Машина за хляб-30 част

  • 65 148
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 293
Капризче,докато пиша и ето те на хоризонта! wavey
Снимките са специално направени в твоя чест! Party

Тук съм ве  newsm53 Не ви изтървам от поглед , но нямам много време за писане. Мерси за снимките newsm62  А за тестените важното е да са вкусни и да те радват докато ги правиш.Останалото са подробности и ... капризи   smile3503

# 721
  • Мнения: 1 254
Моля за съвет, как точно се прави питка / тутманик в машинката. На коя програма? Къде втасва?
 Харесах си две рецепти на Кашарел и на Касиер, но никога не съм правила питки и не ми се иска да сбъркам. Мерси предварително

# 722
  • София
  • Мнения: 6 232
Моля за съвет, как точно се прави питка / тутманик в машинката. На коя програма? Къде втасва?
 Харесах си две рецепти на Кашарел и на Касиер, но никога не съм правила питки и не ми се иска да сбъркам. Мерси предварително
На програмата за месене. Ако е с две втасвания, аз оставям едното в машината, на програмата, да си я довърши и второто,вече оформени, втасват в печката на 50 градуса

# 723
  • Мнения: 1 254
христина, не знам с колко втасвания е, ще съм благодарна, ако споделите стъпка по стъпка. Това е рецептата:
 2 яйца
 1/2 пакетче масло от 125гр
 1с.л олио
 1кофичка кис.мляко
 около 700гр брашно
 2 ч.л сол
 2 ч.л захар
 1 и 1/2 суха мая Йоткер

 Продуктите се слагат в машината в описания ред.

# 724
  • Мнения: 148
Мис Каприз,аз меся на програма месене /втасване при мен 13 програма 1ч25мин,вадя тестото оформям и слагам пак да втаса,вадя мажа с яйце и пека.А питки правя с тестото на Макс мама с едно втасване/страхотно е/на програма само месене-15 мин,вадя от машината оформям слагам в фурната на 50 да втаса,вадя мажа с яйце и пека на 180-190 гр.

# 725
  • Мнения: 3 453
христина, не знам с колко втасвания е, ще съм благодарна, ако споделите стъпка по стъпка. Това е рецептата:
 2 яйца
 1/2 пакетче масло от 125гр
 1с.л олио
 1кофичка кис.мляко
 около 700гр брашно
 2 ч.л сол
 2 ч.л захар
 1 и 1/2 суха мая Йоткер

 Продуктите се слагат в машината в описания ред.


  Познах си рецептата и да уточня как го правя аз. Слагам продуктите в описания ред и слес това пускам на програмата месене и втасване.След като приключи машината оформям тестото слагам го в подмазана с масло тава и го слагам във фурната за още 40-50 мин. или докато удвои обема си.Преди да го сложа включвам фурната на 50 градуса и като го сложа я изключвам.Докато е във фурната е покрито с фолио за да не хваща коричка.Надявам се да съм ти била полезна Laughing

# 726
  • Мнения: 1 254
Кашарел, Дитсан, благодаря ви много за експресните отговори. Много съм ви благодарна за помощта Simple Smile

# 727
  • Мнения: 3 453
  Хайде, чакаме снимки  bouquet

# 728
  • Мнения: 767
Да ви представя експеримента си - пълнозърнести питки с майонеза. Вчера се прехласнах по едни млечни питки и...

# 729
  • Мнения: 274
Nevena Virolan, благодаря много   bouquet  Запрятам сега ръкави и пускам портокалките. Ще споделя после какво съм сътворила  Confused
За бързите хлябове да кажа, че на моя Мулинекс 2000 са много сполучливи. Първо правех експресния, който е за 1ч и 20м, но там се слага много мая и реших да пробвам бързите за 2ч и малко. И двата варианта стават много сполучливи. На мен са ми любими, супер вкусни и много красиви и гладки. Сегашния (от снощи) е на привършване, но след сладкото ще правя пак и ако не забравя, ще снимам. Дано за късмет не се изложи машинката  Laughing
Петушка къде е рецептата на питките? Изглеждат много апетитно  Heart Eyes

# 730
  • София
  • Мнения: 592
...
За бързите хлябове да кажа, че на моя Мулинекс 2000 са много сполучливи. Първо правех експресния, който е за 1ч и 20м, но там се слага много мая и реших да пробвам бързите за 2ч и малко. И двата варианта стават много сполучливи. На мен са ми любими, супер вкусни и много красиви и гладки. Сегашния (от снощи) е на привършване, но след сладкото ще правя пак и ако не забравя, ще снимам. Дано за късмет не се изложи машинката  Laughing
Петушка къде е рецептата на питките? Изглеждат много апетитно  Heart Eyes
Не знам какви са програмите на Мулинекс 2000, но явно се различават с тези на 5000, при мен има само една бърза прогама 1ч20мин.  Защо ли не са сложили и втората  newsm78

# 731
  • Мнения: 767
Tristia ,питките са супер, но моя измишльотина - по 1/2ч.ч пр. мляко и вода, 1ч.л сол, 1ч.л мед, 2с.л фини овесени ядки, 1/4 к. мая, брашно - бяло и пълнозърнесто горе - долу по равно и 2 големи лъжици майонеза. Втаса към 90-100мин, оформих и още около 20-30мин и пекох на 220гр, като намалих по някое време, че ме достраша да не останат вътре сурови. След изпичането намазах със зехтин.

# 732
  • Мнения: 274
Мерси, Петушка! Ще се пробват със сигурност. Обожавам майонеза, а зехтинчето звучи направо върха  Hug
Bobolina нямам идея как е на 5000, при мен са програма 1 - основна рецепта, 2 - основна рецепта за бърз хляб (това е 2ч и 17м за 1кг) 3 - френски хляб, 4 - бърз френски и т.н. Бърза програма има и за пълнозърнест и за сладък хляб. Програма 8 е експресен хляб (час и 20м.), където се слага повече мая. На бързите рецептите са същите като на нормалните програми, а на експресния е с 3 и половина лъжички мая.
Странно, ако на твоята машина няма тези варианти  newsm78

# 733
  • Мнения: 1 254
Питката ми не иска да удвои обема си. Подозирам, че е заради това, че фурната ми е външна.  Сега ги мушнах в стаята до климатика, има ли шанс да втаса там или да търся друго решение? Praynig

# 734
  • София
  • Мнения: 2 658
Питката ми не иска да удвои обема си. Подозирам, че е заради това, че фурната ми е външна.  Сега ги мушнах в стаята до климатика, има ли шанс да втаса там или да търся друго решение? Praynig
ами нищо, че е външна, като включиш на 50гр и по-бавно да втаса, ще втаса.

...
За бързите хлябове да кажа, че на моя Мулинекс 2000 са много сполучливи. Първо правех експресния, който е за 1ч и 20м, но там се слага много мая и реших да пробвам бързите за 2ч и малко. И двата варианта стават много сполучливи. На мен са ми любими, супер вкусни и много красиви и гладки. Сегашния (от снощи) е на привършване, но след сладкото ще правя пак и ако не забравя, ще снимам. Дано за късмет не се изложи машинката  Laughing
Петушка къде е рецептата на питките? Изглеждат много апетитно  Heart Eyes
Не знам какви са програмите на Мулинекс 2000, но явно се различават с тези на 5000, при мен има само една бърза прогама 1ч20мин.  Защо ли не са сложили и втората  newsm78
ами ако искаш програма от два часа и малко, слагаш на месене и втасване и после печеш 40 мин и си готова.  Simple Smile Аз като нямам време така процедирам и даже хлебчето става по-хубаво и с много тънки и крехки кори. Аз тази от 1, 20 не я харесвам и супер рядко я използвам.

Общи условия

Активация на акаунт