проблем при кърмене

  • 1 735
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 139
Тук мисля, че ще откриеш отговора:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1047

# 31
  • Мнения: 305
Благодаря Pinki 81, но аз пак не разбрах мога ли да наливам прясноизцедена кърма върху вече замръзена и пак да поставям във фризера.Аз успявам на едно цедена да изцедя около 40 мл. , тя изяжда повече. С това доливане ми се иска в 1 контейнер да замръзявам количество за едно цяло хранене.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 139
Може при това условие:

  Охладена кърма може да бъде смесена с друга такава или замразено мляко, ако количеството охладено мляко е толкова малко, че няма да размрази замръзналата вече порция. Замразяването на кърма в малки количества (2 - 4 унции или 60-120 мл) помага да се избегне прахосването на тази така ценна течност. Слагайте етикет с датата и името на бебето, ако кърмата ще се съхранява за повече от едно бебе.
 
Открих го тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0 :peace

 
Или охлади изцедената кърма след 2 или 3 кърмения и след това замрази цялото количество в един контейнер PeaceДано съм ти била полезна Hug


Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 21:40 от Pinki_81

# 33
  • Мнения: 346
Искам да попитам още нещо-понеже не мога на едно цедене да събера кърма за цяло ядене, а искам да си замразя малко кърма, мога ли да цедя и замразявам, а върху замразената да слагам новоизцедената докато събера за цяло ядене.

Можеш, но количеството на изцедената кърма е хубаво да се охлади за около 20-30 мин и тогава да се прибави към вече замразената. Също така трябва да е по-малко количество от замразената.

# 34
  • Мнения: 167
Исках да попитам-може ли от това да ми намалее кърмата;грешка ли е че на едно кърмене предлагам и двете гърди и на следващото кърмене от коя трябва да започна;трябва ли да доизцеждам докато го минем този период и коя гърда;колко продължава при вас,защото ние сме от 2 седмици така?
Пробвах със смяна на позите,пробвах на полутъмно,пробвах и да се разхождам и люлея,пробвах и докато е сънена-нищо до тук не даде резултат.
Започваш с тази гърда, с която си приключила предния път.
Не е грешка, че предлагаш и двете гърди на едно кърмене. При мен много често се получава така, че иама кърма все още в гърдата, но беба се дърпа, тогава предлагам другата.
Аз лично не съм се доизцеждала, количеството се е регулирало винаги само от беба.
Успех

# 35
  • Мнения: 305
Благодаря много на всички за отговорите smile3525
Отказа да суче продължава, но се надявам скоро всичко да си дойде на мястото.

# 36
  • Мнения: 305
Здравейте отново.Нашият проблем продължава newsm45
Възможно ли е да имам повече кърма само в дясната гърда или каналите на тази гърда да са повече отпушени.Но как е възможно това и защо до 3-тия месец нямахме никакви проблеми?Прави ми впечатление, че от лявата гърда суче само докато има спонтанно изтичане на кърма и после не иска-пуска и реве.То по принцип ме е много трудно да я накарам да суче от тази гърда.Пада голяма борба докато засуче и потече кърмата.С помпата не успявам винаги да изцедя кърма от лявата гърда за да я стимулирам, а с цеденето на ръка става голямо мазало навсякъде.Ох какво да правя вече не знам Weary Моля ви, дайте ми още някой съвет!!!

# 37
  • Мнения: 9
Здравей, незнам колко ще съм ти полезна, но отиди на на преглед при педиатъра който преглежда детето и сподели с него. Моят син е вече на 7 години но когато беше на 5 месеца се случи същото и с мен каквото и да правех неискаше да суче от дясната ми гърда - с риск да те уплаша, но ми откриха начален стадии на мастит. Аз споделих моя проблем с педиятъра на сина ми и той ме насочи към личната даже ми написа какво точно изследване да ми направят....

# 38
  • Мнения: 305
Ще отида, но моята педиатърка сякаш много не ме подкрепя относно кърменето и не съм сигурна дали ще обърне достатъчно внимание на проблема или ще направи по-лесното-да каже да дохранвам.А аз искам да кърмя и наистина полагам големи усилия.Ако може ти да ме насочиш как да проверя за мастит и 4-тия месец не е ли късно да имам мастит,мислех че се получава само в първия месец newsm78

Общи условия

Активация на акаунт