Насилието, наричано "възпитание"

  • 12 775
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
За мен например насилие не е плачът, ами захранването с адаптирано мляко или приспиването в полунощ - какво сега, дали пък да не тръгна по пейките в парка да правя забележки и да проповядвам?  Thinking


Давай, тегли ми една лекция - аз хранех сина си с АМ кати бебе и винаги съм го слагала да спи когато му се доспи, не съм го приспивала в колкото и да било часа, случвало се е многократно да си ляга след полунощ...

# 31
  • Мнения: 1 547
Давай, тегли ми една лекция - аз хранех сина си с АМ кати бебе и винаги съм го слагала да спи когато му се доспи, не съм го приспивала в колкото и да било часа, случвало се е многократно да си ляга след полунощ...

Чудесно. Първо обаче трябва да се запознаем, за да имам възможността да ти натрапя вижданията си - с достатъчно осъдителен тон - след което вече спокойно ще пусна тема, че упражняваш насилие над децата си и че си една Много Лоша Майка.  Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Абе давай смело, какво, ако съм на пейката няма повече да ме познаваш... само внимавай - само едно дете имам за сега, та само над него съм извършвала насилие с АМ и неприспиването си...  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 1 735
Щерка ми е мазохистка.Насилието с АМ го търпеше до преди два месеца!Но каза вече:"Стига!" Mr. Green

# 34
  • Мнения: 798
По повод последните постове:
помолих да излезнем от частния случай и да коментираме какво е адекватно да направим, ако сме свидетели на насилие?

Цитат
Ох, Боже, каква благородна възмута - детето плачело, представете си!
Ще пиша за трети пъти, смятам за последно - говоря за вързано дете (може да се нарече и бебе), с което не се осъществява никакъв вербален, телесен и очен контакт в продъжение на поне 30 мин. В тази връзка на някоя от вас да се е случвало детето да се захласне и да не може да си поеме дъх? А? Пак ли такава ще е реакцията? Такава ли би била реакцията ви и ако видите майка да рита дето си, както има пример в темата? Говорим за сериозни неща. Виждам, че физическото насилие се приема за такова, но псхическото и емоционалното не. Дай Боже да порастнем!

Хубава рекламна кампания направиха УНИЦЕФ. Някой помни ли я?

# 35
  • Мнения: 372
"Домашно насилие е всеки акт на физическо, сексуално, психическо, емоционално или икономическо насилие, както и опитът за такова насилие, принудителното ограничаване на личния живот, личната свобода и личните права, извършени спрямо лица, които се намират в родствена връзка..."

лю според това ако детето ти на 6 години поиска да излезе за през ноща или пък да седи в парка по тъмно ти трябва да го оставиш за да не ограничаваш личния му живот И когато наказваш детето си  също се брой за насилие
Много на сериозно си се взела и пишеш такива глупости,че направо е забавно

# 36
  • Мнения: 9 814
Виж сега, скъпа Лю, ако за теб е насилие, детето да реве вързано в количката, за други е прекрасен начин да се прекърши ината на малкото. Ако за теб е насилие, едно дете да бъде пошляпвано, за други е удачен и вършещ чудеса възпитателен метод. В последните дни тук се въртят няколко теми за насилие, възпитание, агресия, посегателство, от които стигам до следните изводи:
1. Децата са част от родителите, с която последните могат да правят каквото си поискат. Те са си лично техни и другите нямат право да изказват мнение или да вземат отношение към възпитателните им методи;
2. В доста случаи децата се явяват врагове на родителите си, които следва да бъдат озаптявани физически, психически и вербално;
3. Възпитание=дресировка;
4. Плачът развива белите дробове, полезен е за мозъка и действа приспивателно;

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
това последното е потресаващо хуманно Simple Smile
ти имаш куче, аз дете, а съседнката цвете... , а мъжът и кола... те са си наши и си ги праим каквото щем. Някои раждат и зарязват в най-близките храсти. Ама нали са си техни. 'кво лошо? Simple Smile
инатът при децата е друга отделна тема...

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
По повод последните постове:
помолих да излезнем от частния случай и да коментираме какво е адекватно да направим, ако сме свидетели на насилие?


Ами... първо трябва да се научим да различаваме кое е насилие и кое - възпитание. За съжаление в тази точно тема се вижда, че има хора, бъркащи двете понятия. Ясно е, че ВСЯКО възпитание е форма на насилие  тъй, като върви против принципа на удоволствието. От друга страна, последният нерядко води до саморазрушителни последствия. С други думи, възпирането на порива на дете да скочи на натовареното шосе - дори и с цената на "насилие" - забрана или дори физически възпрепятстване - хващане на детето  - може да се нарече спасяване на живота... и така, дете, оставено да плаче ВЪРЗАНО може наистина да е било психически... изтормозено, но е по- вероятно да става дума за опит за приучаване към нещо. И да, възпитанието в ранните години е дресировка. Няма особена разлика - тъй, като няма особена разлика м/у интелектуалното ниво на малко дете и куче. Дресираме децата си да не пипат контакта, да не удрят стъклата на прозорците с чук, да не пресичат самостоятелно улици, да не хвърлят пясък в очите на други деца. И когато не се подчинят, в дресировката влиза "обратната страна" - извличаме ги от пясъчника, въпреки воплите и тръшканията им, прибираме ги от разходка, дори ако се наложи да ги влачим, тъй, като отказват да вървят - или дори да стоят на крака, пращаме ги само в стаите си... горе- долу същото се прави и с кучетата. Вързват се, прибират се, гонят се от стаята... и в двата случая дава резултат. Не винаги, но често.
Не го правим "понеже са си наши", а понеже наше задължение е да ги научим на "техниките на оцеляване" в обществото.

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
аз не виждам допирни точки между възпитание и насилие Simple Smile
не съм дресирала да не се пипа контакт, печка, ютия, кабели...
Има голяма разлика е интелектуалното ниво на дете и куче.
Но не винаги има между интелектуалното ниво на родител и примат /ако са толкова глупави приматите колкото си мислим де /

# 40
  • Мнения: 9 814
Дете=куче?  Rolling Eyes
Вече за втори път го срещам в рамките на ден из форума.
За мен сравнението във възпитателните медоти на двете е нелепо и обидно.

# 41
  • Мнения: 3 205
Кати, когато дръпваш детето си от контакта /  котлона / улицата - обясняваш ли му после защо си го направила? Това е разликата между дресировката на кученце (него просто го дръпваш и не е необходимо да му говориш) и приучаването на човешко дете (което е способно да разбере защо и да запомни и после да приложи знанието и в друга подобна ситуация, за разлика от кучето, което не преценява, а разчита на команди).
Освен това не мисля, че да го научиш да се пазиш от опасни ситуации, е възпитание - то е по-скоро да развиеш инстинкта за самосъхранение на детето. Възпитание е да се научиш да се храниш чисто от чиния с лъжица, примерно.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, не знам - не ми изглежда да сте гледали кучета...

Общо взето, детето на годинка различава значението на толкова думи, на колкото и кучето.

Човек трябва да е много жесток, много глупав или и двете, за да не обясни на кучето си защо прави нещо. Или на бебето си. Независимо колко ще разбере единия или другия.
Прочее, кучетата се научават доста бързо на "пари, горещо, студено, остро, опасно"... доста по- бързо от децата - което е и логично, човешките деца се раждат далеч по- неразвити. Което пък е причинено тъкмо от това, че в последствие стават по- умни. С по- голям мозък. И по- голяма глава. Която няма как да мине през родовия канал - не и на същата степен на интелектуално развитие. Човешките деца достигат развитието на 1 - 2 седмично кученце приблизително на година - година и половина. Ако се държите еднакво към двете до о/о 2 годишна възраст на детето не е вероятно да направите грешка.

Ключовият момент тук е "дърпането", не "обясняването".
Първо го махаш от потенциално опасната ситуация.
После обясняваш.

А ако м/увременно то направи истерия - изчакваш края й и тогава обясняваш.

Да се опиташ да обясниш нещо - каквото и да било - на малко дете изпаднало във фаза на истерично тръшкане е напълно безполезно и, общо взето, доста противопоказно. Изчакваш да мине "пика", тогава гушиш, тогава говориш.

# 43
  • Мнения: 9 814
Цял живот съм гледала куче, но някак си децата ми ги приемам малко по по-различен начин?  Thinking
Може и да сте прави, знам ли?
Вие си възпитавайте/дресирайте децата наравно с животните, аз се опитвам да отглеждам личности.
Желая успех и на вас в дресировката и на себе си във възпитанието.
Прекалено е слънчево и красиво навън, за да си скапвам настроението с мисли за деца, чиито родители виждат кучешкото преди човешкото в тях.  Laughing

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Кати, и моето дете е човек и личност от първия ден.
Ей Богу докато не обясни повторни си мислех, че не съм дочела.
Не съм чакала детето ми да се лепне на печката за да го дръпна и после да обяснявам.
Когато проходи обясних за печката и с това проблемът приключи. После само съм напомняла да не играе наблизо, защото децата в еуфорията на играта не могат да се пазят. Детто ми не е гений, просто аз не съм чакала да навърши определена възраст, да надмине по-интелигентното от него куче, че за да общувам с него.

Общи условия

Активация на акаунт