"Проблем" с ръста

  • 12 106
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте!
Напоследък забелях как дъщеря ми започна да се оплаква от това, че има "проблем" с ръста. Казва, че е прекалено ниска за възрастта си, когато не успее да свърши нещо веднага започва с "Ами то от джудже какво се очаква" или "Като съм гном", а аз я гледам втрещено Shocked .  Попитах я как така изведнъж започна да говори колко е ниска и тя ми обясни, че била предпоследна по височина в класа си и като гледала съученичките си започнало всичко.
Обясних й, че е в пубертета, че ще расте още. Тя ми каза, че това е "егати бързия растеж - като градинско джудже". Аз и баща й се опитахме да й обясним предимствата да не е толкова висока, колкото съученичките си (14/15 годишни средно около метър и 70), 
Не знам как да й обясня, че няма нищо лошо в това да си на 14 и да си метър и 57.

Ако има майка, която се е сблъсквала със същия проблем моля да пише. Peace

# 1
  • Мнения: 8 999
Извини ме, но ми стана много смешно. Дъщеря ти има много приятно чувство за хумор.
И моята, макар че още няма 10 г., вече се е примирила, че ще е "тапа". И тя е на края на редичката по физкултура. Има по-голяма сестра, която вече е на 20 г. и е към 180 см. висока, баща й е също много висок, ама моята малка пикла не вярва, че ще порасне и това си е.
Успокой детето си, че всъщност е много шик да си по-грацилен и нежен и повече ще те забележат всред тълпата гиганти, отколкото ако се слееш с общия стандарт.
И мен така ме успокояваха на времето /не надхвърлих 160 см./.

# 2
  • Мнения: 28
Чувството за хумор го е наследила от баща си...
но иначе едно от предимствата. които й казахме беше това, че може да си ходи с каквито иска токчета, ако иска и 30 сантиметрови.  Освен това й казах да огледа съученичките си без очилата "Ох, колко са високи!"  и да види дали наистина е толкова невероятно, защото тя винаги може да си сложи обувки на токчета и да изглежда страхотно, докато някоя  ще се притеснява дали не е  по-висока от приятеля си.  Peace

# 3
  • Мнения: 363
По-добре звучи така-децата винаги надрастват родителите си!Относно притеснението по-висока девойка от младеж-отдавна отпадна Joy
нали не се сърдите за коментара ми,ама в кой век живеете? #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 39 817
Ох, и аз имах проблемите на дъщеря ти когато бях ученичка.
Трябваше обаче тогава да имам чувството за хумор, което имам сега Simple Smile Може и тогава да съм го имала, но да не ми е било до него Simple Smile
Надраснах мама със сантиметър-два Simple Smile Ниска съм, ама не ми пука Simple Smile
Кажи й, че най-вероятно в пубертета ще дръпне.

Моята щерка още не се е сетила да се притеснява за ръста си. Казва, че имало и по-ниски от нея. Но не знам какво ще ме очаква след някоя и друга година. Много е слаба моята щерка, но казва, че е дебела. Всеки с проблемите си Simple Smile
Аз съм ниска, баща й е по-висок. Дано наследи него Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 740
Аз имам младеж на същата възраст и със същите размери като дъщеря ти. За момчетата дори е още по-подтискащо, но той го приема сравнително спокойно, защото има примера на по-големите си братя - винаги са били най-дребните не само в класа, но и във випуска и едва към 10-ти клас израстнаха, но пък надминаха някои техни връстници, при които бурният растеж започна по-рано. А да си много висок си е жива мъка - особено при момичетата.

# 6
  • Мнения: 28
Мами, благодаря за отговорите Hug
Дадох на дъщеря ми да прочете темата, защото явно само моето мнение не й стига. Усетих, че има промяна след като е разбра мнението на други хора. Сега се надявам да спре да се нарича Zwerg.
Кабо Алма, моя племенник също беше от ниските в класа си, но както се изрази майка му "нещо му прищрака" и взе да расте до такава степен, че на следващата година не можех да го позная Crazy Явно всичко си идва с времето. Важното е, че синът ти е щастлив Peace

# 7
  • Мнения: 29
До десети клас бях последна в редицата когато се строявахме по физическо! По-дребна и слаба от мен нямаше бях 1, 52 в девети клас и 42 кг..Бях се примирила, че ще си остана дребна и незабележима, даже ми беше кеф като ми кажеха "джобно гадже". Днес обаче съм 1,72 и съм по-висока от почти всичките си съученички ! Израстанх буквално за едно лято. В момента съм по-висока  от майка ми с около десетина сантиметра и малко по-ниска от баща ми. Високи токове - 8 см. най-много и тогава вече се подтискам, защото стърча като пилон за знаме сред приятелките си.

# 8
  • Мнения: 107
Хехе, обясни й, че ако не порасне още, ще бъде едно сладко "джобно гадже".  Hug

Иначе, за 14 годишна хич не ми се вижда ниска, още повече, че тепърва ще има да се развива... Че то аз съм 160 см висока..  ooooh!

Сега нещо чисто практическо - спи ли достатъчно? Хормонът на растежа се синтезира по време на сън. Тъй че нека си ляга по-навреме, а не да се заседява пред компютъра или пред телевизора, и ще дръпне на височина след няколко месеца.  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 558
За момиче и да е по- ниско не е такъв проблем. По - кофти е момче да остане ниско.

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Винаги има нещо, за което да се тормозиш...
Моята дъщеря още няма 12, а вече е 165 см. (аз съм 177 и както е тръгнала до година и половина ще ме подмине). Най-висока е в класа, но това не я тормози. Размерът на стъпалото обаче е проблем - 39 - 39 1/2. Преди 2 дни беше много нещастна, защото по някакъв повод в училище ги питали кой номер обувки носят и разбира се после са си правили майтап за нейна сметка (съучениците й).

# 11
  • София
  • Мнения: 752
И ние имаме подобен проблем. Големият ми син навърши скоро 15 г (8-ми клас), а е висок 160 см. Бил най-нисък в цялото училище (там са от 8-ми клас) и това определено го тормози. Обяснявам му, че това е заради късен пубертет по наследство по моя линия, ама му е трудно да разбере. То и още явни пубертетни признаци много няма Confused Бащу му е висок 186 см, аз не съм гигант ама все пак съм 164, като съм най-дребна от моя род. Няма на кой да прилича да остане нисък, но пък има на кой да прилича за късния пубертет. Всички по моя линия сме пораснали в 10-ти клас. Майка ми, баща ми, аз и сестра ми. В 9-ти клас нямах и 150 см (освен това и 1 година по-рано бях тръгнала на у-ще, та съвсем си бях мънечка), сестра ми в девети клас беше 146 см в девети клас, както тя казва, направо джуде. Сега е 173 см. Спомням си, че като бях на 13-14 години мечтаех да стана 148 см, което е почти 150, за да имам някакъв що годе нормален ръст. Влязох в пубертет на 15-години. Съучиничките ми бяха отдавна станали жени. Казала съм му - ще чакаш до 10-ти клас, това е положението. Даже на бас сме се хванали, че в края на 10-ти клас ще е съвсем различен. Ама си страда детенцето Confused При момчетата това е още по-трудно. Другият ми син е 6-ти клас, около 155 см, от него има едно дете по-дребно, та се успокоява, че не е най-нисък в класа. Ама той по-философски гледа на тези неща и засега поне много не му пука. Освен това е и много клечкав - 36 кг, от къде да вземе материал, че да порасне Embarassed Чак ме срам хората да не си помислят, че не го храня Embarassed Затова път девойката (4-ти клас) прилича на баща си и расте доста височка. Там пък чак се притеснявам, че е решила да става балерина. Ама госпожата каза - те сега балерините са високи, не са като едно време. Hug

# 12
  • Мнения: 1 615
Аз съм и 1.57 и хайде, моля, да не се обиждаме на ръст Wink Бях толкова на 12-13 г. и днес, след 25 години, започнах да губя надежда, че ще порастна Wink
Майтапът настрана, знам колко е неприятно; и аз много страдах. След още 1-2 години ще спре, обаче, обещавам ти. Жената на чичо ми, която по-ниска и от мен, все ми казваше "По-лесно е при избора" Simple Smile Научих се да мисля като нея и го пробутвам наляво и надясно на страдащите по темата. Опитай и ти!
А, да, и още: тя поне е предпоследна. Аз си бях все най-последна... И с това се свиква Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 752
Подходът към детето зависи от ситуацията: ако е в начална фаза на пубертет, мензисът не й е дошъл или скоро й е дошъл - детето очевидно има още да расте и има смисъл да се убеждава, че ще порасне. Ако обаче детето вече е развито, трябва да се мине на вариант успокояване, че всъщност ниският ръст има своите предимства и трябва да свиква с това. Човек трябва да се чувства удобно в собствената си кожа и да се приема такъв, какъвто е, за да се чувства добре.  Hug

# 14
  • софия
  • Мнения: 56
това е моя" болезнена ' тема,защото аз пък съм висока 180см и децата ми предполагам ще ни "надрастнат".Като малка това винаги ми е било проблем,защото аз бях винаги1-2-ра по ръст,дори по-висока от момчетата.Мечтаела съм си да съм ниска,за да нося високи обувки,но не би.И сега детето ме пита -мамо защо не носиш токчета?Така,че винаги децата искат това което нямат,нормално е.

# 15
  • София
  • Мнения: 205
Всички пубери са така - все нещо не си харесват. Минават години, докато нещата се променят или те започват да се възприемат. За мини дамите предлагам следното представяне:
"Може да съм фъстък, но се бия като цяло пакетче." Joy

# 16
  • софия
  • Мнения: 118
и моята мома е само на 11г и вечно й викат дребната тя се впечатлява но когато има родители с нормален раст - аз съм 165 а мъжът ми 180 см няма как да е от едричките.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
За мини дамите предлагам следното представяне:
"Може да съм фъстък, но се бия като цяло пакетче." Joy


а аз - "скъпите парфюми са в малки шишенца" Simple Smile.

и моите деца са от най-дребните сред връстниците си, но едва напоследък само 14 годишната ми около метър и петдесет девойка започна да изживява трагично факта, че е дребна. току проучва въпроса какви храни могат да и помогнат да порастне на ръст... сестра и на 12 е висока колкото нея, но пак е от най-ниските около нея. тя обаче не страда, компенсира с това, че благодарение на това, че тренира гимнастика, е една от най-силните и най-атлетичните в училището си.

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Прочетох само част от идеите и никъде не видях нещо за килограмите Wink
Една дама с ръст под манекенския може да понапълнее и пак да е мадама.
Една дама с ръст около 1,80 /примерно/ като качи малко започва да изглежда едра мадама.
Та ако не смята да е слаааба цял живот Simple Smile да не се коси Simple Smile понеже след една въраст слабата снага разваля лицето Simple Smile

Аз съм със среден ръст и помня че се възмущавах, че не съм по-ниска, а не по-висока.
Високи има мноооого. С тез новите храни и богатия въздух...

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
това е моя" болезнена ' тема,защото аз пък съм висока 180см и децата ми предполагам ще ни "надрастнат".Като малка това винаги ми е било проблем,защото аз бях винаги1-2-ра по ръст,дори по-висока от момчетата.Мечтаела съм си да съм ниска,за да нося високи обувки,но не би.И сега детето ме пита -мамо защо не носиш токчета?Така,че винаги децата искат това което нямат,нормално е.
Това е и моята болезнена тема (ако това ще те успокой Hug) и аз съм 180см и никога не нося токчета. Но лошото е че й дъщерите ми растат страшно много, вече нещата излизат извън контрол - голямата е на 10г и е 160см, а има да расте още поне 6г  и колко ще стане незнам. Последно расте с около 15см на година, има проблеми с гърба и костите и т.н. Така че който не се навежда да мине през вратата хич да не ми се оплаква, нали му стоят добре високите токчета  Laughing.

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Koni, не очаквай висок ръст непременно.
Не се расте с по 15см/год, години под ред.
И нищо не пречи да е достигнала почти ръста си. Гърба и да е колкото може по-здрав! Пък ръста колкото Господ даде.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 145
Аз също съм 180см, но никога не съм имала комплекси в тази връзка. Ходя често на висок ток (мъжът ми е над 2м.), но и без него равни обувки нося рядко. От друга страна ниските хора не ме впечатляват, никога не съдя за хората по външните им белези.
Дъщеря ми е най-висока в класа и, но също не страда от този факт, нито пък и прави впечатление разликата от почти 20 см с най-ниското дете в класа. Според мен драмите идват от реакциите в семейството, забелязала съм, че темата с ръста на дадено отроче заема централно място в доста разговори и едва ли не родителите се оправдават с височината или лисата на такава на децата си.

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113
Според мен драмите идват от реакциите в семейството, забелязала съм, че темата с ръста на дадено отроче заема централно място в доста разговори и едва ли не родителите се оправдават с височината или лисата на такава на децата си.

уоу! какво дълбоко прозрение!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 817
Шнапи, всеки от своята камбанария Simple Smile
В моето семейство не е имало драми. Ако семейството има за цел да втълпи на детето някакъв комплекс за малоценност, било това, че е ниско или пък, че е прекалено високо, тогава може да има реакции. Но не вярвам едно нормално семейство да се опитва да направи точно това с детето си.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 145
Шнапи, всеки от своята камбанария Simple Smile
В моето семейство не е имало драми. Ако семейството има за цел да втълпи на детето някакъв комплекс за малоценност, било това, че е ниско или пък, че е прекалено високо, тогава може да има реакции. Но не вярвам едно нормално семейство да се опитва да направи точно това с детето си.
О, не съм се изразила правилно, нямах предвид някой умишлено да насажда комплекси на детето си. Но децата са доста интуитивни и усещат дори неизказани мисли и реагират според тези си възприятия...

# 25
  • Мнения: 15
Аз съм 1.57 само дето не съм на 14. Crossing Arms  Mr. Green
Според мен ще порасне още.Не е ниска за възрастта си ,но съученичките й са по-високички и затова  не е довална от височината си.Поне аз така мисля. Thinking

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Шнапи, написаното от теб ме навежда на мисълта, че наистина това се възприема кто проблем и негласно се влияе на детето. Ако няма проблем за никой друг, е много по-вероятно да няма и за детето... Децата винаги се движат със собствен ритъм - започва от усмивката, зъбчето, сядне, първа стъпка... Какво му е различното сега...Нищо! Simple Smile Може да се двизи, да виси, да укрепва. Но да се притеснява предварително... за нещо, за което норма има само в нечия глава...

# 27
  • София
  • Мнения: 39 817
Е, те мислите тръгват винаги от някъде. Но в много редки случаи са от семейството. Аз например имах проблеми в у-ще.

# 28
  • софия
  • Мнения: 118
каката завърши 4 клас и отива на село - там най добре по цяло лято й се отразява на ръста.промяна на климата или нещо друго - незнам.

# 29
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Моята щерка на 14 год. е 162 но не това и е  грижата  Mr. Green намира се за много слаба- 40 килограма е.Даже едно кандидат ,,гадже" и го намекнало моята се обидила и го отрязала.,,Да върви да си търси хипопотам тогава" ама и е криво и все се заглежда дали наистина е толкова кльощава Grinning Пубертет. Hug

# 30
  • Мнения: 11
И при сестра ми го срещам този "проблем". 1,58 е намира го за страшно ниско и едва ли не ни моли да я сложим за градинско джудже в градината. За килограмите  - 40 кг. е едва ли не края на света и по празниците е ужасна драма. Laughing И тук идва една нейна мисъл: "Добре де и 40 да съм, защо не се трупат в... гръдната област". Joy

# 31
  • Мнения: 140
  Моето дете има същото чувство за малоценност, заради ниския си ръст. Дадох му примери с наши близки, едните от които са ниски, а други прекалено високи, пък всички те живеят пълноценно и са щастливи независимо от ръстта си. "Леле мамо, а пък еди коя си вярно голяма върлина е станала." беше отговорът и детето се успокои.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 529
 Дъщеря ми до пубертетеа бе наистина като джудже сред съучениците си ,но си имаше самочувствие. После стана по висока от някои момичета,но проблеми не е имало..

# 33
  • Мнения: 4
Аз съм 1.54 и никога не съм имала комплекси от ръста си. Даже напротив - всички мъже много ми се радват. Peace От ученичка съм и на едни и същи килограми - 47. Толкова много предимства имат по-дребничките..Първо, за нас няма ниски мъже - всички са по-високи от нас, второ - високите токчета - ходя само на високи токове и съм си стройна, трето - винаги по-дребните изглеждат по миловидни и младолики.. Има една руска поговорка:"Маленькая собачка до старости щенок".
Така че, успокой девойката - не е толкова страшно да си дребничък. Тя просто още е малка, по-късно ще разбере всички предимства.. Wink

# 34
  • Мнения: 212
Ооо,това ми е любимата тема Twisted Evil
Аз съм 1.65,майка ми е 1.50 Wink
ДО 7 клас бях "гиганта" на класа-всички по-ниски от мен. Няма момчета,няма момичета-всичките по-ниски.
Чувствах се доста кофти,после пък всички дръпнаха,аз не се поместих от тия 165см височина Laughing
Но се чувствам екстра,ръста ми за мен си е идеален.
Да отбележа и че съм от набора с най-много физически изменения (88 Grinning).Много рядко имаше някой с нормално тегло или височина-или много високи,или много дребни,но всичките едри на кила.
Това допреди пубертета де,след това момичета започнаха да се оформят като жени (да се оформяме Laughing) и съответно да се следят тегло,сантиметри,гърди дупе и т.н
Просто сегашното поколение са на същия хал. Сестра ми е на 10 години и всичките й съученици са подобно-едрички.
Ще го преживее твойта щерка. В един момент спира на всички да им пука колко са високи,и нейния момент ще дойде.
А в пубертета любимата част на всички момичета е да се обясняват колко са дебели/слаби,високи/ниски Simple Smile

# 35
  • Мнения: 30
 Здравейте. Един мой приятел е на 17 години и е 1. 50! Да не говорим за половата му система положението там е по-лошо. Сперма също няма. Постоянно ми се оплаква, казах му да отиде на уролог да види какво му има. Той не иска,  срам го е и се успокоява  от думите на майка си, че щял да порастне, кога?
 Този ръст много му пречи. Всичко го мислят за 10 годишен, а и ръста не му позволява да играе нито баскетбол, нито волебол, при условие, че всички са над 1.70, той какво ще прави там? Много е гадно наистина.
 Дайте ми съвет. Моля Ви.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Моят ръст е 1.58 см.
Любимият ми комплимент беше,че хубавите неща са винаги в малки опаковки. Wink Hug

Здравейте. Един мой приятел е на 17 години и е 1. 50! Да не говорим за половата му система положението там е по-лошо. Сперма също няма. Постоянно ми се оплаква, казах му да отиде на уролог да види какво му има. Той не иска,  срам го е и се успокоява  от думите на майка си, че щял да порастне, кога?
 Този ръст много му пречи. Всичко го мислят за 10 годишен, а и ръста не му позволява да играе нито баскетбол, нито волебол, при условие, че всички са над 1.70, той какво ще прави там? Много е гадно наистина.
 Дайте ми съвет. Моля Ви.
Не мисля че уролог ще му помогне, по-скоро трябва да посети ендокринолог. Ако пуши, да зарязва цигарите.
Най-лошият вариант е да е някоя хромозомна болест, но при ВСИЧКИ СЛУЧАИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР. Peace

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 12:02 от AnMary

# 37
  • София
  • Мнения: 3 498
Аз още от първи клас съм била с една глава над другите. И така до 8 клас.
Покъркваха ме моите съученици от бъзици. Ама това защото им се връзвах. Моята приятелка беше по-висока от мен, ама не й пукаше. И с нея не се бъзикаха естествено.

Хубаво е ако дете в пубертета приема нещата като възрастен. Ама ако не е ръста, ще е друго... ще мине пубертета, с това и проблема

# 38
  • Мнения: 3 804
Моята е на 15 и е със същият ръст,но пък за сега не е започнала да се оплаква сериозно,въпреки ,че 14 годишната и сестра е 164 и стърчи над нея.Приема го филосовски-и д се ядосва,и да не се ядосва ,по-висока няма да стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 351
Покажи и това :  Heart Eyes
Кайли Миноуг 150см или 155см - информацията в инетернет е противоречива
Ева Лонгория 157см
Анастейша 157 см
Шакира 157 см
Фърги около 155 см
Салма Хайек 157см
Рийз Уидърспуун 156см
Ванеса Паради 157 см

Все прекрасни, очарователни и успели дами, на които ръста едва ли е попречил Wink
Аз самата съм 172 см, с токове надхвърлям 180...По-ниския ръст има доста предимства, няколко години и сама ще го осъзнае.
Успех  Crazy


# 40
  • Мнения: 2 265
"егати бързия растеж - като градинско джудже".

Тук се разсмях Mr. Green. Кажи и че съученичките и са яли много боклуци от супермаркета и са мутирали предварително Laughing така де, има време, пък и за мен не е много нормално на 14-15 да са по 1.70 и нагоре, за тази възраст 1.60-1.65 стига.

# 41
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
До 20 , че и повече се расте.
Който с епритеснява може да се разтяга, но най-добре да не му мисли много.
На 12 някой момичета имат почти целия си ръст и добавят до 10см. при момчетата е друго.

# 42
  • Мнения: 425
Кажи й да си ляга преди 22.00 часа - времето между 22.00 и полунощ е времето, когато се расте. Знам, че има научно обяснение, но него не го знам точно. Ако искаш порови се в мрежата. Защото не само възрастта е важна, но и сънят.

# 43
  • Мнения: 160
Вие пък за какво се тръшкате.Ние имаме  обратния проблем.Идвете ми дъщери са много високи и едри за възрастта си.Направо се сконфузвам като гледам как малката си играе със съученицитеси - стърчи с цяла глава над тях, а е само на 10.Само се моля да не получи някакъв комплекс и да се свие и прегърби.

# 44
  • Мнения: 3 161
Познат проблем - трябва да й помогнеш да не се вторачва много във външни физически белези. Хората са твърде високи, прекалено ниски, кльощави, дебели, с очила, без коса, с всякакви отклонения от външността на супер модел... даже и високите и красивите един ден остаряват и не приличат на нищо...  истинската ценност на човека е вътре и всеки сам трябва да я открие у себе си и да я сподели с другите. Ето един пример за човек, който е преодолял липсата на крайници и живее пълноценно, че служи и за вдъхновение на другите: http://www.youtube.com/watch?v=OULo1cWEdvA

# 45
  • Мнения: 160
Тя няма проблем, поне не е споделяла, ама аз се притеснявам, защото на нейните години и аз стърчах като нея и се комлексирах страшно много.но явно детето е различно от мен няма нужда да го наговарям.

# 46
  • Мнения: 1 615
Ужасно е, че проектираме собствените си страхове върху децата си... Ние може да сме били нещастни от какво ли не. Дай, Боже, малките човечета да са малко по-пердета! Simple Smile Аз и досега си влача своите младежки комплекси, нищо, че гледам да не ми личи. Но се старая да науча дъщеря си да се харесва каквато е, независмо каква е. И да уважава правото на другите да бъдат щастливи "в кожата си", независимо каква е тя.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не е много по темата, но:

Кога спират да растат девойките? На 15 или на 16 или...?

# 48
  • Мнения: 24 467
Преди казармата, а момчетата- след.

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди казармата, а момчетата- след.

сигурно наскоро са въвели закон, по който девойките да влизат в казармата, а аз не съм знаела  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 1 615
Едва ли има точна възраст. Мисля, че между 15 и 18, но точно... кой да ти каже? Simple Smile

# 51
  • Мнения: 24 467
Преди казармата, а момчетата- след.

сигурно наскоро са въвели закон, по който девойките да влизат в казармата, а аз не съм знаела  Rolling Eyes
Те затова не ги вземат, щото няма смисъл.


Разбира се, че няма такава възраст. Аз пораснах много, но се озаптисах на 14 години. Някои момичета ме надминаха след тази възраст. Имах момчета- дребосъци, които на 18 години продължаваха да растат и спряха на 19-20.

# 52
  • Мнения: 1 615
Те вече и момчета не взимат Wink
В Израел явно друго-яче растат, щото там пък всички взимат, хем дългосрочно Wink

# 53
  • Мнения: 24 467
Те вече и момчета не взимат Wink
В Израел явно друго-яче растат, щото там пък всички взимат, хем дългосрочно Wink
Пак щото няма смисъл, с акселерацията те вече на 18-19 са пораснали достатъчно.
Кой им е крив на израелците, че не папкат достатъчно?
Емотикони не ползвам.

# 54
  • София
  • Мнения: 752
Аз продължих да раста и след като завърших гимназия, но не много - "само" около 2 см.  WinkНо пък бях тръгнала по-рано на у-ще, така че завърших гимназия на 17. Но кога точно спрях да раста, не знам. Някъде около 20 трябва да е било. На 21-22 го установих.  Hug Ами то горе-долу си личи дали една девойка още ще расте. Ако е наляла едър бюст и се е оформила като жена, едва ли много ще расте. И по номера на обувките също може да се отгадне: малките кученца с големи лапи стават големи кучета. Hug Но има и изключения.

# 55
  • Мнения: 47
О, и аз съм така. На 16 и ръста си ме тормози макар и да съм 1.72, иска ми се да съм по-висока и взех да се притеснявам, че повече няма да раста, защото от половин година вече няма промяна във височината ми, а други съученички вече са ме настигнали и подминали някои. Напълно разбираемо е, тъй като по-високите имат по-голям шанс на оцеляване.

# 56
  • Мнения: 7
За всеки влак си има пътници. Един мъже/момчета харесват високи жени, други - "джобни гаджета".  По-важен е общия вид, не толкова ръста.  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 39 817
тъй като по-високите имат по-голям шанс на оцеляване.
Съжалявам, разсмя ме Simple Smile
Оцеляване в какво? Борба за какво? Simple Smile

# 58
  • Мнения: 24 467
В борбата за клоните и листата от горните етажи, как за какво. Трева да пасе всеки може, друго е да протегне шия по- нагоре.

# 59
  • Мнения: 1 615
Аз пък не разбрах какви предимства може да донесе на една жена ръст над 1.75...

# 60
  • Мнения: 24 467
Аз пък не разбрах какви предимства може да донесе на една жена ръст над 1.75...
За все още желаната професия на доста девойки, примерно.

# 61
  • Мнения: 322
Напълно разбираемо е, тъй като по-високите имат по-голям шанс на оцеляване.

Защо, да няма някакъв масов мор по миньончетата в градската джунгла?  Shocked   Joy

# 62
  • Мнения: 54 638
 Дъщеря ми е в 5 клас и е 160 см , като за последната година е пораснала с 10 см . Аз съм 164 , баща и 192 , много ми се иска тя да не надвиши 170 см Praynig. При нея има и друг проблем - с късогледство е и всеки см увеличава диоптъра , та затова е по-добре да не е много висока . И аз се питам докога ли ще расте на височина ? Най-малко до 8 клас , поне при мен беше така .

# 63
  • Мнения: 160
Като че ли говориш за нас, хепи мамче.Ми да сме гледали като сме се омъжвали!Това с късогледството и ръста не съм го знаела.Голямата ми дъщеря е осми клас, но като че ли спря да расте между шести и седми клас, надявам се така да е и с малката.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 654
Не се притеснявай за връзката на ръста с късогледството - за съжаление, късогледството си расте през пубертета, дори и детето да не мърда на ръст
(при мен беше така - стигнах едва до 156 см, но диоптрите ми пораснаха като за двуметрова баскетболистка: (-7) Sad).
Дъщеря ми е едва 142 см в шести клас, а диоптрите й също непрекъснато пълзят нагоре.

