Много бързи и вкусни универсални колачета

  • 26 272
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 086
Тази рецепта звучи много вкусно и което не е за пренебрегване мноого лесна. Не съм много добра в кухнята, но с тези колачета ще опитам да се "преборя". Само ще помоля за едно уточнение :300г брашно горе-долу  чаена чаша ли са?. Нямам везна и ми трябва ориентир  Embarassed. Благодаря.

# 16
  • София
  • Мнения: 436
И аз се присъединявам към въпроса за маргарина?  newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
Само ще помоля за едно уточнение :300г брашно горе-долу  чаена чаша ли са?

Точно две, без да ги пълниш с върх, сега премерих  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 086
Блонди, голямо благодаря   bouquet

# 19
  • Русе
  • Мнения: 16
Има твърд маргарин. На БЕЛА с 80 % масленост /в оранжева кутия/ - твърд е почти като кравето масло. В Кауфланд продават и един маргарин за готвене - мисля, че се казваше Zvezda ли нещо подобно /полски или чешки беше/. Той също е твърд като масло и не е в кутия, а е опакован като масло, но в разфасовка от 250 гр.

# 20
  • Мнения: 27 524
Няма такъв маргарин. Има калъпи за пържене, основно от палмово масло, това е  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 7 420
Има твърд маргарин. На БЕЛА с 80 % масленост /в оранжева кутия/ - твърд е почти като кравето масло.
    Май не е твърд изобщо.  Confused
    Ползвала съм твърд маргарин.Можеш на ренде да го настържеш.С Бела никога няма да се получи.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Едно време имаше такъв маргарин в пакетче като масло, но скоро не съм виждала.

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте! Hug

Сега се връщам от работа и гледам доста сте изписали за маргарина. newsm78
Всъщност аз го наричам маргарин, но тук се води растителна мазнина за мазане. 75% е съдържанието на мазнини в него и го продават тук в калъпи като маслото, а и на пипане е твърд като масло.Не е със сигурност палмово масло, то е по-бяло. На вкус (сега опитах, защото никога не съм опитвала, освен в сладкиши) не е лош .На мен например Калиакрата ми мирише странно, а този дори леко мирише на масло - може би защото има млечна суроватка в него. Леко солен е. Не е толкова твърд за да се стърже както каза Селма, но си държи калъп както маслото, та дори и когато е извън хладилник. Този маргарин за готвене Zvezda за който пише Ася ми се струва познат като наименование и е може би точно това за което говорим. И да разфасофките тук са по 250г.
Иначе аз бих използвала Калиакра ако става за готвене или масло (то българското без това според мен си е почти маргарин).

# 24
  • Мнения: 371
Аз ще ги направя с такова масло,което продават на грамаж

# 25
  • Мнения: 284
А с какво може да се замени топеното сирене,понеже малката ми дъщеря е с алергий,и не мога да сложа?
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 26
  • Мнения: 22 867

Направих днес колачетата и съм страшно доволна. Grinning Оказаха се много вкусни сладчици, тъкмо по мой вкус. Не са много сладки, а с пълнеж от извара и стафиди са върхът! Нали съм си любителка на изварата........ Heart EyesНо най-много се радвам, че ще мога да направя и на майка от тях за Великден, тя е именичка, а има лека форма на диабет и трябва да ограничава сладките неща, но тези с пълнеж от извара ще може да хапне.
natalyna , благодаря ти, че сподели рецептата, страхотна е!  bouquet Както и доста други твои рецепти!  chef  bouquet

# 27
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Е labrex не е честно пък - твоите колачета са много равномерни и гладки - все едно с формички си ги изрязвала! Hug  Страхотни са!
Радвам се, че са ти харесали!

# 28
  • Мнения: 22 867
Е labrex не е честно пък - твоите колачета са много равномерни и гладки - все едно с формички си ги изрязвала! Hug  Страхотни са!
Радвам се, че са ти харесали!

Наталина, и аз се радвам, че моите ти харесват! Hug Страшно приятно ми беше да си ги оформям, нали днес не бързам заникъде, а и тестото е много пластично и удобно за работа. Аз също не го слагах в хладилника, ама от заплесия забравих да включа фурната и се сетих, чак когато бяха готови в тавата. Така че в готов вид постояха в хладилника, докато се загрее фурната. Правих ги с нашия маргарин Бела с 80% масленост. Тези сладчици са от нещата, за които казвам, че са ми любов от пръв поглед. Grinning А колко унищожих, засрамих се от себе си........ Embarassed

# 29
  • Мнения: 503
Ще стане ли рецептата с топено сирене за мазане/мисля ,че Хелиус се казваше,в едни кутийки като лодки представлява/ ?При смесване на продуктите използва ли се мляко или вода? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт