проблем при кърмене

  • 1 737
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
От около две седмици когато кърмя бебчето си е се дърпа-суче около 5-6 минути от гърдата и започва да се дърпа и да плаче.Вдигам я да се оригне и пак предлагам.Реве но не иска да захапе.Предлагам другата гърда и там същата работа-суче 5-6 минути пуска и почва да плаче.Пробвах различни пози.Като си стисна гърдата има кърма.И просто не знам какво да правя.Детето реве и не иска да засуче.Мола ви за съвет-какво става,къде бъркам,кърмата ми ли намалява?

# 1
  • Мнения: 346
Здравей! Simple Smile
Много добре знам колко е изнервящо и притеснително, когато бебето не иска да суче или се дразни от нещо, но не можеш да го разбереш! В такива моменти търпението е най-важното и може би малко експериментиране.
Истина е, че третия месец за много майки е едно предизвикателство по отношение на кърменето и нервите. ooooh! В тази възраст бебетата вече са доста по-активни и любознателни. Всичко около тях има огромно значение и предизвиква силен интерес. Предпочитат да разглеждат и любопитстват вместо да губят време с хранене.
Напълно вероятно е и при вас да се случва нещо такова, но запази спокойствие и в един момент нещата ще си дойдат на мястото. Това, което можеш да правиш е да кърмиш в сънено състояние - в моментите, когато се унася и заспива или точно преди напълно да се е събудил, когато леко започва да се размръдва, но все още спи. Друго, което помага в такива ситуации е кърмене в тиха и тъмна стая, на място, където всичко за бебето е познато, без странични шумове и дразнители. Препоръчително е да сте сами, за да не му се привлича вниманието. Опитай също да сложиш нещо шарено и интересно на врата си - гердан, шалче многоцветно или янкаква нова играчка, за да може заигравайки се да посуче спокойно. Опитай да се кърмите докато се разхождаш из стаята, това често помага.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравей, iraikova !

Така както го описваш ми прилича на кърмаческа стачка. С моя мъник точно към третия месец минахме през подобно чудо и ако не беше форума нямаше и да разбера, че има такъв период при някои кърмачета.
При мен помогнаха:
- кърмене в полусънено състояние, например гледах да го слагам на гърда веднага след като се размърда при събуждане
-много често кърмех права като леко го люлеех
-гледай да кърмиш в тиха стая, без странични шумове, без ярка светлина- при мен се е случвало да влизам в банята на абсолютно тъмно, за да успея да го накърмя

От теб се иска само спокойствие, без мисли за намаляваща кърма,ама как ще качи грамчета като не суче и други такива. Трябва да си спокойна, за да ти е спокойно и бебчето. Въоражи се с търпение,неприятен е този период, но отминава  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 6 259
доста бебета минават на тази възраст през т.нар. кърмаческа стачка. момичетата са писали по-горе - кърмене на често, на по-тихо и затъмнено помещение и много спокойствие от твоя страна. Hug

# 4
  • Мнения: 368
Разбирам те напълно! Аз си мислех, че никога няма да свърши, че даже и тема пусках тук дали се отбива. Зор видях, излизането навън беше само между кърменията, но се справихме. Вкъщи си имаме едно кътче за кърмене и  се храним само там и така се кротва. Пускам му и тиха музика докато слезе млякото, за да не се дърпа.
По време на кърмене, като се усетиш, че се ядосва, преди да се разплаче, смени позата!
Добрата новина е,  че преминава Hug

# 5
  • Мнения: 305
Исках да попитам-може ли от това да ми намалее кърмата;грешка ли е че на едно кърмене предлагам и двете гърди и на следващото кърмене от коя трябва да започна;трябва ли да доизцеждам докато го минем този период и коя гърда;колко продължава при вас,защото ние сме от 2 седмици така?
Пробвах със смяна на позите,пробвах на полутъмно,пробвах и да се разхождам и люлея,пробвах и докато е сънена-нищо до тук не даде резултат.

# 6
  • Мнения: 472
iraikova всичко си опитала,само не си опитала да се успокоиш и бебето може би усещайки те неспокойна,нервничи и то...
Споко период е,но и ние не го пропуснахме.
Към трети месец  щом е кърмачето,лактацията вече би трябвало да е по-стабилна,така че не би трябвало да намалее кърмата,но сигурно някоя мама от консултантите ще каже кое е по-правилно относно питането ти за редуването на гърдите.

# 7
  • Мнения: 346
Няма никакъв проблем, че предлагаш и двете гърди дори напротив. Щом продължава толкова време това поведение е добре да се изцеждаш, защото след като няма добра стимулация ще намалее производството. Не спирай да търсиш варианти и се опитай да разбереш причината за това поведение. А, как са памперсите?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 259
грешка ли е че на едно кърмене предлагам и двете гърди и на следващото кърмене от коя трябва да започна;
не, напротив, не е грешка, правилно постъпваш. даваш едната гърда, после другата. на следващото кърмене предлагаш първо тази, която на предишното е била втора. т.е. ако в 10ч. си кърмила първо от лявата, после от дясната, в 12ч. да речем, започваш с дясната. аз си слагах един ластик на ръката, за да не се чудя коя е сега наред. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 346
Искам само да допълня, че по време на такива периоди е хубаво да не се предлага залъгалка на бебето, за да може то да здоволява сукателния си рефлекс на гърдата, а не да използва биберона за тази цел.
Как вървят нещата?

# 10
  • Мнения: 305
Памперсите мисля,че са задоволителни-ака по 2-3 пъти на ден и сменям около 5 пълни памперса.Но стачката продължава.Дори тази нощ и сънена не поиска да суче повече от 8 мин. и започна да плаче и да се дърпа.Започвам да се отчайвам.Всичко продължава толкова дълго вече newsm45

# 11
  • Мнения: 11
8 минути са напълно достатъчни. Не се отказвай!  bouquet

# 12
  • Мнения: 305
Сигурно си права че 8 мин. са достатъчни, ако бебето ти се отдели от гърдата спокойно.Но моето се отделя с рев и едвам го успокоявам.

# 13
  • Мнения: 346
Това, че пълни памперсите е добре. Значи получава задоволително количество мляко. Въпросът е на какво се дължи това поведение? А, не е ли възможно това време на гърдата /8 мин./ да й стига, за да се нахрани, при положение, че суче активно?
Другото, което би могло да означава нейното раздразнение е намалялата струя в хода на сукането и това да не й харесва. Можеш да пробваш с компресия на гърдата след като е отминало първото мощно слизане на млякото и бебка не суче и не гълта така активно както в началото. С тази техника се задейства отново рефлексът на  потичане и бебето получава нова порция кърма без да прави големи усилия. Това е е едно видео за по-нагледно.
Не се предавай! Все пак бебка въпреки всичко си хапва добре щом пълни памперсите и дано скоро да се оправят нещата! Hug

# 14
  • Мнения: 2 108
И аз мисля,че ще отмине. Щом си пълни памперсите и 8 минути може да са и достатъчни. Другите с аго казали-бъди спокойна ти и бебето ще е спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт