Юлски бебета-Тема 28

  • 21 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мамита!
Ние днес все пак цял ден си изкарахме без ток. Справихме се някак.
Нелир честит ви имин ден! Поръчка още не съм пускала.
Слънцезащитен-имам на Мустела 50 фактор, трябва да се нанася на много тънак слой иначе е като боя.
За разходите не съм смятала, ако сметна сигурно ще се уплаша. Ние ядем по 2 големи пюрета на ден, кашите бавно вървят при нас: една каша като я отворя я ядем докато й изтече срока и пак остава, памперсите обаче си вървят по 6-7 на ден, отделно дрешки и играчки и си става сериозна сума.
Оставям ви приятна вечер.

# 676
  • Мнения: 1 091
Здравейте, мамчета!
И тук времето е страхотно от няколко дни и сме навън. Смениха времето и сега ми липсва момента, когато Мими заспиваше в полунощ, сега си играем до 1 часа посред нощ, а сутрин ставаме късно и деня минал.

Сиси, това е страхотно, представям си колко е хубаво и за мамите и за бебетата. Ние бяхме на нещо подобно в сряда. Нямаше пиано, но бяхме в кръг, имаше учителка и пяхме всякакви детски песнички, пляскахме, друсахме бебетата, после ги изправяхме, правихме гимнастика, дрънкаха с дрънкалки (пак с музика), имаше всякакви бебешки уреди за забавление, правихме им мехурчета от пяна, друсахме ги върху един "макарон", че даже играхме футбол - държим ги под мишниците и с техните крачета ритаме леки топки към дръгите бебета в кръга, абе голяма забава беше. Сега съм скована от мускулна треска  Crazy, но Мими толкова много се забавлява и така се смя, че не е истина - групата е за бебета от 6-10 месеца. С моята приятелка се чудехме дали и в България има такова нещо и ти писа  Hug. Тук обаче е много скъпо  Money.

Мише, приятно изкарване на чист въздух. Това с детския кът звучи страхотно, сигурна съм, че много ще се забавлявате там  Party.

Честит имен ден на Дари и всички празнуващи. Честити месечинки на бебоците   bouquet.

От месец ползваме по-голямо столче за кола, че кошницата омаля. Тук правилото е бебето да се вози обратно на движението докато стане поне 9 кг. и навърши 1 г. Ние килограмите ги имаме, сега чакаме годинката  Grinning.

И Мими потреперва понякога преди да пиша  baby_neutral.

За слънце съм й взела Мустела, май 50 фактор. Нямам отзиви, засега.

Това гнездо би ни свършило работа, Мими все още си кротува, където я сложа  Peace

# 677
  • София
  • Мнения: 39
Е не, то и това оставаше. Сиси, този с морбилите няма да присъства. Ние ходехме на "Музика за бебета", бауу ....беше 5 лв. Но си струваше, на Ками много й харесваше.
Нели, какво не се празнува преди годинка? Имен ден ли?
И ние ще тичаме до аптеката за слънцезащитен. За Ками купувах на Виши, но мисля за Тони да взема на Мустела възможно най-висок фактор.

# 678
  • Мнения: 32
Алекс и Андреа е кротка като вашата девойка, но и тя мина през такива ревливи кризи 2- 3 седмици беше много ревяща.
Мише, защо махаш люспите Shocked?
Нели, честита ти именничка  bouquet. Ние пък си празнувахме първият имен ден.
Днес беше страхотно времето, направихме си огромна разходка, изтощих се. Видяхме се по женски супер импровизирано и пихме биричка навън. Голям кеф. Седнахме на баба Яга и момчето ни позна, много ни стана смешно. Последният път ни сервира увит в една дебела шуба на бегом, докато нас ни брулеше вятъра Joy.
Днес пак имахме гости, бабата на мъжото дойде. Много се изнервих, защото като я нахраня и гледам веднага да излезнем, в повечето случаи става кисела, както и стана. Бабата обаче наваксваше с телефона, че имало авария при тях, а и обхват няма на мобилния и звънеше на кой се сети, та така закъсняхме с час и 20 минути. Тя се скъса да реве, много се изнерви. Стояхме и 20 минути чакахме с дрехи, за да си приключи разговора, аз вече тотално се издразних, защото се изпотих, а сигурно и Анди и после навън потни, за мен проблем няма, но тя да ми настине не мерси. Няколко пъти казах, че трябва да излезем, няколко пъти ме попита защо реве и казах, че трябва да излезем, отделно на Анди говорех, ей сега излизаме, ей сега излизаме и не мърда тази жена бе. Супер се бях ядосала.

# 679
  • София
  • Мнения: 423
Мише, от една седмица не беля грахчетата  Peace . Железни нерви имам, но все пак  Crazy Нито я боли корем, нито нещо друго. Пробвай.
Драга,  ама какви са тия смахнати хора  Shocked . Представям си и разговорите колко са и били важни  ooooh!.
Видях бръмбарковците на Мила, по новините на БТВ  Wink. Със София си играехме и случайно погледнах екрана, но веднага ги познах  Laughing. Късната емисия няма да я изпусна. Ми така де, колко време мина от миналата ви телевизионна изява.  Laughing

# 680
  • София
  • Мнения: 3 581
Сиско, Ели, Тан, така съм чувала, че не се празнува, макар че не знам защо е точно така, но си спомням,че и тук сме го обсъждали това
Ха, Грация, при вас има ли Мустела - това е добра новина за мен, че майка ми уж оправна, ама е пропуснала този момент Mr. Green
Драга, ти ме изумяващ всеки пък какви неща ти се случват- то живота ти е пълен с приключения  Peace

Мерси на всички за пожеланията   bouquet

# 681
  • Мнения: 11 828
nellyr, честит имен ден на малката Дари! Да ви донесе гордост името й! И аз не съм чувала, че не се празнува, но не бих робувала на подобно нещо, все едно, че не съществува детето докато не навърши 1 г..
Миме, аз точно за теб се сетих първо, че ти е наблизо, а и че ще искаш.  Heart Eyes Да, само в петък, който час си избереш, но ти препоръчвам да не е в 10.30, че тогава най-много се струпвали. Влизаш в самата църква, но не там, където се палят свещи, а надолу по едни стълби, обикновено има кой да те упъти, или ще видиш и други майки с деца. Има къде да се остави количка. Обстановката може да ти се стори малко потискаща, но се свиква.. Ще се радвам да се видим следващия петък, ако ви е удобно в 9.30 (поне така планирам), а после и в градинката там може. А за певческите възможности хич да не ти пука.. Hug
Пъзелче, ще потърся непременно сиренето, че да разнообразим малко Меее, Беее и Маджаров.. Simple Smile
Сиско, вие при Мария ли сте ходили или на друго място?
Сафо, ето идея за някоя майка с музикални способности, или просто се събирате групичка и пеете заедно.. Слънцезащитно имам едно Санте ползвах го и сега на ските, ще изкараме с него, но ще мажа само в краен случай.
Ели, страхотно, не знаех, че Михаела свири, браво!
Оля, и аз днес търсих в Биомага зеленчуци, казаха април. Sad Каквото ми донесат от Пазарджик, изнамерено от села, баби..
Грацийка, много се надявам и в България да се увеличат тези занимания! За цената, когато водех Юлиана мисля даже, че започнахме на 3 лв., после стана 5, сега е 10, което и тук вече за някой отива към повечко.
Драга, Андреа не празнува ли на 30 октомври? За бабето нямам думи!
Мила, дано успея да ви видя.. Hug

# 682
  • Мнения: 61
Ааааа, ама Миле, що не обявяваш , че ще дават бръмбари по тв-то  Crossing Arms, телевизора  ми нали знаете, че е нощна лампа Crossing Arms
Ама казвайте ги важните неща , щото хората така изборите изтърваха навремето Joy , като не се обсъди във форума.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 581
Абе, на някой от вас не му ли се занимава с такива биозеленчуци. Само от тая тема ще има сумати клиенти  Mr. Green
Прави един бизнес план, издирва екологично чистите зеленчуци и плодове и може и по нета да се продават. Трябва само едно пикапче за разнос и готово Mr. Green Пък може и да наеме някоя будка по центъра  Mr. Green

# 684
  • Мнения: 1 054
Аз, аз, аз! Бих копала картофки, садила доматки и краставички.... бих, бих, живяла на най-дивото място на г*за на географията!  Heart Eyes

Аз помня, че бяхме говорили, че ако не е кръстено детето не се празнува имен ден, ама за първата годинка не съм чувала...

# 685
  • Мнения: 8
 Здравейте момичета,
Ние сме добре, пълзим, но още не седим стабилно, имаме два зъба, храним се относително прилично-не ми отказва пюрета, но и не проявява особен ентусиазъм /е, най-обичаме да цокаме-нощно време минимум по два пъти Tired/ Искам да ви питам-тези, които сте въвели млечен протеин-на каква възраст на бебоците и с каква храна го въведохте?

# 686
  • Мнения: 0
Привет момичета и от нас!Последният ми пост се е загубил някъде и аз чакам ли ,чакам отговор... newsm78още не мога да разбера какво е станало но както и да е...
Мама Диди как сте, оправихте ли се или пихте Клацида?Аз побързах  да го дам ,защото от каката съм наплашена,че при нея един път се стигна до урбазон.сиропа Ериус много ни помогна като противоалергично и после мукосолван.сигурно е вирусен ларингита така че пази каката!Криско го прихвана от кака си ooooh!
По въпроса за ранното даване на ясла благодаря на всички за подкрепата,хубаво би било да се гледаме до 3 год,но финансовата страна не е за подценяване newsm78
За слънцезащитнея крем съм много доволна от Мустела и Нивея 30 фактор.
Честит имет ден на Дари да е жива и здрава!Честити месечинки на бебоците   bouquet



# 687
  • София
  • Мнения: 39
Сиси, да при Мария ходехме. С удоволствие бих водила и Тони, но 9.30 ми е рано.
Радост аз млечните протеини още не съм ги въвела, но успешно прие жълтъка и глутена.


# 688
  • Мнения: 1 091
НелиР, да има Мустела, да провери по бебешките магазини  Peace. За имен ден и аз не знаех това, че не се празнува. Първия имен ден на Мария беше когато тя бе на 1.5 месеца, ние искахме тогава да правим голямо парти за представянето й, но залата беше заета и го направихме предната седмица (беше на 40 дни). Сега ми се искаше кръщенето й да е на 15.08 в България, но пък татко й няма да бъде и затова ще го правя точно на годинката й.

Още се чудя за обечките - 25.03 наближава, а аз се колебая. Май ще изчакам 25.03.2011г.

Радост, аз не съм въвеждала такова нещо, ама не съм и критерий, защото съм назад със захранването  Blush.

Драга, това за тигана е смешно. Нашата баба също си измисля имена на предметите. Тя никак не харесва думата "лигавник" (звучало много грозно) и затова го нарича "мантичка". Или пък много мрази една играчка магаренцето Йори, защото имало цвят на мишка и било гнусно, хич не възприема, че така е във филмчето и не иска да го дава на Мими.

# 689
  • Мнения: 72
medula - хахах аз наистина не разбрах за изборите, как никой не написа през деня че отива да гласува Simple Smile
за слънцезащитния крем - аз преди 2 седмици така изпържих Бени, че вече има тен. Аз от мерак че имаше мн слънце, я обърнах докато спеше към слънцето ...и зачерви бузите. Едната стоя червена 1-2 дни, но сега е мацка с тен. Е, сигурно за морето ще купя крем.
за разходите - като се замислих даваме пари само за памперси и каши, май към 100 лв. Аз и готвя обяда и ми доставя удоволствие. АМ не купуваме, играчки също - само ако някой ни подари. Аз като гледам на земята до нея ако има 5 играчки, найлонче, бутилка от мин. вода и обувки.....познайте кое е излишно (играчките). А за дрехи нямам конкретен бюджет.
За хубавото време и разходките - ние зимата постоянно излизахме, а от няколко дни излизаме в 11 и се прибираме в 6-7. Трябва ми малко време да свикна, че сега съм малко изморена.  Четенето на форума много ми помогна да си почина.
Мила - ще чакам новините да ви видя. Но ако ги има онлайн по-добре Simple Smile)
Нели - защо не се празнува преди 1 год.? Бени има имен ден в неделя, съвпада с цветницата съвсем случайно и аз мн се кефя че ще празнуваме заедно

Общи условия

Активация на акаунт