дете от семеен мъж Тема 2

  • 35 268
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 265
Shaka_kan  Hug Браво!Надявам се да имаш сили да го направиш.Ако искаш да спечелиш-това е начина.Стискам ти палци и дано той се окаже достоен за твоята любов!

# 46
  • Мнения: 10
За да не бъда голословна, с няколко думи ще опиша и моята история. С таткото поддържахме 10 годишна връзка, от които последните 2-3 години живяхме заедно в наше жилище, за което теглихме кредит. Доста ме изтормози- най-вече психически, за да се реша да му родя детенце. Той от брака си има голям син, аз също имам по-голям син. Вече бременна в петия месец, прибирайки се от работа с ужас установих, че си е изнесъл багажа от дома ни, без да остави дори бележка. Изпаднах в паника. Беше ме оставил в този момент сама, бременна  и с много общи задължения. Потърси ме в края на 8 месец с молба да го прибера отново. След като отказах, последва скандал и отказ да се грижи за бъдещото си дете. Впоследствие разбрах, че е бил в болницата, докато раждах.
Сега ни помага финансово колкото може, но отказва да припознае детето.
Съпругата му знае за нашите отношения, знае и за детето.

# 47
  • Мнения: 265
Благовеста  Peace Абсолютно си права.Ние с тази си любов до къде стигнахме?Скоро ме питаха дали искам второ дете и аз без да се замисля отговорих,че бих се съгласила само ако мъжът е петролен магнат. Simple Smile За уважение са тези жени,които си гледат интересите.

# 48
  • Мнения: 23
mim_555 неочакван обрат! След 10 годишна връзка и 2-3 години под един покрив??? Направо се изумявам какви мъже има  #2gunfire Да е живо и здраво детенцето, тожа е най-важното.
Благовеста, да много си права, но без пустата любов на къде?

# 49
  • Мнения: 188
Благовеста  Peace Абсолютно си права.Ние с тази си любов до къде стигнахме?Скоро ме питаха дали искам второ дете и аз без да се замисля отговорих,че бих се съгласила само ако мъжът е петролен магнат. Simple Smile За уважение са тези жени,които си гледат интересите.
Така е, но не всеки го умее това.

# 50
  • Мнения: 23
Деси, ако се наложи да, ще трябва да съм силна и да излезна с гордо вдигната глава, защото аз за нищо не съжелявам. А ако се сбъднат моите мечти ще съм най-щастливата жена на света!  Hug

# 51
  • Мнения: 265
Eliema,Всичко се учи мила..Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 52
  • Мнения: 188
mim_555 неочакван обрат! След 10 годишна връзка и 2-3 години под един покрив??? Направо се изумявам какви мъже има  #2gunfire Да е живо и здраво детенцето, тожа е най-важното.
Благовеста, да много си права, но без пустата любов на къде?
Това е поредния случай, че на мъжете изобщо не може да се вярва!Нито в брака, нито извън него!

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Момичета,онзи ден моят "изнасилен" красавец ме попита дали след година съм била съгласна да си родим още едно дете.Това не е ли подигравка според вас?
Деси, тия двамата все едно една майка ги е раждала бе??? Shocked Една зодия, едни и същи приказки, ако не живеехте в друг град, щях да съм убедена, че е същия #Crazy Та, да ти кажа, не е подигравка за второто дете, мисли си го човека съвсем сериозно. Аз имах същото предложение навремето Crazy.

При мен приказката "клин клин избива" /но един остава Mr. Green/ важи с пълна сила. Знаех си, че трябва да дочакам моят си мъж и тогава ще изляза от омагьосания кръг. Така и стана. Срещнах човек, който без да си има на представа защо съм подута от рев, успяваше да ми повдигне духа за 10 минути, а след 15 се смеех с глас. Това беше моят човек и моят момент Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 265
Кафенце,те всички мъже май една майка ги е раждала.Радвам се,че си намерила мъжът,който да те изкара от този омагьосан кръг. Hug

# 55
  • Мнения: 295
shaka_kan Прочетох всичко написано от теб и, ако правилно съм те разбрала твоя човек е разделен с жена си окончателно, но не го е направил по документи. Може момичетата да са прави и той да е разделен по икономически причини, но след 4г. връзка ти трябва да знаеш най-добре дали е така.
Това, което искам да ти разкажа е за едни мой общи приятели от тук.
Когато се запознаха той живeeше от 6месеца извън семейството, (имаше дъщеря и все още законна съпруга) и започнаха връзка. Връзката им продължи 6г, в които той упорито отказваше да я запознае с дъщеря си, май и съпругата му не знаеше, че има толкова сериозна връзка, но от всички други (колеги, приятели и тн) не е крил.
Единственото обяснение, което и даде в началото е, че не иска да стресира излишно детето, нека първо да видят дали връзката им е сериозна, но това продължи 6г и той така и не се реши. Тя по мое мнение не само, че много го обичаше и е доста кротка по характер, но и прояви невероятно за мен търпение. В крайна сметка забременя и се наложи той не само да я запознае с дъщеря си, но и доста скоростно да се разведе.
Не казавам, че вашия случай е същия, но според мен е най-добре да седнеш с открити карти (без сръдни, ултиматуми и тн.) да поговориш с него. Обясни му какво искаш от живота, как си представяш бъдещето, че искаш дете и вижте дали и двамата желаете едно и също, дали имате вообще еднакви цели за семейство и съвместно бъдеще, дали той иска още деца?! И ако се окаже, че се разминавате по важните за теб въпроси просто му обясни, че ти искаш друг живот за себе си и продулжи живота си, защото на 25г все още си много млада и колкото и изтъркано да звучи живота е пред теб. Ако пък се окаже, че искате едно и също чудесно, но му обясни без излишно притискане, че е време да спре да отлага, защото ти наистина не можеш по този начин и ще те загуби, без нотката на заплаха, мъжете мразят да се чувстват притиснати. Надявам се каквото и да решиш да е най-доброто за теб  Peace

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 16:45 от estrador78

# 56
  • Мнения: 265
Estrador78  Hug Добрата дума железни врати отваря Simple Smile

# 57
  • Мнения: 295
Estrador78  Hug Добрата дума железни врати отваря Simple Smile
Така си е  HugКогато си права си права, как да ти го отрече човек  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 265
Винаги съм се радвала и съм се възхищавала на хора,които въпреки различията помежду си,намират начин да общуват нормално.В процеса на това общуване те наминуемо се обогатяват взаимно.Надявам се да съумеем да запазим добрия тон.На мен ми е приятно да водя спорове стига да няма обиди.Интересна ми е и отсрещната гледна точка.

# 59
  • Мнения: 23
Estador78  Hug
Говорила съм хиляди пъти по този въпрос с него и още толкова пъти ми е казал, че иска дете от мен, иска да създаде семеиство с мен, но все ме моли за време! А аз губя търпение... днес пак ще говоря, не мисля, че ще каже нещо различно! Това даване на време и тези срокове ме убиват. Искам нещата да станат бързо и да става каквото ще.

Общи условия

Активация на акаунт