Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 27!

  • 21 543
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 065
Момичета, благодаря за отговорите за кърменето и болестите (в ДГ и ясли). Сега имам следното питане, породено от поведението на моя сладкиш преди малко (не че и отпреди не е имало зачатъци на такова същото):  Кърмя аз лисичето (нахитрял е мнооого напоследък), а то не ще да заспи, нищо, че такъв ни е ритуалът по това вечерно време - къпане, кърмене, сън. Унася се докато суче, но се разбужда като го оставя в леглото, заплаква, иска ме още - а сме се кърмили доста дълго, нямам нищо в гърдите, дала съм му и двете, но той си зацоква и и спи, мляскайки празната гърда. Оставям го пак в леглото - този път решена да не отстъпвам, но дребосъкът се разсънва и почва да дъвчв одеалцето, ръцете си и да ме гледа жално, ама не като от глад - сериозно, ами лигаво, личи си, че е каприз. Права ли съм, че ме ползва за биба? И ако е така - нормално ли е или да не му позволявам. Да уточня - беше на 2 мес., когато отказа биберон под всякаква форма, оттогава не сме давали, освен една чаша с мек накрайник напоследък, но той през нея шие само 2-3 вида сок, водата не я иска (без захар я правя), ами си чеше венците с накрайника (няма зъби още, но може и на никненето им да се дължи тази нужда да ме цока без да има мляко всъщност?).

# 46
  • Мнения: 1 725
ValeryM, ако няма да се къса дълго време неистово в рев, а само ще поплаче за малко, естествено, че е по-добре да не му позволяваш (според мен). Но ми се струва, че се иска постоянство и това отношение - защото аз като имам работа и отказвам, докато не свърша, какво да се прави, като всичко е само на моята глава, но когато съм свободна, не и отказвам и тя затова от доста време вече направо на главата ми се е качила. Голям рев и театри прави, а освен това и самото сучене много го проточва на моменти, гърдите ми са празни, а тя продължава да си ги прави там нещо. Не ми пречи физически, не чувствам дискомфорт, просто нямам време за подобно излежаване. Тя по принцип винаги е сучела за кратко, колкото и често да е било и затова това губи-време не ми се вписва, че то с времето все по-трудно става всичко - то такъв инат, за всяко нещо - ставане, лягане, обличане, излизане, ядене, спане и т.н. големи разговори, обяснения, увещания, актьорски изпълнения, молби, караници и т.н. докато я убедя и то времето си минава. Навън същата работа - разстояние, което сама минавам за 10 мин., с нея е минимум за час. Разбрала съм, че насила (да я мъкна на ръце) не става, защото от борбата и ревовете след това ме хваща мигрена (при нея пък - тя си знае, ясно, че и на нея не и се отразят добре подобни негативи). Така, че само с търпение и с достатъчно време като се тръгва за някъде, с мисълта, че и до най-близкия магазин да е, може да се превърне в цяло пътешествие, ако Тя реши. Naughty Whistling

Бу, страхотен слинг си показала в сайта си! Flutter Аз пък се заинтригувах също и по нещо, споменато от Таня (преди моето мнение под статията) - за слинг тип шал, но с халки, не знаех, че има и такъв. Rolling Eyes И я питах там, оставих имейл, не зная, обаче, дали ще влезе да прочете. Как да се свържа с нея, ако не ме "прочете"?

Нели, ако имаш готово резюме или имаш време да драснеш някой ред, накратко, като основна идея или нещо в този смисъл от дипломната работа, мисля, че много хора ще проявят интерес и ще го оценят. На мен ми е любопитно заради мен самата - като чели още не съм наясно с психологията на кърмачето или поне имам някои чуденки, така че информация в тази връзка, ще ми е полезна. Мисля, че няма да е спам, нашите кърмачета са големи, така че си е точно на място да търсим и по-сериозна психология в целия процес.


