Машина за хляб-30 част

  • 65 177
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 779
ето малко снимки на крайния резултат (или каквото остана от него  Laughing ) снимките са линкове
на теб каква ти е целта ? ако искаш горната коричка да е еднаква на цвят с
долната и страничните - няма да стане.
мисля че така е добре . като добавиш мляко или яйце горната коричка ще стане по-тъмна ,
страничните също. така че няма да ти е необходимо да допичаш. но въпреки това хвърляй
поглед на печенето последните 15-на мин.
и незабравяй ,че горната коричка винаги е по-светла от страничните и долната.

# 676
  • Мнения: 1 254
макс мама и бонго, това е резултатът след допичане 2 х 10 минути. Не би ли следвало да не е нужно допичане?
В края на програмата 3ч и 15 мин хлебчето имаше цвета на тесто, никакво порозовяване. Ще пробвам следващия път с прясно мляко и ще кажа какъв е резултатът. Мерси за отговорите ви!

# 677
  • София
  • Мнения: 9 903
Ами според мен хлебчето и без дапичане си е било добре,просто като е без никакво мляко,затова горната кора ти е изглеждала светла.Аз никога не допичам,оставям хляба след края на програмата да постои още 20минути в машината и горната кора си добива цвят.И безцветна я ядем обаче Laughing.Но с мляко ще видиш,че цветът ще е друг. Peace
И аз съм с Мулинекс. Peace

# 678
  • Разград
  • Мнения: 3 110
макс мама и бонго, това е резултатът след допичане 2 х 10 минути. Не би ли следвало да не е нужно допичане?
В края на програмата 3ч и 15 мин хлебчето имаше цвета на тесто, никакво порозовяване. Ще пробвам следващия път с прясно мляко и ще кажа какъв е резултатът. Мерси за отговорите ви!

Не допичай,ами го остави след програмата в машината.Нали,след печенето има функция,която поддържа хляба топъл още един час.За по-малко от час хлябът чудесно се препича,поне при мен.При теб би следвало да се позачерви отгоре.

# 679
  • Добрич
  • Мнения: 5 481

Не допичай,ами го остави след програмата в машината.Нали,след печенето има функция,която поддържа хляба топъл още един час.За по-малко от час хлябът чудесно се препича,поне при мен.При теб би следвало да се позачерви отгоре.

 Peace От собствен опит подкрепям това мнение.

# 680
  • Мнения: 1 254
Благодаря ви много момичета и момчета Simple Smile Непременно ще пробвам съветите ви.
Ще ми препоръчате ли хубав и лесен козунак за машинката, за абс.начинаещи Praynig /ако няма такова животно, може и рецепта за сладкиш някакъв/
Четох темата с рецепти, но идея нямам коя да пробвам и коя ще ми се получи

# 681
  • Мнения: 2 126
Мис Маприз,аз ти препоръчвам тозиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13994331#msg13994331.изпълни точно каквото пише в рецептата и ще получиш хубав резултат.
Снощи го правих,невероятно се получи.Тъкмо щях да снимам едно останало парче и батерията падна Tired
мах маме,още веднъж благодаря за чудесната рецепта и подоробните обяснения Hug

# 682
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дес, Hug  bouquet.

# 683
  • Мнения: 767
Срам ме е да покажа произведението си, което трябва да се казва хляб с кашкавал Embarassed smile3511Май оставих тестото по-меко, а сложих повече брашно, отколкото в рецептата, после го навих на руло, вместо да загърна както е показала адашката, кашкавалът се стопи, но пък е вкусен...мммм smile3521- ще ползвам вече това тесто за основа. Ами ето го:

# 684
  • Мнения: 3 453
   Петушка, прекрасно се е получил хляба!Какво не му харесваш бре?!  bouquet

# 685
  • Мнения: 767
Кашарелче, ако видиш хлябчето на Находката и на авторката , ще ти стане ясно за какво се вайкам Blush Но и без визия добра,  биде изядено и одобрено Mr. Green Благодаря ти!

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте, искам да попитам има ли някой опит с машина на Нео на вид същата като ларедутските Еурика които масово се напазаруваха по едно време? Днес видях такава в Техномаркет на цена 89 лв. От моята е от ларедутските най-евтини Еурики и много съм доволна от нея. Искам да купя такава за подарък, но за съжаление тях вече не ги доставят. Днес се зачудих дали да не купя тази на Нео - на външен вид са същите, със същите програми и функции е и двете са си китайски. Доста добре проучих Мулинекс и Кенууд, но и при двете марки на по-евтините модели, тези на цени около 150-170 лв. отзивите из нета са че не изпичат добре.
Моля ако някои има от тези машинки на Нео да ми сподели впечатления. Междудругото в същия магазин на цена 99 лв. имаше Нео с две бъркалки, капацитет 1350 гр. и 2 години гаранция, което си е доста примамливо предложение също.

# 687
  • Мнения: 3 453
Кашарелче, ако видиш хлябчето на Находката и на авторката , ще ти стане ясно за какво се вайкам Blush Но и без визия добра,  биде изядено и одобрено Mr. Green Благодаря ти!

  Видях ги и друтиге хлебчета, супер са и твоето също!Явно си го снимала под красив ъгъл, а грозната част си я покрила някъде Mr. Green
Linkata , аз подарих такава на мама миналата седмица.Доволна е много от Неото.
 

# 688
  • Мнения: 148
Yani cat,за питки и всичко което ми дойде на ум ползвам тестото на МАКС МАМА с едно втасване,спестява време и уникално вкусно .
Sinqta feq,ние сме 5 човека правя всеки ден хляб 750гр. или питка и нормално ни стига.Моята е за 750,1000,1500кг.Но както е казал бонго в голямата машина се прави и малък хляб.
Мис каприз,аз съм със същата машинка ,пека на средна кора и до сега никога не съм допичала.Кората отгоре е по-светла в сравнение от страни.Ето един хляб печен на същата програма само че със семки:

А ето и днешните ми неща месени в машинката,кифличките по рецептата на МАКС МАМА за солени кифлички,и дърпана баница.
-teglena banica
солени и сладки кифлички
-калцоне

# 689
  • Мнения: 0
Петушка,на мен също ми харесва кашкаваленото хлебче newsm10,незнам какво не му харесваш,а на вкус сигурно е супер Peace.

ditsan, smile3501 страхотни вкусотийки,еее... не мога да ви стигна бе момичета и момчета newsm53

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт