Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога”?

  • 66 404
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Доставчик на услуги, демек - обучаващата организация   bouquet

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Кандидастването става по следния начин: отиваш в Бюрото по труда, попълваш заявление, декларация, че си в трудово правоотношение, носиш си копие на лична карта и копие на диплом за завършено образование. Върху копието на диплома трябва да има текст "Вярно с оригинала" и подпис.
http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28/02/06&WA=E … Other_docs/DU.htm - Одобрени доставчици на услуги

http://www.az.government.bg/EFunds/OPHRD/AP2111/Zaiavlenie2111.pdf - Заявление

Езиковите курсове са ключови компетенции, така че търси одобрените ДУ за ключови компетенции
  bouquet
Много ти благодаря   bouquet

# 32
  • Мнения: 29
Освен заявлението и копия на личната карта и документ за завършено образование, трябва ли да се представят и някакви документи от фирмата, в която работи кандидатът? От центъра, който съм си избрала за курса ми казаха, че трябва и Булстата на фирмата.
Попълнено заявление, копие на ЛК и копие на диплома
Няма нужда от документ от фирмата. Допълнително адресна регистрация за тези, които са с временна регистрация и адресът да съвпада с настоящия (за да изпратят писмото).

# 33
  • Мнения: 3 634
Днес получих мейл, че съм одобрена и да отида да си получа ваучера. Разбира се, заради чудесната организация съм принудена да се откажа! Аз бях избрала "Оперативно счетоводство".  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 46
Здравейте,

И аз сега разбирам и съм много приятно изненадана. В едно интервю по въпроса, споменават че средната цена на ваучер по програмата "Аз мога" е около 1000 лева, разбира се за компетенциите е по-малко, зависи. Но при всички случаи си е супер. В списъка мернах и едно бизнес училище, което предлага обучение за Европейски сертификат за бизнес компетенции. Да ви каза, че миналата година се бях записала да го карам онлайн, ниво А, съответно платих си, струваше около 130 лева, но на място е повече, около 300. Но още не съм изкарала изпита, както и да е, не ми се изреждат причините. Разказвам ви го , просто като препоръка, че познавам някакъв доставчик на услуга и то добра услуга. Защото в първият момент бях скептична.
Аз също се интересувам най-вече от повишаване нивото на английски, дали има за по-горни нива или за тези които са за сертификати FCE и т.н. ?
Дали ИЧС е доставчик? Може да се запишем всички на едно място за да се сформира група...

# 35
  • Мнения: 3 634
И ако някой знае с каква продължителност са курсовете?

Зависи от курса, който си избрала.
Езиците са по 300ч, а това което аз бях избрала 960ч.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
............Дали ИЧС е доставчик? Може да се запишем всички на едно място за да се сформира група...


LaughingС тази активност мисля,че бързо ще се направят групите.
п.п.Аз утре ще ходя да проверя на място.Предлагам да поддържаме връзка,и ще ви кажа подробно за курсовете по английски,май ще си направим "бг-мама" Laughingгрупа.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Днес получих мейл, че съм одобрена и да отида да си получа ваучера. Разбира се, заради чудесната организация съм принудена да се откажа! Аз бях избрала "Оперативно счетоводство".  Rolling Eyes
Заради организацията на БТ или заради организацията на ДУ си се отказала?

# 38
  • Мнения: 2 018
А знаете ли дали самоосигуряващи се могат да участват в програмата?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 841
А знаете ли дали самоосигуряващи се могат да участват в програмата?
Могат  Peace

# 40
  • Мнения: 3 634
Днес получих мейл, че съм одобрена и да отида да си получа ваучера. Разбира се, заради чудесната организация съм принудена да се откажа! Аз бях избрала "Оперативно счетоводство".  Rolling Eyes
Заради организацията на БТ или заради организацията на ДУ си се отказала?

Курса, който избрах е 960ч. Всеки ДУ казва, че няма идея как ще разпредели тези часове през предстоящата 1,5 год. защото толкова ще трае обучението. Някои изказаха безумното предложение да отсъствам 24 последователни седмици от работа и да посещавам курса всеки ден от 9 до 17ч. Как ще отсъствам от работа 6 месеца?!  Rolling Eyes

Други предлагат да посещавам курса всяка събота (през следващите 1,5год.) и 2 пъти по 2 часа седмично, след работа. Обаче в крайна сметка това са хипотези. Първо трябва да се събере групата и тогава ще решат как да се провеждат занятията. Как тогава да знам в коя група/ДУ искам да се запиша?!

Очевидно, че работеща майка с дете не може да смогне на това натоварване или да направя планове за 3 дни седмично за период от 1.5год.

Съветвам всеки решил да получи ваучера да провери добре с какво точно се захваща. Много от информацията започва да излиза чак сега.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Да, така е, проверявайте още преди да сте подали заявлението дори. Питайте всичко каквото ви дойде наум - от графика за провеждане до материалите, които би трябвало да се осигуряват. Има ДУ, които искат пари за учебници - било то цялата сума или процент от нея  ooooh!
А за курсовете от трета степен - нямам идея как ще се провеждат наистина. Това са много часове и разположени доста натам във времето. При работещи хора това е доста трудно да се организира.

# 42
  • Мнения: 3 634
При работещи хора това е доста трудно да се организира.

Както и да го смятам 960ч са почти една бакалавърска степен. Множко ми се вижда за професионална квалификация.
Самата идея да ангажираш работещи хора за толкова време е безумна. Това наистина са 6 месеца по 8 часов работен ден!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 841
При работещи хора това е доста трудно да се организира.

Както и да го смятам 960ч са почти една бакалавърска степен. Множко ми се вижда за професионална квалификация.
Самата идея да ангажираш работещи хора за толкова време е безумна. Това наистина са 6 месеца по 8 часов работен ден!
Ами тези часове са по изискване, няма как да се променят. За да добиеш трета степен трябва да преминеш минимум 960 часа обучение. Много е, да, но ... такива са правилата  Peace
Може да преминеш част от тази професия, но минимумът часове пак е много. Тогава, обаче, ще ти се издаде Удостоверение за професионално обучение, а не Свидетелство за професионална квалификация.

# 44
  • Мнения: 2 018
А знаете ли дали самоосигуряващи се могат да участват в програмата?
Могат  Peace

Благодаря ти. Много си отзивчива!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт