Лапароскопия без избор на екип

  • 3 126
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 195
Някой правил ли си е лапаро без да плаща за избор на екип ? По - рисковано ли е ? Като попитах сестрата в болницата , тя ми каза , че лапароскопията без избор на екип протичала доста хаотично. Това ми прозвуча , че ако не дам пари не е сигурно какво ще стане с мен , което ужасно ме притесни.-

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 18:53 от voltarena

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Знам, че е до финанси, но не бих си направила лапароскопия без избор на екип. Губи се цялата идея, с която си я правиш,а тя е да се види подробно всичко в малкия таз и да се отговори на въпросите, които те вълнуват. Предполагам говориш за Майчин Дом. Имам горчив опит от там.
 Преди години правих там лапаро с избор на лекар и сигурно,ако не я бях избрала щях повече внимание да получа от нея. Не искам никой да ме гали по челото, но поне след операцията някой да каже какво са ти парвили и въобще дали те е оперирал човекът,който си избрал. Защото влязох под упойка без да видя докторката си, въобще незнаех дали е в стаята, излязох без да я видя и два дни след това също не я видях.
Най-много да те дадат на студентите (звучи като да те дадат на лъвовете:}).
Защо искаш да правиш лапаро?

# 2
  • Мнения: 195
Да за Майчин дом става на въпрос. От клиниката на Щерев ме посъветваха , че това е най - добрия вариянт. Там в Майчин дом ми поискаха 550лв. за избор на екип.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

# 4
  • Мнения: 1 186
не искам да те плаша, но аз синаправих лапаро в частна клиника и моята приятелка видя дупчиците. след време постъпи в държавна болница и сподели, че е имало момичета дето са ги отваряли чрез лапаротомия, а не с лапароскопия т. е. разрез като секцио, както ислучаидето са ги връщали след 10 мин  Shocked
недоумявах как за 10 мин се прави лапаро, но факт - била е свидетел. има и случаи, дето само ги отварят без да правят нищо и след това момичета си плащат за да премине истинската интервенция, с цел да си решат проблема.
аз лично предпочитам да дам някой лев, въпреки кризи и недостига на средства, но историята го е доказала, че евтиното излиза скъпо.
предлагам да си уговориш екип, за да сис сигурна, че нещата ще са наред. все пак каквото и решение да вземеш успех и късмет мило момиче.  Peace

# 5
  • Мнения: 195
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

Най вече за проверка на тръбите и ако има сраствания да се отстранят. Аи да се установи състоянието на всички органи.

# 6
  • Мнения: 1 186
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

Най вече за проверка на тръбите и ако има сраствания да се отстранят. Аи да се установи състоянието на всички органи.
в такъв случай заложи на сигурното.  Peace
знам, че финансовата част не е за пренебрегване, но все пак мечтата за детенце мисля, че епо-важна от всичко друго.
успех още веднъж и добри резултати.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Е за проверка на тръбите може и една цветна снимка. Всъщност ти си знаеш де и лекар си имаш, които ти го е казал. Но аз съм на мнението, че до операция се стига само в краен вариант, тъй като от една не добре обмислена лапароскопия съм се докарала до кривата круша от няколко години.

# 8
  • Мнения: 1 053
Здравйте,ШМАТИ как ти навреди лапароскопията,стана ми любопитно аз съм правила две,преди 2дни ми беше втората,питам те защото смятам че ако не става бебто или има някакъв проблем най добрия начин да се разбере проблема не само за тръби е лапарото,бързо се възтановяваш и поне си наясно какво защо,разкажи за твоя случай ако искаш разбира се.успех на всички

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Направиха ми фенестрация на поликизтозните яйчници и адът започна. ЛУФ два месеца след лапарото и до сега 4 години по-късно задържам фоликули по 3-4 см всеки месец. Преди фенестрацията никога не съм правила такива големи кисти,иамала съм си типични за ПКЯ множество малки кисти. Та, големите кисти се пукат и това води до други операции, лежане в болница и всекимесечно дебнене колко е голяма следващата киста.

# 10
  • Мнения: 613
voltarena,аз правих навремето /преди 7г./ лапаро в МД,д-р Стаменов ми го направи,тогава той работеше там.Имах късмета,че е много внимателен и обръща внимание на всичко и каквото може ще направи,но ще помогне.По стечение на обстоятелствата в други ден пак ще правя лапаро и пак при него,но този път в к-ка Малинов,защото той е вече само там.В интерес на истината,сигурно в краен случай ще го направя ей така хаотично при някой когото не познавам.Много е важно да имаш доверие на лекаря си,а понякога наистина обръщат повече внимание когато си платиш.Аз на д-р Филипов не бих се доверила,не знам какъв специалист е,но имам лоши спомени.Той беше човека,който пръв ми погледна цветната снимка,заключението му беше:ти нямаш тръби!!! #Crazy
Изглежда,че си правила поне 2-3 аборта Thinking и т.н. И това всичкото пред мъжа ми.А мъжа ми знаеше,че имам аборт,но аз съм имала всичко на всичко само един,а той с неговите приказки ме изкара незнам каква.Ревнах още в кабинета,ужас!Добре,че мъжа ми е свестен и ми знае историята,защото,ако не беше такъв незнам,този направо развод ми осигуряваше.И няма да каже,че е възможен спазъм или нещо такова, а то точно така беше станало,защото аз се мятах насам - натам и беше мокро всичко под мен,т.е. лекарството въобще не е влизало.Но нали са големи специалисти всичките,че как ще си го признаят.После на лапарото се оказа,че и 2те са проходими,но до това време бях откачила,не ми се ядеше,не ми се пиеше!
Сещам се за друго,че ти трябва да си поискаш предварително да ти дадат запис от операцията на диск.Те я записват задължително.И така ще можеш да им търсиш сметка евентуално,ако нещо не са свършили както трябва.А и този запис може да го гледа друг специалист и после да си каже мнението.
Като втори вариант ще ти кажа,че можеш да прежалиш още 400лв. към тези 500лв. и да я направиш в частна клиника,където работят специалисти и том поне ще си сигурна,че ще си свършат добре работата!

Много изпаднах в подробности,съжалявам.
Желая ти каквото и да решиш,добро развитие на нещата! Hug

# 11
  • Мнения: 1 053
Шмати тези фенестраций не ми се нравят изобщо моя лекар е много против това,а ти ли се сагласи или,и дали е в последствие от това,а сега какво следва,какво казва доктора къква е следващата стъпка?и аз правих два пъти лапаро заради киста ама мойта е параовариална пълна с бистра течност и достига едни размери и не расте и не е близо до яйчника,абе дано нема вече ще бързаме със забременяването дано стане по скоро.При теб сигурно има разрешение на проблема с кистите.успех

# 12
  • Мнения: 646
Мой съвет е да изчакаш и да събереш парички, ако в момента нямаш и да се спреш на конкретен доктор, който да ти прави лапароскопията. МД наистина е университетска болница и може и стажант да ти го прави..никой  не знае. И още нещо като си правиш уговорка с доктор винаги си казвай, че ако има нещо за оправяне ,да го оправя веднага ,че там имат практика да прават диагностична лапароскопия и като видят ,че нещо не е наред след време правиш 2- оперативна, което е напълно излишно, като може с 1 лапароскопия да се реши проблема.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Също така,ако си ибереш лекар,които да ти направи лапарото може той след това да ти е лекуващ и като знае какво става в теб:} ще е по-лесно и добро лечението.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 880
аз не бих рискувала, риск си е. мен ме оперираха в Токуда, много съм доволна, но аз си избрах лекаря. другите може и да са добри, но бяха прекалено млади, като стажанти изглеждаха до него. не бих се доверила и на доктор, който разцъква по цял ден в кабинет или изражда и веднъж седмично влиза в операционна. аз избрах хирург, който се занимава с оперативна гинекология и смятам, че постъпих правилно. лапароскопията ми продължи 3 часа, заради сраствания, иначе проблема ми е бил работа за половин час (киста), но докторът се е занимавал със сраствания, за които често или те режат с лапаротомия или те затварят и решават, че е прекалено трудно да се оперира и видимостта е кофти да се работи.

# 15
  • Мнения: 163
И аз съм си патила от МД София,не си направих избор на екип и накрая ме е шила някаква стажантка,на втория ден се събуждам сутринта и гледам едно голямо петно кръв около пъпа.Направо ми излезна акъла,а та стажантка като взе да се опитва да ми стяга конеца после без упойка,ми идваше да и фрасна един,да не говорим че доктора който уж ме е оперирал ,не му видях очите докато не ме изписаха и чак тогава реши да ми обясни за какво иде реч.Така че моя съвет е да си направиш избор.Успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
samanta78, наистина е ужасно, ако човек не отдели средства за избор на доктор, който да се ангажира с него. не знам защо цари такова безхаберие, но и моя приятелка наскоро я оперира стажантка в Тина Киркова и освен проблемите, които получи след това с шийката (разкъсване и инфекции), докато се усети на един от прегледите са я прегледали с вагинален ехограф без презерватив Shocked

# 17
  • Мнения: 195
Сериозно ме уплашихте. Много е гадно това. Защо при положение , че съм здравно осигурена , че всики месец ми удържат от заплатата здравни осигуровки , аз трябва да пълня джобовете на лекарите. За какво са положили тази хипократова клетва тогава ? Не е честно ако имаш пари да ти е всичко ОК. , а ако нямаш - кучета те яли.

# 18
  • Мнения: 646
Да, не е честно, но при всяко положение е по-добре да платиш 1 път и да си свършат добре работата, отколкото да те режат няколко пъти за без пари и да не съвршат нищо.
Не казвам ,че всички, които правят лапаро без заплащане не правят нищо, но не бих залагала за това на кой ще попадна и какво точно ще ми направи.

# 19
  • Мнения: 163
Да ужасно е,аз се разминах само с отваряне на шева.А иначе тези пари за избор на екип отиват лично за докторите и отделно дърпат и от здравната каса за самата процедура

# 20
  • София
  • Мнения: 3 880
Да ужасно е,аз се разминах само с отваряне на шева.А иначе тези пари за избор на екип отиват лично за докторите и отделно дърпат и от здравната каса за самата процедура

не мисля, че отиват лично за доктора, аз платих на касата на Токуда. мисля, че процент от тези пари са като хонорар на доктора, но част от тях остават в болницата и част от тях са за екипа му.
отделно от касата дърпат 1200 лв., така е.

# 21
  • Мнения: 163
М да възможно е,но според мен, след като им плащат толкова от здравната каса,тези пари за избор на екип дето ги искат и то в държавна болница си е направо безобразие.Но в нашата държава това е нормално.Една приятелка си прави хистероскопия в частна клиника,която работи и с направления и плати половината сума от процедурата,май около 350 лв без такива допълнителни пари за екип.Аурора ти по здравна каса ли беше или 100%частно и колко ти излезна лапарото ,ако не е тайна,за да може момичето да си направи сметка ако няма голяма разлика с тоя избор на екип в МД и в някоя друга клиника.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 880
перацията ми се пое от здравна каса, платих само за избор на доктор - 700 лв.
доплатих и за стая, тъй като исках да съм с мъжа ми - 125 лв. е лукс стая в Токуда, 25 лв. се доплаща на нощ за придружител. аз стоях две нощи - общо с избора на екип платих 1000 лв. на касата.

ВИП стаятае 85 лв. - пак си сам, но е по-малка и трудно има място за легло за придржител.

обикновената стая, с 4ма души вътре е безплатна.

така че Токуда работи със здравна каса, поема се всичко, като се плаща за доктор, както навсякъде - в Шейново е 800 лв., в Тина Киркова 600 лв., в Майчин Дом май беше 500 лв. (поне на мен Тюфекчиева ми обяви тази цена, но се отказах да ме оперира, защото на единствената ни среща нещо ме подразни).

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165
Ще се учудя и тук. В частна клиника без никакво участие на здравната каса платих 790 лв за лапароскопия. Това включваше всичко, занесох си само четка и паста за зъби.
А в майчин дом в повечето случаи нищо не вършат, че и пари искат  Close

# 24
  • Мнения: 163
И в Селена Пловдив миналата година беше 780лв и не искат пари за екип.

# 25
  • Мнения: 195
Направих лапароскопията без избор на екип в Майчин дом. Нямам оплаквания. Оперира ме д-р Пъневска. Оказа се , че всичко ми е наред с изключение на едно малко срастване на лявата тръба , което лекарката е оправила.

# 26
  • Мнения: 1 186
Направих лапароскопията без избор на екип в Майчин дом. Нямам оплаквания. Оперира ме д-р Пъневска. Оказа се , че всичко ми е наред с изключение на едно малко срастване на лявата тръба , което лекарката е оправила.
пожелавам ти в скоро време да ни зарадваш с бременно коремче. Praynig
би ли споделила макар и на лични, как се записа, с направление ли беше за позната, която няма финансова възможност за частна клиника. Hug

# 27
  • Мнения: 646
Чудесна новинка волтарена   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 423
Чудесно! Тя е изглежда внимателна, веднъж съм ходила при нея и макар и да не продължих ми се стори мила. Сега като ти няма нищо,къде ще търсите причината? Чудесно е,ч е нищо ти няма, бързо въстановяване!

# 29
  • Мнения: 195
Чудесно! Тя е изглежда внимателна, веднъж съм ходила при нея и макар и да не продължих ми се стори мила. Сега като ти няма нищо,къде ще търсите причината? Чудесно е,ч е нищо ти няма, бързо въстановяване!

Каза ми да отидем при нея да повторим спермограмата. Ако пак е добра каза , че ще пристъпваме към тест за съвместимост. Обясни ми вариант , че има такива случаи примерно аз мога да имам дете от всеки друг мъж , но не и от партниора ми , както и той може да има дете от друга жена , но не и от мен. Но да не се вкарвам пак във филми. Вчера излязох от един и съм много доволна и спокойна.

# 30
  • Мнения: 646
Спермограма правете само в клиника по стерилитет - всеизвестен е факта за неточно направени спермограми в Майчин дом.

# 31
  • Мнения: 163
При д-р Пъневска правих хистероскопия и аз съм доволна от нея.За спермограмата,задължително в клиника по стерилитет.

# 32
  • Мнения: 74
Здравейте, търсих подходящо място да се включа и да получа съвет от преминалите през това. На 10 март ми откриха киста на десния яйчник (тъкмо започнахме да правим опити за бебе   Sob  Sob ) Кистата беше и си остана с размери от порядъка на 6,5 на 5.5. Лекарката в Поморие ми предписа Диане 35. Един месец по-късно отидох в Майчин дом, София при професор Чернев и той ми предписа Утрогестан, два пъти дневно - вагинално и перорално. Разбрахме се след края на цикъла ми да отида пак (25 май) и евентуално да реши дали да ще ме оперират (с лапароскопия). Кистата ми е функционална, пълна с вода, не с кръв, тумурния маркер е с много добри показатели. Ходих да се преглеждам при лекарката от Поморие и кистата не беше мръднала. Тя ми каза, че ще чакаме още 1 месец и ще ми прави коремна операция и вероятно ще ми извадят и яйчника  Sick Аз реших да се оперирам безкръвно в Майчин дом. Може ли някой да разкаже за процедурата, за това колко струва, колко време се стои. Много Ви благодаря  Hug

# 33
  • Мнения: 40
Скарлет, ако имаш възможност да избираш при всички обстоятелства е по добре да направиш лапароскопия, тя е много по-щадяща организма, няма такова рязане, затова се води безкръвна /има само три малки дупчици на корема/, въстановяването е по-бързо, но все пак специалист трябва да каже дали в твоя случай може, т.е. дали кистата не е много голяма Rolling Eyes Според мен трябва да имаш и трето мнение преди да решиш, особено щом има опасения дали ще се запази яйчника, а ти предстои да си направите бебче. Успех, каквото и да решиш.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 423
Никакво вадене на яйчника! Отиди в МД и там ще ти направят лапаро и ще махнат кистата. Три дупки в корема и след няколко дни си като нова.

# 35
  • Мнения: 195
Давам същия съвет като момичетата. Докато бях в МД имаше една жена с постоянно растяща киста. Оперираха ни в един и същи ден . Следобеда и двете бяхме на крак , а на другия ден ни изписа. И двете от никакви болки не се оплаквахме. Относно парите - минаваш по здравната каса. Ако желаеш избор на екип трябва да платиш 550лв. Утре стават две седмици откакто ме оперираха и честно да ти кажа все едно не го е имало това нещо. Поне лично аз не усетих никакви болки . На 4-тия час от операцията слязох до долу за солети , а на петия вече пих кафе и пуших. На 3.05 постъпих , на 4.05 ме оперираха , а на 5.05 ме изписаха. Още на следващия ден след изписването ми се наложи да се върна на работа. Единствено повръщах от упойката и малко бях като махмурлия. Така че успех мила. И най - скоро време да се похвалиш с EFP.

# 36
  • Мнения: 74
Благодаря Ви много момичета. Умирах от страх. Много ме окуражихте.  Hug Моят приятел миличкият е под голям стрес. Радвам се, че за толкова кратко време ще се възстановя. Аз вече си приготвих пижамка, чехли, мама от Италия прати пари... цялото ми семейство + моето мило съкровище помагат материално и духовно. Още веднъж  Hug

# 37
  • Мнения: 40
от все сърце ти желая всичко да мине бързо, леко и безпроблемно  Hug

# 38
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ще се учудя и тук. В частна клиника без никакво участие на здравната каса платих 790 лв за лапароскопия. Това включваше всичко, занесох си само четка и паста за зъби.
А в майчин дом в повечето случаи нищо не вършат, че и пари искат  Close

Привет бамбарадамбара, ще кажеш ли коя е клиниката (и коя година става лапарото) защото и аз много се учудвам?!?!?!? newsm78 Аз през Март 2010 в Пирогов платих за избор на екип, материали и престой 1050 лв., като аз не съм избирала, те така казаха че се налага?!?!?, което е пълно безумие, за осугурен човек влезнал по спешност (защото лапарото ми беше за отстраняване на извънматочна бременност)

А В СЪЩНОСТ дали има разлика в цената за диагностично лапароскопия и за лапаро за отстраняване на извън маточна??????? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт