Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога”?

  • 66 403
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
а кога се провеждат, щом е само за работещи?

# 16
  • Мнения: 304
Да и мен ме интересува продължителността на курсовете Thinking

# 17
  • Мнения: 959
и още нещо, кой и от къде след като те одобрят ти дават въпросните ваучери?


п.с. преди малко се обади и питах в агенцията по заетостта и ми казаха, че все още няма нито един стартирал курс, защото не са набрани определена бройка желаещи и краята на въпросната програма е от 2007 г. до 2012 г. Жалко, че чак сега научавам за нея  Sad

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 12:31 от ice

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
mari6a   отново огромно Благодаря  bouquet
Утре ще отида да проверя как стоят нещата.Аз също бях чула за тези програми,но се съмнявах.Доколкото знам,когато си по майчинство също можеш да изкараш курсовете,стига да си с редовно платени осигуровки.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Тя е от 2007, но сега стартира.
ice, по принцип обучаваща организация би трябвало да се съобрази графика на провеждане на курсовете с работното време на обучаемите. Не знам доколко се  прави, обаче.
Ваучерите ги връчват от БТ

Стартирали курсове няма, но връчени ваучери има. Срокът за започване на курса е 2 месеца от подаването на ваучера в избраната обучаваща организация.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 163
запис, да следя темата

# 21
  • Мнения: 29
Скоро подадох документите и ми казаха да очаквам март месец писмо, това от мен.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Освен заявлението и копия на личната карта и документ за завършено образование, трябва ли да се представят и някакви документи от фирмата, в която работи кандидатът? От центъра, който съм си избрала за курса ми казаха, че трябва и Булстата на фирмата.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Освен заявлението и копия на личната карта и документ за завършено образование, трябва ли да се представят и някакви документи от фирмата, в която работи кандидатът? От центъра, който съм си избрала за курса ми казаха, че трябва и Булстата на фирмата.
Никъде не пише, че се изисква Булстат на фирмата. От този център вероятно ти го искат за собствена информация, но не виждам за какво могат да го ползват.
Друг документ, за който се сещам е адресна карта, ако адресът в личната ти карта не отговоря на настоящия ти адрес. Тогава искат доказателство, че живееш на посочения от теб в заявлението адрес. Копие на адресната карта е достатъчно.

# 24
  • Germany
  • Мнения: 7 946
Мен също ме интересува дали важи за служители по майчинство. Звънях до агенцията и една мацка ми каза, че не знае, да пиша запитване по мейла. Писах им преди повече от 2 седмици и отговор още нямам  Confused

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Мен също ме интересува дали важи за служители по майчинство. Звънях до агенцията и една мацка ми каза, че не знае, да пиша запитване по мейла. Писах им преди повече от 2 седмици и отговор още нямам  Confused
Току-що питах - могат, но да са в трудово правоотношение.

# 26
  • Germany
  • Мнения: 7 946
Ееее, супер си! Много ти благодаря!

# 27
  • Мнения: 262
А как според вас да преценим, кои са най-надеждните ДУ за английски език например? Има ли изискване да има минимум желаещи за определен ДУ. Ако във всяка организация има по 2-ма човека желаещи, как ли се осъществява ибучението Thinking

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 841
А как според вас да преценим, кои са най-надеждните ДУ за английски език например? Има ли изискване да има минимум желаещи за определен ДУ. Ако във всяка организация има по 2-ма човека желаещи, как ли се осъществява ибучението Thinking
Ето това е един сложен въпрос. При по-малко от 10 човека за курс /чуждоезиково обучение/ сметката на ДУ не излиза. ДУ, обаче няма право да отказва обучение и става една ....

# 29
  • Мнения: 205
А какво е ДУ?

Общи условия

Активация на акаунт