Берлин - съвети, препоръки

  • 9 450
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Ами много добре го познавам , като се има предвид че съм учила там два семестъра и не съм пропуснала известен музей.
И със затворени очи мога да се ориентирам сред по-популярните места.
Казах  , че е безинтересен спрямо градове като Париж , Лондон , Рим ...
Трудно може да се сравнява с тях  Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 7 605
Надявах се на Татяна, ама не нзаех дали живее в Берлин и дали е запозната  Simple Smile
Hug  уви в момента не, но имам 27 години жителство там  Mr. Green Може да се каже че съм запозната  Wink

http://www.zoo-berlin.de/  12€ / 18€ комбиниран билет зоо + аквариума.

http://www.bvg.de/index.php/en/17178/name/For+Visitors.html  това са пакети на обществения транспорт, които освен транспорта включват и разни други намаления за музеи или други атракции на града.

# 17
  • Мнения: 11 747
Много ти благодаря, Татяна!
Досега зяпах в гугъл. Много ми харесаха дворците, искам да ги видя и двата! Зоо-то задължително. Райхстага - ясен. Телевизионната кула искам. Корабче искам - видях, че цените се въртят около 14-18 евро. Апропо, за което съм успяла да намеря цена, Мадам Тюсо беше едното, все към то 18 евро са. Явно така вървят.
Харесаха ми площадите и улиците, които видях, хубава разходка ще стане смятам. Брей, запалих се!  Simple Smile А не ми се вярваше.......

# 18
  • Мнения: 7 605
Ще ти харесва! Берлин има свой чар. Яж един Дьонер (Дюнер), нямат нищичко общо с тия в БГ (не слагат пържени картофи  Laughing ) и задължително яж една Къривурст (наденица) - в страни от КаДеВе (най-големия универсален магазин в Европа, задължително се качи на 6тия етаж, кулинарния) има един известен снек с Къривурст  Peace

# 19
  • Мнения: 11 747
Започвам да се съмнявам, че ще ни стигнат 4 дни  Simple Smile  Но, ще трябва да стигнат, защото иначе става много и...

# 20
  • София
  • Мнения: 4 252
Ще ти харесва! Берлин има свой чар. Яж един Дьонер (Дюнер), нямат нищичко общо с тия в БГ (не слагат пържени картофи  Laughing ) и задължително яж една Къривурст (наденица) - в страни от КаДеВе (най-големия универсален магазин в Европа, задължително се качи на 6тия етаж, кулинарния) има един известен снек с Къривурст  Peace
Къривурст мит Майо унд зенф, ммммм вкусно и калорично Simple Smile

# 21
# 22
  • Мнения: 7 605
Ще ти харесва! Берлин има свой чар. Яж един Дьонер (Дюнер), нямат нищичко общо с тия в БГ (не слагат пържени картофи  Laughing ) и задължително яж една Къривурст (наденица) - в страни от КаДеВе (най-големия универсален магазин в Европа, задължително се качи на 6тия етаж, кулинарния) има един известен снек с Къривурст  Peace
Къривурст мит Майо унд зенф, ммммм вкусно и калорично Simple Smile

Къривурст не се яде нито с майонеза, нито с горчица. Яде се с типичния Къри-сос.  Thinking

# 23
  • Мнения: 11 747
Асинка, благодаря за снимките!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 252
Ще ти харесва! Берлин има свой чар. Яж един Дьонер (Дюнер), нямат нищичко общо с тия в БГ (не слагат пържени картофи  Laughing ) и задължително яж една Къривурст (наденица) - в страни от КаДеВе (най-големия универсален магазин в Европа, задължително се качи на 6тия етаж, кулинарния) има един известен снек с Къривурст  Peace
Къривурст мит Майо унд зенф, ммммм вкусно и калорично Simple Smile

Къривурст не се яде нито с майонеза, нито с горчица. Яде се с типичния Къри-сос.  Thinking
Да, объркала съм се  Embarassed , сигурно споменът с горчицата е за други наденички.

# 25
  • Мнения: 119
Eто една тема  за Берлин на човек дето много му хареса   Simple Smile:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2495416/page/0/fpart/1/vc/1


Задължително да отидете до Потсдам !
Отделете за там един цял ден.

# 26
  • Мнения: 11 747
Малката, мерси за тоя линк!  Peace  Аз хем го следя тоя форум, ама може да не съм обърнала внимание на темата  Simple Smile
Ти беше ли там? Можеш ли да кажеш колко време чакахте за Райхстага и там само купола ли се гледа? А, щом купола е безплатен, билет за друго плаща ли се или се влиза безплатно там?
В телевизионната кула ходихте ли?

# 27
  • Мнения: 119
Бях  там и пред Райхстага чакахме  2 часа и 15 минути. С предварително записване може да се включите  и в обиколка на парламентарните зали .
Всичко е безплатно и ви дават куп брошурки разясняващи германската парламентарна демокрация.

На кулата съм се качвала ,  когато учех в Берлин .
Обикновенно и там има сериозни опашки.
Ако искате да похапнете или пийнете във въртящата се кафе-сладкарницата същю  е добре да имате резервация


Може да се включите в един от тези free турове , които покриват някой от основните неща :

http://www.newberlintours.com/nbt/


Младежите работят за бакшиш и повечето туристи оставят между 5-10 евро , но никой не ви притиска да дадете.
Ползвала съм ги в Амстердам и ги препоръчах на другите  , като са останали доволни.

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 13:07 от mallkata

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Задължително да отидете до Потсдам !
Отделете за там един цял ден.
Споделям напълно. Сан Суси е разкошен, също и централните улички в Потсдам.... на пристанището в градинката..
Там ще видите също още една Бранденбургска врата. Wink

Ох, Берлин, последната ми любов Heart Eyes ... надявам се скоро да отида пак, че не успях да видя всичко.

# 29
  • Мнения: 11 747
Аз вече съм го заплюла Потсдам - видях снимки на Сан Суси и вече съм влюбена - толкова ефирен дворец.
Щом и други красоти има - супер.
Смятам, че ако един ден сме в Потсдам и 3 пълни дни в Берлин, все ще огреем най- интересните неща.

Общи условия

Активация на акаунт