Къде замразихте стволови клетки на бебето си и защо?

  • 32 429
  • 69
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 114
Тези дни попаднах на ето това:

http://bgtransplant.bg/iat/registers%20and%20statistics.php

В ИАТ най-накрая са седнали да си направят официалната статистика, в т.ч. на вземанията на стволови клетки.
Предвид малкия брой гласували в анкетата тук е обяснимо разминаването в дяловете на различните банки.
Неприятно впечатление ми направи, че срещу някои от имената стоят думите "няма предоставен доклад".
(Смарт Селс пък изобщо не фигурират в списъка.)

Аз бих добавила и тези "подробности" към решението си.
Ако една организация претендира, че може да изпълни качествено и надеждно до последния детайл на високоспециализирана медицинска услуга,
а в същото време не изпълнява законовите си задължения, да оформи надлежно всички документи, произтичащи от тази дейност, това за мен подлага на съмнение всичко от А до Я.

# 31
  • Мнения: 24
В клиника Малинов си замразих клетки, защото бях пациент на д-р Стаменов, защото ми ги препоръча и доктора при който раждах, защото им имам доверие, защото ми допаднаха условията и отношението към пациентите, защото четох внимателно договора, който подписах след като първо бях чела на една приятелка, но за съжаление не помня с коя банка и беше пълен с "подводни камъни" от рода на "в 6 месечен срок от взимането на клетките майката трябва да си направи някакви изследвания и ако не ги представи в срок, договорът се прекратява едностранно" #Crazy Е, моята приятелка имаше късмет, че й посках договора, защото тогава търсех инфо, къде да замразя клетките на бъдещото си дете, и това стана, когато нейното дете беше на 5 м.
Идеята да замразя клетки в чужбина някак си не ми допадна, защото незнам как се транспортират до там, а ние сми свикнали да мислим, че всичко в чужбина е по-качествено от нашето.

# 32
  • Мнения: 24
Гласувах за клиника Малинов - бях пациентка на д-р Стаменов и имах възможност да наблюдавам как работи. Поради тази причина му имам пълно доверие и съм сигурна, че и по отношение на стволовите клетки е направил най-доброто възможно!

# 33
  • Мнения: 1
Мащабите на КриоСейв са респектиращи, наистина, но фактът, че кръвта трябва да измине
няколко хиляди километра, и то през двама посредници, преди да започне каквато и да било обработка, беше достатъчен да ни откаже.

Здравейте, дами!
Пред мен също стои дилемата да избера най-доброто място за съхранение на стволовите клетки на моето бебче.
Напълно съм съгласна с мнението на Joanna за Криосейф.
Знам, че клетките трябва да се замръзят най-късно до 48 часа и че вредно влияние върху тях оказват облъчването както и налягането. Не искам да си помислям какво ще стане, ако недай боже изригне някой вулкан, когато родя или пък просто летище София е затворено заради мъгла, което се случва доста често зимата... Crossing Arms а налягането в самолетите и облъчването, докато минат всички проверки?... Rolling Eyes

Наскоро гледах при Гала доста интересен материал за клиника Биохеленика. Доста съм заинтригувана от тази клиника, за съжаление не видях никъде във форума информация за нея. Някой чувал ли е нещо?
На мен ми изглеждат доста надеждни, още повече че е на др Матеев  Wink Друго голямо предимство, за което разбрах е, че банката за съхранение е в Солун, което е доста близко и времето за транспортирането е значително по-кратко, отколкото до Белгия...
Моля ако някой има впечатления от Биохеленика да ми пише  Praynig

# 34
  • Мнения: 10
Аз съхраних в Криосейф и съм много доволна. Много мислих и доста прочетох за различните банки. Бях решила да избера по-голяма банка, банка, която има разрешително за работа в България и други страни. От голямо значение за мен беше и цената и надежността на банката финансово, защото сега в тези времена на финансова криза, когато голяма част от фирмите фалират, някакси нямах доверие на българските банки и особено на гръцките. Транспорта не беше проблем за мен, защото се убедих в сигурността му. Наблюдавах, какво става по време на изригването на вулкана и изпращането на пратките и говорих с майки, който раждаха тогава. Всичко беше минало повече от перфектно. Бях се спряла на Криосейф и беше станало това изригване и блокиране на летищата, но видях, че те се справиха дори и с тази извънредна ситуация без проблем. Тогава говорих с хората, които работят там и окончателно реших да съхраня при тях стволовите клетки на моето дете.
Друго, което наклони везните към тази банка беше това, че при тях може да се съхрани и парче от пъпната връв, а това мисля, че предлагат само те и имат разрешително за това( проверих в Агенцията по трансплантации за да съм сигурна). Това ще помогне за по-голям брой заболявания, които могат да бъдат лекувани.

