Лапароскопия без избор на екип

  • 3 122
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 163
И аз съм си патила от МД София,не си направих избор на екип и накрая ме е шила някаква стажантка,на втория ден се събуждам сутринта и гледам едно голямо петно кръв около пъпа.Направо ми излезна акъла,а та стажантка като взе да се опитва да ми стяга конеца после без упойка,ми идваше да и фрасна един,да не говорим че доктора който уж ме е оперирал ,не му видях очите докато не ме изписаха и чак тогава реши да ми обясни за какво иде реч.Така че моя съвет е да си направиш избор.Успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
samanta78, наистина е ужасно, ако човек не отдели средства за избор на доктор, който да се ангажира с него. не знам защо цари такова безхаберие, но и моя приятелка наскоро я оперира стажантка в Тина Киркова и освен проблемите, които получи след това с шийката (разкъсване и инфекции), докато се усети на един от прегледите са я прегледали с вагинален ехограф без презерватив Shocked

# 17
  • Мнения: 195
Сериозно ме уплашихте. Много е гадно това. Защо при положение , че съм здравно осигурена , че всики месец ми удържат от заплатата здравни осигуровки , аз трябва да пълня джобовете на лекарите. За какво са положили тази хипократова клетва тогава ? Не е честно ако имаш пари да ти е всичко ОК. , а ако нямаш - кучета те яли.

# 18
  • Мнения: 646
Да, не е честно, но при всяко положение е по-добре да платиш 1 път и да си свършат добре работата, отколкото да те режат няколко пъти за без пари и да не съвршат нищо.
Не казвам ,че всички, които правят лапаро без заплащане не правят нищо, но не бих залагала за това на кой ще попадна и какво точно ще ми направи.

# 19
  • Мнения: 163
Да ужасно е,аз се разминах само с отваряне на шева.А иначе тези пари за избор на екип отиват лично за докторите и отделно дърпат и от здравната каса за самата процедура

# 20
  • София
  • Мнения: 3 880
Да ужасно е,аз се разминах само с отваряне на шева.А иначе тези пари за избор на екип отиват лично за докторите и отделно дърпат и от здравната каса за самата процедура

не мисля, че отиват лично за доктора, аз платих на касата на Токуда. мисля, че процент от тези пари са като хонорар на доктора, но част от тях остават в болницата и част от тях са за екипа му.
отделно от касата дърпат 1200 лв., така е.

# 21
  • Мнения: 163
М да възможно е,но според мен, след като им плащат толкова от здравната каса,тези пари за избор на екип дето ги искат и то в държавна болница си е направо безобразие.Но в нашата държава това е нормално.Една приятелка си прави хистероскопия в частна клиника,която работи и с направления и плати половината сума от процедурата,май около 350 лв без такива допълнителни пари за екип.Аурора ти по здравна каса ли беше или 100%частно и колко ти излезна лапарото ,ако не е тайна,за да може момичето да си направи сметка ако няма голяма разлика с тоя избор на екип в МД и в някоя друга клиника.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 880
перацията ми се пое от здравна каса, платих само за избор на доктор - 700 лв.
доплатих и за стая, тъй като исках да съм с мъжа ми - 125 лв. е лукс стая в Токуда, 25 лв. се доплаща на нощ за придружител. аз стоях две нощи - общо с избора на екип платих 1000 лв. на касата.

ВИП стаятае 85 лв. - пак си сам, но е по-малка и трудно има място за легло за придржител.

обикновената стая, с 4ма души вътре е безплатна.

така че Токуда работи със здравна каса, поема се всичко, като се плаща за доктор, както навсякъде - в Шейново е 800 лв., в Тина Киркова 600 лв., в Майчин Дом май беше 500 лв. (поне на мен Тюфекчиева ми обяви тази цена, но се отказах да ме оперира, защото на единствената ни среща нещо ме подразни).

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165
Ще се учудя и тук. В частна клиника без никакво участие на здравната каса платих 790 лв за лапароскопия. Това включваше всичко, занесох си само четка и паста за зъби.
А в майчин дом в повечето случаи нищо не вършат, че и пари искат  Close

# 24
  • Мнения: 163
И в Селена Пловдив миналата година беше 780лв и не искат пари за екип.

# 25
  • Мнения: 195
Направих лапароскопията без избор на екип в Майчин дом. Нямам оплаквания. Оперира ме д-р Пъневска. Оказа се , че всичко ми е наред с изключение на едно малко срастване на лявата тръба , което лекарката е оправила.

# 26
  • Мнения: 1 186
Направих лапароскопията без избор на екип в Майчин дом. Нямам оплаквания. Оперира ме д-р Пъневска. Оказа се , че всичко ми е наред с изключение на едно малко срастване на лявата тръба , което лекарката е оправила.
пожелавам ти в скоро време да ни зарадваш с бременно коремче. Praynig
би ли споделила макар и на лични, как се записа, с направление ли беше за позната, която няма финансова възможност за частна клиника. Hug

# 27
  • Мнения: 646
Чудесна новинка волтарена   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 423
Чудесно! Тя е изглежда внимателна, веднъж съм ходила при нея и макар и да не продължих ми се стори мила. Сега като ти няма нищо,къде ще търсите причината? Чудесно е,ч е нищо ти няма, бързо въстановяване!

# 29
  • Мнения: 195
Чудесно! Тя е изглежда внимателна, веднъж съм ходила при нея и макар и да не продължих ми се стори мила. Сега като ти няма нищо,къде ще търсите причината? Чудесно е,ч е нищо ти няма, бързо въстановяване!

Каза ми да отидем при нея да повторим спермограмата. Ако пак е добра каза , че ще пристъпваме към тест за съвместимост. Обясни ми вариант , че има такива случаи примерно аз мога да имам дете от всеки друг мъж , но не и от партниора ми , както и той може да има дете от друга жена , но не и от мен. Но да не се вкарвам пак във филми. Вчера излязох от един и съм много доволна и спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт