"Проблем" с ръста

  • 12 091
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 205
Всички пубери са така - все нещо не си харесват. Минават години, докато нещата се променят или те започват да се възприемат. За мини дамите предлагам следното представяне:
"Може да съм фъстък, но се бия като цяло пакетче." Joy

# 16
  • софия
  • Мнения: 118
и моята мома е само на 11г и вечно й викат дребната тя се впечатлява но когато има родители с нормален раст - аз съм 165 а мъжът ми 180 см няма как да е от едричките.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
За мини дамите предлагам следното представяне:
"Може да съм фъстък, но се бия като цяло пакетче." Joy


а аз - "скъпите парфюми са в малки шишенца" Simple Smile.

и моите деца са от най-дребните сред връстниците си, но едва напоследък само 14 годишната ми около метър и петдесет девойка започна да изживява трагично факта, че е дребна. току проучва въпроса какви храни могат да и помогнат да порастне на ръст... сестра и на 12 е висока колкото нея, но пак е от най-ниските около нея. тя обаче не страда, компенсира с това, че благодарение на това, че тренира гимнастика, е една от най-силните и най-атлетичните в училището си.

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Прочетох само част от идеите и никъде не видях нещо за килограмите Wink
Една дама с ръст под манекенския може да понапълнее и пак да е мадама.
Една дама с ръст около 1,80 /примерно/ като качи малко започва да изглежда едра мадама.
Та ако не смята да е слаааба цял живот Simple Smile да не се коси Simple Smile понеже след една въраст слабата снага разваля лицето Simple Smile

Аз съм със среден ръст и помня че се възмущавах, че не съм по-ниска, а не по-висока.
Високи има мноооого. С тез новите храни и богатия въздух...

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
това е моя" болезнена ' тема,защото аз пък съм висока 180см и децата ми предполагам ще ни "надрастнат".Като малка това винаги ми е било проблем,защото аз бях винаги1-2-ра по ръст,дори по-висока от момчетата.Мечтаела съм си да съм ниска,за да нося високи обувки,но не би.И сега детето ме пита -мамо защо не носиш токчета?Така,че винаги децата искат това което нямат,нормално е.
Това е и моята болезнена тема (ако това ще те успокой Hug) и аз съм 180см и никога не нося токчета. Но лошото е че й дъщерите ми растат страшно много, вече нещата излизат извън контрол - голямата е на 10г и е 160см, а има да расте още поне 6г  и колко ще стане незнам. Последно расте с около 15см на година, има проблеми с гърба и костите и т.н. Така че който не се навежда да мине през вратата хич да не ми се оплаква, нали му стоят добре високите токчета  Laughing.

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Koni, не очаквай висок ръст непременно.
Не се расте с по 15см/год, години под ред.
И нищо не пречи да е достигнала почти ръста си. Гърба и да е колкото може по-здрав! Пък ръста колкото Господ даде.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 145
Аз също съм 180см, но никога не съм имала комплекси в тази връзка. Ходя често на висок ток (мъжът ми е над 2м.), но и без него равни обувки нося рядко. От друга страна ниските хора не ме впечатляват, никога не съдя за хората по външните им белези.
Дъщеря ми е най-висока в класа и, но също не страда от този факт, нито пък и прави впечатление разликата от почти 20 см с най-ниското дете в класа. Според мен драмите идват от реакциите в семейството, забелязала съм, че темата с ръста на дадено отроче заема централно място в доста разговори и едва ли не родителите се оправдават с височината или лисата на такава на децата си.

# 22
  • usa
  • Мнения: 2 113
Според мен драмите идват от реакциите в семейството, забелязала съм, че темата с ръста на дадено отроче заема централно място в доста разговори и едва ли не родителите се оправдават с височината или лисата на такава на децата си.

уоу! какво дълбоко прозрение!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 771
Шнапи, всеки от своята камбанария Simple Smile
В моето семейство не е имало драми. Ако семейството има за цел да втълпи на детето някакъв комплекс за малоценност, било това, че е ниско или пък, че е прекалено високо, тогава може да има реакции. Но не вярвам едно нормално семейство да се опитва да направи точно това с детето си.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 145
Шнапи, всеки от своята камбанария Simple Smile
В моето семейство не е имало драми. Ако семейството има за цел да втълпи на детето някакъв комплекс за малоценност, било това, че е ниско или пък, че е прекалено високо, тогава може да има реакции. Но не вярвам едно нормално семейство да се опитва да направи точно това с детето си.
О, не съм се изразила правилно, нямах предвид някой умишлено да насажда комплекси на детето си. Но децата са доста интуитивни и усещат дори неизказани мисли и реагират според тези си възприятия...

# 25
  • Мнения: 15
Аз съм 1.57 само дето не съм на 14. Crossing Arms  Mr. Green
Според мен ще порасне още.Не е ниска за възрастта си ,но съученичките й са по-високички и затова  не е довална от височината си.Поне аз така мисля. Thinking

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Шнапи, написаното от теб ме навежда на мисълта, че наистина това се възприема кто проблем и негласно се влияе на детето. Ако няма проблем за никой друг, е много по-вероятно да няма и за детето... Децата винаги се движат със собствен ритъм - започва от усмивката, зъбчето, сядне, първа стъпка... Какво му е различното сега...Нищо! Simple Smile Може да се двизи, да виси, да укрепва. Но да се притеснява предварително... за нещо, за което норма има само в нечия глава...

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Е, те мислите тръгват винаги от някъде. Но в много редки случаи са от семейството. Аз например имах проблеми в у-ще.

# 28
  • софия
  • Мнения: 118
каката завърши 4 клас и отива на село - там най добре по цяло лято й се отразява на ръста.промяна на климата или нещо друго - незнам.

# 29
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Моята щерка на 14 год. е 162 но не това и е  грижата  Mr. Green намира се за много слаба- 40 килограма е.Даже едно кандидат ,,гадже" и го намекнало моята се обидила и го отрязала.,,Да върви да си търси хипопотам тогава" ама и е криво и все се заглежда дали наистина е толкова кльощава Grinning Пубертет. Hug

Общи условия

Активация на акаунт