Eй, защо това моето детенце не иска да спи самичко? В смисъл не през цялата нощ, понеже аз си спя с нея, но като не ми дава време за нищо денем, само вечер и нощем мога да свърша нещо, включително и на компа да почета малко. Сега дойде в хола и пак се намърда при баща си (той спи тук на дивана), само и само да не е сама. Дори не ми застава на главата да ми реве, не и се занимава вече да ме кандардисва, да ме чака, както и обяснявам - да изчака малко, да легне, да свърша това и онова и тогава ще отида при нея. Но така и се нарушава съня, понеже спи леко, а аз все пак се налага да тропам едно-друго в същата стая (тук е кухнята, всичко е тук в тази стая, както е нарекох "хол", защото не се сещам за друга дума, всекидневна може би е по-правилно).

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 02:11 от desi_sunshine

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Бу, страхотен слинг си показала в сайта си! Flutter Аз пък се заинтригувах също и по нещо, споменато от Таня (преди моето мнение под статията) - за слинг тип шал, но с халки, не знаех, че има и такъв. Rolling Eyes И я питах там, оставих имейл, не зная, обаче, дали ще влезе да прочете. Как да се свържа с нея, ако не ме "прочете"?
Мисля, че има предвид просто слинг шал (ок. 5м), сгънат на две, като по средата са сложени халките - и се слага вместо с възел, като прост слинг с халки (мога да снимам, ако не ме разбираш?) Ако не те намери, кажи ми.

# 48
  • Мнения: 1 725
Разбрах те, но така ще остане много плат, който ще трябва да се увива около кръста или по друг начин (около бебето Rolling Eyes). Аз помислих, че може халките да се падат на някое масто, така че тежестта да е разпределена по средата, примерно някъде на гърба по средата, зная ли, много фантазирам. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 065
desi_sunshine, благодаря ти, много разумен отговор. А имам питане и дали им давате нощем на вашите, че като си представя перспективата още 1-2 години както сме сега... Суче на 3-4, най-много 5 часа през нощта (суче си, поне 10-15 мин., не е само за "глезене" в повечето случаи), опитвала съм с вода да го отказвам, ама нали не я иска... Може би има нужда, понеже бързо расте (по показатели), но се чудя докога ще сме така... Вашият опит в тази насока какъв е? Мисля да пусна отделна тема доколко е редно така и докога.

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Разбрах те, но така ще остане много плат, който ще трябва да се увива около кръста или по друг начин (около бебето Rolling Eyes). Аз помислих, че може халките да се падат на някое масто, така че тежестта да е разпределена по средата, примерно някъде на гърба по средата, зная ли, много фантазирам. Simple Smile
Не си ме разбрала май Grinning Ще снимам тези дни Peace че с думи трудно се описва нещо, което трябва да се види.
Тежестта се пада както и при обикновения слинг с халки.

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 920
Теди суче нощем по колкото си иска. Ние спим заедно и тя вече почти сама се обслужва. Не съм сигурна по колко пъти и колко често е, защото аз почти не се будя. Само така ми е удобно - иначе трябва да ставам по безброй пъти през нощта да й давам, а ако не й дам, никой няма да спи от нейния рев. Това е конкретно при нас - може би не се е отказала от нощното хранене, точно защото от съвсем малка съм я оставяла да суче на воля. Grinning
Има деца, които се отказват сами, може и вие да сте така.  А докога е редно това, ти ще си решиш.  Hug

# 52
  • Мнения: 3 869
ValeryM, ще трябва да решиш ти какво искаш Simple Smile Ако искаш да кърмиш дълго, т.е над 1 г, помни че пикът на пролактина е в малките часове и ако детето суче нощем, просто стимулира хормона да се произвежда в достатъчни количества.
Моето е от тоези, които сами спряха да се будят, когато намали общия брой на кърменията на 8-9 за 24 часа (на завидните 10 месеца  Laughing), тогава започна да прави 6-7 часови паузи, напълно достатъчни за мен да се наспя, пюс още 3-4 часа след кърменето. Но винаги когато са го мъчили зъби, се е будел през час-два най-много, последно на 1,5 г.! Решението за нас е креватче лепнато за спалнята - когато нищо не го тормози спи там, а когато го мъчи нещо заспива там, но при първото събуждане вече се е наместил при мен и така откарваме нощта. Аз имам спомен, че сме се будили, но без да помня кога и колко пъти. Правила съм опит да гледам часовника, но съзнанието ми е още толкова сънено, че цифрите ми се размазват (а часовникът е с големи червени електронни цифри...)

# 53
  • Мнения: 337
Мда,на 11 мес. и ние сме същите. След 3 ч. през нощта си цокаме по 4 - 5 пъти полунасън и той е щастлив! Grinning Вече се примирих. Само не знам какво ще правим като мина на дежурства след 1 месец.

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ще свикне детето - те се нагаждат. Ще види зор който го приспива няколко вечери, но няма как...
Мислех си тези дни за съвместния сън преди 70-80 години, както е бил норма. Всички спяли заедно - майка, баща, бебе и по-големи деца - натъркаляни заедно. И на никой не му е пречело, растяли нормални индивиди, психически и сексуално необременени, за разлика от маса съвременен народ... Явно системата на разделния сън куца, ако се размисли човек.

# 55
  • Мнения: 100
Цитат на Бу " Мисля, че има предвид просто слинг шал (ок. 5м), сгънат на две, като по средата са сложени халките - и се слага вместо с възел, като прост слинг с халки (мога да снимам, ако не ме разбираш?) Ако не те намери, кажи ми."

Съжалявам, че нахлувам в темата, не пиша, но чета отвреме-навреме.
Бу, аз ще се радвам много да видя снимков материал за този слинг, защото не успях да си го представя.

# 56
  • Мнения: 3 869
Я, да се пробвам и аз да опиша що за чудо ще е слинга шал с шалки  Laughing
Който е гледал в блога на Бу как се прави слинг с парче плат ок 2,50 м дълго и халки, да си представи сега, че сгъва близо 5-метровия си слинг шал по дължина и така получава едно двойно парче плас с дължина близо 2,50 м. Сега може да си сложи халките както е показано в блога на Бу или може да наиже халките преди да сгъне шала, а като го сгъне да премести жалките точно където е сгъвката и оттам нататък е същото. Само ще остане по-дълга "опашка на слинга, но тя елегантно може да се преметне покрай бебето и върху рамото на майката Simple Smile

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Аз реших да помоля приятелка за нейния слинг шал и да снимам утре, сигурно е по-лесно да се разбере на картинка Grinning
Както и слингът без шиене - въпреки изобилните снимки, на ЛЛЛ срещата два пъти показвах, докато уж ме разберат, ама пак не беше на 100%. Трябва да се види, а после - пробва, така най-лесно се разбира Grinning

# 58
  • Мнения: 765
На мен ми се стори лесно, може би защото имам опит с кенгуру и слинг. Обаче - макар че това е ясно от само себе си - този вид захващанне на бебето е подходящо за по-големи бебета, които вече могат да седят стабилно. Които обаче бебета са вече и тежички за по-дълги носения. Аз престанах да нося по-големия може би към 7-мия килограм. Малката все още влиза в слинга, макар че и на нея и натежа дупето и предпочитам количката.

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
tralala81, не знам защо смяташ така, в слинг с халки може да се носи дълго време и не само в седнала позиция. Дори дете на 1,5-2 може да спи (стърчат му краката, но какво пък).
Днес носих спящо бебе в слинга с халки без шиене без проблем Simple Smile
А че по-голямото дете тежи повече, е ясно; въпреки това не пречи. Една позната например купи количка за дъщеря си чак когато тя стана на 2,5 и поиска количка сама Joy дотогава - само и изключително в слинг. Дето се вика, разни хора.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт