Редно ли е да ми искат авансова такса?

  • 2 073
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 418
Ние платихме авансово една такса при записване на детето. Не съм от София. На една приятелка и върнаха таксата при отписване на детето. При нас ги събират, защото има много родители, закъсняващи с плащането на таксите, а градината има срок, в който трябва да ги отчете /поне така ни обясниха причините, поради които събират такова авансово плащане/. Иначе на всички отписани го връщат.   
Това е абсурдно,на какво основание плащате авансово?Само за частните искат депозити,за общински няма такова нещо.

# 16
  • Мнения: 1 427
Току-що се връщам от детската.Записаха я ,даже моето чудо етолкова нетъреливо, че им проглуши ушите с желанието си да ходи на градина и ни казаха ,ако искаме още утре да идва PartyЗа авансовата такса:така процедирали с всички, оито неса от района.Връщали депозита след отписване .Веднага зададох въпрос-ако си намерим квартира района?"Веднага ви връщаме депозита, след като предоставите документ , че сте на района на общината"Издавали документ за депозита.

# 17
  • Мнения: 463
А които са от района -  не, така ли? Защо е това нещо? Предполага се, че ще се отпишете след десет дена и като не сте от района, те няма да ви намерят да ви вземат парите, които дължите, така ли? А като се регистрирате в квартала, веднага ставате благонадеждни. Ами ако живеете в съседния район? В нашата детска градина не взимат авансово такса от живеещи в съседни райони. Това са пълни щуротии, според мен е дискриминиращо, сигурно няма да ти се иска да се караш и да вървиш отначало с рогата напред, но това е тотално изчанчено обяснение.

# 18
  • Мнения: 1 427
А които са от района -  не, така ли? Защо е това нещо? Предполага се, че ще се отпишете след десет дена и като не сте от района, те няма да ви намерят да ви вземат парите, които дължите, така ли? А като се регистрирате в квартала, веднага ставате благонадеждни. Ами ако живеете в съседния район? В нашата детска градина не взимат авансово такса от живеещи в съседни райони. Това са пълни щуротии, според мен е дискриминиращо, сигурно няма да ти се иска да се караш и да вървиш отначало с рогата напред, но това е тотално изчанчено обяснение.
Да, права си.Моите доводи са същите, но като знам колко усилия, чакане и нерви бяха ,за да се класираме изобщо някъде ,наистина не ми се тръгва с рогата напред.Май ще го преглътна.

# 19
  • Мнения: 827
И на мен не ми се струва много редно, но важното е, че издават поне документ. И все пак - ясно ли е докога ще ви тестват - в смисъл, че ако детето посещава в рамките на една година заведението, ще ви върнат ли депозита след това?

# 20
  • Мнения: 135
Ако не е записано в правилника за вътрешен ред-не е редно да се иска такава такса.
НО, за съжаление има все още некоректни родители,които напускат без да платят последната си такса.
В тези случаи се налага градината да покрие тези разходи-поне така знам. Това е вид застраховка.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 148
Това да не е наем, да ти искат авансова, ако не патиш...
и не естествено нямат право на такова нещо, независимо дали си от София, Ямбол или Долно-нанагорнище.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Какви са тези измишльотини ooooh!- авансова такса за деца от друг район. Боже какво ли не измислят...

# 23
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Въобще не е правилно да ви искат авансова такса,при нас няма такова нещо. Друг е въпросът че ако не платите може някак си да изпаднете от класирането и да бъдете заменени от други,които ще платят.

# 24
  • Мнения: 463
Въобще не е правилно да ви искат авансова такса,при нас няма такова нещо. Друг е въпросът че ако не платите може някак си да изпаднете от класирането и да бъдете заменени от други,които ще платят.

Това пък е съвършено невъзможно.

# 25
  • Мнения: 3 479
А които са от района -  не, така ли? Защо е това нещо? Предполага се, че ще се отпишете след десет дена и като не сте от района, те няма да ви намерят да ви вземат парите, които дължите, така ли? А като се регистрирате в квартала, веднага ставате благонадеждни. Ами ако живеете в съседния район? В нашата детска градина не взимат авансово такса от живеещи в съседни райони. Това са пълни щуротии, според мен е дискриминиращо, сигурно няма да ти се иска да се караш и да вървиш отначало с рогата напред, но това е тотално изчанчено обяснение.
Да, права си.Моите доводи са същите, но като знам колко усилия, чакане и нерви бяха ,за да се класираме изобщо някъде ,наистина не ми се тръгва с рогата напред.Май ще го преглътна.

Не преглъщай. После ще ти се наложи да преглътнеш друго. Прати официално запитване до общината и с отговора при директорката. Все пак изискай правилника на градината. Няма да се очудя, ако този абсурд е записан там.

# 26
  • Мнения: 13 330
Какво толкова станало не мога да разбера, за мен са си прави хората да искат авансова такса. Ако Вие закъснеете с плащането или посещавате и спрете да ходите на детска и не си платите последната такса.
Монетата винаги има две страни.Ако сте си коректни няма проблем, но дали всички родители са такива? Според мен си имат причина да го правят.

# 27
  • Мнения: 413
искат авансово плащане, защото често родителите се презастраховат и записват детето си в дадена детска градина не от района, а в същото време чакат да им се "уреди" място в района по местоживеене. И това им се случва явно доста често, така че няма нищо чудно.

# 28
  • Мнения: 67
За първи път чувам такова нещо. В нашата детска искат само за юли месец предварително една такса, защото много родители казват, че детето ще ходи, а не го пускат. А все пак се ангажират персонал, храни и т.н.Ако детето не присъства целия месец парите се приспадат от първата такса за новата учебна година,което ми звучи съвсем приемливо.

# 29
  • Мнения: 13 330
Явно в градини, където имат проблеми със събираемостта на таксите се застраховат с авансовите такси.

Общи условия

Активация на акаунт