Редно ли е да ми искат авансова такса?

  • 2 070
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Здравейте Simple SmileСлед много перипетии най -после дъщеря ми е класирана за прием в детска градина.Днес ходих да подавам молба,директорката я нямаше,но от счетоводството една любезна госпожа ни прие и ни даде да попълнем молбата.След като разбра , че сме от провинцията, каза , че искали и по една авансова такса.Утре ще говоря и с директорката, но ми се искаше да знам редно ли е това.Някак си не ми се връзва много.Някой от вас плащал ли е такава такса?

# 1
  • Мнения: 4 841
Какво значи "класирана за прием"?
Каква молба сте попълнили?
И как така сте от провинцията?
 newsm78

# 2
  • Мнения: 1 427
Какво значи "класирана за прием"?
Каква молба сте попълнили?
И как така сте от провинцията?
 newsm78
Aми в електронната система за тази детска детска градина е със статус''класиран"за текущ прием 2 текуща група,набор 2005.Попълнихме молба за прием в съответното детско заведение.По принцип сме от Ямбол, но от две години живеем в София.Имам регистрация за настоящ адрес.Затова ми стана чудно каква е тази авансова такса newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Нямат право на такова нещо. Няма никакво значение от къде сте, дори да сте от Луната.

# 4
  • Мнения: 4 841
Абсолютно неправомерно е да ти искат каквато и да е такса. Говори с директорката.

# 5
  • Мнения: 463
Нали за софийска общинска детска градина говорим? Никаква авансова такса. Прочети си правилника. Градината да не е в Младост?

# 6
  • Мнения: 1 427
Нали за софийска общинска детска градина говорим? Никаква авансова такса. Прочети си правилника. Градината да не е в Младост?
Не,в Х.Димитър е.Преди седмица ходих да я огледам и тогава се заприказвахме с директорката.Тогава тя ни попита от кой квартал сме .Като разбра ,че сме от Слатина дуите й бяха"О,ами ние скоро имахме от слатина.Напуснаха след една седмица ''.И тогава спомена за това авансово плащане,което аз пропуснах покрай ушите си(реших , че не съм разбрала правилно).Но и днес ми беше казано същото от счетоводителката.Мъжът ми категорично се възпротиви.Затова и реших да попитам някой дали се е сблъсквал с подобен проблем.А може ли да ми откаже записване при отказ от моя страна да заплатя авансово?

# 7
  • Мнения: 6 031
Интересно ми е какъв документ ще получите за авансовата вноска?
Дали не става въпрос за спонсорство?
Авансови такси няма и е абсолютно неправомерно да ви искат такива.
Не могат да ви откажат записване по този повод.
Можете да поискате вътрешният правилник на градината, откъдето ще се запоснаете с реда в нея.
На устните поисквания, изисквайте писмен документ.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 467
Във Варна при записването се плаща депозит в размер на една месечна такса и при отписване на детето ти го връщат.

# 9
  • Мнения: 463
В София пък не. Нали за общинска градина, да питам пак? Таксата се изчислява от софтуер, просто няма как да бъде изчислена и отчетена авансово такса. Питай пак и искай документ, ами то може и вие да напуснете след една седмица, какво от това. Или да не ходите целия месец по някакви причини, и тогава според новите правила дължите само 50 процента. Странна работа...

# 10
  • Мнения: 959
Повече от странно ...
Абсолютно неправомерно ви се иска авансово плащане.
Въз каква основа, ще е това авансово плащане?

Принципно плащането започва в началото на втория месец, след като детето е започвало да посещава ДЗ.
Така че, въобще не разбирам, за какво точно ще платите !!! ....

# 11
  • Мнения: 2 131
При нас, при постъпване на детето в ДЯ или ДГ, се заплаща депозит, който е в размер на половината от месечната такса. Когато детето бъде отписано от детското заведение, депозитът се връща.
Той няма общо с таксата за първия месец, тя си е отделно.

# 12
  • Мнения: 420
Ние платихме авансово една такса при записване на детето. Не съм от София. На една приятелка и върнаха таксата при отписване на детето. При нас ги събират, защото има много родители, закъсняващи с плащането на таксите, а градината има срок, в който трябва да ги отчете /поне така ни обясниха причините, поради които събират такова авансово плащане/. Иначе на всички отписани го връщат.   

# 13
  • Мнения: 1 217
Според мен не е редно, но ако решите да я платите тази авансова такса на всяка цена поискайте документ за парите.

# 14
  • Мнения: 3 695
И на мен ми се струва нередно да ви искат авансово такса. Вижте в правилника им дали пише нещо подобно. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт