АнтиД гамаглобулин

  • 2 963
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Ще ти я поставят безплатно в болницата, в която родиш, ако бебето е полож.резус фактор.
За предварително ваксиниране за първи път чувам... newsm78

# 16
  • Мнения: 28
Току що си я купих и естествено прочетох листовката. Пише и че се използва за профилактика по време на бременност ако бременността е била със заплашващ спонтанен аборт. Аз имах няколко прокървявания до сега и се водя рискова бременност и може би за това и ми я препоръчаха. Доколкото разбрах от листовката, инжекцията се прилага и след аборт ако е бил след 12 г. с. , а аз попадами в тази категория за съжаление Sad А вече съм убедена, че след аборта не са ми сложили Анти-Д, понеже никакви мускулни инжекции не ми биха, а само венозни.

Благодаря на всички за отговорите.

# 17
  • Мнения: 2 369
юлченце я да видя кой не чете внимателно в нашата отчетна Grinning нали се сещаш последната препирня? е на тема тази ваксина стана,но пък в резултат се разбра,че в софия май я има на 60 лв някъде.непомня кой го каза,но една от наще мами я е намерила толкова евтино.но ти вече си я купила. добре си направила. страх лозе пази както му викат. и аз съм от групата и ще ми я слагат независимо дали имам или нямам антитела в кръвта.след раждането пак,независимо от всичко.и двата пъти задължително и без значение от нищо друго.на мен на 05.05. ще ми я боднат.

за останалите интересуващи се от по=йовтинката ваксинка може да дойдете в юлската отчетна (очкващи бебета през юли 2010) и да питате там.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 789
krischana, в държавните болници тази ваксина се осигурява от тях и е безплатна за раждащите жени.Леко раждане !
Блажени са вярващите! Mr. Green
Аз раждах в ТК и когато  ми даваха документите за раждане, попълващата ги акушерка любезно написа най-отгоре, че "ТК не се ангажира да ми осигури наличието на ваксината при установяване на антитела в беба след раждане" , а аз чинно се подписах, че съм сигласна. друг е въпросът, че нямаш право на избор в случая Crossing Arms
На мен ми е бита в 29 г.с. , след раждането нямаше нужда от повторна инцжекция.
Моят съвет е, понеже не се намира във всяка аптека- поразпитай и бъди наясно, т.е ако се наложи- да има кой да ти я купи. А и изисква спец. условия на съхранение- в хладилник, да няма светлина...

# 19
  • Мнения: 11
Аз също съм с отрицателен резус-фактор, мъжа ми с положителен. По време на бремеността правих тестове за антитела - бяха отрицателни, затова не се наложи да ми се бие инжекция АнтиД. Като родих веднаха изследваха кръвната група на бебчо - оказа се, че е с моята кръвна група и не ми биха ваксината. Но предварително ми каза лекаря, че в болницата имат (поне за сега) и не е нужно да си я купувам аз. Аз обаче още докато бях бременна и преди да направя тестовете за антитела си купих ваксина (за всеки случай). Намерих си българската - 50 лв струва, фирмата е Булмар МЛ в София. Ето и сайта: http://www.bulmarml.bg (Аз купувах моята някъде ноември месец, вярвам че все още има налична българска ваксина, че вносната в аптечната мрежа стига до към 200 лв).

# 20
  • Мнения: 476
Аз нямах антитела, но след раждането ми я сложиха на другата сутрин. Бебчо се роди с + резус фаткор. Платих я, защото родих в частна клиника, но мисля, че и в голяма част от държавните също се плаща, защото не винаги я имат.
Ако обаче не са ти сложили първия път при първата бременност, не се колебай и не експериментирай, а я сложи - лично мнение!  Hug

# 21
  • Мнения: 2 807
Iulchence, аз мисля, че след като нямаш антитела НЕ трябва да слагаш Анти Д гамаглобулина.

С Rh(-) съм, а 3-те ми човечета с  Rh(+)  - при нито една от 3-те бременности не се наложи да се прави Анти Д гамаглобулина (но и както казах, нямах антитела).

След раждането обаче задължително трявба да се направи, АКО бебето е Rh(+). Колкото по-бързо, толкова по-добре, но по принцип можбе да е до 72 часа след раждането.
Ако бебето е Rh(-), като теб, няма нужда от Анти Д гамаглобулина.

Ако имаш още въпрси, питай  Hug

Последна редакция: сб, 22 май 2010, 02:30 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт