Много бързи и вкусни универсални колачета

  • 26 269
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 486
 С плънка от яйце и сирене и точно спазена рецепта!

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 23:24 от Тайна

# 46
  • Мнения: 22 867

Наталинка, аз пак си спретнах от бързите ти вкусотийки.  bouquet  Много ми харесват, така и не можах да видя има ли разлика, ако тестото стои в хладилника. Не го държа там, направо оформям и пека, кой да ти чака.......Ето ги разпрекрасните и много вкусни колаченца! Heart Eyes Grinning

# 47
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 599
Направих и аз тези страхотни сладки/соленки. Много обичам такива рецепти, от които стават и двата вида! Станаха страхотни. Излязоха ми 20 броя със сладко ото боровинки и 20бр с яйце и сирене. Първите ги пекох 15мин и станаха по светлички и много крехки, вторите ги попрепекох заради яйцето и точно както е по рецепта 20мин - те станаха супер хрупкави. Като цяло отива в любимите рецепти и май често ще бъдат правени вкъщи!

# 48
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тайна, labrex, ani_d, прекрасни колачета сте приготвили!  И аз ги правих през седмицата, защото имах неочаквани гости и те бяха много изненадани, че за половин час и имахме вкусни колачета към кафето и чая!

Благодаря за доверието!    :bouquet:

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 19:12 от natalyna

# 49
  • София
  • Мнения: 15 486
   Благодаря natalyna , показах само солените, че сладките ги изгорих, ама пак бяха вкусни и се изядоха, въпреки че изглеждаха не белички, а шоколадови.Реших,че бавно се пекат,  усилих фурната и влязох в банята и ... Embarassed.

# 50
  • Мнения: 4
мисля да правя тези дни тези колачета но искам да попитам следните въпроси:
1 Долу горе от една доза колко бройки излизат
2 Дали на следващият ден ще са хубави (предвид меки)за ядене
 благодаря предварително

# 51
  • София
  • Мнения: 15 486
мисля да правя тези дни тези колачета но искам да попитам следните въпроси:
1 Долу горе от една доза колко бройки излизат
2 Дали на следващият ден ще са хубави (предвид меки)за ядене
 благодаря предварително

Излизат доста,не ги броих, но са доста. Хубави си стоят до три дни след печенето,рохки и мекички, повече не се задържаха!

# 52
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Пепи!

При мен обикновено излизат около 45 колачета - зависи от големината на топчетата. За мен на следващия ден са дори по-хубави. Тестото е като на масленки, така че е крехко и следващите дни. Peace Hug

# 53
  • Мнения: 4
Благодаря ви много за отговорите   bouquet Ще имам повод,дъщеричката ми ще прави една годинка,решила ъм да ги правя ,затова питам долу горе колко бройки излизат  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 2 658
много ми хареса рецептата, ще я спретна и аз тези дни!

# 55
  • софия
  • Мнения: 756
а дали ще станат с пълнозърнесто брашно? не, че няма да ги направя и с бяло...ама имам 2 пакета от пълнозърнестото  Grinning

# 56
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
а дали ще станат с пълнозърнесто брашно? не, че няма да ги направя и с бяло...ама имам 2 пакета от пълнозърнестото  Grinning

Здрасти!

Мисля че без проблем ще станат с пълнозърнесто брашно, защото нямат никакви набухватели.  Peace

# 57
  • БГ
  • Мнения: 1 162
natalyna, благодаря за чудесната рецепта на бързи и мнооого вкусни колачета!    bouquet  Синът ми обядва днес с тях и беше изключително доволен!   bowuu

Направих ги днес по обед в солен вариант, бях включила фурната за друго, но случайно попаднах на рецептата и не й устоях. Имах останала половин кутия маргарин от Кауфланд, а от тяхното топено сирене, на триъгълничета, винаги поддържаме в хладилника, но с шунка. Омесих тестото с вилица и тъй като нямах много време го сложих във фризера, докато нарежа кашкавал. Оформих топченца и сложих по квадратче кашкавал в средата, а сина ми ги поръси със сусам! Наистина бяха много вкусни, но не успях да ги докарам като вашите на външен вид, тъй като кашкавала се разтопи и разтече при печенето, получиха се дупки в средата и сина ми ги опиличи на вулканчета!   Joy   Непременно ще ги пробвам и в оригиналния вариант тези дни, само да си набавя продуктите!   Hug

# 58
  • софия
  • Мнения: 756
а може ли тестото да престои една нощ в хладилника? ако го омеся тази вечер и утре сатринта да опека колачетата? нали казват, че повечето теста ако престоят стават по-хубави newsm78

# 59
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Отново благодаря на natalyna!!!     bouquet   
Днес направих колачетата с маргарин Бела и натурално топено сирене на триъгълничета, станаха невероятни!!!   Peace 
Излязоха ми точно 40 броя, солените са с извара и яйце, а сладките със сладко от боровинки и ягоди!     chef 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт