Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 316
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 782
закуска - ябълка; малко кисело мляко
 геврек
обяд - крем супа от карфиол, морков, картоф, лук и магданоз + сирене; бял хляб
сл. закуска - кисело мляко с банан и овесени трици, мед
вечеря - тук вече е купон ... кисело мляко; маслини; кашкавал; чушка; варено яйце и пълнозърнест хляб  Crazy

Жени, може ли рецептата за оризовките  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 52
Закуска: Рогче със сирене
Обяд: пропусна
Следобедна: Мляко с ориз
Вечеря: Само домашен хляб

И на нас ни става нещо  newsm78
Вашите деца хапват ли солети, рибки,бисквитки? На тях не отказва никога  Crazy

# 707
  • Мнения: 2 132
Шада, те са готови. От Англия ги поръчвам. Био са, от пълнозърнест ориз. От тези дето са хрупкавите, кръглите (житенки), но май в бг има само солени варианти.


И на нас ни става нещо  newsm78
Вашите деца хапват ли солети, рибки,бисквитки? На тях не отказва никога  Crazy

Повлякохме крак Simple Smile
Рибки - не, солети - само като пътуваме някъде или ако я почерпи някой. Бисквитки -домашни 1,2 пъти седмично. Купешки рядко и то само био.

# 708
  • Мнения: 782
Жени, благодаря за отговора  Simple Smile Помислих, че са домашни. Пробвах много отдавна да му дам подобни, но не му харесаха.


Вашите деца хапват ли солети, рибки,бисквитки? На тях не отказва никога  Crazy


Солети и бисквити яде домашни. Не мога да кажа колко често, но в никакъв случай не е редовно. Преди време ядеше повече, но ги ограничих  Wink Рибки не знам какво е  Thinking

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Солети и ние само ако пътуваме или сме на зор. Бисквитки яде предимно пълнозърнести подсладени с гроздов сок, освен ако леля му не го почерпи с друго или не докопа някакви мои.
Рибки и аз не знам какво е, стана ми интересно Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 185
Просо с пуканки от амарант и манго
Сьомга с доматен сос; краставица
Кремче от авокадо, ягоди и кисело мляко
Лозови сърмички с ориз, яйце и сирене с кисело мляко, евентуално домат

Солети яде много рядко, бисквити съм й купила био, без захар, едни смесени от 5 зърнени и едни овесени със стафиди, но от 2-3 месеца не е изяла и по половин кутия (те са 12 бисквити вътре)  Simple Smile Рибки не е яла (за който се чуди, предполагам става въпрос за едни дребни турски бисквитки, солени, във формата на рибки  Wink)

# 711
  • Мнения: 3 066
И Рая не е яла рибки,солети (пълнозърнести си хапва ),бисквити(домашни или купени Био с типови брашна,без захари),но това пусто Данонино-веднъж го опита и сега иска след всяко хранене,а то е пълно със захар и няма даже и кисело мляко(давам й веднъж на 2-3 дни от малките или в бутилка за пиене)!
Днес:
буквички с домашно мляко и сирене
пиле с домати и зеле;банан
супа с киноа,картоф,грах и царевица;айрян;ябълка
АМ

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 17:58 от tanyatais

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Дени също това пусто Данонино много го харесва, тича да се залепя за телевизора като пуснат рекламата.
Аз обаче купувам Активия с мюсли вместо него и му викам "Хайде мами ето го ниното" .
И той сега си мисли, че Активията е данонино (и тя е с шарена опаковка).
И нея не искам да я давам де Confused
За данонино съм много анти, защото човек от Данон ми е обяснявал, че не е добре да се дава на деца под 3г.

# 713
  • Мнения: 782
закуска - пълнозърнест хляб с мед и масло; кисело мляко, защото ми отсвири чая  Crazy
обяд - супата от вчера + пилешко месо; малко пълнозърнест хляб
сл. закуска - кисело мляко с банан и 2 овески
вечеря - ориз със зеленчуци; питка; салата от домати, краставици, зелен лук и кълнове

Бобо все още не знае какво е това Данонино и Активия  Laughing Обаче днес в парка бях умряла от глад и си купих Корни /натурално/ ... опита и много му хареса  Thinking

# 714
  • София
  • Мнения: 2 105
A защо не им давате кисело мляко с нарязани плодове? Или пък замръзени ягоди/малини - спокойно могат да минат за Данонино според мен  newsm78, особено ако ви се намират запазени оригинални кофички. Моят малчо не си иска, макар че много гледа рекламите. Не съм сигурна че свързва картинките от рекламите с шарение опаковки в магазините, но може и да греша.
За днес се чудя какво да сготвя, хладилникът е празен, закуси ягодово мюсли с мляко (малко извън обичайните закуски и не по вкуса ми, ама...), а два дни си хапва сърмички от лапад и овесени кюфтенца. Не съм вярвала, че толкова ще му харесат, при положение, че нито по ориза си пада, нито по овесените ядки  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 4 301
Дъщеря ми яде солети (един малък пакет го яде 4-5 дни), бисквите не. Не ги обича, аз се радвам. Био, мио, все тая, не вярвам вече на етикети.
Данонино и подобни не давам, ако предложа  ще се харесат, обича кисело мляко с плодове. Предпочитам аз да правя йогурта.

За вчера:
Закуска - Овесени ядки с банан и ябълка (хапна съвсем малко)
Обяд - ризото с кашкавал и доматен сос със свежи подправки
Следобедна закуска - нищо не пожела, само резен ябълка
Вечеря - Пиле фрикасе, доматки

За днес:
Закуска - Качамак с козе сирене и масло
Обяд - навън ще е, някаква супа и салатка, може би
Вечеря - Хич нямам представа какво ще ми хрумне

# 716
  • Мнения: 6 713
а два дни си хапва сърмички от лапад и овесени кюфтенца

Ариана, може ли рецептата за сърмичките и кюфтенцата! Praynig Hug Мойто нали през седмицата е на ясла, та ще напиша само вечерята - вчера картофки огретен на фурна, супа зеленчуци с половин жълтък вътре, доматче. Днеска май ще си дояде огретена, домат и краставичка, за друго се чудя.... Че и без това отказва всичко и хапва само по 2-3 лъжици и само май доматите яде... Thinking Mr. Green

Солети - яде само ако предложа, най-вече из път, че само така се кротва. Бисквити - много рядко, основно натрошени в кисело мляко.

# 717
  • Мнения: 3 066
Днес:
печена юфка с прясно мляко и сирене
омлет на палачинка с извара и пуешко;доматена салса сос ;ягоди
броколи,карфиол и морков на пара с пълнозърнест сос бешамел;ягоди с банан
АМ

# 718
  • Мнения: 782
закуска - питка със сирене и кисело мляко
 ябълка
обяд - ориза със зеленчуци от вчера, залят със сос бешамел
сл. закуска- овесени ядки с мед и банан
вечеря - супа от тиквички, морков, зелен лук и чесън + пълнозърнесто фиде и булгур; копър; пълнозърнест хляб ако желае

# 719
  • Мнения: 2 376
Около нас майките пооправиха менюто покрай нас, вече взимат по-здравословни храни за в парка, но все се намира някой да черпи със солети, бисквити и други боклуци. А Точица умира за солети. Каквото не изхрупа стъпква на пода  Confused
Бисквитите не ги харесва особено. С торта са я черпили, хапва малко и спира. Предпочита плодове. Шоколад не съм и давала. Надявам се да удържим положнието още година поне.

пълнозърнести макарони с кашкавал и масло
мюсли с плодове
300 гр ягоди  Shocked
пилешка супа, домашен кекс с орехи и ябълки
салата домати и краставици
вечерята не съм я измислила, сигурно пак супа

Общи условия

Активация на акаунт