Паркиране пред блока и последствията от това

  • 17 593
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X

Но да паркираш по тротоари и тревни площи е не по-малко просташко. (Нямам предвид авторката в случая.)
Има ли пред всеки блок достатъчно обособени места за паркиране? Не докарват ли половината съседи служебните си фирмени коли да висят пред блока? Няма ли поне по 10 коли на една улица, които не са мърдали с години? По дърветата ням как да ги закачат тези коли. Не вярвам някой да паркира пред вход на блок така, че да не може да се влезе. Да, досадно е колите да са на тротоара, но къде иначе да са!? Пак нещата опират до пренаселеност на град, който не е замислен и изпълнен за толкова хора...

Много хубаво, но всичко това не е мой проблем.
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace

# 46
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
При нас редовно спират приходящи, като заемат вместо едно  - 3 места.
Еми съгласете се, че в тази криза за парко места е редно да помислиш как си ръгаш колата за паркиране, а именно да е максимално прибрана и да има места и за други.

# 47
  • Мнения: 17 546
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace
Посочи ми един тротоар, който е за пешеходци! Mr. Green Като пишеш "няма как да стане" какво точно правиш? Вдигаш колите с магия, минаваш и обратно по местата?
Нали ти е ясно че това няма как да стане! Peace

# 48
  • Мнения: 12 674
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място?

Не само на теб.  И аз се дразня много. Редовно им слагат оферти да им ги вземат за скраб. Не знам общините не измислиха ли нещо по въпроса.  



Много хубаво, но всичко това не е мой проблем.
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace

Е, това не е мой проблем .... Ми и аз мога да кажа Не е мой проблем, че няма къде да минеш. Малко разбиране и от двете страни. И повечко глоби.

# 49
  • Мнения: 1 788
Абе, да ви кажа има и нещо друго, за което сигурно ще скочите вкупом срещу мен.
Защо си купуваш 100 коли без предварително да помислиш за паркирането?
В смисъл - всяка друга вещ, за вкъщи, като я купува човек си мисли - къде ще я сложа, дали ще ми е нужна и подобни въпроси...
А когато дойде дума за кола - никой не мисли за паркирането.
Аз лично, не си купувам кола, точно поради тази причина - много повече нерви, много повече грижи, а и нито улиците ни улици, нито има къде да я държа.
Една ни е достатъчна.
Като трябва да бързам - такси. Стигам на мястото, плащам (все още услугата не е невъзможно скъпа) и забравям.
Ако не бързам - градски транспорт или по-често - ходя пеш.
Не ме разбирайте погрешно - нямам против това всеки да има кола, ако ще и 100 коли да си купи, но преди това не е ли по-разумно да помисли за всички тези неща?
Ако си съгласен при цялата тая суматоха да имаш 20 коли - имай ги, но после няма какво да се сърдиш на хората. Сърди се на онези, на които плащаме данъци, такси, а няма резултат...

# 50
  • Мнения: 10 695
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място?

Не само на теб.  И аз се дразня много. Редовно им слагат оферти да им ги вземат за скраб. Не знам общините не измислиха ли нещо по въпроса.  


Имаме и ние подобен проблем. Вече 2 години един съсед си държи колата, а си купи и втора.
Търсих инфо в нета - трябва да се обърнем към Инспектората на съответната община. Процедурата е дълга - първо им слагат лепенки с покана да махнат или бракуват колите, чака се 3 месеца и чак тогава минават и ги взимат. Има график по общини. Ако някой знае повече - моля да сподели.

# 51
  • Мнения: X
Значи аз трябва да проявя разбиране към това, че някой си нямал къде да си паркира колата и да си вървя по платното, въпреки че тротоарът е за пешеходци?
Е, няма как да стане.  Peace
Посочи ми един тротоар, който е за пешеходци! Mr. Green Като пишеш "няма как да стане" какво точно правиш? Вдигаш колите с магия, минаваш и обратно по местата?
Нали ти е ясно че това няма как да стане! Peace
Извинявам се, мислех, че е ясно какво имам предвид - тротоарът е предназначен за пешеходци.
За съжаление засега нямам магически способности, с които да вдигам колите, затова вървя по платното, провирам се откъдето мога и...  censored

Трещерица, за глобите съм съгласна.
За разбирането - опитвам се да проявявам, но не мога.

# 52
  • Мнения: 27
В София всеки ден ставам свидетел на навиците на българския шофьор. Не обвинявам пишещите тук!
Просто видях тема свързана с проблема.
Пред блока ни има огрооомен паркинг!!! До съседния блок също.
Тези големи празни места не се заемат изцяло дори през нощта.
През деня от 8 до 18-19ч. пред нас има места за поне 10 коли.
Паркингът е асфалтиран и не виждам защо е толкова трудно да бъде използван.
Пред стъпалата на входа ни - буквално на по-малко от 10 см. постоянно има коли. Защо тези хора са така непреодолимо привлечени от нашия вход - не знам. Най-ужасяващото за мен е, че когато помоля учтиво паркиращия да премести колата  си той отговаря, (1) че е за малко, (2) просто мучи (?!), или (3) се обръща с гръб към мен и си представя, че ме няма.
Еми кво да направя - в началото много се ядосвах сега гледам да не си го слагам...оправия няма!!!
 

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 18:38 от aneridi

# 53
  • Мнения: 98
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше ......
Нищо лично, но само на мен ли ми се струва нередно, стари коли, които не се карат да стоят паркирани дълго време и да заемат място? Не знам конкретната ситуация (може колата ви да не пречи на никоого т.е. да е на пусто отдалечено място, както и не подкрепям саморазправите), но за мен е крайно неприемливо, когато хората се чудят къде да паркират, местата да са заети от някакви коли, които не са в движение, само защото собствениците не са решили какво да си ги правят ...
Подкрепям!И ние имаме такъв проблем-2 човека 4 коли, 2 са им старите и 2 по-новите.Старите изобщо не се местят,а новите се карат от дъжд на вятър.А ще се избием кой къде да паркира.

# 54
  • Мнения: 20
Искам да поставя този въпрос пред вас.
Онзи ден сутрина си намерих колата с две срязани гуми. Днес сутринта и третата е срязана!!! Нямам думи. Колата си паркирам пред блока, където си мисля, че имам това право. Не съм запречила пътя на никой. Местата не са ни нито обозначени и лични, нито платени. И съм в чуденка, ако сега си сменя гумите, няма ли отново да ме сполети това?! Как мога да разбера кой е извършителя? Ще съм благодарна, ако ме посъветвате...
Извинявай, но случайно да не живееш в Дружба 2 срещу мебели Хоп и да караш бял фиат??????

# 55
  • Мнения: 183
ДАЖЕ ИМА И ПУБЛИКАЦИЯ ТЕМАТА  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 56
  • Мнения: 521
На Бъръльо-то ника стои страхотно във вестника Joy
Еееех, ама много копи-пейст, тия хора глави нямат ли Laughing

# 57
  • Мнения: 2
Защо с всеки изминал ден хората се превръщат в зверове? Защо е тази злоба и завист? Cry   

# 58
  • София
  • Мнения: 3 099
Малко в страни от темата, но да ви споделя:

Вчера паркирам на определено за тази цел място, перпендикулярно на улицата (пряка на Витошка) и сядам за половин час в отсрещното заведение, а после имам среща при нотариус (тоест, няма да наглеждам колата си през цялото време от престоя, за който съм пуснала и sms, синя зона е!). Пристига някакъв гъзар и нагнездва Мерцедеса си пред мен... Изскачам аз, той решава, че излизам - дръпва се и аз пускам колата по-напред, така че да не му е възможно да ме запуши. Пичът отваря плавно джама и ме пита почти любезно като няма да освобождавам мястото, защо дръпнах колата?! Те там си се познавали, той в кафето щял да бъде!!!

Уважаеми наглеци, нямам намерение да ви издирвам по кафетата - паркирайте си наглостта без да пречите!

# 59
  • София
  • Мнения: 10 378
На Бъръльо-то ника стои страхотно във вестника Joy
Еееех, ама много копи-пейст, тия хора глави нямат ли Laughing

Бря, искам хонорар за съавторство. Двете със Захар4е после ще ви черпим.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт