Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога”?

  • 66 408
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Здравейте,
и аз се ядосвам , че има такава хубава възможност, която явно няма да успея да използвам Sad Искам да се запиша на курс по компютърна графика - 960 часа. Група нещо не се събира, поне не и някъде в моя район, съгласете се, че няма как да ходи работеща майка всеки делничен ден след работа на другия край на софия, и после 3 часа курс ( за да се вмести в 7-8 месеца...) и после обратно...та трябват мин. 6 човека, а интерес явно няма, или няма популярност на идеята. незнам, но е толкова изгодно, че умирам от яд, че ще ми мине под носа, да не говорим, че звучи много сериозно и интересно. По кое време ще се провежда курса, го решава групата...

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Момичета, къде пише хорариума на курсовете?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Момичета, къде пише хорариума на курсовете?
Тук http://www.az.government.bg/EFunds/OPHRD/Other_Docs/Actal_Procedure_DU.rar
Файлът мисля, че е "Процедура-доставчици"

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Намерих - като се види в сайта на обучителния център, там са ги посочили, например тук http://www.znanie-bg.org/GreenWeb/index.php
Някъде ги имаше и учебните програми Thinking

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Аааа, явно не съм те разбрала, ти търсиш по всяка професия хорариума, аз пък те пратих на друго място   bouquet

# 50
  • Мнения: X
Момичета, да си кажа и в тази тема - ако има и други желаещи за комп. графика за района на плиска, или младост (знам, че конкретната фирма, за която говоря имат бази там), дайте да се събираме за група Simple Smile Въобще, предлагам (както някой вече каза) да използваме хубавата тема и за сформиране на групи, защото това явно е един от основните проблеми при организацията.

# 51
  • Мнения: 124
 Момичета прочетох цялата ви тема.Много интересни неща научих.
  Миналата седмица поисках информация от нашето БТ...Казаха ми че не отговарям на условията...тъй като съм по ТД на осем часа а според техните изисквания трябвало да си на половин работен ден или на четири часа.....нещо такова.Някой да знае нещо по въпроса?Благодаря ви предварително!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Момичета прочетох цялата ви тема.Много интересни неща научих.
  Миналата седмица поисках информация от нашето БТ...Казаха ми че не отговарям на условията...тъй като съм по ТД на осем часа а според техните изисквания трябвало да си на половин работен ден или на четири часа.....нещо такова.Някой да знае нещо по въпроса?Благодаря ви предварително!
Нищо подобно  Peace
Тази програма, за която са ти казали е "Адаптивност" - за хора на половин работен или за тези, на които им предстои съкращение /доколкото си спомням/

# 53
  • Мнения: 205
За жалост има и други „основни” проблеми в организацията...
Аз подадох документи през далечния октомври м.г.То не беше събиране на желаещи,то не бяха подписи от работодател,че е съгласен да посещаваш курса след работно време(виждам,че сега е отпаднало),то не беше елате-утре-колежката-е-отпуска...
Свърши ми и майчинството,свърши ми и шестмесечната неплатена отпуска,е НЯМА И НЯМА почване тая програма.А знаех за нея много,много отдавна и исках точно сега да се възползвам ...
Сега,началото на февруари, ми се обадиха да отида в БТ да подам заявление за учебния център,където бих желала да уча...Направи ми впечатление,че аз трябваше да си избера учебния център,демек имам избор.Казаха ми да видя къде точно се предлага курса,който искам,дрънкам един телефон и питам каквото се сетя персонала на центъра.Оказа се,че аз съм едва ли не единствения желаещ за курс,траещ 960часа(1г.6м.) или ако много искам – да ходя да съседния град,където би могло да има повече желаещи...В крайна сметка се записах на английски(в момента ходя на такъв и си плащам),в друг център и (уау) – там желаещите били много.
ДНЕС,трябваше да получа инфо от БТ дали съм одобрена...но не получих и утре отивам лично.

# 54
  • Мнения: 205
Сега от вас чувам,че можело да се запиша и на ключова компетентност и на професионална квалификация,но едно след друго.Просто се хапя,където не се стигам!!!
И още нещо – от БТ ме увериха,че ако през време на курса останеш без работа,нямало проблеми да продължиш.Това е успокояваща новина за такива като мене, на които им се клати стола...
Извинете за дългите постове и правописните грешки,но темата отдавна ме вълнува.

# 55
  • Мнения: 124
 

 Благодаря ти Мариша!Интересното е че бюрократа зад бюрото не ми спомена името на програмата .Нито пък дори намекна за това че съществуват други алтернативи за работещи на пълен работен ден. ThinkingУтре ще отида пак и ще бъда доста по-подготвена във въпросите си.Такъв яд ме хваща на такива сноби дето се крият постоянно на стола си  и пръста си не помръдват да кажат нещо полезно....Извинете за оф-а!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ми то заради такива стартира програмата чак сега! Дето се вика има едни пари, ама трябва да се наведем да ги вземем.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 closedима ли желаещи за Пловдив?

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 22:37 от mama66

# 58
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Подкрепям идеята да съберем група Simple Smile Ако има желаещи за курс по английски, да вземем да си организираме нещо. Не видях обаче ИЧС да предлагат такова нещо. А и преди съм ходила на курс там и не бях доволна.
 За сега съм се спряла на този център http://cosmos-edu.org/index.php?page=204&lang=1&menu=
и на този http://www.cvpk.com/pages/nie4.htm   и ще трябва да избера един от двата, но май ще е първият.

# 59
  • гр.София
  • Мнения: 184
Преди имаше подобна програма, но имаше нещо, че ако не успееш да си вземеш изпита си доплащаш за самия курс. Сега дали има подобни подводни камъни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт