Много бързи и вкусни универсални колачета

  • 26 271
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867
Ще стане ли рецептата с топено сирене за мазане/мисля ,че Хелиус се казваше,в едни кутийки като лодки представлява/ ?При смесване на продуктите използва ли се мляко или вода? newsm78

Ива, ще стане, надявам се само, че е натурално, т.е. без гъби и др. екстри, тестото е само от дадените продукти, не се слагат нито вода, нито мляко.

# 31
  • Мнения: 539
ами колко пълнеж се слага на това тесто,ако е от извара яйце и пудра захар,защото не знам колко извара да сложа,цяло яйце ли,захар предполагам на вкус?

# 32
  • Мнения: 22 867
ами колко пълнеж се слага на това тесто,ако е от извара яйце и пудра захар,защото не знам колко извара да сложа,цяло яйце ли,захар предполагам на вкус?

Denito, дано някой може точно да отговори, аз сложих на око извара, и яйцето ми беше от големите и малко остана от пълнежа, но понеже правих и ватрушка, тя също е с извара, използвах остатъка в нея.

# 33
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дени, на всяко колаче се слага около една чаена лъжичка извара, така че не отива много. Аз направих плънката от 250г извара + 1 яйце и пудра захар на вкус, но ми остана повече от половината и направих с нея бутерки пълнени с извара (моя мъж умира за изварени неща). Така че прецени сама! Peace

Ива, Лабрекс ти е отговорила много точно. Аз не съм запозната много с българските сирена, така че се надявам всичко да се получи добре.  Hug

# 34
  • Мнения: 539
благодаря ви,значи ориентировачно ще ми трябва най много 200гр извара,защото мислих да направя смес от 500гр,и после щях да се чудя какво да я правя.

# 35
  • Мнения: 930
Пълнеж по желание:

Сладък: орехов, маков, с извара, мармалад
Солен: с яйца и сирене, със спанак, с колбаси


искам да направя орехов пълнеж, освен орехи какво да сложа Embarassed
същият въпрос имам и  за соленият вариант със спанак освен спанак какво трябва да има в плънката

# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Пълнеж по желание:

Сладък: орехов, маков, с извара, мармалад
Солен: с яйца и сирене, със спанак, с колбаси


искам да направя орехов пълнеж, освен орехи какво да сложа Embarassed
същият въпрос имам и  за соленият вариант със спанак освен спанак какво трябва да има в плънката

Здравей!

Аз бях описала плънките някъде, но за да не търсиш, ето цитата ми:

Цитат
Орехов пълнеж

100 гр. масло
75 гр. пудра захар
1 жълтък
75 гр. ситно смлени орехи

Разтопяваме маслото и оставяме да се получи пяна. Махаме пяната и в леко врящото масло слагаме ситно смлените орехи и захарта и за кратко запържваме. Махаме от огъня и оставяме да изстине. След това прибавяме жълтъка. По желание може да прибавим малко ром или ромова есенция или карамфил и канела за ароматизиране. Така направеният пълнеж се използва за пълнене на кифли, козунаци, пайове и др.

Маков пълнеж:

150г мак прясно смелен
3 с.л захар
и ванилия
250мл прясно мляко
1-2 с.л натрошени бисквити или бишкоти
1-2 с.л начукани орехи или бадеми (по-желание)

Мака се сварява заедно със захата и ванилията в млякото, докато се сгъсти(към 25минути). След като изстине към него се прибавят начуканите бисквити и ядки. Така приготвения пълнеж се използва за кифлички, козунаци, печени бухти, пайове и тн.

Ще го напиша и в първия пост ако още мога.

За спанака - аз слагам яйце, сирене и спанак, защото така обичам, но съм, чувала и само за яйце и спанак. Peace

# 37
  • Мнения: 3 346
Благодаря за чудесната рецепта!  bouquet

Снощи ги направих и се получиха чудесно - особено след като изстинат, стават толкова крехки и вкусни.
Ето и снимка - на вид не ги докарах особено и май ги поръсих с твърде много пудра захар, но пък ние определено си падаме по сладкото.
Всъщност това е нещо, което мога да добавя: моят пълнеж бе от извара, яйце и стафиди и когато ги опитах без пудра захар, не бяха достатъчно сладки за моя вкус.
Със сигурност ще ги направя отново - може би следващия път ще опитам със солена плънка.

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тони изглеждат прекрасно! Радвам се, че са ви харесали! Hug

Да, не са много сладки - все пак в тестото няма захар, но с по-сладък пълнеж това се компенсира. Всъщност те не се ръсят с пудрата захар(ама прдполагам нямаше да изглеждат така разкошно на снимката иначе), а още топли се овалват в нея, това придава повече сладост.

 Иначе тези колачета много напомнят чешките сватбени сладки (ако някой ги е опитвал), макар че тестото там е съвсем различно. А и установявам, защото вече ги правя няколко пъти, че колкото по-малки са толкова са по-вкусни.

# 39
  • Мнения: 930
да си покажа и аз моите с плънка от извара, яйце и стафиди,
исках с орехова плънка, но съм свършила орехите Crazy
стафидите ми изгоряха, дали не трябваше да бъдат накиснати във вода предварително Thinking
иначе сладките са супер лесни и вкусни, вкъщи не обичаме пудра захар върху сладкишите и затова не съм слагала
първоначално направих сладка и солена плънка, но като видях колко малко като количество сладки ще излязат и напълних всичките със сладка

Благодаря за рецептата   bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 086
Наистина мноого бързи, лесни и вкусни са тези колачета. Пробвахме само със сладка плънка и всички в къщи ги одобриха. Снимков материал няма , защото много бързо свършиха  Laughing
Благодаря за рецептата   bouquet

# 41
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
mimi P27, изглеждат много изкусително! Hug Не знам защо са ти поигоряли стафидите, да не би фурната ти да е по-силна? Thinking

antonia, радвам се, че и на вас са харесали!  bouquet

# 42
  • велико търново
  • Мнения: 588
Страхотна рецепта веднага си я записвам да я направя.
labrex какво топено сирене използва като ги направи изглеждат много хубаво?

# 43
  • Мнения: 22 867
Страхотна рецепта веднага си я записвам да я направя.
labrex какво топено сирене използва като ги направи изглеждат много хубаво?

YSMIV4ICA, моят мъж ми беше купил от Била  Клевер (предната кутийка на снимката), такова намерил без добавки, малко с недоверие го погледах, но и на вкус не ми се стори лошо, за пръв път го ползвам. И с друга марка ще станат, само натурално да е, много са вкусни тия колачета. Heart Eyes  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 15 486
  Аз пък сега пека, но без топено сирене, много солено ми се стори.Сложих малко пудра захар в тестото, отгоре сладко от ягоди и боровинки. Сега чакам да видя какво ще стане!

 И със сиренето ще направя, но със солена плънка!

   Изложих се  Embarassed, препекох ги, но пак са вкусни!Пак ще правя и ще гледам, никой да е ме заплесва.

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 12:20 от Тайна

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт