Злоядството...как да предизвикам интерес към храната???

  • 3 013
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Не насилвай детето и не се вживявай много по темата.Други съвети не мога да ти дам.Дъщеря ми като види,че нещо ми е много важно и държа да го го изяде примерно,прави точно обратното.Първо и най-важно детето ти е здраво и второ никак не е слабо.Дъщера ми на 1год. беше 7.800кг,а сега е 11кг при 90см височина.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249

Предлагай разнообразна храна и нека вижда че и на вас ви харесва и с охота си хапвате,може и да се прилъже че е супер! Hug
Мъжа ми е бил такъв инат ,че  не е ядял с дни докато не му предложат каквото обияа,и днес е същият,яде само определен тип храни и все  Mr. Green!
Ами до там съм стигнала, че вече питки на фигурки ще правя утре. Така по Коледа унищожи доста меденки. Иначе свекърва ми ме успокоява, че и зълва ми е била злояда, а сега пантите на хладилника и ще се скъсат и все ходи по дебелариуми Joy

# 32
  • Мнения: 85
Да ви кажа честно май моето момченце е точно от този тип- като пропуснеш едно хранене в никъкъв случай не е гладен за следващото. Може би, ако наистина седи цял ден, може и да огладнее, но аз не мога да го оставя толкова дълго..Ето днес например, сутринта изяде половин порция попара(в нея слагам и плод-банан, за да не слагам захар, като цялото количество е 200, рядко 250гр.), не съм насилвала за повече и след повече от 4 часа и половина, от които 3 часа прекарани в щуреене навън, изобщо не пожела да се храни. Е нахрних го(пак не цялото количество, но все пак нещо), да не ви казвам как Embarassed  Отностно междините хранения-никога не съм предлагала.  Най-много да изяде половин солета(даже и толкова няма). А за вредните храни, това е абсурд за мен-не си представям да предлагам на детето ми такива Thinking Аз даже има някои неща, които още не съм въвела.
Още веднъж, много ви БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ! от голяма полза са ми  bouquet

# 33
  • Мнения: 27 524
Да ви кажа честно май моето момченце е точно от този тип- като пропуснеш едно хранене в никъкъв случай не е гладен за следващото. Може би, ако наистина седи цял ден, може и да огладнее, но аз не мога да го оставя толкова дълго..
...Е нахрних го(пак не цялото количество, но все пак нещо), да не ви казвам как Embarassed 

Остави го, нищо няма да му стане. Само ще му стане ясно, че ти е (уж) все тази яде ли или не и сам ще започне да си иска.
А иначе с тези подходи за храненето интерес към храната няма да се появи  Wink

# 34
  • Мнения: 4 915
Е, ти нищо не правиш пак с това насилствено хранене.  Laughing
Ми остави го, докато сам не пожелае. 200-250 грама ядене са си порция и за голям човек.  Wink Моята първата щерка ядеше по 50 грама общо взето почти до годинка и 9-10 месеца, ако не и повече. По 1 чаена чаша ядене, че и по-малко. На годинка беше 9 кила. Но си беше здрава и щура.

Има си деца, които просто ядат мъничко. Имам познато момченце, вече е втори-трети клас. Ми това дете хапва миниатюрно, обикновено предпочита солети и сокове - не че го одобрявам, но така е свикнало - а е здраво, жизнено и много активно. Какво ли не са се мъчили родители и баби да правят, за да яде повече, но просто в един момент са се отказали да го насилват, като са видели, че не е болнав и няма апетит за по-големи количества храна.


Може да хапва малко, но нека е качествена и здравословна храна. Плод, мляко, месце, зеленчук, зърнени храни, зърнена каша...

# 35
  • Мнения: 85
Е чак насилствено и да искам немога Laughing Но сте прави, че едно си баба знае, едно си бае. Днес
 го оставих неял на следобедната закуска, и да ви кажа честно за вечеря се надявах(като имате впредвид, че на обяд е хапнал стотина грама) да иска поне да опита. Да, ама не. Докато не го сложих пред компютъра да се залисне не ставаше. Thinking А аз вече изкуквам  Crazy
...Сигурно наистина вината е в мен Thinking
 Да уточня, не държа да изяжда цялата порция, но поне в началото да има апетит. Иначе храната гледам да е разнообразна и най-вече здравословна.
...знам, че с глупости ви занимавам, но е много страно как толкова рутиннонещо се превръща в проблем.
Благодаря ви  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 066
Нейл,естествено ,че никой не те обвинява,всяко дете е различно и има различни нужди!Така ,че ако се нахранва с по-малко количество,това не е проблем,щом казваш,че и храната е качетсвена не се притеснявай толкова,просто явно такива са му нуждите!Ако не яде с дни ,и не изпитва глад,тогава вече има поводи за притеснение!
Не го насилвай и включвай в подготовката на храната,ще му стане интерсено какви са на вкус меденките които така старателно месихте и пекохте,какво е като смесиш банана и авокадото на каша и т.н !Успех! Hug

# 37
  • Мнения: 85
tanyatais,  Hug Зная, че никой не ме обвинява. Наистина съм много благодарна за съветите. Майки, които не са се сблъсквали със злоядо човече, сигурно даже им е смешна и безсмислена темата ми Thinking
А иначе го включвам да ми помага в подготовката и той е много доволен Mr. Green
Напоследък ми е много трудно  да го нахраня, явно и зъби го мъчат. А мляко никога не отказва, дали да не пробвам като изобщо не иска дори да опита от храната( а мен ме е така яд, защото се старая да е вкусно) направо да му давам АМ? Thinking

# 38
  • Мнения: 4 615
За да достигне тази височина и тези килограми на 16 месечна възраст, значи не е злоядо. Не е необходимо да изяжда количествата, които изяжда средностатистическото дете. Миниатюрните за теб количества са абсолютно достатъчни за да задоволят нуждите на организам му. Гладно няма да стои. Уверявам те, дори на тази възраст успешно ще ти напомни за глада си (ако има такъв).

# 39
  • Мнения: 3 066
tanyatais,  Hug Зная, че никой не ме обвинява. Наистина съм много благодарна за съветите. Майки, които не са се сблъсквали със злоядо човече, сигурно даже им е смешна и безсмислена темата ми Thinking
А иначе го включвам да ми помага в подготовката и той е много доволен Mr. Green
Напоследък ми е много трудно  да го нахраня, явно и зъби го мъчат. А мляко никога не отказва, дали да не пробвам като изобщо не иска дори да опита от храната( а мен ме е така яд, защото се старая да е вкусно) направо да му давам АМ? Thinking
Изчакай малко,за да не свързва не-яденето с предлагане на нещо ново или по-лесно(АМ) !просто изчакай и след 20-30 мин му дай Ам ,но не увеличавай количеството ,защщото не е ял  за да компенсираш с това,защото на следващото хранене ще се получи същата история!спех!Стискам плаци да са зъбки и да е временно явление! Hug

# 40
  • Мнения: 85
Аз по принцип още се чудя, дали съществува такъв термин-злоядо дете Thinking Но, ако съществува, мойто определено е такова. Незнам иначе как да си го обясня. Дори като съвсем малко бебе, за да го накърмя, трябваше да го приспивам на гърда и след това той си сучеше ooooh! За кг., надявам се да са 11 Praynig, защото на консултацията , а и вкъщи(нито там, нито у нас имаме дигитален кантар, което ме подсеща, че трябва да купя) с дрехите е 11 кг. Но то тези кантарни, не мерят много точно.
tanyatais, благодаря!
Да ви кажа, все повече си мисля, че нещо аз бъркам. Измъчва ме, това, че незнам къде Thinking Ето например днес, оставяме дивачето събота при баба му и там той всичко си изяжда за има-няма десетина минути. Нищо специално не прави тя. А при мен, защо така се инати , незнам. Не да си помислите сега , че го насилвам, или му се карам, даже напротив, всякакви варианти съм пробвала... Дори и сутрин(когато се предполааг, че трябва да е гладен, не иска) Най-странното е, че ако аз съм вкъщи и баба му неможе да го нахрани, като ме няма и е друг човек...И именно поради тази причина и да го оставям гладен на следващото хранене пак не иска Thinking

# 41
  • Мнения: 4 615
Между другото точно днес в списанието, което си купих има интересна статия за злоядите деца. Всъщност оказва се, че въобще не са такива.

# 42
  • Мнения: 4 915
Децата манипулират много успешно родителите си. Моите слушат и се хранят при бабите, аз като се появя, започват лиготии и претенции...

Ти бъркаш, че се впрягаш толкова много и продължаваш да ти е фикс идея яденето на определен грамаж и брой яденета. Детето ти не е новородено, което няма сили да се нахрани, човече си е вече. Много съвети получи, постарай се поне няколко дни да ги привеждаш в действие, не само от ядене до следващото и да биеш отбой.

Защо да си дава зор детето ти, като е сигурно, че ще го нахраниш покрай компютъра, ТВ-то или някоя игра? То е оставило тази грижа на теб. Просто ще чака. А ти не чакаш.  Laughing Дай му малко избор, самостоятелност да прояви инициатива и да усети кое кога се прави и КАК се прави. На маса, във времето за ядене, без излишни занимавка и залисвания.

Кантарът не е толкова важен сега, детето ти е над годинка. Моите и двете са по-дребнички, ядат по-малко, но са здрави и това ми е достатъчно. Малката щерка е 12 кила на 3 години и 92 см. Каката на 5 години е около 15 кила, 110 см. Не са хърбави, кльощави и болнави. Имат енергия за още 10 деца.

Вземи се в ръце.  Wink

# 43
  • Мнения: 85
Raffaella Sanzioq, за кое списание става въпрос?
Free Soul , благодаря Hug Още днес ще пробвам.

# 44
  • Мнения: 251
Здравейте, за пръв път се регистрирам и съответно пиша във форум, но не се стърпях и реших да изложа моят опит по въпроса. Не съм съгласна с мнението, че злояди деца няма или поне това може да бъде мнение на майки които не са се сблъсквали с този проблем. Винаги съм мислела че детето не трябва да се насилва и съм се придържала към това, за съжаление поради това че го оставях да яде когато и колкото иска стигнахме до болница, където лекарите ми препоръчаха същото само и само да яде. Но когато миналата година след два болнични престоя и тегло под минимума на нормата за възрастта, реших че ще направя всичко възможно за да променя начина му на хранене. Трябва да спомена ,че често боледува, което също отдавам на проблема с храненето. Започнах с много търпение,което на моменти губя, много опити и усилия да се храни по-пълноценно.И гладен съм го оставяла, не давам нищо м/у храненията, спряла съм отдавна всякакви бисквити, снаксове, сокове, и др. Признавам си, редно или не понякога го храня насила и завиждам искрено на майките с ящни деца.

Общи условия

Активация на акаунт