Паркиране пред блока и последствията от това

  • 17 557
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Или може би има наблизо платен паркинг, който с рязане на гуми, чупене на огледала и странични стъкла си привлича клиенти (едн вид - вижте какво става, елате при нас да ви пазим колите).
Mr. Green Подобни черни мисли ми минаваха през главата,когато до нас направиха платен паркинг.
Според мен може и да няма някаква причина,просто си има хора и хора .На мен преди време ми бяха откраднали регистрационният номер на служебната кола,после ми махнаха емблемата ooooh!,задната чистачка и накрая с ключ я надраскаха.Този ,който отговаряше за колите във фирмата един ден ме попита:
" момиче имаш ли намерение да ни върнеш цяла кола?"
Тогава още учех и живеех в Студ.град,паркинг голям само 4-5 коли имаше ,всичко беше празно.Е  аз тогава на никой не пречех,ама в месеца поне по 2 пъти ходех до Мото-Пфое  за нам си к'во и 'що ooooh!.Пуста завист нЕма край.

# 31
  • Мнения: 15 379
Идиоти има навсякъде ooooh!.
Моята кола есента незнайни съседи я поляха с някаква киселина по предния капак. Разядена е направо до ламарината Tired. Редовно ми се пъхат фасове под предния капак, пречупени клечки за зъби в ключалките (затова и винаги си нося пинцета).
А новата джипка на мъжа ми още на втория ден пострада от ключ или пирон по цялата дължина  - от фаровете до стоповете.
Но съседът, който срязва гуми ще го направи отново, просто за удоволствие, без причина Close. Също като този, който съсипва и нашите автомобили.

# 32
  • Мнения: 1 525
Благодаря за всички отговори. Истината е, че само приказки ще си останат. Щом не е засегнат човек, не се вълнува от проблемите на другите. Ще наблюдавам от тук нататък кой най-често спира на това място.
По повод горните коментари - картинката е следната. Жилищен квартал, с места пред блока за паркиране. За щастие от тези, с по-широки улици. Не се събират групички край входа. Не съм в тревна площ. Не съм пред гараж и др.под.
Но...всеки апартамент поне с една кола.
И каквото и да Ви кажа, не мога да се съглася, че това е начина. Пияни, нервни...
Но ето как всеки се затваря зад своята врата и не се интересува от това какво се случва от другата й страна...

# 33
  • Перник
  • Мнения: 396
Нашата пък една сутрин я намерихме ударена на единия калник - някакъв луд/пиян карал назад, ударил една кола, а тя удря нашата Twisted Evil И избягал Twisted Evil Преди няколко дни едното огледало откачено, вчера другото Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 2 653
Вчера сутринта, някой беше пуснал котка с намазани с бяло лапи по колата ни и по съседната.Не е за паркомястото - явно за забавление.Ако котката беше дошла сама щеше да качи и пясък , който щеше да полепне по боята.Нямаше нищо друго освен боя на колата.

# 35
  • Мнения: 96
Огледай се за камери около вас на магазини,светофар и други от този тип.  car003 smile3530Иначе съм почти сигурна,че е някой "мил"съсед.Ако много се видиш в чудо има много модели на камери,които използват за връзка интернет и директно записваш на компютъра,около 200 лева са и ще ти излезе по-евтино от непрекъсната смяна на гуми.
Ние в момента,в който си сменим колата и веднага е одраскана с ключ,аз пък не я боядисвам,за да не ги предизвиквам на ново.
Както беше казал Фънки:"живеем в Абсурдистан"

# 36
  • Мнения: 89
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше ......
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...

# 37
  • Мнения: 6 713
Ей тая БГ грандиозна простотия никога няма да я разбера!

Абсолютно, просто не вярвам на очите си, че може да среже някой гумите на друг, щот му е спрял на мястото примерно. ooooh! ooooh! На мъжа ми преди време, пък му бяха драскали капака на колата с ключ Whistling на няколко пъти. Tired Това естествено не е изобщо съпоставимо със спуканите гуми, но просто не се сдържах да не изкажа възмущението си. #Cussing out

# 38
  • Мнения: 2 563
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...

Абсолютно! При нас от 15 години виси един Фолксваген бус. Не го карат, но си го държат, докато хората се чудят къде да паркират.

# 39
  • Мнения: 8
спряла си на някой на местото затова ти е нарязал гумите

# 40
  • Мнения: 1 525
Добро утро! Тазо нощ не са ми срязали последната здрава гума.
Чета последния пост и искам пак да питам - какво означава според автора "на някой на местото"? Нали точно за това говорим, че пред блока местата са общински и не са лична собственост. Не може да си изберем място и да кажем "мое е".

# 41
  • Мнения: X
Съжалявам за случката на авторката, знам, че случаят е друг - но като ми напаркират по тротоара пред блока, така че да не мога да си вляза във входа - ами и на мен ми се приисква да направя нещо подобно. Побеснявам от безсилие. Да, просташки са такива постъпки. Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)

# 42
  • Мнения: 17 546
И аз да питам какво е " на някой на мястото"? Crossing Arms Жилищата да не се продават със запазено място за паркиране пред блока? Толкова ненормален народ се разкарва по улиците, че не е истина! Имаше статистика някаква, че всеки четвърти е перко. Народа изтрещява бавно, но сигурно. Просто нямам думи... ooooh!
Съсед реши, че сме паркирали неправомерно на "неговото" място и паркирал така, че нашата кола не може да излезе. Мъжът ми отиде тогава с градски транспорт на работа. В този момент започвам леко да разбирам какво означава да ти иде да напердашиш някого. За какви и за кои се мислят тези хора!? Вече искрено се страхувам от изперкалите. Привличам ги като магнит и то все за да сторят нещо, което ме стресира, и ме плаши за сума време напред. Tired         

Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)
Има ли пред всеки блок достатъчно обособени места за паркиране? Не докарват ли половината съседи служебните си фирмени коли да висят пред блока? Няма ли поне по 10 коли на една улица, които не са мърдали с години? По дърветата ням как да ги закачат тези коли. Не вярвам някой да паркира пред вход на блок така, че да не може да се влезе. Да, досадно е колите да са на тротоара, но къде иначе да са!? Пак нещата опират до пренаселеност на град, който не е замислен и изпълнен за толкова хора...

# 43
  • Мнения: 1 788
спряла си на някой на местото затова ти е нарязал гумите
Аз пък ще те цитирам и ще те питам директно - какво е "на някой на местото"?
Ти имаш ли такова "место"? А платила ли си го някъде? А грижиш ли се за него? Почистваш ли го? Плочките/настилката поддържаш ли му? Оградено ли е? Маркирано ли е?
Ако отговорите на всичките въпроси са "Да!", тогава - Не е ли по-редно да извикаш полиция да вдигне колата на нарушителя, спрял на твоето платено място? Не е ли по-редно да изчакаш да видиш кой е този човек и да му кажеш, че ти пречи?
Ама да режеш гуми...  ooooh!
А ако отговорите на всичките въпроси по-горе са "Не!", тогава ходи... да не казвам къде, ама нямаш никакво право на претенции!

# 44
  • Мнения: 15 238
Зад блока има място, което преди сто години е било отредено за зелена площ. Днес е паркинг. Не мога обаче да разбера що за хора сме. Не искат това място да се настели с бетонни модули /едни такива на дупчици/, защото трябва да се бръкнат с някой лев, но са готови да паркират в невероятна каял. Преди няколко дни всичко беше потънало в кал, като в стопански двор. Иначе местата са на определени хора и друг не може да паркира там.

Общи условия

Активация на акаунт