Не, на найлоновите торбички!

  • 16 085
  • 205
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 394
Една позната пък си е взела от кварталният магазин от тези пластмасовите щайги от плодовете./от магазина ги хвърлят,че им ги дават барабар с плодовете/ и така хем не е изпила кашон ракия,хем пак си ги подрежда продуктите,а и няма опасност да се "скъса" щайгата.  Peace...Кашоните от плодовете и зеленчуците са също много удобни и здрави!  Peace

# 166
  • Мнения: 1
Изчетох почти цялата тема и доста се почудих. newsm78 newsm78 newsm78
 Аз също съм съгласна, че найлоновите торбички са напаст и това трябва да се промени, но просто не виждам начин как ще стане. Хайде за пазаруването ясно, ще си ходим с платнените торбички, но... къде и как да си изхвърлям боклука, ако не в торбичка?
И също така мисля, че дори и да забранят торбичките /което май няма да се случи никога/, тези хора дето си хварлят чантите през терасите ще продължат да го правят, само че не чанти с боклуци, а само боклуци, което е още по ужасно Sick

# 167
  • Мнения: 4 586
Изчетох почти цялата тема и доста се почудих. newsm78 newsm78 newsm78
 Аз също съм съгласна, че найлоновите торбички са напаст и това трябва да се промени, но просто не виждам начин как ще стане. Хайде за пазаруването ясно, ще си ходим с платнените торбички, но... къде и как да си изхвърлям боклука, ако не в торбичка?

Идеята не е да сведем до нула използването на полиетиленови торбички и опаковки,
а да ги намалим. Все е полза, нали?

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 10:32 от Вълкът с дълъг ник

# 168
  • Мнения: 2 093
да споделя моя опит с ограничаването на торбичките. Живея на място, кьдето в магазина трябва да си платиш торбичката и струва 5 цента. В началото си казвах голяма работа, нищо пари, обаче като мина известно време, започнах да се замислям и или си нося торба, или просто  нося покупките  на рьце. Преди не се замислях много, при всяка покупка ми даваха торба и това си беше естествено.Така че и една символична цена си казва думата и е добра пьрва стьпка в ограничаването на торбичките. Най-малко те кара да се замислиш. Единствения проблем е че такива торбички са необходими за изхвърляне на боклука и в момента няма друг заместител, а по закон не можеш просто така да го хвърляш.

# 169
  • Мнения: 2 257
При нас (Флорида, САЩ) повечето вериги магазини имат такива еко-френдли торбички, направени от 85-95% рециклиран материал, някои са доста кичозни, други са изчистени и стилни. Идеална работа вършат, има и различни рамери.

          

# 170
  • Мнения: 4 892
Вчера се сдобих с две торбикча като тези показани от Джи.  В резеда  Flutter и синьо. ше си ги ползвам, че са големички. В аптеката обаче ми набухаха илачите в найлонова. ше си потърся и малка торбичка за по-дребни неща.

# 171
  • Мнения: 646
Вчера заставайки на касата в ХИТ-а останах очарована, вече предлагат и хартиени торби.

# 172
  • Мнения: 4 586
Четат темата, изпреварват събитията, ние им правим реклама и оборот.  Mr. Green

# 173
  • Мнения: 2 759
Идеята не е да сведем до нула използването на полиетиленови торбички и опаковки...
                                Защо да не е  Thinking?

# 174
  • Мнения: 4 586
Разбира се, това е програма максимум, която няма как изведнъж да стане. Казах го заради чешещи се по главата емотикони. Някои неща ще станат по-бавно. Аз помня времето, когато застилах с вестник кофата за боклук и после го изхвърлях с вестника.
Да ги сведем до нула, но едва ли ще стане от раз, отведнъж и от всички.

# 175
  • Мнения: 646
Разбира се, това е програма максимум, която няма как изведнъж да стане. Казах го заради чешещи се по главата емотикони. Някои неща ще станат по-бавно. Аз помня времето, когато застилах с вестник кофата за боклук и после го изхвърлях с вестника.
Да ги сведем до нула, но едва ли ще стане от раз, отведнъж и от всички.


И аз го помня това време  Crazy
Няма лошо да се образоват собствениците на магазини от тази темичка и да пускат хартиени и платнени торби. Тогава ще има полза от нея.

# 176
  • Мнения: 2 759
Разбира се, това е програма максимум, която няма как изведнъж да стане. Казах го заради чешещи се по главата емотикони. Някои неща ще станат по-бавно. Аз помня времето, когато застилах с вестник кофата за боклук и после го изхвърлях с вестника.
Да ги сведем до нула, но едва ли ще стане от раз, отведнъж и от всички.
                                При подходяща държавна политика може да стане много бързо. Как така всички цени се вдигат от раз, всички билетчета се вдигат от раз, а едни смотани торбички да не можем да оправим. Не искаме, това е. Кои са производителите в Бг? След малко ще погледна.

# 177
  • Мнения: 646
А дали тези масово използваните тънки торбички изобщо са произведени в България?

# 178
  • София
  • Мнения: 15 486
  В Т-маркета вече са с нови! Големите им пликове вече са с надпис, че се разлагат за две години.

# 179
  • Мнения: X
Направо ме изуми този дядо,имайки предвид,че по-голямата част от живота му е минала под червените знамена.И те се "изучиха"А тогава си ходеха кротко с мрежичките и не роптаеха.... Rolling Eyes

Ти пък. Мотото на моя дядо (червен до мозъка на костите си) е че най-хубавото на сегашния режим е че има много торбички и много таксита. Без коментар. Confused

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт