Вие лично бихте ли станали сурогатна майка?

  • 20 164
  • 521
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 907
Не, не бих, нито бих се възползвала от подобна "услуга".

# 46
  • София
  • Мнения: 12 786
10 c's наистина, въпросът не опира само до това дали ти ще се справиш, а дали е редно да причиниш изоставяне на едно дете, защото де факто точно това ще се случи.

Бояна, аз всъщност отговорих на в-са дали бих станала СМ (Re: Вие лично бихте ли станали сурогатна майка?) , така разбрах темата.  
Отговорих имайки предвид моята психическа устойчивост, която не е калена по такъв конкретен начин, естествено, ако искате забравете моето 'да', няма проблем. 

Прощавай, ако съм те засегнала. Исках да уточня, че съгласието да станеш СМ включва да си готова да понесеш и онова, което потециално ще причиниш на бебето, което ще те има за своя майка.

# 47
  • Мнения: 419
......
Отговорих имайки предвид моята психическа устойчивост, която не е калена по такъв конкретен начин, естествено, ако искате забравете моето 'да', няма проблем. 

Тук не иде реч само за психическа устойчивост. Дори и физическата такава не е от такова решаващо значение. Не става въпрос само за справяне. Справяне с какво - със зачеването, с износването, с раждането? Теоретично нямам проблем с това, но не бих си го причинила - нито на мен, нито на съпруга ми, нито на децата ни, дори и да е заради тях.

# 48
  • Мнения: 653
Не. Не бих подкрепила и жена, която се реши на такава стъпка.
Не бих подкрепила никой в идеята му да нарани дете.

# 49
  • Мнения: 836
И аз съм категорична - НЕ.
Даже съм доста крайна по темата за сурогатството- неестествено ми е и извратено.

# 50
  • Мнения: 3 371
не. бременностите ми бяха ужасни и за чужд човек не бих се жертвала.

# 51
  • Мнения: 22 524
Единствено бих го направила за сестра ми (не дай боже да се случва).
В никакъв друг случай не бих се наела с подобно нещо.

# 52
  • Мнения: 1
Каква е тая мода, пукне ли пролетта, веднага да почваме да бистрим яйцеклетки, сурогатни майки, размножаване.... Бетер животните сме, те поне само се разгонват по това време, ние износваме, пренасяме, изобщо... Чак и две еднакви  теми една под друга newsm78
Сори за оффа  bouquet

# 53
  • Мнения: 60
Каква е тая мода, пукне ли пролетта, веднага да почваме да бистрим яйцеклетки, сурогатни майки, размножаване.... Бетер животните сме, те поне само се разгонват по това време, ние износваме, пренасяме, изобщо... Чак и две еднакви  теми една под друга newsm78
Сори за оффа  bouquet
защото жените обичат да се ядат една друга ,
ако бяха мъже, отдавна да са постигнали консенсус

# 54
  • Мнения: 4 310
Конкретен въпрос - ДА за близък човек е моят отговор.
Коментарите защо не си ги пишете в другата тема? Моди, птици, животни...

# 55
  • Мнения: 17 546
Нито подкрепям, нито бих станала сурогатна майка. Тъй като никой не може да получи предварително мнението на детето родено от подобен експеримент, да ви кажа като плод на експеримент, че аз цял живот няма да съм цяла, заради нечия прищявка, болно его и ненормални закони.
Крещи се масово и истерично напоследък срещу ГМО, а това какво е? Да не би да е нещо по-различно. Ами не е! Crossing Arms Или просто е важно да се крещи срещу нещо?

# 56
  • Мнения: 489
Не. И съм абсолютно против този вид търговия!  Naughty

Интересно, че в анкетата има 15 отговора "да", а в темата само една съфорумка е отговорила положително. А останалите 14 защо се крият? Thinking

# 57
  • Мнения: 4 310
Не. И съм абсолютно против този вид търговия!  Naughty

Интересно, че в анкетата има 15 отговора "да", а в темата само една съфорумка е отговорила положително. А останалите 14 защо се крият? Thinking
Е как една? Направи втори прочит Peace

# 58
  • Мнения: 200
Аз в другата тема съм от колебаещите се. Тук бих каза да, за сестра си, без заплащане. Децата тъй или иначе си ги гледаме заедно , та голяма разлика за мен няма.
п.с Това да си за узаконяването на СМ не означава ,че би го практикувал ти лично. Аз съм за правото на избор да износиш едно дете или да направиш аборт, но категорично аз не бих направила, дори и по медицински причини.

# 59
  • Мнения: X
и аз категори4но НЕ

Лени, извинявай, но смятам, 4е на този въпрос сигурно и категори4но могат да отговорят само тези, които имат ве4е деца

нищо ли4но

Ми знам, че е така, да. То е редно по принцип само раждали майки да са СМ. Обаче нали уж има някакъв процес, в който се изграждаш, като  личност. Вярваш в разни неща, това е едно от нещата, в които вярвам. Да помогнеш.
Бих искала и на мен да ми помогнат. Сори, ако е твърде романтично и наивно, ама да счетат там и малко гласове 'да'.

Така е, но мисля, че Mma Ramotswe имаше предвид, че жена, която знае какво е да родиш дете и как се привързваш към него, докато расте в теб, може да реши дали е готова на подобна стъпка. Ако бъркам, нека ме поправи.
Затова и е важно това изискване.
За раждала вече жена, например и аборт да направи е много по-трудно решение.

именно
разбрала си ме правилно
и тук влиза не само привързаността по време на бременността, а и тази след това, грижи и тревоги покрай 4ове4ето

категори4но съгласие може да се изкаже от жена с дете поне на 6 години, смятам аз

Общи условия

Активация на акаунт