Редно ли е да ми искат авансова такса?

  • 2 072
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
В нашата детска градина таксите за лятото ще се заплащат на половина авансово в началото на всеки месец.Тоест сега юни месец трябва да се плати половината после другата половина ако детето посещава месеца.Ако не ходи авансовата половина няма  да се върне.Ще ли да правят авансов разчет на разходите през лятото и затова.Това ни го съобщиха преди два месеца на родителска среща.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз не го намирам за нередно, щом има проблем  със събираемостта. Нали ги връщат после парите. Нередно е това, че определящото е откъде сте - тоест друг район в София, това е дискриминация. Или на всички взимат или на никой.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 773
Какво сте се запритеснили? Тук във всички градини  вземат такса при записването. Нормално е.

# 33
  • Мнения: 2 231
На нас не са ни искали авансови такси, НО ни караха да подпишем декларации в кои точно дни (ден по ден) детето ни ще посешава ОДЗ-то чак до 30.09.2010 Shocked И там пише, че ходило не ходило, щом си заявил ще плащаш за този ден. Та ние не можем толкова рано (4месеца напред) да знаем кога ще ходи и кога не. Затова маркирах абсолютно всички дни и ще си платим по 60 лв месечно, независимо какво ще става.  Tired
Та по въпроса редно или не : ми кой знае, всеки си тълкува наредбите както му е угодно Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 1 524
Задължителната такса е редно да се плаща, нали има персонал, нали всеки ден готвят за всички деца, никой не знае колко ще дойдат и затова за всички има ядене. Та ходило, неходило, болно, здраво, редно е да е  плаща, друг е въпросът, ако предварително предупредиш за по-дълго отсъствие, например за ходене на почивка, чудя се пак ли се плаща, май да, но не съм убедена.

# 35
  • Мнения: 463
Това със готвенето всеки ден не ще да е съвсем така, защото при нас ни казаха сто пъти, че ако детето не се яви до 8,30 няма предвидена храна. Тоест порциите храна се преброяват ден за ден и се готви само за тези, които са дошли за деня. А заплатата на персонала не зависи от това, колко деца са дошли  също.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 773
Точно така си е. До 8.30 детето не е ли в градината не плаща сумата за деня. Случва се, като е болна да не ходи по седмица, две без да предупреждавам. В началото на следващия месец парите от тези дни са ми приспаднати.

Общи условия

Активация на акаунт