# 65
  • Мнения: 160
И при мен беше горе-долу така,обаче като нося вече 15г лещи май слизат.Сега съм -6,5,-5,5.на голямата също сложих лещи тази година, като нямаше покачване от миналата година до сега.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 17 995
И при мен беше горе-долу така,обаче като нося вече 15г лещи май слизат.Сега съм -6,5,-5,5.на голямата също сложих лещи тази година, като нямаше покачване от миналата година до сега.

Възможно е да не е от лещите, а от възрастта. Wink

# 67
  • Мнения: 160
Може не съм се замисляля много

# 68
  • Мнения: 1 879
Напълно разбираемо е, тъй като по-високите имат по-голям шанс на оцеляване.

Защо, да няма някакъв масов мор по миньончетата в градската джунгла?  Shocked   Joy

Сетих се за едно изследване на университета Принстън от преди година - "Високите хора живеят по-щастливо от ниските, показва ново изследване, според което повечето нещастни мъже са близо с 2,5 см по-ниски от средния ръст. Учените установили, че по-ниските хора не са особено доволни от съдбата си. "

# 69
  • Мнения: 322
"Учените установили, че по-ниските хора не са особено доволни от съдбата си."

?!? Много научно и професионално звучи, да  Tired Кой е източника? Розали.ком?  Whistling

# 70
  • Мнения: 1 879
"Учените установили, че по-ниските хора не са особено доволни от съдбата си."

?!? Много научно и професионално звучи, да  Tired Кой е източника? Розали.ком?  Whistling

BBC - http://news.bbc.co.uk/2/hi/8245032.stm

# 71
  • Мнения: 322


Прочетох го, но никъде не видях да пише, че ниските хора "не са особено доволни от съдбата си"  Rolling Eyes



# 72
  • зад кестените
  • Мнения: 798
И при мен беше горе-долу така,обаче като нося вече 15г лещи май слизат.Сега съм -6,5,-5,5.на голямата също сложих лещи тази година, като нямаше покачване от миналата година до сега.

Възможно е да не е от лещите, а от възрастта. Wink
Права си свалянето на диоптрите е по скоро от възрастта , при майка ми ми е така надявам се че аз като влезна в определена възраст ще сваля поне един от моите защото хич не са малко и ми писна от лещи и очила ама няма начин Sad

# 73
  • Мнения: 54 638
Като че ли говориш за нас, хепи мамче.Ми да сме гледали като сме се омъжвали!Това с късогледството и ръста не съм го знаела.Голямата ми дъщеря е осми клас, но като че ли спря да расте между шести и седми клас, надявам се така да е и с малката.
Ох , dessita 74 , дано да е така Praynig , успокои ме малко Hug.
Carmela biscuit , за съжаление на само през пубертета растат диоптрите , тя носи очила от 3 годишна  Sad. Започнахме с  - 2,25 , сега са -6 Sad
По темата - според мен ръст 160 - 170 см за жена е оптимален .

# 74
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Някой чувал ли е за система от упражнения за повишаване на ръста?

# 75
  • Мнения: 11
И моята е от нисичките и се притеснява за това, но за мен е по притеснителен проблема с очите - да си на 15 и да имаш 3 диоптъра на дясното си око и 1 на лявото, да не носиш очила... и страшно ме тревожи.  Confused Tired  

Нарцис, не съм чувала за такива.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 654
Някой чувал ли е за система от упражнения за повишаване на ръста?

Като ученичка бях попаднала на някакви асиметрични упражнения за повишаване на ръста,
но съм скептична (не съм и упорствала, обаче Embarassed). Разтяганията също би трябвало да стимулират растежа, но и двамата сенсеи,
при които навремето тренирах карате, бяха от дребничките  Confused

# 77
  • София
  • Мнения: 1 654
Тук има такива упражнения, май ще трябва да си  монтираме пръчка за висене в детската стая  Grinning
http://www.walktallshoes.com/grow-taller-exercises.html

# 78
  • Мнения: 116
Мисля,че дъщеря ти трябва да открие предимствата от това,че е джобно гадже.Аз спрях да раста в 7-8 клас и си останах 1.54 и никак не страдам от това.В 5-6 клас мечтаех да съм висока,но като поотраснах се харесах такава-дребничка.Дори сега като вляза в магазин,особено за обувки,си се радвам мислено,че нося малки размери.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт