Лапароскопия без избор на екип

  • 3 122
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 646
Спермограма правете само в клиника по стерилитет - всеизвестен е факта за неточно направени спермограми в Майчин дом.

# 31
  • Мнения: 163
При д-р Пъневска правих хистероскопия и аз съм доволна от нея.За спермограмата,задължително в клиника по стерилитет.

# 32
  • Мнения: 74
Здравейте, търсих подходящо място да се включа и да получа съвет от преминалите през това. На 10 март ми откриха киста на десния яйчник (тъкмо започнахме да правим опити за бебе   Sob  Sob ) Кистата беше и си остана с размери от порядъка на 6,5 на 5.5. Лекарката в Поморие ми предписа Диане 35. Един месец по-късно отидох в Майчин дом, София при професор Чернев и той ми предписа Утрогестан, два пъти дневно - вагинално и перорално. Разбрахме се след края на цикъла ми да отида пак (25 май) и евентуално да реши дали да ще ме оперират (с лапароскопия). Кистата ми е функционална, пълна с вода, не с кръв, тумурния маркер е с много добри показатели. Ходих да се преглеждам при лекарката от Поморие и кистата не беше мръднала. Тя ми каза, че ще чакаме още 1 месец и ще ми прави коремна операция и вероятно ще ми извадят и яйчника  Sick Аз реших да се оперирам безкръвно в Майчин дом. Може ли някой да разкаже за процедурата, за това колко струва, колко време се стои. Много Ви благодаря  Hug

# 33
  • Мнения: 40
Скарлет, ако имаш възможност да избираш при всички обстоятелства е по добре да направиш лапароскопия, тя е много по-щадяща организма, няма такова рязане, затова се води безкръвна /има само три малки дупчици на корема/, въстановяването е по-бързо, но все пак специалист трябва да каже дали в твоя случай може, т.е. дали кистата не е много голяма Rolling Eyes Според мен трябва да имаш и трето мнение преди да решиш, особено щом има опасения дали ще се запази яйчника, а ти предстои да си направите бебче. Успех, каквото и да решиш.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 423
Никакво вадене на яйчника! Отиди в МД и там ще ти направят лапаро и ще махнат кистата. Три дупки в корема и след няколко дни си като нова.

# 35
  • Мнения: 195
Давам същия съвет като момичетата. Докато бях в МД имаше една жена с постоянно растяща киста. Оперираха ни в един и същи ден . Следобеда и двете бяхме на крак , а на другия ден ни изписа. И двете от никакви болки не се оплаквахме. Относно парите - минаваш по здравната каса. Ако желаеш избор на екип трябва да платиш 550лв. Утре стават две седмици откакто ме оперираха и честно да ти кажа все едно не го е имало това нещо. Поне лично аз не усетих никакви болки . На 4-тия час от операцията слязох до долу за солети , а на петия вече пих кафе и пуших. На 3.05 постъпих , на 4.05 ме оперираха , а на 5.05 ме изписаха. Още на следващия ден след изписването ми се наложи да се върна на работа. Единствено повръщах от упойката и малко бях като махмурлия. Така че успех мила. И най - скоро време да се похвалиш с EFP.

# 36
  • Мнения: 74
Благодаря Ви много момичета. Умирах от страх. Много ме окуражихте.  Hug Моят приятел миличкият е под голям стрес. Радвам се, че за толкова кратко време ще се възстановя. Аз вече си приготвих пижамка, чехли, мама от Италия прати пари... цялото ми семейство + моето мило съкровище помагат материално и духовно. Още веднъж  Hug

# 37
  • Мнения: 40
от все сърце ти желая всичко да мине бързо, леко и безпроблемно  Hug

# 38
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Ще се учудя и тук. В частна клиника без никакво участие на здравната каса платих 790 лв за лапароскопия. Това включваше всичко, занесох си само четка и паста за зъби.
А в майчин дом в повечето случаи нищо не вършат, че и пари искат  Close

Привет бамбарадамбара, ще кажеш ли коя е клиниката (и коя година става лапарото) защото и аз много се учудвам?!?!?!? newsm78 Аз през Март 2010 в Пирогов платих за избор на екип, материали и престой 1050 лв., като аз не съм избирала, те така казаха че се налага?!?!?, което е пълно безумие, за осугурен човек влезнал по спешност (защото лапарото ми беше за отстраняване на извънматочна бременност)

А В СЪЩНОСТ дали има разлика в цената за диагностично лапароскопия и за лапаро за отстраняване на извън маточна??????? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт