Машина за хляб-30 част

  • 65 121
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
ами ако искаш програма от два часа и малко, слагаш на месене и втасване и после печеш 40 мин и си готова.  Simple Smile Аз като нямам време така процедирам и даже хлебчето става по-хубаво и с много тънки и крехки кори. Аз тази от 1, 20 не я харесвам и супер рядко я използвам.
Добра идея, не съм се сетила да пробвам. Моята също не прави добър хляб на кратката си програма. Пробвала съм веднъж, но забелязах че на практика няма втасване - както си месеше изведнъж така нагря реотана че замириса на изгоряло и си помислих че нещо не е наред с машината. Получи се доста тиклаво хлубче.

# 736
  • Мнения: 1 167
Имам два въпроса: 1. Има ли разлика във вкуса на хляб приготвен с прясно мляко и на такъв със сухо мляко? 2. Може ли сухото мляко да се замени със суха сметана?  Mr. Green

# 737
  • Мнения: 293
Имам два въпроса: 1. Има ли разлика във вкуса на хляб приготвен с прясно мляко и на такъв със сухо мляко? 2. Може ли сухото мляко да се замени със суха сметана?  Mr. Green

Няма съществена разлика , стига да ти е пълономаслено млякото.Сухите съставки е препоръчително да се заменят само със сухи.Разликата между сухото мляко и сухата сметана е в маслеността.Не би трябвало да има проблем.

# 738
  • Мнения: 850
   Здравейте , имаме машина за хляб , купихме я вчера , моля кажете колко чаени чаши е 640 гр брашно ! Благодаря предварително   bouquet

# 739
  • Мнения: 1 167
mmmshushy80 това ще ти е от полза  http://www.cuisineeurope.com/cms/bg/culinary-measures-bg

# 740
  • Мнения: 850
  Благодаря ти много Ниниа , но май първият ни опит ще е провал ! Искаме да си направим бърз хляб за 1 час и 20 минути , сложих ме съставките , но тестото не стана на топка а седи като кексово тесто , вече програмата е на 55 минута / остават толкова / , аз сложих всичко както пише , но за 640 гр брашно го измерих в 3 и мално чаени чаши ! Явно не е достатъчно и това се опитвам да разбера !  newsm78

# 741
  • Мнения: 573
Слагайте още брашно, докато меси все още програмата. Или е късно вече!?

# 742
  • София
  • Мнения: 1 176
  Благодаря ти много Ниниа , но май първият ни опит ще е провал ! Искаме да си направим бърз хляб за 1 час и 20 минути , сложих ме съставките , но тестото не стана на топка а седи като кексово тесто , вече програмата е на 55 минута / остават толкова / , аз сложих всичко както пише , но за 640 гр брашно го измерих в 3 и мално чаени чаши ! Явно не е достатъчно и това се опитвам да разбера !  newsm78

Ами трябвало е още при месенето да добавиш още брашно ако тестото не е било на топка или вода ако е било твърдо.Иди на първа страница и погледни.По принцип няма точна рецепта,научих го тоя ценен съвет   bouquet така че не се притеснявай,ще свикнеш на машинката.  chef

# 743
  • Мнения: 850
  ами май ще е късно сега вече втасва леко се е надуло , но си седи като кексово тесто не е на топка , дали има шанс или да го вадим и да заредим нова партида с правилното количество ?


  ПП didolinaa  , благодаря , аз гледам рецептата от диска на фурната , но според мен проблема е в малкото брашно ! И все пак не ми стана ясно колко чаени чаши е 640 гр брашно  Confused

# 744
  • Мнения: 0
някой беше писал тука,че 1 чаша/от машината/е 240мл=130гр. брашно,или около 5 мерителни чаши.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 18:59 от танита 3

# 745
  • Мнения: 11 607
Хаджи, къде си......пускай нова тема......

Да знаете...рошавия хляб идва от маята...Увеличих маята от 1/4 на 1/3 в последно време и коричката отгоре ми става гладка........

# 746
  • Мнения: 7 779
 ами май ще е късно сега вече втасва леко се е надуло , но си седи като кексово тесто не е на топка , дали има шанс или да го вадим и да заредим нова партида с правилното количество ?


  ПП didolinaa  , благодаря , аз гледам рецептата от диска на фурната , но според мен проблема е в малкото брашно ! И все пак не ми стана ясно колко чаени чаши е 640 гр брашно  Confused
изходната позиция е тестото да ти е на мека топка.
прибавяш брашно колкото поеме - важна е топката. иначе те чака провал.
остави ги чашите на мира - има различни по големина чаши. аз лично имам 2 вида чаени
чаши които са различни по грамаж.
ако не е късно пусни го пак да меси и добави брашно. после остави тестото да си втаса  и
когато е готово пусни машината на програма печене.

# 747
  • Мнения: 1 254
Момичета и момчета, огромно благодаря на всички ви. Това е началото и крайният резултат (снимките са линкове):

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Шуши, честита придобивка!
Първия ми хляб го направих като първолак-гледах си от книжката на Мулинекса и точно го направих,получи се.Но си е  с дългата програма,моята е 3ч 20 мин.Стояхме до среднощ да я чакаме да го изпече.
Мерителна чаша няма ли в комплекта ти? Моята е 200 гр една чаша и си й хванах цаката, ще свикнеш и ти,има време!

# 749
  • София
  • Мнения: 7 881
МОЛЯ, ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ЧАСТ НА ТЕМАТА !

МОЛЯ, НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ЧАСТ НА ТЕМАТА !

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 19:27 от дядо хаджия

Общи условия

Активация на акаунт