Планувахте ли вашата бременност?

  • 17 305
  • 417
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 423
Понеже има някой странни отговори да питам. Вие на кое му казвате планирана бременност? Нали не смятате, че само ако бебето е желано е планирано, и ако е нежелано не е планирано? Аз под планирано разбирам партньорите да си направят всякакви изследвания, отказване от цигари, по-малко алкохол, в никакъв случай забременяване след пиянска вечер и т.н. Поне ние направихме така, и смятам бременността си за планирана Peace

# 406
  • Мнения: 58
 
Понеже има някой странни отговори да питам. Вие на кое му казвате планирана бременност? Нали не смятате, че само ако бебето е желано е планирано, и ако е нежелано не е планирано? Аз под планирано разбирам партньорите да си направят всякакви изследвания, отказване от цигари, по-малко алкохол, в никакъв случай забременяване след пиянска вечер и т.н. Поне ние направихме така, и смятам бременността си за планирана Peace

Повече от ясно е, че планирано означава да си се стремил към забременяване умишлено, а не това да се е случило случайно! Кой какви мерки е взел преди и по време на опитите за зачеване си е негова работа. Предполага се, че щом сме се решили на тази важна стъпка, сме зрели хора и сме имали предвид вредните фактори. Поне за мен е логично и подобен въпрос е излишен.

Та на въпроса...      Моята бременност беше планирана. Не се получи от първия път, въпреки голямото старание, затова при втория опит си купих тестове за овулация. С таткото работихме по въпроса няколко дни преди овулацията (това показаха чартичките), а по време на овулацията пък нищо не правехме, както и няколко дни след това  Hug Така се случи... Страшно много се изненадах когато направих теста за бременност и видях двете чертички. Изобщо не се бях надявала на подобен резултат. Благодарна съм на Бог, че се получи толкова бързо. Пожелавам го на всички желаещи...

# 407
  • София
  • Мнения: 423
И аз след първия неуспешен месец взех тестове за овулация. Дори и с тях не стана и на втория месец. Вече на третия им хванах цаката и се показаха двете чертички. Мисля си, че за следващото бебе бих започнала направо с такива тестове.

# 408
  • Мнения: 275
Последното нещо, което мога да кажа за моята бременоост е, че е "планирана".
Но сега съм една много щастлива мама. Peace

# 409
  • Мнения: 81
въобще не,но пък стана от раз,това е Божи дар  Peace

# 410
  • София
  • Мнения: 632
Няколко месеца много го мислихме и все не ставаше  Grinning
Последно време си казах: "Каквото стане" и ненадейно 2 положителни теста,
лично аз мисля че спокойствието е много важно  Thinking Simple Smile

# 411
  • Мнения: 158
На шестия месец забременях планувано,но направих спонтанен аборт,трябваше да се пазим известно време при нас около 4 месеца и първият път,в който започнахме нови опити стана,пиех фолиева киселина,цигарите спрях в деня,в който разбрах за бременноста Peace

# 412
  • Мнения: 735
При нас беше планувана. Понеже имах един мисед преди това , пиех фолиева, селен и направих вливане на интралипид, след което започнахме опити. Мъжа ми спря цигарите и ограничи алкохола. Стана още на първия месец.  Laughing

# 413
  • Мнения: 158
И аз след първия неуспешен месец взех тестове за овулация. Дори и с тях не стана и на втория месец. Вече на третия им хванах цаката и се показаха двете чертички. Мисля си, че за следващото бебе бих започнала направо с такива тестове.

Бебе-правенето според мен се прави по-скоро с много любов и редовен секс,а не по график с разни тестове,когато бабите  ни са били по7-8 деца мисля,че това е били достатъчно при липсата на други проблеми разбира се.Но това си е моето мнение разбира се.Живеем цял живот по график няма и децата си така да правя.И разбира се,че планувано значи-ПЛАНУВАНО. Joy Heart Eyes

# 414
  • Мнения: 2 456
И аз след първия неуспешен месец взех тестове за овулация. Дори и с тях не стана и на втория месец. Вече на третия им хванах цаката и се показаха двете чертички. Мисля си, че за следващото бебе бих започнала направо с такива тестове.

Бебе-правенето според мен се прави по-скоро с много любов и редовен секс,а не по график с разни тестове,когато бабите  ни са били по7-8 деца мисля,че това е били достатъчно при липсата на други проблеми разбира се.Но това си е моето мнение разбира се.Живеем цял живот по график няма и децата си така да правя.И разбира се,че планувано значи-ПЛАНУВАНО. Joy Heart Eyes
Радвай се, че не ти се е наложило да чакаш 5 -10години и да изживееш това да искаш дете, а то да не става, друга песен щеше да пееш. Не тестове ще правиш, не базална температура ще мериш, а и на челна стойка ще стоиш.

# 415
  • Мнения: 158
И аз след първия неуспешен месец взех тестове за овулация. Дори и с тях не стана и на втория месец. Вече на третия им хванах цаката и се показаха двете чертички. Мисля си, че за следващото бебе бих започнала направо с такива тестове.

Бебе-правенето според мен се прави по-скоро с много любов и редовен секс,а не по график с разни тестове,когато бабите  ни са били по7-8 деца мисля,че това е били достатъчно при липсата на други проблеми разбира се.Но това си е моето мнение разбира се.Живеем цял живот по график няма и децата си така да правя.И разбира се,че планувано значи-ПЛАНУВАНО. Joy Heart Eyes

Радвай се, че не ти се е наложило да чакаш 5 -10години и да изживееш това да искаш дете, а то да не става, друга песен щеше да пееш. Не тестове ще правиш, не базална температура ще мериш, а и на челна стойка ще стоиш.



Ти май не четеш,недей с лошо казах ако няма други проблеми,а за да не може човек да забременее 5-10 години явно има някакъв проблем.В този свят има много злобни хора така далеч не се стига.Ще повърна от злобарки. Sick

# 416
  • Мнения: 2 456
В никакъв случай не е било с лошо. Не е редно според мен да се изказваш толкова крайно. Ти сама си написала, че и без това живеем по график, бабите ни едва ли са имали график на времето, да не забравяме и какъв висок процент на смъртност на родилки и бебета е имало тогава. Предвид натоварения ми график и липсата на време за редовен секс, тези методи са много полезни и без наличие на проблем.
П.П. Най-малко злоба можеш да породиш у мен в случая, така че не се причислявам към графата ти "злобарки".  Simple Smile

# 417
  • Мнения: 158
 PeaceСъжалявам ако съм била по рязка,но аз се паля от малко.Секса е хубаво нещо откраднете син повече време и всичко ще е по- Joyхубаво.

Общи условия

Активация на акаунт