Паркиране пред блока и последствията от това

  • 17 559
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 525
Искам да поставя този въпрос пред вас.
Онзи ден сутрина си намерих колата с две срязани гуми. Днес сутринта и третата е срязана!!! Нямам думи. Колата си паркирам пред блока, където си мисля, че имам това право. Не съм запречила пътя на никой. Местата не са ни нито обозначени и лични, нито платени. И съм в чуденка, ако сега си сменя гумите, няма ли отново да ме сполети това?! Как мога да разбера кой е извършителя? Ще съм благодарна, ако ме посъветвате...

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Пред нашия блок направо свалят гумите.

# 2
  • Мнения: 2 978
На мен пък пред съседният вход ми я надраха с ключ, а се познаваме всички.

До блока ни има пицария, която си направи паркинг за 2 коли точно, а вътре има над 40места.

Имаме си комшия, който щом види непозната кола и спуска гумите. Откакто я направиха тази пицария е ад. Катерят се по тротоара, запушват другите коли..направо е кошмар.
Да не говорим, че и кофата за боклука не могат да минат и понякога три дни стоим с пълни кофи и смрад Sick

п.п. Със сигурност е някой от блока!! гаранция! Може някой да е решил, че си нова и да се е задействал.

# 3
  • Мнения: 79
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше, че реши да се засили с неговата си кола и да я блъсне 2 пъти. После полиции, застрахователи пълна лудница.  Той нещо не е в ред тоя комшия, призна си че пиел хапчета и от време на време откачал. Кой му е дал книжка, като не е в ред се питам аз. Българска работа, винаги колата на комшията пречи Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 10 337
Няма ли някоя баба клюкарка от блока? Такива особи, макар и непоносими, в подобни ситуации са незаменим източник на информация.

Друг номер е да лепнеш на предното стъкло бележка "Ако на някого му пречи колата ми, моля, не режете гумите, а ми се обадете на .....(мобилен телефон, без твоето име) и ще дойда да я преместя." Не че е брилянтно и супер ефективно решение, но...

# 5
  • Мнения: 1 525
не съм нова. клюкари има. ама те всичко виждат ама в други случаи. сега всеки вдига рамена и ни чул, ни видял!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 337
alleicha,
да не би да паркираш и да запушваш пешаходна алея или да си качваш колата в тревна площ?
Има ли някой агресивен съсед, от когото евентуално биха се притеснявали съседите. Тупаш ли си килима върху неговото пране? Може той да ти е срязал гумите иъсседите да ги е страх да изкажат предположение. Събират ли се наоколо тинейджъри-`аймани, дето се чудя къде да се ударят и каква глупост да свършат? Има ли остра липса на места за паркиране пред блока? Много ли обикаляте, преди да намерите свободно място? Случвало ли се е подобно нещо и на друг съсед?
Помисли си и най-вероятно сама ще стигнеш до отговора кой, защо и кога ти е пукнал гумите. После ти сама си знаеш как да действаш.

# 7
  • Мнения: 181
Много неприятно, да не би да си заела ня някой мястото, ако въобще има такова, защото пред нашия вход си имат  места и си спират всеки ден там. Не дай си боже да им го заемеш Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 296
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

# 9
  • Мнения: 15 238
Да не си паркирала на мястото на някой друг. Не, че той си го е купил, но има и такива.

# 10
  • Мнения: 151
Измести си колата и в продължение на няколко дни проследи кой най-често паркира на това място и ще можеш да си отговориш сама  Wink

# 11
  • Мнения: X
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

Какви пейки и цветя, обикновено пред блоковете има улица и паркинг. Как реши, че е грозно, като не си видяла конкретния жилищен блок?

# 12
  • Мнения: 1 788
Ей тая БГ грандиозна простотия никога няма да я разбера!
То бива, бива да си прост, ама когато си и злобен, картинката е плачевна...
Какво означава "имат си места"? Платили ли са ги някъде? Или са от онези "кореняците-градски" дето всеки друг, извън техните семейства им е виновен и за глобалното затопляне?
Може наистина да имаш проблем с някой съсед и той да го е направил...
Но какъвто и проблем да е, не мисля, че това е решението.
Такава концентрация на тъпотия другаде - НЕМА!

# 13
  • Мнения: 4 300
Не съм запречила пътя на никой.
А ти сигурна ли си? Защото една мома от нашия блок редовно си паркираше колата на улицата срещу гаражната рампа. Разбира се, в нейните очи не пречи никому, защото тя самата никога не е минавала по тая рампа. Но останалите я псуваха ката ден, докато на някой не му издържаха нервите и нарисува два знака 'паркирането забранено' на вратите й.
Тъй че по хубавичко се оглдеай, дали наистина не пречиш и дали не си в тревни (кални) площи.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 337
Или са от онези "кореняците-градски" дето всеки друг, извън техните семейства им е виновен и за глобалното затопляне?
Ай, стига, де! Сега като съм родом от София пукам гуми наред ли? Моля, всеки, който иска може да дойде да паркира пред нас, само да внимава да има място да си изкарваме колите от двора.
На мен пък в Ямбол са ми правили проблем.  Mr. Green

# 15
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Или може би има наблизо платен паркинг, който с рязане на гуми, чупене на огледала и странични стъкла си привлича клиенти (едн вид - вижте какво става, елате при нас да ви пазим колите).

# 16
  • Мнения: 1 296
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

Какви пейки и цветя, обикновено пред блоковете има улица и паркинг. Как реши, че е грозно, като не си видяла конкретния жилищен блок?

Не съм решила, ако си прочела без да се афектираш толкова, използавала съм думата "смятам", освен това попитах авторката съвсем нормално и кротко, в изказа ми няма нито упрек, нито обвинение. Пък и пред доста блокове съм виждала и пейки, и дръвчета, и градинки, дори да съм сгрешила в предположенията си, не е нито фатално за темата, нито  обвързващо с ничие мнение.

# 17
  • Мнения: 104
Ние имаме паркинг зад блока, а в блока си имаме пицария - познайте колко пъти успявам да се вредя до паркинга...Паркирам където намеря из околните улички като се прибера от работа, а вечер към 12, като се разотидат посетителите на пицарията, мъжът ми слиза и я мести на паркинга. Всеки ден го правим това упражнение и ни е писнало тотално, но и през ум не ни е минавало да режем нечии гуми или да драскаме коли (както и нашата кола не е била повреждана, когато е на друга улица). Това е пълна простотия и не мога да си обясня кой нормален човек ще го направи. Едно неправилно паркиране не е причина да вандалстваме.

# 18
  • Мнения: 1 176
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.

Отидох в 01 РПУ, с бележката от поправената гума, подадох жалба.. от умрял писмо сигурно..

А този изрод ни тормози от години (не знаех че е той), вече за 4ти път ни пукат гумите, предният път бяха 3 от 4!

# 19
  • Мнения: 1 427
На нас това ни се случи преди 2 месеца  Twisted Evil Надупчена гума! Но не само на нас, а на поне 30 коли от района, някои и с по 2-3 надупчени имаше !!! Това във Варна, кв.Възраждане.

# 20
  • софия
  • Мнения: 757
Аз си спирам колата пред входа, т.е. зад една боклуджийска кофа, до тротоар. Имам си съсед, който си я  качва на тротоара и ми оставя долу местенцето свободно. Разбира се, ако позакъснея, някой друг спира.
Обаче отзад на блока, където спира мъжа ми, си има 4 местенца, за щастие едното от тях е нашето. Имам съсед, спиращ на едно от тия места и спре ли някой там...става майчко мила, разправии, викане, каране...в тази случай не се дразня, защото и ние сме там Whistling
Иначе определено е много дразнещо, като се прибираш и няма къде да си оставиш колата TiredИли пък такива, заело места за 2 коли...

# 21
  • Мнения: 2 478
На нас това ни се случи преди 2 месеца  Twisted Evil Надупчена гума! Но не само на нас, а на поне 30 коли от района, някои и с по 2-3 надупчени имаше !!! Това във Варна, кв.Възраждане.

Това явно е някаква банда, която се кефи на този си занаят. Пред входът ни се беше случило същото, но бяха пропуснали нашата кола.

# 22
  • Мнения: 1 788
Ай, стига, де! Сега като съм родом от София пукам гуми наред ли?
Моля, моля, въобще не говоря само и единствено за София, а за всички онези хора, от всички градове, на мястото на чиито къщи, преди време "Великата партия" построи жилищните кооперации... Не вярвам да не познавате и лично такива хора...
Та, тези хора и до ден днешен смятат мястото за своя собственост и голяма част от тях се заемат лично "да разкажат играта" на злосторниците, посмели да паркират там, където едно време им е бил кокошарника  Mr. Green Peace

# 23
  • Мнения: 673
 Този спор за местата за паркиране не е от вчера. Той вълнува българина още от времето ,когато е слязъл от каручката и се е качил в новия москвич. Проблема днес е изострен и поради задълбочаващата се криза с паркоместата, особено в големите градове. Във всяко средно статистическо семейство днес има поне по две коли, за които трябва да има и паркоместа.
  Да ви опиша ситуацията пред нашия блок, защото тя също ни кара да се гледаме редовно на "кръв и урина". Паркингът пред нашия вход побира не повече от 7-8 коли, а входа ни е на 7 етажа с по три апартамента. Очевидно е ,че няма места за всички , дори и да имат по една кола. Грозно е при така обрисуваната ситуация да паркираш 3 коли, една от които не помръдва от мястото си с години. Другия случай е отново с непомръдваща кола, при условие ,че собствениците вече не живеят в апартамента , а го отдават под наем, а пък те самите вече живеят в къща с двор. Третата ситуация , която нарушава спокойствието е някой да паркира така, че да заеме място за две коли.
  Аз лично паркирам моята кола извън въпросния паркинг, просто защото за мен няма място от непомръдващи брички.
 Та, грубостите на паркинга могат да се решат лесно стига да бъдем поне малко по-толерантни един към друг. Но докато основоното ни мото е " Най ми е добре, кога на Вуте му е зле." нещата ще си вървят по старому.

# 24
  • Мнения: 4 202
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

# 25
  • Мнения: 47 996
Е и аз живея до един МОЛ, и редовно няма места и то точно вечер, ма не съм пукала гуми на никой, нито нанас някой ни е правил нещо
Подобни неща са отвратителни

# 26
  • Мнения: 364
Преди година-две четох постинга на една мама тук, която се похвали, че е срязала гумата на този, който бил паркирал толкова близо, че тя не можела да изкара нейната кола.

Отвратително!

# 27
  • Мнения: 1 176
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

Пред бл.20, до детската градина живеем.
В детската градина едва ли ще влезем нали сме с нормалните 8.1 т., но пък заради нея ще се избием с комшиите, по всяко време е фул.

Надявам се онзи да е спрял с набезите поне за известно време...

# 28
  • Мнения: 4 202
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

Пред бл.20, до детската градина живеем.
В детската градина едва ли ще влезем нали сме с нормалните 8.1 т., но пък заради нея ще се избием с комшиите, по всяко време е фул.

Надявам се онзи да е спрял с набезите поне за известно време...

В целия комплекс живеят странни хора, не всички разбира се, но са доста.

# 29
  • Мнения: 45
Не само тук е така. В центъра на Рим една чисто нова кола беше паркирана с двете гуми на тротоара. Една баба излезе от входа на сградата, извади си ключа и я изподра. Нашите гуми ги спукаха пред къщата ни. Явно пречехме на някой. Ненормалници много, така че нищо е ме учудва вече.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Или може би има наблизо платен паркинг, който с рязане на гуми, чупене на огледала и странични стъкла си привлича клиенти (едн вид - вижте какво става, елате при нас да ви пазим колите).
Mr. Green Подобни черни мисли ми минаваха през главата,когато до нас направиха платен паркинг.
Според мен може и да няма някаква причина,просто си има хора и хора .На мен преди време ми бяха откраднали регистрационният номер на служебната кола,после ми махнаха емблемата ooooh!,задната чистачка и накрая с ключ я надраскаха.Този ,който отговаряше за колите във фирмата един ден ме попита:
" момиче имаш ли намерение да ни върнеш цяла кола?"
Тогава още учех и живеех в Студ.град,паркинг голям само 4-5 коли имаше ,всичко беше празно.Е  аз тогава на никой не пречех,ама в месеца поне по 2 пъти ходех до Мото-Пфое  за нам си к'во и 'що ooooh!.Пуста завист нЕма край.

# 31
  • Мнения: 15 379
Идиоти има навсякъде ooooh!.
Моята кола есента незнайни съседи я поляха с някаква киселина по предния капак. Разядена е направо до ламарината Tired. Редовно ми се пъхат фасове под предния капак, пречупени клечки за зъби в ключалките (затова и винаги си нося пинцета).
А новата джипка на мъжа ми още на втория ден пострада от ключ или пирон по цялата дължина  - от фаровете до стоповете.
Но съседът, който срязва гуми ще го направи отново, просто за удоволствие, без причина Close. Също като този, който съсипва и нашите автомобили.

# 32
  • Мнения: 1 525
Благодаря за всички отговори. Истината е, че само приказки ще си останат. Щом не е засегнат човек, не се вълнува от проблемите на другите. Ще наблюдавам от тук нататък кой най-често спира на това място.
По повод горните коментари - картинката е следната. Жилищен квартал, с места пред блока за паркиране. За щастие от тези, с по-широки улици. Не се събират групички край входа. Не съм в тревна площ. Не съм пред гараж и др.под.
Но...всеки апартамент поне с една кола.
И каквото и да Ви кажа, не мога да се съглася, че това е начина. Пияни, нервни...
Но ето как всеки се затваря зад своята врата и не се интересува от това какво се случва от другата й страна...

# 33
  • Перник
  • Мнения: 396
Нашата пък една сутрин я намерихме ударена на единия калник - някакъв луд/пиян карал назад, ударил една кола, а тя удря нашата Twisted Evil И избягал Twisted Evil Преди няколко дни едното огледало откачено, вчера другото Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 2 653
Вчера сутринта, някой беше пуснал котка с намазани с бяло лапи по колата ни и по съседната.Не е за паркомястото - явно за забавление.Ако котката беше дошла сама щеше да качи и пясък , който щеше да полепне по боята.Нямаше нищо друго освен боя на колата.

# 35
  • Мнения: 96
Огледай се за камери около вас на магазини,светофар и други от този тип.  car003 smile3530Иначе съм почти сигурна,че е някой "мил"съсед.Ако много се видиш в чудо има много модели на камери,които използват за връзка интернет и директно записваш на компютъра,около 200 лева са и ще ти излезе по-евтино от непрекъсната смяна на гуми.
Ние в момента,в който си сменим колата и веднага е одраскана с ключ,аз пък не я боядисвам,за да не ги предизвиквам на ново.
Както беше казал Фънки:"живеем в Абсурдистан"

# 36
  • Мнения: 89
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше ......
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...

# 37
  • Мнения: 6 713
Ей тая БГ грандиозна простотия никога няма да я разбера!

Абсолютно, просто не вярвам на очите си, че може да среже някой гумите на друг, щот му е спрял на мястото примерно. ooooh! ooooh! На мъжа ми преди време, пък му бяха драскали капака на колата с ключ Whistling на няколко пъти. Tired Това естествено не е изобщо съпоставимо със спуканите гуми, но просто не се сдържах да не изкажа възмущението си. #Cussing out

# 38
  • Мнения: 2 563
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...

Абсолютно! При нас от 15 години виси един Фолксваген бус. Не го карат, но си го държат, докато хората се чудят къде да паркират.

# 39
  • Мнения: 8
спряла си на някой на местото затова ти е нарязал гумите

# 40
  • Мнения: 1 525
Добро утро! Тазо нощ не са ми срязали последната здрава гума.
Чета последния пост и искам пак да питам - какво означава според автора "на някой на местото"? Нали точно за това говорим, че пред блока местата са общински и не са лична собственост. Не може да си изберем място и да кажем "мое е".

# 41
  • Мнения: X
Съжалявам за случката на авторката, знам, че случаят е друг - но като ми напаркират по тротоара пред блока, така че да не мога да си вляза във входа - ами и на мен ми се приисква да направя нещо подобно. Побеснявам от безсилие. Да, просташки са такива постъпки. Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)

# 42
  • Мнения: 17 546
И аз да питам какво е " на някой на мястото"? Crossing Arms Жилищата да не се продават със запазено място за паркиране пред блока? Толкова ненормален народ се разкарва по улиците, че не е истина! Имаше статистика някаква, че всеки четвърти е перко. Народа изтрещява бавно, но сигурно. Просто нямам думи... ooooh!
Съсед реши, че сме паркирали неправомерно на "неговото" място и паркирал така, че нашата кола не може да излезе. Мъжът ми отиде тогава с градски транспорт на работа. В този момент започвам леко да разбирам какво означава да ти иде да напердашиш някого. За какви и за кои се мислят тези хора!? Вече искрено се страхувам от изперкалите. Привличам ги като магнит и то все за да сторят нещо, което ме стресира, и ме плаши за сума време напред. Tired         

Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)
Има ли пред всеки блок достатъчно обособени места за паркиране? Не докарват ли половината съседи служебните си фирмени коли да висят пред блока? Няма ли поне по 10 коли на една улица, които не са мърдали с години? По дърветата ням как да ги закачат тези коли. Не вярвам някой да паркира пред вход на блок така, че да не може да се влезе. Да, досадно е колите да са на тротоара, но къде иначе да са!? Пак нещата опират до пренаселеност на град, който не е замислен и изпълнен за толкова хора...

# 43
  • Мнения: 1 788
спряла си на някой на местото затова ти е нарязал гумите
Аз пък ще те цитирам и ще те питам директно - какво е "на някой на местото"?
Ти имаш ли такова "место"? А платила ли си го някъде? А грижиш ли се за него? Почистваш ли го? Плочките/настилката поддържаш ли му? Оградено ли е? Маркирано ли е?
Ако отговорите на всичките въпроси са "Да!", тогава - Не е ли по-редно да извикаш полиция да вдигне колата на нарушителя, спрял на твоето платено място? Не е ли по-редно да изчакаш да видиш кой е този човек и да му кажеш, че ти пречи?
Ама да режеш гуми...  ooooh!
А ако отговорите на всичките въпроси по-горе са "Не!", тогава ходи... да не казвам къде, ама нямаш никакво право на претенции!

# 44
  • Мнения: 15 238
Зад блока има място, което преди сто години е било отредено за зелена площ. Днес е паркинг. Не мога обаче да разбера що за хора сме. Не искат това място да се настели с бетонни модули /едни такива на дупчици/, защото трябва да се бръкнат с някой лев, но са готови да паркират в невероятна каял. Преди няколко дни всичко беше потънало в кал, като в стопански двор. Иначе местата са на определени хора и друг не може да паркира там.

# 45
  • Мнения: X

Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)
Има ли пред всеки блок достатъчно обособени места за паркиране? Не докарват ли половината съседи служебните си фирмени коли да висят пред блока? Няма ли поне по 10 коли на една улица, които не са мърдали с години? По дърветата ням как да ги закачат тези коли. Не вярвам някой да паркира пред вход на блок така, че да не може да се влезе. Да, досадно е колите да са на тротоара, но къде иначе да са!? Пак нещата опират до пренаселеност на град, който не е замислен и изпълнен за толкова хора...

Много хубаво, но всичко това не е мой проблем.
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace

# 46
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
При нас редовно спират приходящи, като заемат вместо едно  - 3 места.
Еми съгласете се, че в тази криза за парко места е редно да помислиш как си ръгаш колата за паркиране, а именно да е максимално прибрана и да има места и за други.

# 47
  • Мнения: 17 546
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace
Посочи ми един тротоар, който е за пешеходци! Mr. Green Като пишеш "няма как да стане" какво точно правиш? Вдигаш колите с магия, минаваш и обратно по местата?
Нали ти е ясно че това няма как да стане! Peace

# 48
  • Мнения: 12 668
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място?

Не само на теб.  И аз се дразня много. Редовно им слагат оферти да им ги вземат за скраб. Не знам общините не измислиха ли нещо по въпроса.  



Много хубаво, но всичко това не е мой проблем.
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace

Е, това не е мой проблем .... Ми и аз мога да кажа Не е мой проблем, че няма къде да минеш. Малко разбиране и от двете страни. И повечко глоби.

# 49
  • Мнения: 1 788
Абе, да ви кажа има и нещо друго, за което сигурно ще скочите вкупом срещу мен.
Защо си купуваш 100 коли без предварително да помислиш за паркирането?
В смисъл - всяка друга вещ, за вкъщи, като я купува човек си мисли - къде ще я сложа, дали ще ми е нужна и подобни въпроси...
А когато дойде дума за кола - никой не мисли за паркирането.
Аз лично, не си купувам кола, точно поради тази причина - много повече нерви, много повече грижи, а и нито улиците ни улици, нито има къде да я държа.
Една ни е достатъчна.
Като трябва да бързам - такси. Стигам на мястото, плащам (все още услугата не е невъзможно скъпа) и забравям.
Ако не бързам - градски транспорт или по-често - ходя пеш.
Не ме разбирайте погрешно - нямам против това всеки да има кола, ако ще и 100 коли да си купи, но преди това не е ли по-разумно да помисли за всички тези неща?
Ако си съгласен при цялата тая суматоха да имаш 20 коли - имай ги, но после няма какво да се сърдиш на хората. Сърди се на онези, на които плащаме данъци, такси, а няма резултат...

# 50
  • Мнения: 10 629
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място?

Не само на теб.  И аз се дразня много. Редовно им слагат оферти да им ги вземат за скраб. Не знам общините не измислиха ли нещо по въпроса.  


Имаме и ние подобен проблем. Вече 2 години един съсед си държи колата, а си купи и втора.
Търсих инфо в нета - трябва да се обърнем към Инспектората на съответната община. Процедурата е дълга - първо им слагат лепенки с покана да махнат или бракуват колите, чака се 3 месеца и чак тогава минават и ги взимат. Има график по общини. Ако някой знае повече - моля да сподели.

# 51
  • Мнения: X
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace
Посочи ми един тротоар, който е за пешеходци! Mr. Green Като пишеш "няма как да стане" какво точно правиш? Вдигаш колите с магия, минаваш и обратно по местата?
Нали ти е ясно че това няма как да стане! Peace
Извинявам се, мислех, че е ясно какво имам предвид - тротоарът е предназначен за пешеходци.
За съжаление засега нямам магически способности, с които да вдигам колите, затова вървя по платното, провирам се откъдето мога и...  censored

Трещерица, за глобите съм съгласна.
За разбирането - опитвам се да проявявам, но не мога.

# 52
  • Мнения: 27
В София всеки ден ставам свидетел на навиците на българския шофьор. Не обвинявам пишещите тук!
Просто видях тема свързана с проблема.
Пред блока ни има огрооомен паркинг!!! До съседния блок също.
Тези големи празни места не се заемат изцяло дори през нощта.
През деня от 8 до 18-19ч. пред нас има места за поне 10 коли.
Паркингът е асфалтиран и не виждам защо е толкова трудно да бъде използван.
Пред стъпалата на входа ни - буквално на по-малко от 10 см. постоянно има коли. Защо тези хора са така непреодолимо привлечени от нашия вход - не знам. Най-ужасяващото за мен е, че когато помоля учтиво паркиращия да премести колата  си той отговаря, (1) че е за малко, (2) просто мучи (?!), или (3) се обръща с гръб към мен и си представя, че ме няма.
Еми кво да направя - в началото много се ядосвах сега гледам да не си го слагам...оправия няма!!!
 

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 18:38 от aneridi

# 53
  • Мнения: 96
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше ......
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...
Подкрепям!И ние имаме такъв проблем-2 човека 4 коли, 2 са им старите и 2 по-новите.Старите изобщо не се местят,а новите се карат от дъжд на вятър.А ще се избием кой къде да паркира.

# 54
  • Мнения: 20
Искам да поставя този въпрос пред вас.
Онзи ден сутрина си намерих колата с две срязани гуми. Днес сутринта и третата е срязана!!! Нямам думи. Колата си паркирам пред блока, където си мисля, че имам това право. Не съм запречила пътя на никой. Местата не са ни нито обозначени и лични, нито платени. И съм в чуденка, ако сега си сменя гумите, няма ли отново да ме сполети това?! Как мога да разбера кой е извършителя? Ще съм благодарна, ако ме посъветвате...
Извинявай, но случайно да не живееш в Дружба 2 срещу мебели Хоп и да караш бял фиат??????

# 55
  • Мнения: 183
ДАЖЕ ИМА И ПУБЛИКАЦИЯ ТЕМАТА  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 56
  • Мнения: 518
На Бъръльо-то ника стои страхотно във вестника Joy
Еееех, ама много копи-пейст, тия хора глави нямат ли Laughing

# 57
  • Мнения: 2
Защо с всеки изминал ден хората се превръщат в зверове? Защо е тази злоба и завист? Cry   

# 58
  • София
  • Мнения: 3 099
Малко в страни от темата, но да ви споделя:

Вчера паркирам на определено за тази цел място, перпендикулярно на улицата (пряка на Витошка) и сядам за половин час в отсрещното заведение, а после имам среща при нотариус (тоест, няма да наглеждам колата си през цялото време от престоя, за който съм пуснала и sms, синя зона е!). Пристига някакъв гъзар и нагнездва Мерцедеса си пред мен... Изскачам аз, той решава, че излизам - дръпва се и аз пускам колата по-напред, така че да не му е възможно да ме запуши. Пичът отваря плавно джама и ме пита почти любезно като няма да освобождавам мястото, защо дръпнах колата?! Те там си се познавали, той в кафето щял да бъде!!!

Уважаеми наглеци, нямам намерение да ви издирвам по кафетата - паркирайте си наглостта без да пречите!

# 59
  • София
  • Мнения: 10 337
На Бъръльо-то ника стои страхотно във вестника Joy
Еееех, ама много копи-пейст, тия хора глави нямат ли Laughing

Бря, искам хонорар за съавторство. Двете със Захар4е после ще ви черпим.  Crazy

# 60
  • София
  • Мнения: 10 337
Нашата пък една сутрин я намерихме ударена на единия калник - някакъв луд/пиян карал назад, ударил една кола, а тя удря нашата Twisted Evil И избягал Twisted Evil Преди няколко дни едното огледало откачено, вчера другото Twisted Evil
Това звучи като вица, дето един полицай се чудел как да опише катастрофа с кола, на която е изпуснала ръчната спирачка "ПТП между две спрели коли"...

# 61
  • Мнения: 364
На Бъръльо-то ника стои страхотно във вестника Joy
Еееех, ама много копи-пейст, тия хора глави нямат ли Laughing
Бря, искам хонорар за съавторство. Двете със Захар4е после ще ви черпим.  Crazy

 Joy 

*БГ Мама, раздел Клюкарник*
Май съществува цяла ежедневна колонка, посветена на форума...

# 62
  • Мнения: 2 229
Кой е тоя вестник Mr. Green?

# 63
  • Мнения: 47 996
 За това не купувам вестници, да давам пари, за да чета разпечатки от форума  Tired

# 64
  • Мнения: 1 525
аз купувам вестници, но тази "публикация" вчера ме изненада. Така ли си попълват страниците? Четейки форуми? Освен да сме поласкани, че нашата тема ги е впечатлила!  Grinning
Да се почерпим виртуално   bouquet

# 65
  • Мнения: 1 705
За това не купувам вестници, да давам пари, за да чета разпечатки от форума  Tired
Joy
alleicha , то не е за пръв път това.

# 66
  • Мнения: 0
В моя квартал пришълците се оправят по български  Mr. Green !
Една фирма за такси беше взела апартамент за офис срещу моя блок. А около моя блок има още 3 блока, които паркират на една улица. Таксита паркираха на местата където живущите в околноста си паркираха.Почнаха се трошене на стъкла, огледала, пукане на гуми, докато не се научиха да си паркират такситата на друго място!  hahaha

# 67
  • Мнения: 1 788
Почнаха се трошене на стъкла, огледала, пукане на гуми, докато не се научиха да си паркират такситата на друго място!  hahaha
В смисъл - похвално и повод за гордост ли е това?  Thinking

# 68
  • Мнения: 0
Почнаха се трошене на стъкла, огледала, пукане на гуми, докато не се научиха да си паркират такситата на друго място!  hahaha
В смисъл - похвално и повод за гордост ли е това?  Thinking
ТЦ  Naughty Определено не е! Само споделям манталитета на милите ми съседи, и естествено не само на мойте!  Shocked

# 69
  • София
  • Мнения: 1 524
Милата родна картинка: траги-комедия от класа.

Предлагам да въведат закон. Пукане на гуми - глоба 5000лв, 2000на собственика, 1000на документиралия пукането, 2000на държавата.

Хайде да видим тогава бабките как ще си седят на прозорците с фото в ръка готови да печелят, ще се спрат и грабежите, страх от бабите с апарати.

Ще се освободят места в градския транспорт, ще намелее задръстването (пешеходните пътеки ще бъдат присичани по-бързо) и какво ли още не.

# 70
  • Мнения: 183
Милата родна картинка: траги-комедия от класа.

Предлагам да въведат закон. Пукане на гуми - глоба 5000лв, 2000на собственика, 1000на документиралия пукането, 2000на държавата.

Хайде да видим тогава бабките как ще си седят на прозорците с фото в ръка готови да печелят, ще се спрат и грабежите, страх от бабите с апарати.

Ще се освободят места в градския транспорт, ще намелее задръстването (пешеходните пътеки ще бъдат присичани по-бързо) и какво ли още не.

ИДЕЯТА Е ДОБРА,АМА ИЗПЪЛНЕНИЕТО КАК ЩЕ СТАНЕ НЕ МИ Е ЯСНО ,АКО НЯКОЙ СИРАК ИЛИ РОМ ОТ ГЕТОТО ГИ Е СПУКАЛ ГУМИТЕ  Wink

# 71
  • Мнения: X
Абе и аз си мечтая глобата за паркиране върху тротоар да е 5000 лв., ама...

# 72
  • Мнения: 4
Почнаха се трошене на стъкла, огледала, пукане на гуми, докато не се научиха да си паркират такситата на друго място!  hahaha
В смисъл - похвално и повод за гордост ли е това?  Thinking
ТЦ  Naughty Определено не е! Само споделям манталитета на милите ми съседи, и естествено не само на мойте!  Shocked

Да ама са се оправили нали. Няма значение как , важното е че проблема е решен. Мислиш ли че ако съседите бяха тръгнали да се молят на бакшишите да не спират на местата им ония таксиджии щяха да ги послушат. Не ми се вярва...

# 73
  • Мнения: 0
Всъщност, съседите опитаха първо с добро, помолиха ги, да си намерят друго място за паркиране, ама те си питаха ушите! "Като не щеш с мира, на ти секира"......  Whistling

# 74
  • Мнения: 27
"Като не щеш с мира, на ти секира"......  Whistling

При липсата на закони или органи, които да следят за спазването им това се оказва единствен избор. Саморазправата не е нещо ново, но е ужасен вариант за решаване на спорове.  Sad 

# 75
  • София
  • Мнения: 1 524
Милата родна картинка: траги-комедия от класа.

Предлагам да въведат закон. Пукане на гуми - глоба 5000лв, 2000на собственика, 1000на документиралия пукането, 2000на държавата.

Хайде да видим тогава бабките как ще си седят на прозорците с фото в ръка готови да печелят, ще се спрат и грабежите, страх от бабите с апарати.

Ще се освободят места в градския транспорт, ще намелее задръстването (пешеходните пътеки ще бъдат присичани по-бързо) и какво ли още не.

ИДЕЯТА Е ДОБРА,АМА ИЗПЪЛНЕНИЕТО КАК ЩЕ СТАНЕ НЕ МИ Е ЯСНО ,АКО НЯКОЙ СИРАК ИЛИ РОМ ОТ ГЕТОТО ГИ Е СПУКАЛ ГУМИТЕ  Wink



Ще отработва - чистене на улици, паркове, иначе затвор. ХМММ  Thinking май ще се наложи и нова затвор да се направи...

Хрумна ми една идея. Нямам представа дали е изпълнима и колко пари ще са нужни.

Нали има камери за през ноща, записващи само при наличие на движение.

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 13:34 от meggyv

Общи условия

Активация на акаунт