# 35
  • Мнения: 9
Аз съхраних в Криосейф и съм много доволна. Много мислих и доста прочетох за различните банки. Бях решила да избера по-голяма банка, банка, която има разрешително за работа в България и други страни. От голямо значение за мен беше и цената и надежността на банката финансово, защото сега в тези времена на финансова криза, когато голяма част от фирмите фалират, някакси нямах доверие на българските банки и особено на гръцките. Транспорта не беше проблем за мен, защото се убедих в сигурността му. Наблюдавах, какво става по време на изригването на вулкана и изпращането на пратките и говорих с майки, който раждаха тогава. Всичко беше минало повече от перфектно. Бях се спряла на Криосейф и беше станало това изригване и блокиране на летищата, но видях, че те се справиха дори и с тази извънредна ситуация без проблем. Тогава говорих с хората, които работят там и окончателно реших да съхраня при тях стволовите клетки на моето дете.
Друго, което наклони везните към тази банка беше това, че при тях може да се съхрани и парче от пъпната връв, а това мисля, че предлагат само те и имат разрешително за това( проверих в Агенцията по трансплантации за да съм сигурна). Това ще помогне за по-голям брой заболявания, които могат да бъдат лекувани.


Горе долу и аз това щях да напиша. Аз също избрах Крио Сейв и съм много доволна. Запазих не само стволови клетки ами и част от пъпната връв. За транспорта не се бях замисляла, но една приятелка ползва успугите им по време на ОнзиТамВулкан и те са се справили с транспорта. Освен това получихме от лабораторията сертификат за пробата с данни колко живи клетки има. Крио сейв съхранява на 2 места, което за мен е по-сигурно в момент на криза и когато фирми започват да фалират. За Гръцките и Българските банки дори не съм се замисляла...

# 36
  • Мнения: 2
Здравей Петя,

На мен също ми предстои взимането на това важно решение - къде да съхраним стволови клетки за нашата беба, но след среща с Криосейф не успях да се убедя в надеждността на компанията. Според мен е доста голяма и предвид това, че от доста време са на пазара - не само в България, но по принцип е важно, обаче служителите там не можаха да ми отговорят на важни въпроси и това ме разубеждава. Не искам да взимам решение на база неспособността на служители, но от друга страна ме кара  де се замисля какъв е контрола в България след като този бизнес е оставен на бивш преподавател по психология в СУ и на необучени микробиолози...
Едновременно с проверката на тази банка достигнах и до Биохеленика, където отношението е коренно различно. Информацията е на ниво и спокойствието, че транспорта е наблизо, можеш да идеш лично в банката и т.н. за мен е важно. Но това е "другата страна на медала" - да се вземе ли решение на база добре обучен консултант - в случай Административен мениджър? Това, което научих за компанията е че е създадена през април 2010 в България и не много по-рано в Гърция по Европейски фондове. Имат регистрация за частна банка в БГ, но вчера разбрах че в Гърция са със статут на лаборатория, а не банка (може и да е слух, чех го от техен конкурент)... Предстои ми да проверя и това...  Ти направи ли вече своя избор? Имаш ли повече информация за тази банка? А някой друг от форума?

Мащабите на КриоСейв са респектиращи, наистина, но фактът, че кръвта трябва да измине
няколко хиляди километра, и то през двама посредници, преди да започне каквато и да било обработка, беше достатъчен да ни откаже.

Здравейте, дами!
Пред мен също стои дилемата да избера най-доброто място за съхранение на стволовите клетки на моето бебче.
Напълно съм съгласна с мнението на Joanna за Криосейф.
Знам, че клетките трябва да се замръзят най-късно до 48 часа и че вредно влияние върху тях оказват облъчването както и налягането. Не искам да си помислям какво ще стане, ако недай боже изригне някой вулкан, когато родя или пък просто летище София е затворено заради мъгла, което се случва доста често зимата... Crossing Arms а налягането в самолетите и облъчването, докато минат всички проверки?... Rolling Eyes

Наскоро гледах при Гала доста интересен материал за клиника Биохеленика. Доста съм заинтригувана от тази клиника, за съжаление не видях никъде във форума информация за нея. Някой чувал ли е нещо?
На мен ми изглеждат доста надеждни, още повече че е на др Матеев  Wink Друго голямо предимство, за което разбрах е, че банката за съхранение е в Солун, което е доста близко и времето за транспортирането е значително по-кратко, отколкото до Белгия...
Моля ако някой има впечатления от Биохеленика да ми пише  Praynig

# 37
  • Мнения: 39
И ние сме твърдо убедени, че ще замразим стволови клетки, но не сме избрали къде. Тепърва започвам да проучвам различните банки и затова се записвам в темата. Ще споделям информацията, която открия.

# 38
  • Мнения: 1 262
Ние избрахме Future Health
Правят генетични изследвания на клетките и ако се открие проблем не ги замразяват, мисля, е са единствената банка за клетки, които процедират така Peace
Като цяло условията им препокриват моите изисквания Peace

# 39
  • Мнения: 838
Избрахме Крио Сейв, много бързо ни изпратиха комплекта с документи и сака за вземане на клетките, представлява една кутия, която носиш със себе си при раждането. Докато другите банки доста се мотаеха, единствено от Булген реагираха бързо и отговориха на въпросите ми, но при тях е 1. по-скъпо, 2. не мога да се доверя на българска банка за съхранение и 3. не е ясно за колко време ще отреагират ако раждането започне внезапно, тъй като изпращат техен човек да ги вземе клетките, а за Крио сейв ти ги взема този, който води раждането и ги изпраща веднага от болницата. Незнам дали това с транспортирането на клетките е сериозен аргумент, щом като имат представителство в България трябва да са обмислили всички подробности, вкл. това, че трябва да пропътуват растоянието до Белгия и Холандия. Те не се ли държат междувременно клетките в течен азот? И със самолет растоянията не са така дълги, на мен ми се струва по-скоро пътят до София и до самата фирма, ако е с куриер много във времето, документите им пристигат на следващия ден. И все пак - това е международна фирма - не вярвам да се заложи авторитета с неправилно съхранение дори и в една от държавите, в която присъства!
Дано не се наложи и да се ползват стволовите клетки след вземането!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 143
Ние замразихме в Булген. Избрах ги основно, защото не исках клетките да се транспортират и съхраняват в чужбина, а в България.
Доволна съм от обслужването им Peace

# 41
  • Мнения: 42
Cryo save  Peace, спомням си, че ги проучвах всичките, тези излизаха най-изгодно, а и приятели ми ги препоръчаха.

# 42
  • Мнения: 539
Не знам дали е късно за тези, които се оплакаха, че у нас не може да се дарява, но ако не е, да знаете - може!
Моята лекарка (от Майчин дом - София) ми предложи и този вариант, в случай, че не искаме да замразим стволови клетки за нашето си бебе. Ако по някаква причина не успеем, ще ги дарим, разбира се. Но за сега сме на мнение да замразяваме - ослушвам се за комбинираната услуга на Биохеленика - от кръв от пъпна връв, от пъпната връв и от плацентата. Само те имали разрешение за третата опция  newsm78.
Моля Ви, спешно дайте инфо за Биохеленика - добро или лошо, каквото сте събрали - днес-утре трябва да подпишем, че 37-ма седмица си е едно гранично време...

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Момичета,здравейте.Ние сключихме договор с Биохеленика.При тях ми харесаха условията в договора.При Крио сеив ни казаха,че не е задължително да идваме до София,че договора могат да ми го изпратят по i-mail,че не е задължително да бъде подписан,че каквото ме интересува ще ми го обяснат по телефона и наи-вече че стволовите клетки ще ги вземе не техен специалист,а израждащия ме гинеколог.Всичко това ме отказа.Моят лекар същевременно ме разубеди с българските фирми с аргомента,че днес ги има,а утре не,както става обикновенно в България.Та така стигнахме до Биохеленика.Банките за съхранение се намират на две места в Гърция-в Солун и Атина.Били сме в Солун и с очите си сме виждали сградата банка на Биохеленика.

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ще използвам темата, за да попитам.

Знаете ли дали болницата, в която сте раждали имат договор със съответната банка, където сте съхранили клетките?

Аз искам да съхраня в Криосейф, тъй като ще ползвам намаление за второ дете, а и съм доволна първия път от тях. Обаче сега ме сюрпризират, че нямат договор с нашата болница, съответно не могат да си позволят да вземат биологичен материал, съответно не мога да съхраня при тях. Обяснението им е, че Агенцията по трансплантация е затегнала правилата и без този договор те нищо не правят.
Свързах се и с Малинов, те също нямат договор, но въпреки това казаха, че това не е проблем, ще ми вземат клетките, съответно и парите.
Недоумявам къде точно е проблема, и защо едните могат без договор, а пък другите не. 

Общи условия

Активация на акаунт