Машина за хляб-26 част

  • 53 147
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Тук.
Страхотни неща показвате и ми изтекоха очите и лигите  Mr. Green

Мама Радост, без Мулинекс 2000, всички останали стават или поне никои не се е оплакал от друга марка и модел  Peace

Пърленката е на второ място у дома след хляба с айрян. Само тия две неща бъркам.

# 31
  • Мнения: 407
Правя почти хляб за сандвичи, но коричката никога не става мека, страничната е много жилава, а от горе ми е твърда. Ако правя обикновен хляб на 1 програма коричката е също твърда. Дали си е от машината, или нещо не го правя както трябва?
Ако го правиш на обикновената програма, опитай на бързата 2.17ч. /не експресна 1.20/. При мен на тази програма става с разкошна коричка, но нито твърда нито жилава.

Как се казва тази програма?Ти с каква машинка си?
Аз съм с Мулинекс. Многодълга ми се струва моята за основен хляб-3ч 30мин.

# 32
  • Мнения: 245
Правя я на програма сандвич-3.20 ч.,10 е програмата. Брашното ми е Арчар, машината ми е от Ла Редута, Еурека. Рецептата е тази:
1. 5с.л. олио
2. 225мл. пр. мляко
3. 225мл. вода
4. 1с.л. сол
5. 1с.л. захар
6 5 гр. суха мая
7. 730 гр. брашно

dunia53, ще може ли твоята рецепта за хляба-сандвич?

# 33
  • София
  • Мнения: 360
Пепа, моята е Мулинекс 3000. Никога не ползвам дългите програми, само бързата. Просто не виждам смисъл да чакам толкова - 2.17ч. са достатъчни.

# 34
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Правя я на програма сандвич-3.20 ч.,10 е програмата. Брашното ми е Арчар, машината ми е от Ла Редута, Еурека. Рецептата е тази:
1. 5с.л. олио
2. 225мл. пр. мляко
3. 225мл. вода
4. 1с.л. сол
5. 1с.л. захар
6 5 гр. суха мая
7. 730 гр. брашно

dunia53, ще може ли твоята рецепта за хляба-сандвич?

Ето тук към края е моята рецепта за хляб на програма Сандвич.И нагледно крайният продукт който излиза от машинката на тази програма.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.180

# 35
  • Мнения: 407
dunia53 страхотен хляб

# 36
  • Мнения: 970
Благодаря ти  Hug Копнах си рецептата и ще видим утре ще яде ли Хасан (мъжо) баница (тутманик)  Mr. Green




Брадата, ей този тутмани на kasier става страхотен също

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374913.new#new

# 37
  • Мнения: 767
Max mama,благодаря ти за отговора.  bouquet
Толкова прекрасни козунаци виждам, че ми се премрежиха очите. smile3506 Браво ,момичета! smile3501 Аз имам само един успешен опит с тях и то преди да имам машинката. Blush

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
А от къде се купува този маджун?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет от мен Simple Smile
Измежду хлебчетата ви да мушна едно бебе-козуначе по рецептата на Танита(Танита, ако четеш-искрени благодарности за споделеното в блога ти  Heart Eyes) Реших този път да не пека в голяма форма, а да разделя тестото в малки йенски купички за печене, излязоха ми 3
Ето го и днешното ми "бебе"  Laughing

# 40
  • Мнения: 2 132
Който е правил споменатите 2 тутманика, може ли да каже колко горе-долу брашно отива, че на моята машинка капацитета е 600гр брашно?

# 41
  • София
  • Мнения: 3 816
Не мога да повярвам, темата свърши за 5-6 дни, а новата е вече  3 страници!?!  Shocked
Госпойца Димитрова , разкошно козуначе. Hug  И аз моите ги правя в йенски тенджерки и форми за кекс. Peace

От мен едно хлебче, което завъртях снощи от бяло брашно, типово, ръжено и малко овесени трици му ръснах. Crazy

# 42
  • Мнения: 577
Ейййййй,Галева,много хубаво хлебче-Поздравления!Само с водичка ли го прави?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 816
И две лъжици кисело мляко, ако нямам кисело сипвам малко прясно. Важното е да има някакво млекце, е ако няма и с водица само става. Hug Но брашната ги слагах на око, бяха ми останали по малко от всички и реших да ги комбинирам, вкусно хлебче се получи. Peace

# 44
  • Мнения: 5 602
И аз ще ви чета-след два черни хляба- конкуренция на бутовските тухли и един чудесен френски хляб,правен от мъжа ми по нощите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт