Берлин - съвети, препоръки

  • 9 444
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 893
Много благодаря   bouquet

# 46
  • Мнения: 119
Лично за мен Лайпциг е доста мрачен подтискащ град . Трудно ми е да намеря каквото и да е очарование там освен няколко исторически сгради с красива архитектура.
Осем часа са ти предостатъчни. Всичко по-интересно е разположено компактно в централната част на града.
Съвсем различно от прекрасния Дрезден.


Ето тук може да набележиш основните неща :

http://www.frommers.com/destinations/leipzig/131_indattr.html

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Germany/Land_Sachsen … uide-Leipzig.html

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
mallkata, благодаря ти много!   bouquet

# 48
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Задължително да се качите на кулата, гледката е невероятна, а може да пиете и по коктейл...
Била съм и в Лайпциг, Дрезден и Потсдам - навсякъде има какво да се види..Разстоянията до градчетата не са дълги, така че може да бъдат посетени..

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 17:29 от kaleia

# 49
  • Мнения: 2 531
Яд ме е че по рано не видях темата... 2 пъти ходих в Берлин тази година, ако сте с деца НЕПРЕМЕННО посетете зоологическата градина, аквариума или СииЛайф!!! Леголанд, мен лично ме разочарова, но на сина ми му хареса,ходихме и в Планетариума на детско шоу- жестоко беше, също и Натуркунде музеум с динозавърските скелети!!! !Ние лично не останахме безразлични и към многбройните детски площадки / бяхме в Пренцлауер, но предполагам че и в другите квартали ще има/ !!!
А и още нещо- ако си с малки деца/7 и 9г.баха нашите/ пред Райхстага НЕ чакаш на опашки а се минава директно през страничния вход!!

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 13:34 от veni-b

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Задължително да се качите на кулата, гледката е невероятна, а може да пиете и по коктейл...
Била съм и в Лайпцих, Дрезден и Потсдам - навсякъде има какво да се види..Разстоянията до градчетата не са дълги, така че може да бъдат посетени..
Този постинг за мен ли е? Кулата на Лайпциг ли?

Както и преди споменах, в Дрезден съм била преди мнооого години. С огромно желание се връщам пак там.
А Лайпциг е допълнителният бонус към тазгодишната ми германска програма....

# 51
  • Мнения: 119
Кулата в Берлин.
Потсдам е просто задължителен. За там отделете един цял ден !

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Кулата в Берлин.
Потсдам е просто задължителен. За там отделете един цял ден !
Мда, и двете неща вече сме ги правили.   bouquet

# 53
  • Мнения: 119
Aз вече се обърках на кого пиша .

Съвета ми за Потсдам беше към beca.
Хареса ли ви там ? Аз съм очарована и си оставих неща и за друг път  Simple Smile

# 54
# 55
  • Мнения: 7 605
"Чекпойнт Чарли е единствения граничен пункт между Западен и Източен Берлин" - това не е вярно  Naughty  Имаше и други гранични пунктове, Чекпойнт Чарли обаче беше само за чужденци.

Снимките са много хубави!

# 56
  • Мнения: 7 605
Виж сега, няма нужда да се заяждаш. Аз съм родом от (западен) Берлин, прекосила съм границата преди 89год. многократно, имах и роднини в източната част които имаха право годишно на Х дневни посещения на роднини в западната част. Това е факт, не е въпрос кой спечели или кой губи  ooooh! , нито пък основание за саркастични - не, по-скоро безвкусни - постове.

# 57
  • Мнения: 119
За роднините също е вярно. Спор тук няма - при сигурни доказателства че ще се върнат нали ?


П.С. Трия всички мои постове дето са извън темата на момичето.

# 58
  • Мнения: 7 605
Не винаги. Познавам една жена, неомъжена, на 25 години, излъга че иска да отиде на 60тия РД на чичо си в запада, този чичо дори не й беше никаква роднина, и получи виза. Не се върна обратно.

Общи условия

Активация на акаунт