Много бързи и вкусни универсални колачета

  • 26 321
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 658
хайде и аз в отбора  Grinning Снощи ги направих и излапах една част  Laughing Много ми харесаха на вкус, а най-вече това, че са супер бързи и лесни за приготвяне, дори не ги не месих аз, метнах ги в робота. Поздравления за вкусната рецепта natalyna   bouquet Имах само сладко от сини сливи и слагах по доста отгоре и малко ми се поразтече, но аз така обичам, с много сладко да са. Пудрата захар ми беше от фината и до сутринта се беше стопила. Определено ще ги правя отново и отново.  Wink


# 61
  • София
  • Мнения: 2 671
Наталинка,   bouquet
Много изкушаващи тези колачета  Simple Smile
Искам да попитам за идеи за солена плънка без яйце, ако ви хрумва?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Обезателно ще се пробват. Grinning
По-напред в коментарите беше писано, че ги оваляли в много ситна пудра захар и тя се разтопила на другия ден. Какво значи много ситна? newsm78Аз купувам от магазина. newsm78
Питам, защото оваляни изглеждат супер. Peace

# 63
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Обезателно ще се пробват. Grinning
По-напред в коментарите беше писано, че ги оваляли в много ситна пудра захар и тя се разтопила на другия ден. Какво значи много ситна? newsm78Аз купувам от магазина. newsm78
Питам, защото оваляни изглеждат супер. Peace


Здрасти:)

Радвам, се, че припомняш тази рецепта, защото е много бърза и лесна!   bouquet

Не се притеснявай, за пудрата захар - тя се стопява само там, където има плънка, но това не означава, че сладостта и се губи. Ако искаш винаги можа да поръсиш още захар.  Peace

# 64
  • Мнения: 295
Четох цялата тема, но така и не разбрах с какво топено сирене се прави...Не е крема, разбрах....някъде прочетох, че са ползвали тези триъгълните топени сирена, но те са с доста твърда консистенция....как се сливат в тестото????
Оффф, извинете за глупавия въпрос  bouquet

# 65
  • Мнения: 22 867
Четох цялата тема, но така и не разбрах с какво топено сирене се прави...Не е крема, разбрах....някъде прочетох, че са ползвали тези триъгълните топени сирена, но те са с доста твърда консистенция....как се сливат в тестото????
Оффф, извинете за глупавия въпрос  bouquet

bg_baba60, просто с натурално топено сирене от тези в кутийките. На Хелиос, на Клевер от Била, важното е да не е с подправки. Тестото си се меси нормално. Пробвай ги, много са вкусни!   bouquet

# 66
  • Мнения: 295
благодаря ти, още тази вечер ще ги пробвам  chef  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 906
Тази рецепта я бях забравила, но се радвам че я открих. Много лесна за изпълнине и мнооого вкусна.
Досега съм правила само със сладка плънка. Тези дни мисля да направя с бекон/шунка и гауда  Rolling Eyes

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих тестото, но стана едно ронливо, не стават гладки топчета.
така ли трябва да стане?
ако не - как да го спася?...

# 69
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
направих тестото, но стана едно ронливо, не стават гладки топчета.
така ли трябва да стане?
ако не - как да го спася?...

Здравей asyalein, гладко става тестото и много приятно за работа, като пластелин. Сигурна ли си, че си сложила всики продукти с правилен грамаж? Или да не би маслото ти да е било много твърдо? И какво е било топеното сирене?

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
всичко теглих.
само брашното е пълнозърнесто, бяло не ползвам...
топеното сирене беше на калъп, същото като на триъгълничета, става за мазане, но трудно го обърках в тестото.

какво да сложа, за да стане като пластелин?... утре с детето ще правим сладките  Mr. Green

# 71
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Явно сиренето е било по-твърдо (сухо). Ами аз бих сложила малко течна сметана  за да се спои тестото. Мисля че ще стане много вкусно, нещо като тази рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=532194.msg16659756#msg16659756

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тестото го извадих от хладилника преди няколко часа, но все още е камък.
ще видя после какво ще го правя. сметана мисля, че няма как да сложа, евентуално ще го меся с мокри ръде, за да вкарам малко вода...

дано стане нещо  Mr. Green

# 73
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Според мен с мокри ръце няма да е удачно, защото тестото е по-скоро маслено и с водата няма да се спои добре. Другото което може да пробваш, е да го оставиш на топло място или да завъртиш за няколко секунди в микровълнова, за да се отпуснат маслото и сиренето.

# 74
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих ги.
тестото не го промених, като глина беше...

сложих за пълнеж шоколад.
децата ги харесаха, на мен не ми харевсаха много.... Rolling Eyes

направих и линцер торта в голяма тава и я нарязах после на квадрати.
моето дете не иска да я опита, но на мен ми е вкусна.
семейният мир е спасен  Joy

Общи условия

Активация на акаунт