 бива, но той не е решение, а само пожелание, затова залагам на № 1, защото зависи от мен. Иначе не е лошо да се направят законодателни промени, по места съм чувала, че са възприети такива идеи и се ползват хартиени пликчета.

# 2
  • Мнения: 2 821
А в какво ти слагат насипните ядки примерно Rolling Eyes....или пък сиренето, кашкавала и маслините, щото по нашите магазини масово ги слагат в пликчета, а не в хартия. Месото също...как ще влезе в платнена торба, било тя и най-красивата на света Laughing
Аз ще ти кажа как няма да има чантички по дърветата - като си променят манталитета хората и спрат да ги хвърлят наляво-надясно Twisted Evil

# 3
  • София
  • Мнения: 3 902
Пазарувам основно на връщане от работа. Надали ще си нося платнена пазарска торба от сутринта. Освен това, повечето пликчета после ги ползвам, за да събирам битовите отпадъци, връзвам дръжките и ги пускам в контейнера - чисто и лесно.

Искам си найлоновите торбички.

# 4
  • Мнения: 197
По принцип си нося чанта от вкъщи, по - удобно ми е да пазарувам с чанта или дори кошница  Embarassed ( старомодна работа), но не винаги, понякога забравям, и торбичките се трупат  Embarassed
Ако ги забранят, няма да имам избор и тогава със сигурност няма да има издънки! Гласувах да ги забранят  Peace

# 5
  • Мнения: 1 394
То и в казана да ги хвърлят тези торбички-много малко кошове за смет се затварят,тъй,че вятърът пак ги развява.Месото...ами едно време май в хартия го завиваха... newsm78...или бъркам...от тази амбалажната.А за ядките също има хартиени пакети.Ама да ти дадат 10 чанти в магазина за три неща,които си купил....та в една та в друга... ooooh!...има си алтернатива винаги,ама...а да не казвам,че са ми предлагали торбичка и за две вафли... Wink

# 6
  • Мнения: 673
  Да, би било добре изобщо да се забранят найлоновите торбички. Забраната трябва да е повсеместна и според мен инициирана от МОСВ. Ужасно много замърсяват и при това трайно.
  Едно време как се пазаруваше с мрежички и пазарски чанти, а сега не може? Въпрос на навик е всеки да си носи. Биха могли да се предвидят в магазините някакви по-здрави хартиени пликове за инцидентни случаи.
 

# 7
  • Мнения: 577
Тобричките ги ползвам за боклука немога да си представя да мъкна кофата за да си изхвърля боклука.
Но иначе съм си купила платнена тобра и нея си ползвам.

# 8
  • Мнения: 2 821
Месото...ами едно време май в хартия го завиваха... newsm78...или бъркам...от тази амбалажната.
Ама ние нали за сега говорим, не за едно време...не са ми завивали месо в хартия откак е "демокрацията"

# 9
  • Мнения: 6 493
Аз ползвам платнена чанта от около 2 години.И изненадата е  в продавачките,когато кажа,че имам къде да си прибера покупките. #CrazyА сега има и промоция върни 10 етикета от кисело мляко и получаваш платнена торба.

# 10
  • Мнения: 1 394
Месото...ами едно време май в хартия го завиваха... newsm78...или бъркам...от тази амбалажната.
Ама ние нали за сега говорим, не за едно време...не са ми завивали месо в хартия откак е "демокрацията"
Е...сега няма хартия ли?  Wink....казвам,че и сега може,като едно време.На запад как им слагат всичко в хартиени торби,а и повечето опаковки са им картонени /млека,сирена.../ newsm78...Мисля,че си има решение и без торбичките.За това споменах за едно време...тогава нямаше торбички... Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 280
Ползвам, но бих могла и без тях.Просто са ми удобни за боклука.
Ще използвам да попитам знаете ли къде продават от тези кошници за покупки, които ползвахме преди мнооого години?

# 12
  • Мнения: 1 394
За металните мрежи ли питаш?От тях бях видяла в един от магазините за левчето.
Провери и в домашни потреби-неможе да нямат.Имаше и едни пластмасови,незнам дали се сещаш...пак кошница правоъгълна,но от мека пластмаса... Thinking

# 13
  • Мнения: 1 705
Пфууу, грозотия, като ги видя, накачени по дърветата или ми се заплетат в ботуша, ако не съм я видяла да я прескоча  ooooh! Мразя ги, много пъти не ги искам в магазина, кофичка мляко и в ръка мога да си я нося, а да не говорим как обичат да ми сложат в две найлонки една в друга, за по-здраво, да не би да се скъса.

# 14
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Българите ужким сме изобретателни, а за съвсем просто решение не сме се сетили - в Испания от преди месец-два в едни от най-големите супермаркети спряха да дават обикновените торбички безплатно. Вече продават подобни, но са за многократна употреба ( поне 5-6 пъти) и си ги плащаш Simple Smile
Не, че цената от 3-5 стотинки ще притесни простака - ще си я плати и после пак ще метне торбичката през прозореца, ама...

Общи условия

Активация на акаунт