"Проблем" с ръста

  • 12 090
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
И при сестра ми го срещам този "проблем". 1,58 е намира го за страшно ниско и едва ли не ни моли да я сложим за градинско джудже в градината. За килограмите  - 40 кг. е едва ли не края на света и по празниците е ужасна драма. Laughing И тук идва една нейна мисъл: "Добре де и 40 да съм, защо не се трупат в... гръдната област". Joy

# 31
  • Мнения: 140
  Моето дете има същото чувство за малоценност, заради ниския си ръст. Дадох му примери с наши близки, едните от които са ниски, а други прекалено високи, пък всички те живеят пълноценно и са щастливи независимо от ръстта си. "Леле мамо, а пък еди коя си вярно голяма върлина е станала." беше отговорът и детето се успокои.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 529
 Дъщеря ми до пубертетеа бе наистина като джудже сред съучениците си ,но си имаше самочувствие. После стана по висока от някои момичета,но проблеми не е имало..

# 33
  • Мнения: 4
Аз съм 1.54 и никога не съм имала комплекси от ръста си. Даже напротив - всички мъже много ми се радват. Peace От ученичка съм и на едни и същи килограми - 47. Толкова много предимства имат по-дребничките..Първо, за нас няма ниски мъже - всички са по-високи от нас, второ - високите токчета - ходя само на високи токове и съм си стройна, трето - винаги по-дребните изглеждат по миловидни и младолики.. Има една руска поговорка:"Маленькая собачка до старости щенок".
Така че, успокой девойката - не е толкова страшно да си дребничък. Тя просто още е малка, по-късно ще разбере всички предимства.. Wink

# 34
  • Мнения: 212
Ооо,това ми е любимата тема Twisted Evil
Аз съм 1.65,майка ми е 1.50 Wink
ДО 7 клас бях "гиганта" на класа-всички по-ниски от мен. Няма момчета,няма момичета-всичките по-ниски.
Чувствах се доста кофти,после пък всички дръпнаха,аз не се поместих от тия 165см височина Laughing
Но се чувствам екстра,ръста ми за мен си е идеален.
Да отбележа и че съм от набора с най-много физически изменения (88 Grinning).Много рядко имаше някой с нормално тегло или височина-или много високи,или много дребни,но всичките едри на кила.
Това допреди пубертета де,след това момичета започнаха да се оформят като жени (да се оформяме Laughing) и съответно да се следят тегло,сантиметри,гърди дупе и т.н
Просто сегашното поколение са на същия хал. Сестра ми е на 10 години и всичките й съученици са подобно-едрички.
Ще го преживее твойта щерка. В един момент спира на всички да им пука колко са високи,и нейния момент ще дойде.
А в пубертета любимата част на всички момичета е да се обясняват колко са дебели/слаби,високи/ниски Simple Smile

# 35
  • Мнения: 30
 Здравейте. Един мой приятел е на 17 години и е 1. 50! Да не говорим за половата му система положението там е по-лошо. Сперма също няма. Постоянно ми се оплаква, казах му да отиде на уролог да види какво му има. Той не иска,  срам го е и се успокоява  от думите на майка си, че щял да порастне, кога?
 Този ръст много му пречи. Всичко го мислят за 10 годишен, а и ръста не му позволява да играе нито баскетбол, нито волебол, при условие, че всички са над 1.70, той какво ще прави там? Много е гадно наистина.
 Дайте ми съвет. Моля Ви.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Моят ръст е 1.58 см.
Любимият ми комплимент беше,че хубавите неща са винаги в малки опаковки. Wink Hug

Здравейте. Един мой приятел е на 17 години и е 1. 50! Да не говорим за половата му система положението там е по-лошо. Сперма също няма. Постоянно ми се оплаква, казах му да отиде на уролог да види какво му има. Той не иска,  срам го е и се успокоява  от думите на майка си, че щял да порастне, кога?
 Този ръст много му пречи. Всичко го мислят за 10 годишен, а и ръста не му позволява да играе нито баскетбол, нито волебол, при условие, че всички са над 1.70, той какво ще прави там? Много е гадно наистина.
 Дайте ми съвет. Моля Ви.
Не мисля че уролог ще му помогне, по-скоро трябва да посети ендокринолог. Ако пуши, да зарязва цигарите.
Най-лошият вариант е да е някоя хромозомна болест, но при ВСИЧКИ СЛУЧАИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР. Peace

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 12:02 от AnMary

# 37
  • София
  • Мнения: 3 484
Аз още от първи клас съм била с една глава над другите. И така до 8 клас.
Покъркваха ме моите съученици от бъзици. Ама това защото им се връзвах. Моята приятелка беше по-висока от мен, ама не й пукаше. И с нея не се бъзикаха естествено.

Хубаво е ако дете в пубертета приема нещата като възрастен. Ама ако не е ръста, ще е друго... ще мине пубертета, с това и проблема

# 38
  • Мнения: 3 804
Моята е на 15 и е със същият ръст,но пък за сега не е започнала да се оплаква сериозно,въпреки ,че 14 годишната и сестра е 164 и стърчи над нея.Приема го филосовски-и д се ядосва,и да не се ядосва ,по-висока няма да стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 351
Покажи и това :  Heart Eyes
Кайли Миноуг 150см или 155см - информацията в инетернет е противоречива
Ева Лонгория 157см
Анастейша 157 см
Шакира 157 см
Фърги около 155 см
Салма Хайек 157см
Рийз Уидърспуун 156см
Ванеса Паради 157 см

Все прекрасни, очарователни и успели дами, на които ръста едва ли е попречил Wink
Аз самата съм 172 см, с токове надхвърлям 180...По-ниския ръст има доста предимства, няколко години и сама ще го осъзнае.
Успех  Crazy


# 40
  • Мнения: 2 265
"егати бързия растеж - като градинско джудже".

Тук се разсмях Mr. Green. Кажи и че съученичките и са яли много боклуци от супермаркета и са мутирали предварително Laughing така де, има време, пък и за мен не е много нормално на 14-15 да са по 1.70 и нагоре, за тази възраст 1.60-1.65 стига.

# 41
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
До 20 , че и повече се расте.
Който с епритеснява може да се разтяга, но най-добре да не му мисли много.
На 12 някой момичета имат почти целия си ръст и добавят до 10см. при момчетата е друго.

# 42
  • Мнения: 425
Кажи й да си ляга преди 22.00 часа - времето между 22.00 и полунощ е времето, когато се расте. Знам, че има научно обяснение, но него не го знам точно. Ако искаш порови се в мрежата. Защото не само възрастта е важна, но и сънят.

# 43
  • Мнения: 160
Вие пък за какво се тръшкате.Ние имаме  обратния проблем.Идвете ми дъщери са много високи и едри за възрастта си.Направо се сконфузвам като гледам как малката си играе със съученицитеси - стърчи с цяла глава над тях, а е само на 10.Само се моля да не получи някакъв комплекс и да се свие и прегърби.

# 44
  • Мнения: 3 161
Познат проблем - трябва да й помогнеш да не се вторачва много във външни физически белези. Хората са твърде високи, прекалено ниски, кльощави, дебели, с очила, без коса, с всякакви отклонения от външността на супер модел... даже и високите и красивите един ден остаряват и не приличат на нищо...  истинската ценност на човека е вътре и всеки сам трябва да я открие у себе си и да я сподели с другите. Ето един пример за човек, който е преодолял липсата на крайници и живее пълноценно, че служи и за вдъхновение на другите: http://www.youtube.com/watch?v=OULo1cWEdvA

Общи условия

Активация на акаунт