Злоядството...как да предизвикам интерес към храната???

  • 3 013
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 521
И моята дъщеря е злояда. Ако я храни майка ми,изяжда.... а с мен е кошмар, но аз вече свикнах и не се тормазя толкова като не яде. Като цяло яде по мъничко, но пък сравнително често. Понякога действа красиво подредената храна, изрязана с формички, филмче, книжка, колкото и да не са правилни последните два метода, или пък сядаме да ядем заедно и тогава като че ли най-добре хапва  Rolling Eyes Просто в никакъв случай насилие  Peace

# 46
  • Мнения: 2 660
Не се притеснявай, нормално е на теб повече да се глези. И при нас е така.

А иначе . пробвай да му наредиш храната в определена форма - например като човече, като гъбка. И после разказваш някаква прикака как примерно една мечка идвала и ядяла от гъбката.
Само със залъгване, друго няма. И дано с времето да прояде Simple Smile

Сетих се и още нещо. Опитайте преди да нахраните детето да седнете възрастните на масата да ядете. При нас обикновено има голям интерес към чуждата храна. Като седнем на масата и започва да се върти около нас и да си иска от масата.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 23:09 от Mademoiselle Chocolate

# 47
  • Мнения: 85
адис , абсолютно те разбирам. Наистина майки, които нямат този проблем незнаят какво е.
geriing , при нас е същата история, но със свекърва ми Mr. Green при мен бута, плаче и т.н., а при нея в 90% от случаите всичко си изяжда Thinking
Mademoiselle Chocolate , да за съжаление единствено  яде само със залъгване. 

# 48
  • Мнения: 539
Ако наистина е злоядо,интерес към храната няма да предизвикаш.Можеш просто да го залъгваш с нещо да отваря устата,а ти да му даваш през това време.И ние бяхме така,но вече не мога да го лъжа Wink

# 49
  • Мнения: 501
Ако наистина е злоядо,интерес към храната няма да предизвикаш.Можеш просто да го залъгваш с нещо да отваря устата,а ти да му даваш през това време.И ние бяхме така,но вече не мога да го лъжа Wink
Напълно съм съгласна.Дъщеря ми е само на 10 месеца,но ни разказа играта вече.Още от както се е родила сменяме АМ на ред и сега с преходната храна по същия начин.В крайна сметка се примирихме със злоядството и и не я мъчим,колкото иска толкова,наблягам на пресни плодове (за мое щастие,ги яде с апетит,всъщност това е единственото което яде с апетит  Joy ) Постоянното преследване с лъжицата и вечното залъгване няма да доведът до нищо хубаво,най-много да отблъснат детето още повече.Важното е да са здрави,а килограмите са без значение.Дъщеря ми след 10 дена прави 11 месеца и е 7.500,колкото са повечето 6-7 месечни,но това не ме притеснява ни най-малко.

# 50
  • София
  • Мнения: 272
        Злоядството - Има ли? Няма ли?  newsm78- назнам и не ме интересува, обаче ето фактите - 1г и 3м. - 7,400кг.До този момент най много е наддал 0,450г. през първия месец. И до сега пие максимум 120гр.АМ на хранене с еднократен рекорд от 150гр. Яде само АМ и каша. За солетки и бисквитки мога само да си мечтая да пробва-не ги допуска изобщо до устата. А колко "неправилни" неща съм прилагала, ама не и не.Друг освен мен не може дори да го прилъже да си отвори устата, камо ли да го нахрани. А аз и на челна стойка да застана, реши ли, че няма да яде - край.
         Е от 2м. има светлина в тунела.Започна да яде зеленчукови пюрета(обаче сварени от мама,пасирани, разредени с вода и сгъстени с каша)  Joy Абе сложна кулинария. Резултат - за 1м. - 0,600г. , та вече сме 8кг. и продължаваме с надлъгването.
         След всичко това и аз не знам какви съвети да дам. Наблюдавайте детето, щом се развива добре и няма отклонения в развитието, супер, значи няма проблем просто му е необходима по-малко, храна и това е. Но, ако има отражение върху развитието му(при нас има), то пробвайте всичко макар и "неправилно"  при хранене, било то телевизия,компютър, телефон, хранене с приказки,игри та дори и на сила(ако можете).

# 51
  • Мнения: 130
Категоричен опит и съвет...
Детето ми е наблизо 2 годинки - 9,5 кг...нормална си е - аз съм мъничка - таткото и той. НО...
На около 1г6-7 м преболедува и оттогава изгуби апетит (или ние я разглезихме) - и започна ЗЛОЯДСТВО - нищо, ама НИЩО не ядеше - няма да изброявам какво е яла - просто НИЩО не ядеше...Детегледачката на няколко пъти ми сподели, че я храни "насила"...почнах и аз да пробвам този вариант - в парка си спомням как майките ме гледаха като луда как тъпча детето си, а аз им се дразнех и мислех, че те са луди...след 2 месеца правене на клоун и хранене насила седнах един уикенд и четох, четох...

КАКВО НАПРАВИХ:
ОСТАВИХ Я ГЛАДНА!!!
4 пълни дни съвсеми нищо не хапна - на 4-я ден изяде няколко грахчета сутринта.
Предлагах й посоянно разични неща - още като видеше, че тръгвам към нея и започваше да се тръшка и да пищи - явно травмата, която й бяхме нанесли преди това беше голяма и й беше нужно много време да го преодолее...като сядахме да вечеряме и тя почваше уплашено да се озърта дали ще я караме да яде, а само като я питах дали иска и започваше да пищи...та прояде, постепнно, с много упорство (и страх в моето сърце) от моя страна, с много любов и спокойствие. Бях сигурна, че съм избрала верния път и наистина се оказа така. Сега се храни съвсем, съвсем нормално - има си периоди, ествствено...
Най-важното е - забраних каквото и да е дори и леко насилствено хранене!!! И с еполучи!
Нищо не преувеличавам! Прояде след 4 дни абсолютен глад (и постоянно предлагане от моя страна, много търпение и сигурност в това, което правя - напук на всички баби, детегледчаки и т.н.)

Успх!

# 52
  • Мнения: 953
Като майка на злоядо дете бих ти казала, че ти трябва много търпение и нерви, аз каката я хранех с лъжицата до 5год. Приготвях и само любимите неща, не я насилвах да яде това което не харесва. Разбирам те, че се притесняваш, най- важното е да не стои дълго време празен стомаха, защото още повече се свива и по - трудно става.

# 53
  • Мнения: 85
Благодаря ви много!  HugДоста ме успокоихте и сега гледам да не се вманиачавам толкова. Да, настина търпението в този случай е най-добрият съветник.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт