Машина за хляб-30 част

  • 65 141
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 249
Не знам защо. Предполагам, за да не изглежда уредът им безпомощен Simple Smile ако не укажат, че прави всичко като уредите на другите производители.
И аз правих от мерак (от портокали) и после замина в един сладкиш, че като сладко не ми допадна много.
Но основния ми довод е за гумичките.

# 706
  • Мнения: X
Привет на всички! Hug
Напоследък не следя темата подробно,но днес влизам да покажа какво плашило излезе от бързата ми програма,изпробвана от мен за "сефте".И понеже, ако се не лъжа, Капризчето тръпнеше по напукани хлебчета,ей на едно, дето цъфна отвсякъде Mr. Green




Някой беше споменал май,че трябва да се пусне месенето два пъти,но кой да запише.Както и да е,тази програма,така както са я нагласили/Мулинекс 5000/ ми се струва крайно недостатъчна откъм втасване.Не че нямаше как да реша въпроса с втасването,но реших да не се намесвам  и да видя какво ще се получи.Еми получи се това-гръмнал бойлер в тръстика.
И въпреки ужасният си външен вид става за ядене и още как. Party
Поне открих,че тази програма започва да меси като луда на момента,подгрява тестото и не прави почивка,което за козунака после ми свърши чудесна работа. Peace

# 707
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
Гледам правили сте (някои от вас) сладко от портокали в машинките. За такива като мен обаче трябват разяснения. Това незнам-колко-си грама портокали какво ще рече? Обелени и нарязани, с настъргани вътре кори или какво?  newsm78 Изобщо ако може по-подробничко и също така видях, че рецептите от книжката не били сполучливи, та да кажете някоя сполучлива (ако има такава)  Praynig

Пиша ти рецепта за много вкусен мармалад от портокали, правен в машина. Не съм го правила все още, но скоро ще опитам.

1 кг портокали, избелени и нарязани на малки кубчета
2 ябълки, избелени и нарязани
2 чаени л. канела
малко ром на вкус
специална бързо разтворима захар за сладко, ако е обикновена я смели! Отива около 500гр.

Слагаш плодовете с малко захар и когато започне да ври добавяш захарта. Като се разтвори добре добавяш рома и ванилията и когато започне да се сгъстява и лепи по лъжицата изваждаш, слагаш в изварени буркани, завинтваш капачката и обръщаш с дъното нагоре.

Успех

# 708
  • Мнения: 2 139
Здравейте, прегледах последните страници от темата, пробвах и с търсачката, но не можах сда намеря решение на моя проблем.
Подарихме на свекърва ми Rohnson R 295. Купихме я от промоциите на Метро. Но в нея няма каквото и да е упътване. С рецептите ще се справя, ще и пресмимам моите от Мулинекса. Но не ми е ясно какви са програмите, и кой бутон за какво е. Ще се радвам ако някой има такава и ми помогне. Благодаря ви предварително за отзивчивостта.

Аз в моята хлебопекарна правих сладко от ябълки, но не ми хареса. Става да се сложи в сладкиш, но не и да се яде така.

# 709
  • в баира
  • Мнения: 861
Доволна е много от Неото. 

Аз също съм с Нео - грешка няма!  Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 7 945
...
Но не ми е ясно какви са програмите, и кой бутон за какво е. Ще се радвам ако някой има такава и ми помогне. Благодаря ви предварително за отзивчивостта.
...

Може би ако направите една хубава и четима снимка на командното табло, на което между другото са написани и програмите ще ни улесните повече.

# 711
  • Мнения: 1 234
PURE ELIXIR , аз бях чела, че бързите програми не са за препоръчване, аз имам същия модел, правя белия хляб само на първа програма, няма никакви проблеми, дори вчера правих и с отложен старт. Може да е рошав, но сигурно е вкусен  Mr. Green Когато оставя хляба поне 10-15 мин след свършване на програмата, определено става коричката страхотна.  Довечера ще правя пълнозърнест хляб за пръв път и се чудя, дали да сложа само от пълнозърнестото брашно, или да го смеся с бяло - както е по програма от книжката на машината?

# 712
  • Мнения: X
PURE ELIXIR , аз бях чела, че бързите програми не са за препоръчване, аз имам същия модел, правя белия хляб само на първа програма, няма никакви проблеми, дори вчера правих и с отложен старт. Може да е рошав, но сигурно е вкусен  Mr. Green Когато оставя хляба поне 10-15 мин след свършване на програмата, определено става коричката страхотна.  Довечера ще правя пълнозърнест хляб за пръв път и се чудя, дали да сложа само от пълнозърнестото брашно, или да го смеся с бяло - както е по програма от книжката на машината?
Мартинче,спомням си,мисля мах-мама препоръчваше да се пусне месенето два или три пъти,но аз отпосле се сетих,а и нали все експериментирам,реших да видя какво е заложил производителя.Тестото след втасването изобщо не беше удвоило обема си и ми стана любопитно какъв ще е резултатът. newsm78
Хлябът си е вкусен,с лъжица лютеничка е,но избухна яко и то към края на печенето.Това е може би в резултат от недоразвития процес на втасване пъроначално. Thinking
Както и да е,важното е,че до сега  хвърлен хляб нямам Laughing.Но от основната програма съм най-доволна. PeaceОтложен старт не съм използвала никога,защото всичко забъркавм ориентировъчно и следя тестото,докато се меси.Рецептите ги гледам колкото да не забравя нещо от съставките.
Пълнозърнест винаги правя в комбинация с бяло брашно-приблизително 40/60.Но аз слагам вътре освен смеската на Техра и ръжени и овесени ядки,овесени трици,1 ч.л. печена мляна ръж и щипка джинджифил.

# 713
  • София
  • Мнения: 592
...
Някой беше споменал май,че трябва да се пусне месенето два пъти,но кой да запише.Както и да е,тази програма,така както са я нагласили/Мулинекс 5000/ ми се струва крайно недостатъчна откъм втасване.Не че нямаше как да реша въпроса с втасването,но реших да не се намесвам  и да видя какво ще се получи.Еми получи се това-гръмнал бойлер в тръстика.
И въпреки ужасният си външен вид става за ядене и още как. Party
Поне открих,че тази програма започва да меси като луда на момента,подгрява тестото и не прави почивка,което за козунака после ми свърши чудесна работа. Peace
PURE ELIXIR и при мен така се получава, аз стигнах до извода,че рецептата от книжката не е наред. За козунака също ми хрумна, че може да се ползва, но след великденските творения ще почина малко от сладкиши  Embarassed
Въпреки всичко имам бегъл спомен, че за първи път когато ползвах бързата прогама се получи добре хляба, но нещо може да съм сменила в рецептата тогава...просто не помня  newsm78

# 714
  • Мнения: 884
Привет!
 Аз защото много питам все, и защото винаги сте ми отговаряли, затова се чувствам длъжна да покажа снимки на хляба си и на козуначените си мъфини.
Мерси за всичките ви съвети.
 
http://media.snimka.bg/5975/018205787.jpg
http://media.snimka.bg/5975/018205800.jpg
http://media.snimka.bg/5975/018205818.jpg

# 715
  • София
  • Мнения: 9 881
Мартинче,вкъщи правя всеки ден пълнозърнест хляб.Не слагам въобще бяло брашно.Ползвам брашно Панино.Ето резултата:
http://valenceto.snimka.bg/family/moeto-kulinarno-carstvo.63251.17022595

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте, прегледах последните страници от темата, пробвах и с търсачката, но не можах сда намеря решение на моя проблем.
Подарихме на свекърва ми Rohnson R 295. Купихме я от промоциите на Метро. Но в нея няма каквото и да е упътване. С рецептите ще се справя, ще и пресмимам моите от Мулинекса. Но не ми е ясно какви са програмите, и кой бутон за какво е. Ще се радвам ако някой има такава и ми помогне. Благодаря ви предварително за отзивчивостта.

Аз в моята хлебопекарна правих сладко от ябълки, но не ми хареса. Става да се сложи в сладкиш, но не и да се яде така.
аз съм с такава машина и ще помогна с каквото мога,програмите по ред на таблото:
1.Основен-месене,надигане и печене.
2.Пълнозърнест-месене,надигане и печене.
3.Френски-месене,надигане и печене.
4.Бърз-месене,надигане и печене.
5.Сладък-месене,надигане и печене.
6.Кейк-месене,надигане и печене.
7.Мармалад-варене на сладка и мармалади.
8.Тесто-месене и надигане,без печене.
9.Супер бърз-месене,надигане и печене.
10.Печене-само печене,без месене и надигане.
11.Без глутвен-месене,надигане и печене.
12.Домашен хляб.Настройте програмата сами.Времето за настройка е както следва:
МЕСЕНЕ1/от 6-14 мин./
НАДИГАНЕ1/от 20-60 мин./
МЕСЕНЕ2/от 5-20 мин./
НАДИГАНЕ2/от 5-120 мин./
НАДИГАНЕ3/от 0-120 мин./
ПЕЧЕНЕ/от 0-80 мин./
ПОДЪРЖАНЕ ТОПЪЛ/от 0-60 мин./

Много съм доволна от машината,винаги пека на средна степен на изпичане,само козунака на първа-най-слабо.Машината е мощна/800W/,на трета степен става много препечена и твърда кората на хляба.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 15:22 от танита 3

# 717
  • Мнения: 293
PURE ELIXIR , супер ти е хляба , какво не му харесваш? Може и  снимката да ме подвежда, но ми се струва , че този хляб не е бял  newsm78 Ако е така не се наемам да кометирам , защото не съм на ясно. Бял хляб на бързата програма става чудесен , когато тестото е по-влажно и количеството на маята е увеличено поне 2 пъти.Тези фактори компенсират времетраенето , ускоряват ферментацията на маята и нещата си идват на местата.Месенето се пуска 2 пъти само , ако не си успяла да нагласиш консистенцията на тестото или ако месиш козунак (за да добавиш мазнината) ,Инак не виждам никакъв смисъл от такава операция при хляба.Дори напротив - имам подозрение , че това би довело по-скоро до "тежък"  хляб , вместо да го направи по-лек и пухкав.
Никак не ти е "ужасен" хляба.Според мен тестото ти е било с една идея по-твърдо от необходимото и евентуално е имал нужда от още 5 мин втасване .

# 718
  • Мнения: 1 234
Пълнозърнест винаги правя в комбинация с бяло брашно-приблизително 40/60.Но аз слагам вътре освен смеската на Техра и ръжени и овесени ядки,овесени трици,1 ч.л. печена мляна ръж и щипка джинджифил.
Благодаря  Hug - и аз мисля да сложа вътре ядки - имам микс от слънчогледови, маково семе, сусам и др. Като за първи път сигурно ще направя рецептата от книжката.
Валенце, благодаря и на теб, бях се засилила на едни брашна на Панино, но видях вътре много Е-та, някаква смес беше предполагам / в Метро/, и се отказах. На Техра и София мел засега ползвам и съм доволна. Ако не докарам хляба от книжката - ще питам за рецепти  Simple Smile

# 719
  • Мнения: X
PURE ELIXIR и при мен така се получава, аз стигнах до извода,че рецептата от книжката не е наред. За козунака също ми хрумна, че може да се ползва, но след великденските творения ще почина малко от сладкиши  Embarassed
Въпреки всичко имам бегъл спомен, че за първи път когато ползвах бързата прогама се получи добре хляба, но нещо може да съм сменила в рецептата тогава...просто не помня  newsm78
Не съм ползвала рецептата от книжката,но я гледах за ориентир за маята.И понеже съм запомнила,че за бързата програма се слага двойно количество мая спрямо основната,така и направих,че и даже малко отгоре.Спокойно можех да спра програмата,да подгрея казанчето за 1 мин.,да изчакам да втаса и да пека.Но исках да видя без намеса какво ще стане.Не е нещо фатално,просто резултатът е много смешен и реших да го снимам и покажа/най-вече на Капризчето Wink/.

Капризче,докато пиша и ето те на хоризонта! wavey
Снимките са специално направени в твоя чест! Party
Мерси за разясненията.    bouquet
Хлябът е бял,но с лютеничка,затова изглежда малко тъмен.Яде се,не бой се! Party
Да ти кажа право по-вероятно бих си забъркала тестото нормално,бих го втасала без програмата на машината и после да му пусна едно печене.Не ми се рискува с по-рядко тесто,я го наглася,я не.Аз много като бързам за нещо тестяно мятам едни бързи кифлички на мах-мама в най-различни форми и съм готова за същото време.  bouquet

Мартинче,действай смело,не бой се,все ще се изяде,каквото и да стане! Hug
И аз имам две-три грозилища,дето съм сътворявала,обаче троха не съм хвърлила,пък и не съм купувала откакто имам машина. Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт