НАЦИОНАЛНА ИНФОРМАЦИОННА ЛИНИЯ ЗА НАРКОТИЦИТЕ И АЛКОХОЛА

  • 100 701
  • 287
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 12 103
Хората обичат да маскират безпомощността си и безумните си прояви под думата "обич". Все едно. Дай рамо на детето да се оплаче от татко си, дай му подкрепа и говори с майката. Ако е в чужбина вероятно моментът е удачен да се прибере, защото методите на бащата само ще нанесат вреди и положението няма с нищо да се подобри. Никой не заслужава нито един бой, нали сме съгласни, а и така подобни проблеми не се решават.

# 181
  • Мнения: 910
Това му казах аз -С бой дори и да не е наркоман, ще стане.
Той подскача-Глупости, докато го бих друга песен запя- Моля ти сетате, няма повече.  ooooh!

# 182
  • София
  • Мнения: 12 103
Къде е майката на детето? Ти сестра на бащата ли си?

Бащата не можем да го убедим и променим, но ако детето остане да живее само с него е вероятно нещата  да не се развият добре.

# 183
  • Мнения: 910
Аз съм сестра на майката. Тя е в чужбина с малкият им син.

# 184
  • София
  • Мнения: 12 103
Аз съм сестра на майката. Тя е в чужбина с малкият им син.
За мен е очевидно, че това е проблема. Не може ли да вземе голямото момче при себе си или да се върне? Племенникът ти няма как да не се чувства изоставен и пренебрегнат. Борбата за любовта на мама и съперничеството с братя и сестри не спира с ранните години. Майката знае ли, че тук има проблем? Не я щадете, защото за мен решението е в нейното присъствие. И тя, и таткото са се подвели по това, че момчето е голямо, но явно не е достатъчно голямо, за да приеме спокойно такова решение или да остане насаме с баща си. бащата едва ли има лоши намерения, явно реагира по единственият му познат правилен начин, но това в комбинация с избора на мама да замине с другото дете вероятно кара голямото момче да се чувства още по- самотно и отхвърлено. Обичайно в подобни случаи момчетата избират някоя банда за семейство.

# 185
  • Мнения: 910
Не, малкият замина с нея преди 2 мес. А той остана, защото сега завършва, с уговорката като завърши да замине. Не мисля че точно това е проблема. А не е насаме с баща си. Има баба и дядо, които до момента бяха по-ангажирани с него, отколкото баща му.

# 186
  • Мнения: 7 947
Ох, Вилико, като започнеш някакъв безсмислен спор и се чудя за какво ти е.  ooooh! не пречи бивш алкохолик да е специалист в областта, но за да си специалист не е достатъчно да си бивш алкохолик- разбираш ли? Не всички преминали през решението на някакъв проблем или са се сблъскали с такъв проблем могат да дават нещо повече от подкрепа. Когато човек търси подкрепа се събира в група за подкрепа, а когато има нужда от съвет е по- добре да се посъветва с някой компетентен. Разбира се, това е моето разбиране за нещата и не го приемам като единствено правилно. Просто исках да очертая една опасност в подобни разговори, която винаги се пропуска замъглена от позитивното усещане при подкрепата и разбирането на други попадали в подобно положение. Peace

Не, Бояна, въобще не споря, просто давам факти и поправям абсолютно грешната информация, която ти даваш /за АА/.  Laughing
Едно е бивш зависим, друго специалист - не говорим дори само за наличието на диплома или не, мисля, сама можеш да се сетиш каква е разликата.
Пък и си противоречиш - първо каза, че не бива да се черпи опит от хора, участвали в подобни ситуации, после пък пишеш, че именно хора, участвали в подобни ситуации -може да са специалисти...

Практически опит да, но не и от хора участвали в подобни ситуации, а от специалисти.

И накрая - пиши си своето мнение, остави моето настрана. Темите са именно за мнения.

Тези отношения с бащата - от кога са такива?

# 187
  • Мнения: 910
Ох, той почти не се занимаваше с него. Да не кажа почти не се прибираше. И сега когато бабата и дядото не могат вече да контролират ситуацията той се намеси "бащински", но те за съжаление одобряват метода.

# 188
  • София
  • Мнения: 12 103
Не, малкият замина с нея преди 2 мес. А той остана, защото сега завършва, с уговорката като завърши да замине. Не мисля че точно това е проблема. А не е насаме с баща си. Има баба и дядо, които до момента бяха по-ангажирани с него, отколкото баща му.
Той кога ще завърши- след почти година, нали? Не казвам, че няма и други проблеми, но това е проблем за повечето деца. И като казвам сам с баща си имам предвид без майка си. Съпругите, освен всичко останало, често балансират поведението на такива татковци, още повече, че майките у нас се занимават повече с децата и татковците нямат възможност за подобни изяви. Вижда се, че когато ги имат те не са много адекватни.

ПП Естествено разсъждавам си по постовете ти и се опитвам да повдигна някакви въпрос. Вие знаете най- добре какво е положението и какво трябва да се направи.

# 189
  • София
  • Мнения: 12 103
[.
Пък и си противоречиш - първо каза, че не бива да се черпи опит от хора, участвали в подобни ситуации, после пък пишеш, че именно хора, участвали в подобни ситуации -може да са специалисти...
Специалистите може да са имали личен опит или да не са имали, но сам по себе си личният опит не прави от някого специалист. Водачите в групите на АА са специалисти, защото са се ангажирали да работят в помощ на други хора с такъв проблем, интересували са се от проблема извън рамките на своите преживявания и тн.А и АА не замества лечението и компетентната помощ, когато те са нужни. Но нека не спорим повече, защото говорим едно и също по същество погледнато. Ако се хващаме за всяка дума ще изкараме до утре в диалози, от които няма да произтече нищо полезно.

# 190
  • Мнения: 7 947
Ох, той почти не се занимаваше с него. Да не кажа почти не се прибираше. И сега когато бабата и дядото не могат вече да контролират ситуацията той се намеси "бащински", но те за съжаление одобряват метода.
Е, явно просто сега се е сетил, че е баща, обаче това не става изведнъж - след системната липса с години. Нормално да има конфликти. А бабата и дядото - хората са възрастни и като не могат да се оправят сами с добро с внука - какво да кажат - съгласяват се с метода на бащата.
Според мен трябва ти да говориш сериозно с тоя човек. И трябва да направите двамата същото с момчето, за което - очевидно с всеки изминал ден - става все по зле положението. бащата какво представлява - какъв човек е, принципно груб или по-скоро не зная как да постъпи - как мислиш? Според мен заминаването на майката не би трябвало да е проблем - защото синът знае, че отива при нея. По-скоро има нещо друго  Thinking
Но мисля, че проблемът не е само евентуалната употреба и надали точно в тая тема може да се помогне.

Абе Бояна - за теб какво значи специалист точно? Как може така да увърташ, след като ясно написа нещо, което няма общо с истината - АА не е направена от специалисти, нито се практикува от специалисти, а от бивши зависими. Толкова!

# 191
  • Мнения: 910
Ми по принцип е груб- в смисъл много вика, вика като луд. Той не знае да говори спокойно, да обясни. Аз му казвам-говори с него. Той ми вика.-Аз от една година говоря. А за него разговор е викането му, и мълчанието съпроводено със съгласие от другата страна.

# 192
  • София
  • Мнения: 12 103
Абе Бояна - за теб какво значи специалист точно? Как може така да увърташ, след като ясно написа нещо, което няма общо с истината - АА не е направена от специалисти, нито се практикува от специалисти, а от бивши зависими. Толкова!
Специалист в случая  означава човек, който може да се абстрахира от личния си опит и да не го проектира върху опита на другите, когато са в нужда, а и да има специализирано познание в някакъв аспект на проблема.
АА е организация, а не просто Пешо и Гошо са се събрали и си говорят как са пили навремето. Не случайно имат програма и тн. И не ми казвай, че АА се справят с делириум тременс. Имат подкрепяща и подпомагаща функция. Лекарите, например, не могат да бъдат заменени от такива организации.

# 193
  • Мнения: 7 947
 newsm78
Абсолютно неадекватно пишеш вече. Дали въобще четеш това, което аз пиша?
Няма да се самоцитирам, ако имаш желание - върни се и виж аз какво казвам, после ти как си противоречиш и накрая...не се получава.  Stop

# 194
  • София
  • Мнения: 12 103
newsm78
Абсолютно неадекватно пишеш вече. Дали въобще четеш това, което аз пиша?
Няма да се самоцитирам, ако имаш желание - върни се и виж аз какво казвам, после ти как си противоречиш и накрая...не се получава.  Stop


Казах ти, че този разговор до никъде няма да стигне и предлагам окончателно да го приключим преди да започнеш с обичайните обиди и други агресивни прояви.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт